Jump to content
  • Kayıt Ol

İzlediğiniz ve tavsiye ettiğiniz yabancı diziler

lelouchviebrita

Önerilen İletiler

En sevdiğim tür olan bilimkurgu dizilerinde FARSCAPE her zaman 1 numaradır. İzlemeyen varsa kesin öneririm. Ben yeniden başladım izlemeye. Senede 1 kere iyi gidiyor bu dizi:qtehlikeli:...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...
  • İleti 100
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• lelouchviebrita

10

• Aurora Borealis

7

• gundamaster

6

• Antares

5

LOST Bitti ama bubir saygı duruşudur :lol:

Prison Break İzlemeden ölmeyin.qkasd

Merlin Gülümsemek istiyorsanız. :qask:

Supernatural İkisi bir arada :cicek1: Komedi,macera,fantastik,sevgi

Tudors Saray entrikalarını sevenler için birebir. :alkiss:

Dexter Ezberbozan katilimiz :25550:

House M.D. Yer yer sıkılabilirsiniz. House için değer :dft001:

Uzakdoğu tavsiyesi isteyenler varsa uzuunnn bir liste daha yapabilirim :sinsin:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Surface Yeni izlemeye başladım ilk sezon 15 bölüm ben 7. bölümdeyim.. Film yapılsa daha iyi olabilirmiş sanki...

Tudors sezon 4 bitti beğenerek izledim kesinlikle tavsiye ederim...

Merlin biraz çocukça ama bir arkadaşımın dediği gibi " büyü sözler söylemek bir insana bu kadar mı yakışır" :)...

Dexter hala sezon3'teyim... Ama son zamanların en iyi dizisi sanırım...

CSI serileri Lasvegas 10 sezon NY 6 sezon bitirdim... Her seferinde aynı hikaye gibi gelse bile ben heyecanla izleyebiliyorum...

Ally Mcbeal 4 sezon bitti 5. sezonun altyazılarını bekliyorum.... Çok güzel çok duygusal eski bir dizidir ama özellikle bayanlara 4. sezonu mutlaka izleyin derim gerçi ilk 3 ü izlemeden 4 bir şey ifade etmez...

Flash Forward Bitti bitti ama nasıl bitti ne oldu anlayamadım varsa izleyenler biraz tartışalım... Konusu oldukça değişikti çok hoşuma gitti...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

arkadaşlar, spartacus izleyen var mı? ben ilk bölümünü izledim; çakma 300 gibi geldi ama yinede beğendim... ilerleyen bölümlerle ilgili yorum bekliyorum:D

valla ben beğendim evet bazı sahneler de deliizleyici_r2_c2.jpg

bazı sahneler yüzünden dumur olmuyoruz da değil. "bu ne" "oha" da dedirtmiyor değil. ancak hd yüksek çözünürlükte o kan sahneleri büyüleyici geliyor ne yalan diyeyim..(vahşeti sevmiyorum dersen yalan söylemiş olurum) ancak çakma 300 spartalı demek... yok ya 300 spartalıya büyük hevesle gidip hayal kırılığı ile dönmüştüm. bunda ki aksiyon daha sıkı 300 spartalından bana göre iyi...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

'Deli izleyici kitlesi'nden bir tanıdık bir iki bölümünü izletmişti zorla.Tamamı vahşet.Kesiklerin gerçeğinden tek farkı birbirinden ayrılan normal et parçalarından katbekat fazla kan fışkırması.Ayrıca her yönden aşırı cesur sahneleri olan başka dizi görmedim...İzlemeyi düşünmüyorum,açıkçası canımı sıkmıştı.

Şu sıralar Vampire Diaries'i gözden geçiriyorum.4.bölümü yarım bıraktım gerçi.Belki de daha ilk bölümleri olduğu için sıkıcı geldi ya da beni eğlendirmek için daha fazlasına ihtiyacı var.

Takip ettiğim tek yabancı dizi Merlin'di.Yeni sezonun ne zaman başlayacağıyla ilgili bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
.

Şu sıralar Vampire Diaries'i gözden geçiriyorum.4.bölümü yarım bıraktım gerçi.Belki de daha ilk bölümleri olduğu için sıkıcı geldi ya da beni eğlendirmek için daha fazlasına ihtiyacı var.

Metatron devam etmeni öneririm. İlerleyen bölümlerde dizi daha bir dark havaya bürünüyor. Romantizmden ibaret değil kesinlikle. Ayrıca Ian Stone (Damon)'un oyunculuğu müthiş.

