Jump to content
  • Kayıt Ol

91 Days~Tartışma~

gundamaster

Önerilen İletiler

gundamaster

Avillo herkesi öldürecek Corteo'da en son onu öldürecek bu gidişle. Corteo'dan tokat gibi karakter gelişimi. Fango fena öldü yalnız, o tip bir karakter aslında o bağışlamayı yapmazdı. Biraz dengesiz olmuş ama Corteo'nun parlaması açısından iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 58
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

24

• gundamaster

12

• bLueeekun

8

• baryshx

8

Valla ben Corteo'dan mastermind tipi bir ihanet bekliyordum aslında ama sadece ihaneti kaldıramadığı için ihanete başvuruyor olması ilginç oldu.

Don Fango öldüğüne göre reyiz şimdi Don Corteo mu? vay babam vay :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

O daha çok Avilio'nun bencilce tavrına içerledi ve onlara ihanet etti. Sonra gerisi geldi zaten. Sessiz atın tekmesi her zaman pek olur.

Don Corteo mafyayı bil siler heyt bea :P

Delphy paçayı iyi kurtardı adamın ömründen bir 10 yıl gitmiştir orada.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya mesela openingde sonlara doğru bazı sahneler var, mafya elemanları pata küte bazı mekanları tarıyorlar. Onların hangi mekanlar olduğunu anlayabildiniz mi? Mesela yatakta bir abi taranıyor, Scusa'ya benziyor sanki abi. Corteo sonunda çıldırıp pata küte taramasın mekanları şimdi :011:

Delphy abi sınırı aşmıştı ama, ne öyle o televizyondan Vanetti'ye ahkam kesmeler satışlara el koymalar falan. Adamın aklını alırlar böyle :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ben açılışları bir kere izlerim bir daha izlemem şarkı güzelse dinlerim o sıra nette gezerim :)

Corteo yaşadığı bu buhranla her şeyi yapabilir şu an.

Delphy gibilerini sündürmek için direk aileleri ile tehdit ederler zaten. Ben arabada bomba patlayacağını düşünmüştüm ama ailenin kurtulamayacağını düşünüyordum o süpriz oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beş bölüm izledim. Kafamdaki tek soru şu: Bunlar niye bu kadar berbat nişancı. :(

Ek: O kadar bölüm izlemişim bir iki cümleyle ilk yorumu yapmayayım.

Fango en başta bana itici gelmişti ama şu an kıyak bir adam olduğunun kanısına vardım. İntikam isteyen elemanımız çok hızlı bir şekilde aileye giriyor. Gerçi 12-13 bölüm olacaksa bu durum normal. Mafya durumları benim için tam açılmış değil. Biraz daha fazla aile içi değilde aileler arası aksiyon görmek lazım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7. bölümden sonra gelen 7,5. Bölüm recap dediğim gibi. Onun yerine benim blogtaki yazıyı okursan üç aşağı beş yukarı kafanda daha iyi oturur ailelerin amaçları.

Yeni sayfaya geçmesi de güzel olmuş, önceki sayfada baya spoiler var aman dikkat et.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugün kalan üç bölümü izleyip senin yazını okuyacağım. Özellikle geçmiş sayfaları okumadım. Çünkü twitterda birilerine spoiler vermemek için zor tutuyordun kendini. Kendim ilk görmem daha iyi olacak. :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Game of Thrones gibi hangi bölüm kimin öleceği gerçekten belli olmadığı için her bölüm spoiler değeri taşıyor. Ben Twitter'da bolca resim paylaşıyorum tabii ama önemli karakterlerin ölümlerini pek paylaşmadım.

İzleyince yorumlarını yazarsın buraya işte, üstüste çift mesaj olmasın diye yazıyorum ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya bende yeni güncele ulaştım, bayağı da hoşuma gitti. Yalnız 4. kişi sanırım o esmer tenli Corteo mu neyse o gibi geliyor bana. Bence Angelo'da farketti gibi durumu. Ama bakalım bir sonraki bölümü heyecan içinde bekliyorum.

P.S: Undermine burada gelecek bölümlerle ilgili spoiler yaparsa Orange kozumu kullanacağım. :gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tamam bundan sonra bu başlığa özel yeni bölüm gelince spoiler kutusuna yazmaya dikkat edeceğim ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

E noldu şimdi? Yoksa Corneo kankam 4. değil mi? Nero'yu ne zaman öldüreceğiz? Angelo, oğlum yok mu bir planın felan bir şey?

