Jump to content
  • Kayıt Ol

All Out!!

CloudT

Önerilen İletiler

78649l.jpg

Rugby sporunu ele alan bir seridir, All Out!!. Yıldız oyuncusu, topa sahip olan bir spor türüdür, diğer sporlardaki gibi değil. Dolayısıyla oldukça ilgi çekici bir seri olacak. Konu olarak da Kenji Gion ve Rugby kulübüne katılmasıyla başlayan bir hikâye ele alınıyor. Gion, Rugby için biraz kısa ve yetersiz görünmektedir ama kompleksini yenmek için de kendini gösterebilmesi için de en ideal spor olacaktır. Ailesinde bile babasıyla, kardeşi dev gibiyken kendisi kısacık kalmıştır. Yine de yüreği çok büyüktür.

Manga'sını takip ediyorum ve anime'si çıksa artık diye tepinirken haberini alır almaz listeme ekledim, anime'si de sağolsunlar hayal kırıklığı yaratmadı. Sadece tek bir sahne "niye öyle yapmışlar acaba" diye düşündürdü o kadar. Onun dışında çok beğendim. Ahım şahım bir seri değil tabii ama rugby hakkında bir şey bilmediğim hâlde neyin ne olduğunu da öğreniyorum ve animasyon, komedi sahneleri, atmosfer, karakterler ve özellikle seslendirmelerin çok alışık olmadığımız kişilerden seçilmiş olması çok sevindirdi. Bildiğimiz isimler varsa da o isimler de karakterlere cuk diye oturmuş. 2. bölümü merakla bekliyorum. Son olarak kapanış şarkısını da çok sevdim. Youtube vesaire varsa link eklerim yoksa kendim halledip youtube'a eklerim. Herkes dinlesin.

All_Out.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk defa duydum böyle bir sporu. Tam erkek sporu yalnız :D Umarım güzelleşerek devam eder.

Kaslı vücut çizimleri güzeldi :qegenmis:

Kızıl saçlı elemanına jojo daki karakterlere benzettim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rugby dediğimiz bildiğiniz Amerikan futbolu değil mi ya? Animesine pek rastlamadım ben de, göz atılası valla :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@UnderminE

Az çok farklı olduğunu biliyordum ama manga'sıyla birlikte baya bi' araştırdım da en kısa yolu bak şöyle açıklanmış;

http://www.arasindakifark.net/rugby-ve-amerikan-futbolu-farki-nedir-nasil/

Rugby, Amerikan Futboluna göre daha sert ve tehlikeli görünüyor. Birinde koruma ekipmanları yok, birinde var. Birinde maç çat diye duruyorken, birinde durmuyormuş. Rugby böyle daha sert erkekler için gibi geldi ama içinde olmadığımızdan yanılıyor da olabilirim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seriyi izlemiyorum ama izlemeyi düşünüyorum da izleyenler için Rugby ile Amerikan Futbolu'nun karışıtırlmaması için şöyle bir linki bırakıyorum. İkisi benzerlikler gösterse de kurallar gereği farklılıkları vardır.

Edit: Neyse, Cloud ile aynı anda ekleme yapmışız. Eyeshield21 izlerken iki sporu araştırmıştım, farklılıkları var diye hatırlıyordum. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@UnderminE

Az çok farklı olduğunu biliyordum ama manga'sıyla birlikte baya bi' araştırdım da en kısa yolu bak şöyle açıklanmış;

Rugby, Amerikan Futboluna göre daha sert ve tehlikeli görünüyor. Birinde koruma ekipmanları yok, birinde var. Birinde maç çat diye duruyorken, birinde durmuyormuş. Rugby böyle daha sert erkekler için gibi geldi ama içinde olmadığımızdan yanılıyor da olabilirim. :D

hmm, ben ikisinin de maçlarını izlemişim o zaman. Hatta diyordum "bu heralde liseler arası olduğundan korumalı oynuyorlar, korumasız olanlar daha profesyonel" falan diye düşünüyordum. Tv'de bir kanal var da, bu tarz başka ülkelere özgü sporların yayınlarını yapıyor vs. Oradan takip etmiştim, meğer bu da klasik bir Amerika vs Tüm Dünya olayıymış. Teşekkür ettim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw

Ayrıca vaktin varsa başlamanı tavsiye ederim, 2-3 bölüm bakarsın baktın sarıyor devam yoksa bırakırsın. =D En azından malum ihtiyar hoca gelene kadar devam edebilirsin. Ondan sonra daha güzel oluyor.

