Jump to content
  • Kayıt Ol

Days -Tartışma-

Fingolfin

Önerilen İletiler

Güncel takip etmek seriyi katlanılır kılıyordu, maraton yaparsanız ne kadar keyif alırsınız bilemiyorum. Kısaca özet geçeyim.

Baş karakterimiz sıfır bile değil, baya baya eksilerde, sadece spor olarak da değil, hayat konusunda çooook eksilerde. Tek iyi yanı, iyi kalpli, yardımsever ve çok düşünceli biri olması. Ama izletirken gaza getirmekten ziyade karaktere acıyorsunuz, her zamanki gibi azim vs muhabbetleri devreye giriyor ama yine de baş karakter serinin en büyük eksilerinden biri.

Animasyonlar ve çizimler fena sayılmaz aslında, genel olarak çizimler güzel, zaten benim ilgimi çeken kısım çizimleriydi. Animasyonlar maçlarda özellikle, iyi değil, zaten sık sık 3D kullanıyorlar. Ama bu konuyla ilgili tek artı (ki aynı zamanda hikayede büyük eksi oluyor) maçların çok kısa sürmesi veya diğer adıyla geçiştirilmesi. Başrol haricinde diğer karakterler de büyük yer alıyor maçlarda ama hep başrolün gözünden bakıyoruz ve özellikle ilk bölümlerde maç ne zaman başladı, ne zaman bitti belli değil. Hatta maç bitmiş oluyor, goller atılmış oluyor, biz sadece başrolün sahada kaldığı 5-10 dakikada neler yaptığını görüp diğer herşeyi atlayıp maç sonrası anlara atlıyoruz.

Sesler ve müzikler serinin artısı tabi. Seiyuular hep bilindik, sesine aşina olduğumuz isimler. Bu konuda animeye laf edemiyorum pek. Müzikler ise açılış kapanış harici pek yer etmiyor animede. Yani Inazuma Eleven gibi daha basit ve çocuksu bir seride bile insanı gaza getiren bir sürü güzel müzik var ve yerinde kullanılıyor, burada maçlarda gaza gelemiyorsunuz.

Karakter ve hikaye işlenişi konusunda da pek marifetli bir anime değil. Karakterler serinin güzel yanlarından biri, bazı karakterler seriyi götürüyor. Başrol çok sönük kalıyor yanlarında ama çabalarının sonucunu alacağı bir geleceğe adım adım ilerliyor, ki bu her spor animesinde gördüğümüz bir şey. Ama bu ilerleme özellikle ilk bölümlerde yazdığımız, animeye "giydirdiğimiz" şekilde kötü ele alınmış. Mantık dışı çok şey var animede. Yani kimse burada Aoki Densetsu Shoot tipi kalite bir hikaye beklemesin. Hikaye bilindik spor animesi konulu, ve çok tırt işlenmiş, detaya girmeyeyim, izlemeye karar verirseniz kendiniz görürsünüz zaten. Karakterler iyi ama, en azından yan karakterleri ufak da olsa tanıdığımız kısımlar daha keyifli. Zaten takım sporlarını konu alan serilerde olayları tüm takımın gözünden görmek gerek, yoksa ele alınan spora ters bir durum oluşuyor.

Ben animeye bu kadar giydirmeme rağmen 10 üzerinden 7 puan verdim. Maratonlasam büyük ihtimal 3. veya 4. bölümde bırakırdım galiba. Bir bölüm daha izleyeyim belki daha iyiye gider diye diye bitirdim animeyi. Eğer 2. sezon gelirse de paşa paşa izlerim, kaçarı yok. :D

Ayrıyeten spor serilerinde hatun karakterlerin %99'u aşık olunası oluyor. Burada da durum farklı değil. Tiplerinden kişiliklerine seriyi sonuna kadar takip edebilmemde onların da büyük payı var. :P

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?