Jump to content
  • Kayıt Ol

Mangalarda Karşılaştığınız Güzel Sözler/Beğendiğiniz Replikler

Stzake

Önerilen İletiler

Anime için böyle bir başlık var ama manga için bulamadım.

Türkçe yazmaya gayret edelim.

-----

Son okuduğum seri Tokyo Ghoul olduğundan, TG ve devamı olan TG:RE'den yazacağım sadece. Ama seride karakterler cidden gelişip, fikirleri değiştiğinden sözleri kimin söylediğini belirtmeyeceğim, malum spoiler olabilir.

"Kuş yumurtadan çıkmak için mücadele veriyor. Yumurta: dünya. Doğacak olan ilk bir dünyayı yok etmek zorunda."

Söz mangakaya ait değil. Hermann Hesse'in. Tamamı da şu şekilde,

"The bird fights its way out of the egg. The egg is the world. Who would be born must first destroy a world. The bird flies to God. That God's name is Abraxas."

"İnsanları inciten olmaktansa, incitilen ol. Güzel insanlar sadece bununla da mutlu olabilirler."

"Bu dünyadaki tüm kayıplar acizlik yüzünden. Eğer bir şeye lanet okumak istiyorsan, kendi zayıflığına oku."

İlk cümle seride bir çok kez farklı şekillerde geçiyor. Ayrıca italık yazdığım kısım bazen "beceriksizlik" bazen "yetersizlik" bazen "güçsüzlük" olabiliyor.

"Yanlış olan ben değilim: dünya."

"Neden bir canavara dönüştüğüm için özür dileyeyim ki? Birileri beni dönüştürdüğü için diledi mi?"

"Melek gibi varlık gökyüzünden düşüp bizim dünyamızda yaşamaya çalışsa, bence o da bir çok yanlış yapacaktır."

"Bazen iyi bireyler, kötü tercihler yaparlar. Ama bu onların kötü olduklarını değil, insan oldukları anlamına gelir."

"Daha kendisini koruyamayan birinin, başkalarını korumasına imkanı yok değil mi?"

"İnsanları umursuyormuş gibi davranıyorsun ama tek umursadığın kendin. İşin aslı, yalnız kalmaktan korkuyorsun değil mi?"

"Eğer kontrol etmeyi başarırsan onunla yemek pişirebilir, evini ısıtabilirsin. Ama kontrol edemezsen her şeyi yakar ve seni yok eder. Korku ateş gibidir. En yakın dostun veya en kötü düşmanın."

"The act of taking is equally evil. We, from the moment of birth, continue to take. Food, connections, even fellow blood. Living to utmost. Continuing to slaughter, kill, take. Life is to constantly sin. Life is evil itself. I am aware I am evil... And so are you all. Now, come kill me. And I shall do the same!"

Bunu çevirdim ama çevirimi hiç beğenmedim açıkçası, olduğu gibi bırakıyorum o nedenle.

"Bence, biri tarafından sevilmenin en garanti yolu, onun acılarının arkasında yatana bakıp nazikçe ona yaklaşmak."

"Birey için katlanılması en zor yalanlar kendisine söyledikleridir."

"Asla çıkartmamamız gereken bir maskeye ihtiyacımız var."

"Ne seninle yaşayabiliyorum, ne de sensiz"

Dövme aslında bu.

Seride daha bir çok güzel söz bulunmakta ama şimdilik hatırladıklarım bunlar ve yoruldum da doğrusu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 1
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

1

• Stzake

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Arada hata yaptıklarım olmuş olabilir çünkü bazılarını okuyalı baya zaman oldu. Hatırladığım kadarıyla yazmaya çalıştım. :)

''Bir melek değilim, biliyorum ama eğer bu Akira (sevdiği için) içinse onlardan biri olabilirim.'' ( Midori - Tenshi Nanka ja Nai Resim )

'' Söylesene Nana, eğer Sinderella'nın ayakkabıları ayağına bu kadar iyi uyuyorsa onları bu kadar kolayca nasıl düşürebiliyor? Elimde değil ama bunu prensin dikkatini çekmek için kasten yaptığını düşünüyorum.'' ( NANA ) (Neden olmasın? :P:D)

''Yalnız kalmak ve yalnız hissetmek farklı şeylerdir.'' ( Yasu - NANA )

'' Kendine inan.

Çevrendekileri sev.

Geleceğe bak.

Senpai'larımızın bize öğrettiği bu üç şey mutluluğun formülüydü. Bu üç kuralı asla unutmayacağız. '' ( Harada Shino - Tenshi Nanka ja Nai )

(Okulun kapanış töreninde, yani mezunlara veda töreninde üst sınıfın sözcüsü alt sınıflara bir bildiri okuyor, karşılığında da alt sınıftan biri onlara veda mektubu okuyor. Bu da o konuşmaya verilen cevaptı ve ben çok beğenmiştim çünkü manganın atmosferine çok yakışmıştı.)

''Bir yaşam oluşturmamıza rağmen içerisine bir ruh koyamıyoruz.'' ( İnsanlar üzerinde deney yapan araştırma görevlilerine ithafen başka bir araştırma görevlisinin sözüydü.) ( Mine - Es: Eternal Sabbath )

''Bir tek dans ettiğim zaman senin prensin olabilirim.

Dünya dursa da biz hep aşık olarak kalalım.

Zaman kavramanın olmadığı bir yere gidelim birlikte...

Gecenin bitmediği,

Yıldızların hiç kaybolmadığı,

Sadece aşk şarkısının yankılandığı,

Ve aşıklar için zamanın durduğu....'' ( Kimi wa Pet mangasının modern dansçısı olan Momo'nun sözleri. )

''Başkalarını inciten kişiler aynı zamanda kendilerini de incitir. '' ( Fruits Basket )

'' Eğer beni durdurmak istiyorsan, bana beni öldürecekmiş gibi gelmen gerekir.'' ( Fruits Basket )

'' İnsanlar zayıf görünür, ama aslında güçlüdürler.

Aynı zamanda güçlü görünürler, ama aslında zayıftırlar.

Ne kadar çok ağlarsan ağla, eninde sonunda uyumak zorunda kalacaksın.

Üstelik zamanı gelince acıkacaksın da.

Bir anda, bir önceki gün yaptığın şeylerin aynısını yinelediğini fark edeceksin.

Arkadaşlarını gördüğünde onlara yine merhaba diyeceksin ve her zamanki yaptığın gibi gülümseyeceksin.

Hayat hiçbir şey olmamış gibi devam edecek...

Bir yerlere gitmek istiyorum....

Neresi olursa olsun...

Her şeyi unutabileceğim bir yere...

Her şeyi unutturabilecek bir yere...

...Ve yeniden doğabileceğim.'' ( Mars )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?