Jump to content
  • Kayıt Ol

Mahou Shoujo Ikusei Keikaku

CloudT

Önerilen İletiler

Nasıl biter ben de bilmiyorum ama elimdeki resme göre devam malzemesi var hem de 2 sezon daha çıkar bu malzeme ile.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
1 saat önce, starscream936 yazdı:

Nasıl biter ben de bilmiyorum ama elimdeki resme göre devam malzemesi var hem de 2 sezon daha çıkar bu malzeme ile.

Önümdeki animeye göre satış potansiyeli yok, hayal kırıklığı olup ikinci sezona onay alamadan öylece ortada kalacak gibi geliyor bana :oleyo:

Konulu video:

Spoiler

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir saat önce, Bakayalo yazdı:

İçeriği gizle

Bazı kısımları bizim seriye benziyor yalnız :bye2-onion-head-emoticon:

Abi nice saçma serilerin devam sezonu geldi Japonları anlamak biraz zor ben buna da gelir diyorum :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

12 Final 

Spoiler

Baya kötü bir finalle bitti. Her şey ortada kaldı. Sihir Birliği kim, kızlar ne için seçiliyor, Ripple ölmediği hadle Snow White nasıl Master olarak seçildi? Fav yokken kızlar nasıl mahou shoujo olarak kalabiliyorlar? Fav'ın gitmesi demek oyunun bitmesi demekti. Taş ile kırılmayan Fav'ın yönetici zımbırtısı Swim Swim mızrağı ile kırılıverdi. Hadi diyelim sihirli objeye karşı duyarlıydı ondan kırıldı. Bu zamana kadar niye kurtulmadılar ondan :/ Fav'dan kurtulup kendilerini kurtarabilirlerdi. Hepsinin gözünü kan bürüdü herhalde :/

Snow White bunca zaman yapması gerekeni finalde yapıyor.  O kadar kişi öldükten sonra aklı başına gelmiş olacak ki Ripple'dan dövüş dersleri almaya başlamış :/ Buna gerek bile yok ortada bir tehdit yok. Var belki o da ikinci sezon gelirse :/

Sana sihirli puanım 6.5 kızım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12 Final

Spoiler

Tatmin edici bittiğini söyleyemem ama en azından birkaç bilgi edindik Fav'dan serinin başından beri ne haltlar döndürdüklerini bir güzel anlattı Koyuki'ye. Şöyle bir şey var Fav sadece piyonun tekiydi anladığım kadarıyla koskoca bir diyardan bahsediliyor. Fav'ın ölüp ölmediği konusunda tam emin değilim sadece bağlantı kopmuş olabilir. Güçlerin Fav ile alakalı olmadığını da öğrenmiş olduk Fav olmasa bile kızlara ulaşabiliyorlar bunu da öğrendik. Devamı gelecek belki yarın belki yarından da yakın.

Bakmanızı tavsiye etmediğim bir resim atacağım neden devamı gelecek dediğimin kanıtıdır kendisi serinin bütün sihirli kızlarının olduğu bir resim -belki farklı sihirli kız serilerinin karakterlerinin tek resme toplanmış hali de olabilir ama bana pek öyle gelmedi. Baştan uyarayım bakmak bir şey kaybettirmez sadece bütün sihirli kızların chibi halini göreceksiniz ama istemiyorsanız kesinlikle açmayınız!

Spoiler

1478230196274.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12. Bölüm: 7.5/10

Spoiler

Serinin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Anladığım kadarıyla, sihirli kızların nasıl seçileceğini belirleyen Master yani daha önceki oyundan sağ çıkan sihirli kızımız. Normalde öldürmeyiz, hafızalarını sileriz dedi Fav. Burada asıl kötümüz Cranberry yani. Böyle bir sınav olmasını istemiş kendisi.

Master' ın iletişim cihazı farklı. Olaylar bitince o cihaz geliyor bir yerlerden. O yüzden Fav dan kurtulabilecek tek kişi Cranberry idi. Çünkü master iletişimi onda vardı (10. bölümde gözükmekte.) O da kurtulmak istemiyordu zaten, bu oyunu severek devam ettiriyor. Ripple' nın o aleti kırabilmesinin yolu da Swim Swim' in silahı. Fav' ın dünyasından geldiği için o silah iletişim cihazını kırabildi. Fakat nasıl sihirli kız kalabildiklerini ben de anlamadım. Bir kere sihirli kız olunca ve ortada bir yönetici, kural koyucu olmayınca öyle kaldılar diye kendimce bağlıyorum. Ripple' ın ölmemesi de Hardgore Alice karakterinin verdiği şanslı item olabilir.

Seri kötü değildi, kendini sonuna kadar izlettirmeyi başardı. Merak da ettirdi. Fakat sinir ettiği yerler, tahmin edilebilir konular da vardı. Serinin ana karakteri çok pasif kaldı. Onun gözünden olanları izlemiş gibi olduk, sanki olayların dışından biriymiş gibiydi. Karakter çizimleri olarak gayet başarılıydı. Figür satışlarından para kazanacağı kesin. Ben MAL da 7 verdim, normal puanım ise 7.5 olabilir. Açıklamadığı kısımlar var, devamı gelirse bakarım diye düşünüyorum.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Ben serinin geneline 6 puan verdim.

