Jump to content
 • Kayıt Ol

Chugyeogja - Chaser


Sephiroth

Önerilen İletiler

Chugyeogja - Chaser

Yönetmen: Hong-ji Na

Yazar: Won-chan Hong, Shinho Lee, Hong-ji Na

Gösterim Tarihi: 14 Şubat 2008

Joong-ho, parasal sıkıntılar nedeniyle dedektifliği bırakmış ve kadın pazarlayıcısı (p) olan bir karakterdir. Kendisi için çalışan bir kaç bayandan işinin parasal karşılığını alamayınca meraklanır ve haber almaya çalışır. Ancak herhangi bir haber alamayınca kızların izini sürmeye karar verir. Bu kızların en son taliplerinin numaralarını karıştırırken hepsinin aynı kişiye ait olduğunu görür. Ve birdenbire farkeder ki en son arayan müşteri de bu numaradan aramıştır. Bunun üzerine son gönderdiği kızı hemen takibe alır ancak onun da izini belli bir yerden sonra kaybeder. Bu kızların kaçırılabileceği ihtimali üzerine araştırma yapmaya başlar Joong-ho. İşini umursamaz ve çaresiz kore polisine bırakmamakta kararlıdır.

Eveet, 2008in sevgililer gününde bir çoğunuz sevgilinizi kolunuza takmış gezerkene Korede sevgilisi olmayan insanlarda bu muhteşem filmi izliyorlardı.

Aslında "eleştirisel" gibi bir seçenek olsaydı konular kısmında onu işaretlerdim bu film için. Kore polisinin gereksizliğini eleştiren Memories of Murder adlı sanat eserinin izinden gidiyor Chaser. Bir kadın pazarlamacısının (p) olayların izini nasıl sürdüğünü, neden dedektifliği bıraktığını, pazarladığı kadına bile verdiği değeri ve polisin buna karşılık umursamazlığını görün. Bu filmi izleyin ve etrafınıza bir bakın, size mutlaka bir şeyler anımsatacaktır. Bu film iki saat beş dakika sürüyor ve her dakikası heyecan dolu, sürükleyici. Yun-seok Kim'in oyunculuğuna diyecek yok, Min-Sik Choi'nin oyunculuğunu anımsatıyor bizlere.

Mutlaka gözden geçirmeniz gereken bir film olduğunu düşünüyorum.

İyi seyirler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 4
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • Sephiroth

  1

 • SPAWN-TheUndead

  1

 • Yusaku

  1

 • Aurora Borealis

  1

Evet güzel bir film. Bu geçtiğimiz yıl düzenlenen 7. Kore Film Ödülleri 4 Aralık 2008 tarihinde Seul'deki Sejong Kültür Merkezinde yapılmıştı. Maşallar en iyi fil ve yönetmen başta olmak üzere süpürdü yuttu mdüller. Ben The Good, The Bad, The Weird firmini tutuyordum o sırada bu da ayrı tabii ki :)

Uzun bir film normal sürelere kıyasla. Ama izlenmeli kanımca...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 4 ay sonra...

Tesadüfen bir arkadaşımda çerez niyetine izlemeyi planladığıız bu film; bir anda bize 2 saat boyunca etkisi altına almaya başardı diyebilirim..

Kore polisinin vurdumduymazlığı ve de beceriksizliği sonrasında yaşanan dram izleyiciyi çileden çıkarır nitelikte.. oyunculuklarında çok başarılı olduğunu söylemek gerekir ayrıca...türün meraklılarının mutlaka izlemesi gereken bir film chaser.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 1 yıl sonra...

Oldukça iyi idi. son anına kadar temposu düşmeyen ve süprizlerle dolu bir filmdi Kesinlike. bu tarz yapımlardaki sınır tanımayan yaratıcılıkları, ürkütücü,baştan çıkarıcı ve muhteşem.. iki oyuncu oyunculuk performanslarını döktürmüşlerdi. ne zaman başladı ne ara bitti anlamıyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 3 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?