Ben bölümü izlerken sanki böyle çok boş bir bölüm gibiydi ama sanki çok şey oldu. Yani böyle bir anlam kargaşası oldu bende.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bölüm 09

Corteo sadece bir mağdur artık. Geçen bölüm kraldı bu bölüm mağdur. Mastermind amcaymış. Bu bölüm boyunca fazlasıyla ima ettiler son kısımda da açıkladılar. Ben öteki hafta açıklarlar diye düşünüyordum bırakmamaları iyi oldu.

Aileyi istiyor tabi. Don'un bir ayağı çukurda gibi. Nero'ya kalmasından da hoşnut değil. Avillio'nun planı olsa da Amca'nın acele etmesi o planı tamamen değiştirmiştir. Nero'nun ölümünü de bu kadar aceleye getiremez 8 bölümdür çok emin adımlarla ilerliyordu, tek bir yanlış hamlesi ile kendi kellesi gider.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya arkadaşlar bu anime gerçekten klasik mafya animeleri etiketini üstünden kesinlikle atmayı hak ediyor ya. Ben böyle twist görmedim, ölenler mi dersin ihanet edenler mi dersin.

Bir tane şeyi doğru tahmin edemedim, yemin ederim amcadan 1 kez bile şüphelenmemiştim. Corteo'nun olayı falan filan resmen şok üstüne şokla izliyorum animeyi. Recapten sonra çıta arttı, animasyon kalitesi biraz düştü fakat atmosfer kalitesi çok arttı bana göre. Müziklerin kullanımını saymıyorum bile, kapıldım gittim bu bölüm.

Reyize yol verin, Don Nero geldi. Bence Nero'yu öldürmeye kıyamayacak ya :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya beni etkileyen kısım da tam olarak @Undermine bahsettiği kısımdı. Böyle aşırı support yan karakterlerin önemli bir rolde karşımıza çıkması derin şaşkınlık yaratıyor. Ayrıca arada bir şu suratsız eski askerin yüzüne zoom yapmaları felan, bize acaba bu mu Corteo'yu tutan diye düşündürdü.

Fakat Amca ortaya çıkınca, haaa bu adam yapar, çünkü ailenin başına geçmek istiyor diyorsunuz. Yani mantığını açıklamasa bile siz anlayabiliyorsunuz. Asıl kısım ise tahmin etmek oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10

İnsana önce umut verip sonra ciğerini dağlamayı o kadar iyi başarıyor ki bu animeye verdiğim 9 puan helal olsun. Corteo'ya karşı içimde şu kadar sevgi yoktu, adamlar 1 bölümde Corteo'yu sevdirdi. Kardeşlik duygusunu içimize bir güzel işleyip sonra tam oradan sapladılar bıçağı. Nero silahı doğrulttuğu an "Angelo'ya yaptırma" diye ekrana ekrana bağırdım. Çok çarpıcıydı o sahne. Zaten vedalaşma anlarını falan getirdiler.. bak gene başladım ağlamaya yazarken :(

Taa ilk bölümlerde Corteo'dan şüphelenen kafamı kırayım beni de vurun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

11

Öyle bi şok içerisindeyim ki böyle etrafa boş boş bakıyorum şu an sadece. Anam neler oldu öyle 20 dakikada ya :O

Angelo amcanın onu öyle assassin gibi kullanıp atmasını hissettiği için bunu kendine yediremedi ve kendi planını ortaya koydu. Barda milletin onu dinlediğini anlamıştı, Graccia'nın işin içinde olduğunu fark edince amcayı tuzağa düşürme planını da kattı. Sonuçta o da intikam alınacak listesindeydi. "Kendi adını da mektuba ekle" olayının mantığı buradaydı, amca asıl mevzuyu çakamadı orada.

Benim haftalardır merak ettiğim "openingde ortalığı makinalıyla tarayan adamlar kimler yav" sorumun cevabını da bugün aldım. Meğer haftalardır garaşşia garaşşia diye adı ağızlardan düşmeyen Graccia'nın adamlarıymış. Tüm Vanetti'yi silip süpürdüler. Barbero sonunda öldü, Tigre de yalan oldu galiba. Vincent'ın sağ kolundan başlamaları da akıllıcaydı, hatta tüm bu "oley beni yakaladınız" planı şahaneydi Angelo'nun. Hepsi bir bir geldi aşağıya.