İkinci sezon geçen hafta başladı ve oldukça iyi bir plottu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hımm,hayal kırıklığına uğramıştım ama madem ki daha karanlık bir havaya bürünecek...Bu cümleden ümidim artık hayvan kanı emen vampirler görmeyeceğimdir.Teşekkürler gundamaster,biraz daha sabır edeyim bakalım (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

spartacus; felsefik ve fantistik öğleri içeriyor evet anlatım tarzı gariptir. kesinlikle 18 yaş altına uygun değil hatta bir çok sahnesi bir çok kişiye de uygun değil ama romanın yıkılışndaki etkenler insanın gözüne sokularak anlatılmış çarpıklık yozlaşma ve yoldan çıkmışlığı anlatabilmek için yönetmen çok cesur sahnelere imza atmış akabinde soylular, kölelik ve aç gözlülüğü aç gözlülüğün sonu gayet iyi tasvir edilmiş ha evet fışkıran kanlar ya da öldürme sahnelerindeki abartılarda mistik ve de fantastik hani "bak bu hayal ürünü" imajını oturtmak için yerleştirilmiş elbette bire bir bir gerçek roma ve gladyatörlük anlatılmıyor abartı söz konusu. olması da gerekir. diziyi nasıl izlediğinize göre beğeniniz değişir ben çok güzel bir aşk gördüm. intikam için gurunu ezip boyun eğen bir adam gördüm o adamın yükselişini gördüm. efendileri ezen ayaklarda...ve "intikam soğuk yenen bir yemektir" dedi resmen. bakalım henüz ilk sezonum bitti 2.si neler düşündürecektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Spartacus 2. sezon gelip gelmeyeceği kesin değil Worless çünkü başrol oyuncusu kansere yakalanmıştı. Dizi o nedenle askıda şu an.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

oyuncusu ile ilgili haberi bende okumuştum. ama geleceği kesinleşmişti ben en son okuduğumda oyuncu iyleşmişmi devam edecemmi demiş yada yerine birimi geçecek onu hatırlamıyorum ama 2011 ocak ayı deniyordu en son haberde..açıkçası bu şekilde bitmesini istemem..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

oyuncusu ile ilgili haberi bende okumuştum. ama geleceği kesinleşmişti ben en son okuduğumda oyuncu iyleşmişmi devam edecemmi demiş yada yerine birimi geçecek onu hatırlamıyorum ama 2011 ocak ayı deniyordu en son haberde..açıkçası bu şekilde bitmesini istemem..

İyileştiği açıklandı ama sonradan hastalığı tekrardan nüksetmiş. Ama iyileşeceği söyleniyor. O iyileşinceye kadar spartacus gelmeden önceki altı bölümlük bir seri yayınlanacakmış gladyatör okuluyla alakalı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tarihten hoşlananlar için "The Tudors"

Komedi Arayanlar İçin "The Big Bang Theory"

Aksiyonu bol olsun diyenler için "Supernatural"

Gerilmek istenler için "Harper's Island"qnoluyo

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Guest Cheza

En iyi aksiyonlardan biri bence 'Prison Break' Tavsiye edeceğim güzel bir dizi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet sayıyım ,

Lost , Prison Break , How I Met Ur Mother , My Name is Earl , Heroes , Leverage , Supernatural , hmm bakiyim...... sen simdilik bunlara basla ben sana oneririm zmn gectikce :sinsin:

Anaaam düzenleme :

The Big Bang Theory'i atlamışım amanın !

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 yıl sonra...

Bu aralar Outlander'a sarmış durumdayım.. Gerçi tamda İngiltere ve İskoçya'yı yakından ilgilendiren bir bağımsızlık seçimi öncesi yayına giren yapımın amacını sogulamadım da değil ama dizi Şimdilik fena gitmiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Wilfred'e sardım şu sıralar. Kahvaltı yaparken veya Archeage'e girmek için sıra beklerken açıp izliyorum.

Elijah Wood oynuyor dizide. Bu arkadaşımız kutularca hap yutup intihar etmeye çalışır ama ölmez. Yan etki olarak, komşusunun köpeğini köpek kostümü giymiş insan şeklinde görmeye başlar. Köpeğin adı da Wilfred. Bu ikisinin başından geçenleri anlatıyor dizi diyebilirim. Beraber ot içiyorlar, hırsızlık yapıyorlar, türlü türlü işler içerisine girip çıkıyorlar. Wifred hep ana karakterimizin başını belaya sokuyor gibi gözükse de ona, akıl hocalığı yapmaya çalışıyor gibi. Her olayda anlatmak istediği, vermek istediği bir mesaj var gibi köpek kostümlü abimiz Wilfred'in.

