Jump to content
  • Kayıt Ol

Mob Psycho 100

CloudT

Önerilen İletiler

Sonunda başladı ve beklediğime değmiş. Seri OPM serisini çok fazla andırıyor hatta göndermeler de mevcuttu. Aslında one manga'sı olması her şeyi açıklıyor ama...

Telefon.

Bs_Q4_Bi_Z.png

Ayrıca shigeo'nun Fubuki ve Saitama'nın çocuğu olma ihtimali var ama opm evreninde değil de alternatif bir evrende. Bu doğrultuda canavalar, youkai oluyor ve süper kahramanlar da esper.

original_jpg_w_600_h.jpg

Seriye kesin devam edeceğim ve sezon için favorilerimden biri oldu, çok rahat ilk 3'e girdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 20
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CloudT

9

• loykad

3

• gundamaster

1

• bLueeekun

1

gundamaster

Animasyonu dışında ilk bölüm beni çok etkilemedi. Takahiro Sakurai'ye bu tarz karakterleri de yakıştıramıyorum. Sesi bu tip karakterlere uymuyor.

Bu tarz serilerden çok var, ileriki bölümlerde kendine has özellikleri varsa izlemesi keyifli olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu seride Murata gibi bir çizer olmadığı için ONE'nin asıl çizimi ile seriyi izleyeceğiz. Çizim bana negatiflik yaratmadı, hatta bu seriye gitmiş diyebilirim. Bol bol OPM'yle ilgili göndermeler olacağını düşünüyorum. İlk bölüm çok fazla bir etki bırakmadı ama mangayı okuyan arkadaşlarım "OPM'den daha manyak." dediler. Bu yüzden bir beklenti oluştu. ::@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölüm tanıtım gibi olmuş, şu ustası itici geldi baya. Onun dışında kötü ruh/youkai'leri yokeden, iyi youkai'leri özgürlüğüne kavuşturan sıradan bir ortadirek kahramana benzettim. Saitama'ya benzer bir tip işte

Edit : Evet baktım bookman'ın seiyū'su ile Jiraiya'nın aynı, adama yakışmış o ses.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Küçük şeyler güzeldi. İsimlendirmelerdeki numaralar mesela. Çok güldüm. Mangada dikkat etmemiştim onlara.

Beklentimi karşıladı ilk bölüm. Üzerinde çalışması da hiç sıkmadı, saat ilerlemesine rağmen bırakasım gelmedi, işe biraz uykusuz gidiveririm napim >_>

Yalnız yanarım yanarım, akıcı animasyon denince akla gelen ilk iki stüdyodan biri olan Bones'un (diğerini söylememe gerek yoktur sanırım :P) dala dala buna dalmasına yanarım tertew

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Seriyi beğenenlerden biri olarak her yeni bölümü keyifle izliyorum. Son bölümde patlama sahnesini gördük ve bu göreceklerimizin ufak bir kısmıydı. İleride olacaklar çok daha heyecanlandırıyor. Animasyon konusuna gelirsek eğer şahsen beğendim. Hiç sıkıntı yok hatta böylesi daha iyi olmuş. Artık hep aynı animasyon tarzlarını görmekten sıkıldım. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Serinin OPM ile tek bağlantısı ana karakterin en güçlü olması bir de aynı yazarın kaleminden çıkmış olması sanırım.

5'i izledim de

Çok manyak şeyler olacak gibi. Bu 5 bölümden anlaşıldığı kadarıyla bunu yenebilecek hiç kimse yok. Ama o bilincini kaybettiğindeki varlık kimdi-neydi(?)-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Son 2 bölüm çok daha da iyi bir hâle büründü. Bir de yeni düşmanlar, yeni olaylar ve olabilecekler derken seriyi daha çok sevdim. Manga'sını Osoi'den devam ediyorum o yüzden güncel değilim ve bir fikrim yok ama anime bitince dayanamazsam eğer manga'sına yumulmayı düşünmüyor değilim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sabah kalkar kalkmaz önce biraz kendime geldim ve hemen bölümün başına geçtim. Beklediğime de değdi doğrusu. Mob güçleri hakkında yeni şeyler keşfediyor ve her adımda çok daha fazla güçleniyor, tabii yerden yere vurulduğu da oluyor ama bu bölüm öyle bir şey olmadan çata çuta indirdi. Tabii gelecek bölüm çok daha zorlu olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Hayda... Öyle bir yerde bitti ki bir hafta beklemek çok zor. Manga'sında da geriden geliyorum ama iyi de oldu. Böylece sadece merak edeceğim. Bilince tadı biraz kaçıyor. Yine de Mobu ne yapacak çok merak ediyorum. Şarkı sonrası gözleri çok fenaydı ama...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animasyon kalitesi bal dök yala. Merak etme Cloud seni buralarda yalnız bırakmayacağım :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Orange yaşattığı animasyon krizinden sonra Mob serisinin kıymetini daha çok bilir oldum. Öyle çizimleri böyle bir hâle soktular ya aferin. XD

Hem konu olarak da çok iyi. Komedi de fena değil, aksiyon desen bolca var. Eh daha ne istenir ki belamızı mı?! :qalkis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Maalesef spoiler yedim. Milleti bir gün iyice kürekleyeceğim. Kafasızlar...

Bütün merakım yerle bir oldu. Düzgün yorum okumakta artık mümkün olmuyor. Aslında alıştım ama bugün hava çok kasvetli, ondan olsa gerek dellendim. :kineme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok ya sizinkiler olsa burada yazmazdım. :qhayir: Kıyamam...

Neyse spoiler kısmını geçersek eğer en azından merak ettiğim başka şeyler var onları beklerim ama seri 12 bölüm olacağından sıkıntı. En azından 2. sezon gelir diye kendi kendime garanti veriyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir sonraki sezon 2017 Bahar sezonunda felan gelir muhtemelen. Çünkü çok ortada kalacak seri. OPM ile o kadar piyasa yaptıktan sonra ONE'ın serisini ortada bırakmazlar öyle. Kaldı ki MP100'ün de OPM'den aşağı kalır yanı yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Reigen reis alem ya, bir şeyler yapabilecekmiş gibi konuşup kayda değer pek bir şey yapamaması ama yine de kurnazlıklarıyla milleti oyuna getirebilmesi müthiş :D

Gelecek bölüm Mob yine coşacak^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Twitter'da şu sıralarda #RedrawReigen diye harika bir etiket dönüyor. Belli başlı meşhur resimleri veya shutterstock sitesinden rastgele resimleri seçip Reigen'li hale getiriyorlar mutlaka bakmalısınız. Bazı örnekler:

e1e2ec5402.jpg

07fc30c05e.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@UnderminE

Evet, gördüm. Bir tane "freehugs" mevzusu vardı onu ele almışlar. İlk başta öylesine bir paylaşım sandım ama meğer akım olmuş. =D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?