Angelo da zaten bölümün başından beri gözünün önü çürümüş gezip duruyordu (anime bu tarz şeyleri çok iyi veriyor bkz: Frate'nin çöküşü). Corteo'yla konuşması falan yürekleri dağlıyor, resmen Death Flag çekiyor çocuk. Graccia'nın veledi gelip öldürmese bari :/

Şimdi Graccia'nın oğlu, Vanetti'nin oğlu ve Lagusa'nın oğlu olarak üç genç kaldı ortada. Graccia'nın bir de henüz doğacak oğlu -Fio'nun karnındaki- var ki bakalım o ne olacak. Tahminimce Nero -> Graccia'nın veledini vurup Angelo'yu kurtaracak. İkisi oturup konuşacaklar ve birbirlerini vuracaklar son :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya çok iyidi be. Angelo zeka fışkırttı resmen. 7 yıl önce eğer öldürmeselerdi Graccia tarafından yutulacak aile, şuan yutuldu paramparça edildi. Yaa Don'nun dediği gibi her şey boşunaydı.

Angelo'nun böyle bir ihtimali düşündüğünü sadece listedeki insanları öldürmeyip, komple aileden intikam alacağını tahmin edebiliyordum. Hatta Nero'yu bilerek onu canlı bırakıp bu acıları yaşatarak ızdırap çektirmeye çalışmasını da istediği açıktı. Ama böyle enfes bir plan yapacağını hiç beklemedim. Kafası zehir gibi çalışıyor.

Ending'den sonraki sahne her şeye gebe, şuan seri hiç bir şeyi tahmin ettiremeyecek noktaya getirdi. Acaba yaşatacak mı? Yaşatmayacak mı? Angelo yaşarsa Ona kahraman gibi mi davranacak yoksa bir katil veya mahkum gibi mi? vs vs. Çok fazla ihtimal var. Acaba Nero ne yapacak ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tahmin ettiğim gibi seri 12 bölüm oluyor. Haftaya son bölüm. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tahmin ettiğim gibi seri 12 bölüm oluyor. Haftaya son bölüm. :(

Tahmin edilecek ne var şu bütçeyle 91 bölüm mü çekeceklerdi ilahi sen de görmüyo musun recap bile yaptılar :011: O işin esprisi, dediğimiz gibi 91 yayın süresi oldu. Corteo'nun ay muhabbeti de ufak bi selam çakma gibi olmuş oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

11'nci bölüm baya güzeldi, dolu dolu bir bölümdü. Tabii seri kalburüstü bir anime olamayacak ama zevkle izlenir yinede.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Angelo ne failledi be. :P Hiç böyle bir şey beklemiyordum. Güzel ters köşe oldum. Ama süperdi be, Angelo şov resmen. Sadece zeka ile neler neler yaptı. Animenin bana göre şu şekilde bitebilir.

1- Grassia veledi Nero'yu öldürmesi için Angelo'yu kurtarıcak ve Nero'yu öldür diyecek. Bu kısım bana göre kesin gibi bir şey. Sonra Angelo, Nero ve Grassia veledini öldürecek. Tek başına mafya alemine hüküm sürecek. Ama bu kısıma emin değilim. Çünkü Angelo pek mafya adamı değil intikam adamı.

2- Grassia veledi ölmeyip o tek hükümdar olacak. Nero ve Angelo birbirini öldürecek. Dilek'in de dediği gibi Angelo ölüm bayrağını çekti. En son yaşayacağını düşünmüyorum. :(

3- Ya da hepsi ölecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Angelo'nun şu an yaşaması için elinde hiçbir sebep yok. Zaten insan içine çıkacak hali de kalmadı, durup da mafya liderliğini sürdürmek isteyeceğini sanmıyorum. Olur da ailesi hakkında gerçekleri falan öğrenirse belki ne bileyim, o zaman Lagusa ailesi olarak Grassia'ya hüküm sürebilir ama çok shounen olur bu. İntihar edebilir.

Gidip Fio'yla evlense daha mutlu olurum aslında.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shounen olmaz ya. Tamam bütün iş bitince ne yapacağını bilmiyoruz ama ailem yaşasaydı şu an şu statüde olurduk hakkımı alıcam şeklinde düşüncesi olursa başa geçebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açıkçası ben Vincent'la Angelo'nun oturup konuşabilmesini isterdim. Ama Vincent tüm hikayeyi oturup Nero'ya anlatmıştı hasta yatağında yatarken. Bu demek oluyor ki Nero şu an tüm mevzuyu biliyor. Bence Nero'yla Angelo oturup konuşacaklar geçmiş hakkında.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?