İlk sezonu bitirmeme bir kaç bölüm kaldı. Şu sıralar, kafa dinlemelik, eğlenmelik bir şeyler istiyorsanız tavsiye ederim. Hem öyle çokta boş bi dizi değil gerçekten. "Hadi gülelim eğlenelim" kafası değil sadece. Ayrıca 20-25 dakika sürüyor her bölüm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sürekli mentalist e başlayıp 5. sezona kadar gelip bırakıyordum aksiliklerden dolayı. Bu sefer kesin olarak bitirmeye niyetliyim. Ana karakter Patrick Jane medyumluk yapan birisi. Bir televizyon programında Red John adında seri katile seslenip insan öldürmeyi bırakmasını söyler. Akşam eve geldiğinde karısı ve çocuğunu Red John tarafından öldürülmüş bulur. Ve bunun üzerine CBI adlı polis departmanında olayları çözerek Red John'ı yakalayıp öldürmeyi planlamaktadır. Oldukça zeki bir senaryoya sahip dizidir. Her bölüm Red John'dan bahsetmiyor fakat her bölümün kendine has bir özelliği var. Hala izlemeye devam ediyorum. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sürekli mentalist e başlayıp 5. sezona kadar gelip bırakıyordum aksiliklerden dolayı. Bu sefer kesin olarak bitirmeye niyetliyim. Ana karakter Patrick Jane medyumluk yapan birisi. Bir televizyon programında Red John adında seri katile seslenip insan öldürmeyi bırakmasını söyler. Akşam eve geldiğinde karısı ve çocuğunu Red John tarafından öldürülmüş bulur. Ve bunun üzerine CBI adlı polis departmanında olayları çözerek Red John'ı yakalayıp öldürmeyi planlamaktadır. Oldukça zeki bir senaryoya sahip dizidir. Her bölüm Red John'dan bahsetmiyor fakat her bölümün kendine has bir özelliği var. Hala izlemeye devam ediyorum. Tavsiye ederim.

bence bırakma keza mentalistin 6. sezonu en bomba sezonu Patrick'in de dediği gibi" ben medyum değilim bütün medyumlar sadece şarlatandır" :D acaip sevdiğim bir karakter.. güncel takip ettiğim bir seri izleyen birinin olduğunu öğrendiğim iyi oldu:)

Patrick bir bölümde o kadar kızdı ki suçluyu yakalayamadığına red Jhon.........

Helede bu sezon finalini öyle bir yaptılar ki patrick .... .... zorunda kaldı:D merak et spoiler vermiyorum hadi:D Güncele gelirsen bu ikisi için fikrini alacağım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bates Motel'in yayınlanmış iki sezonunu izledim, 3. sezonun başlamasını bekliyorum. Kimseye önermiyorum, ayaklar altına düşmesin güzelim dizi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son zamanlarda maalesef pek dizi izleyemiyorum ancak belki birkaç tane önerebilirim.

House of Cards

Politik oyunlar vs direk geçin, sadece Kevin Spacey izlemeniz için bir neden.

True Detective

HBO zaten çok sevdiğim bir kanaldır. Genelde pek yanıltmazlar. Özellikle Sopranos, Boardwalk Empire, Six Feet Under, Band of Brothers çok sevdiklerim arasındadır. Bilhassa Sopranos ve Band of Brothers. Normalde Matthew McConaughey çok sinir olduğum bir tiptir, zaten son Oscar ona gitti, ayrı bir sinirliyim ancak konu olarak çok iyi, gizem mükemmel aktarılmış, oyunculuğu bir nebze daha iyi burada en azından. Zaten puanına bakarsanız alıp başını gittiğini görürsünüz. :birsey gelmez:gj

Modern Family

Sadece Ed O'Neill için bile izlenebilir, oyunculuklar o kadar iyi değil ancak yapılan espriler, daha doğrusu dizi içerisinde ilerleyen akış, espri anlayışı kaç defa Emmy almasına neden oldu.

Homeland

Kesinlikle mükemmel bir yapım. Son yıllarda gördüklerim içerisinde en iyisi. Son sezon şok geçirmeme neden oldu gerçi ama umarım toparlarlar. Damian Lewis, Claire Danes, Mandy Patinkin, bu isimler harika oyunculuk sergiliyorlar. Özellikle Claire Danes - ki Claire Danes kaç defa Emmy aldı (Homeland üzerinden), ayrıca Damian Lewis'in de aldığını hatırlatalım -. Zaten Damian Lewis çok sevdiğim bir aktördür (kişilik, davranış vs). Bir de Band of Brothers işin içerisine girince, hayranlığım aldı başını gitti. :bir numara:

Nasıl Devam Edecekler?