Spoiler

Güzel başladı aslında ama çok klişe devam etti. Klişelik pek sorun değil aslında, o kadarını bekliyorduk, Madoka olmaya çalışan bir seriydi sonuçta. Ama senaristler o kadar güzel batırmışki seriyi, seriye dair bütün hype faktörleri açılış videosu sonrası 2 dk içinde sönüp gidiyor. Mantıksız diyaloglar var. İlkokul bebelerinde bu mantıksızlık yok, o derece. 12 bölüm yerine 24 bölüm olmalıydı bu seri, 16 kız var 12 bölüm var, sen kimi kime yetiştirmeye çalışıyorsun birader? Karakter gelişimi yok, Snow White başrol, fakat hikayede en az yer tutan karakter. Final sonrası "servers shot down" "file not found" gibi bölüm isimleri vermişsin, ama kızlar halen Sihirli Kız oyununa devam edebiliyor, artık nasıl cracklemişlerse oyunu :P bizim pclerde bir dll dosyası eksik olsun oyunu açamazsın, bunlar maşallah magic ayağına oyuna devam edebiliyorlar.

Son bölüm için hype yapamadığımdan wikiasından okuyup neler oluyor görmek istemiştim, wikiası da epey boş ama serinin devamı gelebilir çünkü roman devam ediyor. Onunla ilgili de kısa bir bilgi vereyim, 10 cilt falan roman çıkmış, animede gördüklerimiz 284 sayfalık ilk ciltte olan hikaye. Millet 3-4 bölümlük ova için en az 3-4 ciltlik romanı baz alır, bunlar 16 karakteri tek bir cilde sığdırmış. Animenin böyle sıkış tıkış olmasının nedeni de kaynak eserin pek de farklı olmaması. Sen tek ciltte hangi karakteri tanıtabilirsin ki? Ama lisanslanmış ve seneye batıya da çıkacakmış roman, o yüzden anime olarak devamı gelebilir.

Yine de La Pucelle'e rağmen serzonun hayal kırıklıklarından biri oldu benim için Magical Girl Raising Project. Çünkü büyütüp yetişemedi o sihirli kızlar. :P

Düzenlendi: (suke)
  • Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Dün seriyi bitirdikten sonra MAL'da forum başlığına baktım. Şu ana kadar çıkan ciltlerin özeti vardı orada. Okudum sonrası da hiç iç açıcı değildi bence. Snow White'ın daha sonra aldığı rol çok absürt geldi bana.

Şu seriyi oturup ben yazsam daha güzel şeyler çıkarırım, ilk okul seviyesinde bir hikaye vardı. Ne gizem, ne tempo, ne gelişim kalite açısından yetersizdi. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spoiler

İşin garibi Swim Swim'de çok saçma bir şekilde öldü :D Sen o kadar öldür git yıldırım çarpsın tren demiştim ama yıldırım çarptı sonra da zaten ses bombası yedi öldü. Daha önce de dediğim gibi Japonların zevkleri bir tuhaf güzelim seriler varken sırf para için bu serinin devamını getirirler. Aha da buraya yazdım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
Spoiler

Evet, nasıl çözecekler diyorduk, Double KO ile çözüyorlarmış. Alkışşş :icon33:

Tavşan ayağından sonraysa sıkıcılıkta çığır açtı. Bitse de gitsek modunda izledim resmen devamını.

Hikâye ilginç olmaya ilginç de bu kadar kötü anlatılınca devamını merak etsem de ne okuyasım ne izleyesim geliyor -_- SaeKano'nun tersi âdeta: Onda hiç de ilginç olmayan, basit mi basit, klişe mi klişe, zerre kadar merak unsuru barındırmayan bir hikâye var; ama o kadar güzel anlatılıyor ki okumaya da izlemeye de doyamıyorum :kanlp:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

İhtiras sahibi karakterler olayını abartıp kaotik karakterler ekleme yoluna gitmiş.Sinir bozucu karakterlerin sinir bozucu yönlerine vurgu yapıp öldürme huyu var.Bilerek böyle yapıldığının düşünmem mutlu olmamama sebebiyet verdi.Kimseye bağlanamıyorsunuz.O fırsatı vermiyorlar

Çok kötü ya da çok iyi değil.Bir gecede izleyip bitirebilirsiniz

5.5/10

Düzenlendi: (Ulmo)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)
Spoiler

LN okuyan birinden duyduğuma göre "The Magical Girl Hunter" ünvanını alıyormuş ve eğer sadece o kısmı bir OVA ile gösterseler bile seriye 9 puan veririm diyor ama onun dışında yetersiz olarak görüyor. Genel oylar da 7/8 arasında seyrediyor. Benim oyum da 7. Final tatmin edici değildi ve 2. sezon habercisi şeklindeydi. Eğer gelirse ve iyi değerlendirilirse 8 vereceğim.  Açıkcası birçok kişinin aksine (beklentilerimi hep düşük tutarak da seyrettiğimden) beni tatmin eden bir seri oldu. Bazı noktalarda hemfikiriz tabii. Kısacası umarım 2. sezon ya da bir film - ova bir şekilde devamı gelir

Ek: Görmek istediğim karakterlerden biri;

Spoiler

latest?cb=20161028003620

Düzenlendi: (CloudT)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?