Jump to content
  • Kayıt Ol

91 Days~Tartışma~

gundamaster

Önerilen İletiler

gundamaster

79160l.jpg

Ailesinin mafya tarafından öldürülmesinden 7 yıl sonra yaşadığı yere dönen Avillio'nun intikam dolu hikayesini izleyeceğiz.

İtalyan mafya temalı yeni serimiz 91 Days. İlk başta akla Gangsta geliyor fakat onun gibi süper güçlere sahip eğitimli kişiler yok. Daha çok mafya ile birebir hesap görmek isteyen bir baş karakterimiz ve farklı aile mensupları mevcut. Gungrave, Gangsta ve Gunslinger Girl tarzı animeleri izleyip sevdiyseniz göz atabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 58
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

24

• gundamaster

12

• bLueeekun

8

• baryshx

8

Of tam da beklediğim gibi çıktı ya çok mutlu oldum, mükemmel bi seri daha ilk bölümünden. Ne orasını burasını açan ablalar var, ne bishounen takılan erkekler var ne de artistik hareketler. Her şey son derece film-vari ilerliyor, zaten bölüm ortasında geçen jenerik çok güzeldi. Tarantino modunda gidiyoruz valla bayıldım.

He-man'a benzeyen adam komediydi siyah sakallı falan :011: Bölüm sonu da çok güzeldi ya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İntikam hikayesi olarak klasik bir giriş yapsa da sağlam başladı seri. İlk bölüm bol aksiyonlu geçti. Yayın saati de gece ikiymiş, o yüzden sansür falan olmaz epey kanlı bir seri izleriz gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2: Kapanıştan sonrası da var mutlaka izleyin :@:

Beyaz takımlı adamın sesi nereden tanıdık geliyor diyorum, tam ölmesine yakın anladım sesin Jotaro olduğunu :011:

Seri çok güzel gidiyor ya, başta isimler biraz karışmıştı da şu an kim düşmanımız ve kaç tane aile var yavaş yavaş kafama oturdu. Şimdilik biraz planlar üzerine geçse de tıpkı Baccano gibi "tanıtım" bittikten sonra işler kızışmaya başlar eminim. Gerçi bölüm sonunda işler gayet kızışmıştı :D

Şimdi 3 adamımız var, adamlardan birini öldürdük. O sahne baya güzeldi kendini tanıtırken. Yerdeki adam kaçtı acaba kime gitti. Büyük ihtimalle sarı saçlı adama gidip söylemiştir. Anam o adam da ne kadar çirkin ya Allah affetsin evlat olsa sevilmez :011:

[bimgx=500]http://puu.sh/q4vRN/77dd958793.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Klasik bir intikam hikayesi ama bıkkınlık veren moe, ecchi ve shounenlerden sonra baya iyi geldi.

O değil işin başındaki adamın bir ayağı çukurda hasta adam, intikamından önce ölebilirde

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animenin plot twistiyle ilgili bi tahminde bulunacağım. Seri hakkında hiç teorisi/tahmini olmayanlar bence bakmasın, içlerine kurt düşerse yapımdan alacakları keyif azalabilir.

Corteo'nun aslında Vanetti ailesine hizmet ettiğini düşünüyorum. Tam çocuk bizden gittiği gibi evi Vanetti adamlarının basması bir yana, karaborsa içki satışında bu çocuğun çok yenetekli olması o ortamlarda hiç sırıtmaması batmaya başladı. Nero'ya hizmet etmese bile diğer ikinci ihtimal olarak mektubu büyük ihtimalle Corteo gönderdi. Ama bu ihtimalin ayrıntısını biraz deşmek gerek.

Ayrıntısını bloga yazacağım burayı çok bulandırmayayım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Corteo şimdiden işkillendi ve soruşturuyor, Angelo arkadaşını harcamak zorunda kalacak belli oldu. Gerçi Nero'da, Angelo'dan işkilleniyor ama kanıt yok

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir ceset ortadan kayboldu çarşı karıştı ya seviyorum bu animeyi :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Corteo zaten biliyor Angelo'nun intikam peşinde olduğunu, ben mi yanlış anladım? Bu bölümde benim kafama oturmayan Corteo'nun o barmeni nereden bulup da Serpente'nin cesedini taşıdığını anladığı? O kısmı havada kaldı. Nero, Angelo'dan şüphelenmeye devam edecek. Olayda Angelo bariz yırttı ama Nero altını deşecektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Corteo zaten biliyor Angelo'nun intikam peşinde olduğunu, ben mi yanlış anladım? Bu bölümde benim kafama oturmayan Corteo'nun o barmeni nereden bulup da Serpente'nin cesedini taşıdığını anladığı? O kısmı havada kaldı. Nero, Angelo'dan şüphelenmeye devam edecek. Olayda Angelo bariz yırttı ama Nero altını deşecektir.

Birden ortaya çıktı Angelo, intikamdan bahsettiğini hatırlamıyorum. Ayrıca intikam alacaklarının vanetti ailesi olduğunu nerede söyledi.

Angelo söylemiştir işi kiminle ortaklaşa halledeceklerini tahminim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

İkinci bölümde Corteo'ya aldığı mektubu gösteriyor ve mektuptaki kişinin ailesinin intikamını almasında ona yardım edeceğini söylüyor. Corteo normalde yaptığı viskinin mafya ailelerine satılmasını istemiyor. İlk bölümde Cerotto, Corteo'ya teklifte bulunuyor hatta. Daha sonra Angelo geliyor bu viskiyi satalım diyor ve bir bara gidiyorlardı. Orada şansa Vanettiler'le tanışıyor sonra zaten Vano ile iş yapıp bunun sonucunda aileye girmek istediğini söylüyor. Corteo orada anlamıştır zaten Vanetti'ler olduğunu.