Brody öldü, acaba gerçekten öldü mü? Bir yerden çıkar inşallah. Carrie hamile vs. Ortalık iyice karışacak gibi, o manyak karıyla. :011: Çocuğu öldürme ihtimali var. :) Tabii şaka bir yana. Umarım Brody ölmemiştir, öldü gibi göstermeleri büyük ihtimal, sonuç itibari ile ana karakterlerden birisi, gitmesi şahsen çok üzücü olur, favori karakterimdi.

Son zamanlarda pek fazla izleyemiyorum dedim ancak yine kendimi frenleyememişim. :011:

@gundamaster

Abi sırf Vera Farmiga için başlamıştım. Ancak 2 bölüm sonra baygınlık geçirmeme neden oldu dizi.

İlk bölümde bir de tecavüz falan bir soğuttu (yanlış hatırlamıyorsam tecavüz vardı sanırım daha sonra hatta öldürüyorlardı falan o adamı (Analı-Oğlanlı. :011:), cesedi falan saklıyorlardı, polis falan derken ortalık iyice karışıyordu, uzun zaman oldu, pek net hatırlamıyorum gerçi ama).

İlerleyen bölümler için bir açılma söz konusu mu? Vera Farmiga zaten oyunculuğu ile Emmy'e aday olmuştu en son (yanlış hatırlamıyorsam, Bates Motel üzerinden). Oyunculuğu bence harikulade olan isimlerden birisi, sırf onun için devam etmeyi düşünüyorum ilerleyen zamanlarda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

True Detective

Valla buna bir ara başlayıp bi' yamulmuştum. Kolay izlenmeyen bir yapım ama tekrar başladım özellikle oppening'i bomba Bende tavsiye ederim. 2. sezon üstelik kadroya çok sağlam isimleri de eklemişler..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugün Sherlock 3.sezon 2.bölmüne TVde rastladım ve tekrar izledim. Bayılıyorum bu diziye, Benedict Cumberbatch nasıl bu kadar itici ve aynı zamanda bu kadar çekici olabiliyor anlamıyorum. 4.sezon Ocak ayında gelecek diyorlar umarım doğrudur ;)

Sanırım sadece yabancı dizi öneriyoruz ama yinede Kore dizilerinden sıkılmış ve şu aralar hiç düzenli yabancı dizi takip etmeyen biri olarak Türk dizisi "Beni Böyle Sev"i önermeden geçemeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Stranger.Things yeni bitirdim hoş bir ilk sezondu.Macera ,gizem,bilim kurgu ve korku ,arayanlara tavsiye ederim.10 üzerinde 8.5 alır son bölümlerde mantık hatalarından puan kırdım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Stranger.Things yeni bitirdim hoş bir ilk sezondu.Macera ,gizem,bilim kurgu ve korku ,arayanlara tavsiye ederim.10 üzerinde 8.5 alır son bölümlerde mantık hatalarından puan kırdım.

Son dönem izlediğim en iyi işlerden biri olmuş. Yapımcılar, yönetmenler, setting hepsi çok başarılıydı. 80'ler döneminde geçmesi ve o dönemlerde popüler olan synthpop, Star Wars, Dungeon and Dragons, The Thing gibi birçok alana göndermelerde bulunması ve bunları kendi kurgusu içinde başarılı sunması harikaydı benim için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

NARCOS

Gelmiş geçmiş en büyük uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ın hayatı... Kolombiya Medellin kartelinin hikayesi...

Serveti o kadar fazla ki dünyanın en zengin 7. kişisi seçilmiş, bugün bile gömülü paraları bulunuyormuş. (Sırf küçük kızı üşüyor diye 2 milyon doları ısınmak için yaktığı söyleniyor.) Farklı mesleklerden yargıç, polis, asker, sivil binlerce insanın ölümünden sorumlu olmasına rağmen Kolombiyada bugün bile çok fazla seveni var çünkü Robin Hood takma adını alacak kadar yardım etmiş fakir halka. Teslim olmadan önce Amerika'ya suçlu iadesi yasasının kaldırılması karşılığında ülkesinin dış borçlarını kapatmayı talep ediyor . "Kolombiya'da bir mezarı Amerika'da hapis yatmaya tercih ederim" diyebilecek kadar da vatansever.

Sonu zaten belli olan özellikle de gerçek bir hikayede spoiler kavramı ne derece vardır bilmem ama yine de daha fazla yazmayayım. İlgisini çeken izlesin. :)

Henüz 2 sezon yayınlandı, 3. sezon yoldaymış...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?