Corteo muhtemelen Angelo'nun arkasından iş çeviriyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya benim tetiğim Avilio gelip Corteo'ya "sendin değil mi?" diye sorduğunda çekildi. O zamana kadar Corteo'dan hiçbir şekilde şüphelenmemiştim. Tam o sahnede ampul patladı bi anda flashbackler falan oldu kafamda :@: Beklediğimiz gibi bir şeyler çıkacak sanırım. Nero'yla ittifak da olabilir, Nero'nun bakışları tekin değil.

Edit: Mesajları yeni gördüm, diyorum nasıl 2. sayfaya geçtik :011:

Şöyle, önce Avilio gidip bizim Corteo'dan şüpheleniyor sen yaptın değil mi diye. Orada sahne kesiliyor. Sanırım orada ufak bi konuşma yapıyorlar sonra işin Serpente'de döndüğünü anlıyorlar, bu kısım animede gösterilmedi ama böyle bi izlenim yaratmaya çalışmış olabilirler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

O sahnenin kesilmesi kötü olmuş. Anlam karmaşası yaratıyor. Belki sonraki bölümlerde flashback olarak gösterilir bilmiyorum. Serpente'nin cesedinin bu kadar önemli olmasının sebebi Orco ve Vanetti'ler arasında muhtemel bir savaşın çıkmasına sebebiyet verecek olması. Cerotto'da o yüzden mi sattı o cesedi nedir?

Deli Fango'da zaten bir şey olsa da savaş çıksa derdinde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Asıl şimdi Cerotto'nun peşine düşecek Scusa ne yapacak bakalım, cesedin olmadığını görünce Cerotto.. diye sinirleniyordu dayı. Belki o da adam toplayıp işin içine karışabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Scusa ismi bir türlü aklıma gelmedi hay yaşa. O eleman ortalığı karıştıracak sanırım. Üçüncü bir aile daha var onu da çekmeye çalışıyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Sezon içerisindeki en sevdiğim serilerden biri fakat son bölümdeki o goril animenin realist yaklaşımını negatif yönde etkiledi. Keşke bu tarz bir harekette bulunmasalardı :/

Kritik bir bilgi de verildi onun dışında boş bir bölüm oldu 4.bölüm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nero'nun sesi hiç olmamış, her duyduğumda sinirlemiyorum, karaktere oturmamış hissi veriyor bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kurşuna ölmeyen adamın pıçağa ölmesi bana da battı. Ama ben keyifle izliyorum ya Nero çok sempatik bir karakter. İnsan öldürmeye kıyamıyor :P Böyle ciddi serilere bu tarz karakterler soluk aldırıyor, Ladd Russo havası seziyorum çocuktan >_<

4. kişi yüksek ihtimalle Corteo çıkacak bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Bölüm 07

Angelo bu bölüm koptu gitti.

Vanetti ailesinin neredeyse bitti. Bölümde herkes sapır sapır döküldü. Ronaldo'nun ölmesi ile Galassia ailesi de Nero'nun peşine düşecektir herhalde. Angelo'nun planları içerisinde de bu vardı belki. Angelo epey sağlam adımlarla aileyi ve aileye yakın olanları bitiriyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölüm bana iyice abartılı geldi. Angelo istediği gibi at koşturuyor ve herkeste yiyiyor, hiç kimsede sorgulamıyor. Sanki bir tek o akıllı seride...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence o kadar şaşılacak bir şey yoktu ya. Siz de gece gündüz bu adamların içinde olup sadece ve sadece nasıl intikam alacağınızı düşünseniz bu planı yapabilirsiniz. Ki zaten Angelo dikkat ederseniz herkesin içine iyice girmeden, güzelce tanımadan adım atmıyor. Sürekli bilgi alıyor dedikoducu gibi :D Kimin kime ne kadar sadık olduğu çok bariz. Sadece insanları 2 kelimeyle gaza getirse zaten herkes birbirini öldürecek öyle bir otam var :011: Mesela Nero'nun adamının ölmesi çok basit bir hamleydi, onu öldürmesi için elinde binlerce imkan vardı bence geç bile kaldı. Benim merak ettiğim Nero'nun kız kardeşine notta ne yazdığıydı, ne yaptı da bu kadar emin oldu. Frate konusu da bence tamamen orada üretilmiş bi plandı. Tutmasaydı yine Frate şehir dışına sürülecek veya öldürülecekti, Nero'nun elinden ölmüş oldu sadece. Kapanıştan sonra gördüyseniz "artık ben senin kardeşinim" tatavası yapıyordu.

Bence Angelo hiç olmasaydı herkes yine birbirini öldürecekti :011: Bakalım Vincent'i nasıl indiricez. Daha Graccia gelecek Ronaldo'nun peşine. Bir de Corteo var bakalım o nerelerdeydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İnanamıyorum recap bölümü çıktı ya o kadar bekle bekle :011:

91,5 Days oldu şimdi :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu gül gibi çocuğu da delirttiniz ya neler oldu öyle ;__;

Geçenlerde blog yazımı yazarken "bro" muhabbeti dikkatimi çekmişti. Recapte de gördük meğer Corteo'nun sözüymüş. Şimdi bu da Avilio'nun planı çıkmasın plz artık Aizen'i geçecek bu gidişle :011: Fango ;_____;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Corteo'da adam oldu:biyik gulme: herkesi harcadılar, sıra birbirilerini harcamaya geldi:bulqdum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?