@UnderminE

O halde anime'sini de izle. O kadar izlemişsin, az demeden çok demeden bakmışsın. Bunu kaçırmak olmaz. Hem tartışacak biri daha gelmiş olur. =D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Cloud

İzleyeceğim zaten, ben spor serisi için çok düşüneceğim ha? Nerde görülmüş, kesin izleyeceklerimden biri olacak. Bir de, her ne kadar amerikan futbolu ile ilgili izlesem de rugby için de bir yapım izlemek lazım. ;)

Takipçilerin izniyle şunu ekleyesim var, paylaşmazsam çatlarım. :D Yalnız dün twitter'da denk geldim de artık bu seriyi her görüşümde aklıma gelecek olan şey şudur :P:biyik gulme: Tabii benim tek nedenim bu olmayacaktır. :022:

[bimgx=250]https://s25.postimg.org/ff45j5vgf/Ads_z.png[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kardeşim ragbi yapıyordu GS üniversitesinden arkadaşlarıyla bir ara, ama antrenmanlardan dönüşte pestili çıkıyordu. :D Tekme tokat girişsen elini kaldıramayacak oluyordu. Ama korumalık falan kullanmadıklarından daha teknik bir spor diyordu, ne kadar doğru bilemem. Amerikalılar duraksamalı sporlara bayılıyor, A. futboluyla alakalı tonla film izlemişimdir, o düdük niye çalıyor, niye tekrardan pozisyon alıyorlar ve insanlar bunu neden bu kadar çok seviyor anlamış değilim. Aynısı beyzbol için de geçerli. Bana bildiğimiz futbol bile sıkıcı geliyor sayı yapması zor olduğundan, en güzeli basketbol ve voleybol yine.

Umut-Sarikaya-0025.jpg

Bunun mangasının çizimleri de epey ilginçti, hani JoJo'nun çizimlerine laf edenler bi bakıversin, izleyecekleri varsa bile izlemezler bence. O yüzden ben ilk bölümü izleyip ona göre değerlendireceğim bu animeyi. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim de resmi ilk gördüğümde ne yalan söyliyim dikkatimi o çekti, sonra Rugby falan diyince "ya yoksa koruma mı takmış" acaba diye düşündüm :011:

Dat *** :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Çoğu spor serisinde kalçalar gelişir, kalça kasları zaten vücutta önemi büyük olan kaslardan biridir. Buradaki eleman genel olarak diğerlerinde de daha iri ve dolayısıyla toto da diğerlerine oranla büyük. Tabi fanservis durumu da cabası. Bu kadar toto açıklamasından sonra animeye değinecek olursam, bezboldan sıkıldığımız şu zamanda yeni bir spor dalının animeleştirilmesi elbette ilgi çekici. Anime çıkmadan mangasına da bakmıştım biraz, suke'nin dediği gibi çizimler çok enteresan. Bazı anlarda mimikler çok değişik oluyordu.

Madhouse çizimlere baya bir abanmış animede. Mangadaki o tarza girişecekler mi göreceğiz.

Ana karakter ufacık tefecik olmasıyla ve çevikliğiyle bu sporda başarılı olacaktır, Hinata'nın süper zıplaması ile Voleybol'da başarılı olması gibi. Eğlenceli bir seri olacak.

25 bölüm gözüküyor şu an için Madhouse yaptığından devamının gelmemesi de muhtemel :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çizimler konusunda hemfikiriz. Niyeyse ilk başta biraz garip geliyordu hatta bazı yerlerde "shounen ai" türü eklenmiş. O kadar abartmaya gerek yoktu ama işte... Seriyi seviyorum, ileride güzelleşiyor ve en sevilesi yanı farklı bir spor türünü ele almaları. Hep aynı türde seriler görmekten bıkar hâle gelirken yeni bir türün ele alınması çok sevindirdi. 2. sezon çok zor görünüyor şu an zaten manga'nın bölüm sayısı da yetmez ama 2018 için mümkün olur. 24 bölüm sayısına dikkat etmemiştim, iyi en azından 12/13 ile kapatmıyorlar çünkü çok saçma olurdu. En az 24 iyidir.

O kalça olayıyla ve manga çizimleriyle alakalı da çok paylaşım dönüyor zaten. Ship yapanlar iyice arttı. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O şipçileri Nuh'un gemisine bindirip sonsuzluğa ve ötesine göndermek lazım. Bir daha haber alamayalım onlardan, internet falan da olmayınca kendilerini şiplerler artık. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İyi hadi atla gidelim sen de az değilsin şimdi :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her ne kadar Shounen Ai-Yaoi sevsem de shipçileri uçurma planınıza ortak olabilirim. :P Yaoi fangirller konusundaki en büyük rahatsızlığım spor serilerine dadanıp bu tagde olmayan karakterleri bu kalıba sokmaları. :/

gundam'cığım bu seriyi henüz izlemedim ama sanırım çoğu spor serisinin kuralı gibi olmuş bu artık. Miyon gözüken güçsüz, yani ufak tefek ana karakterlerin giriştiği spor dalındaki gelişimini göstermek. Eyeshield21'in Hiruma yanında diğer bir ana karakteri olan Sena da ufacık tefecikti baya. Aslında bu da fangirllerin ekmeğine yağ sürüyor, benden söylemesi. Shotacılar için bulunmaz nimet gibi bir şey oluyor bir nevi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İyi ki bu şipçileri ben görmedim. Görseydim şu an seriye bakış açım farklı olabilirdi. Gerçekten bunu yapanları görünce seriye bakış açınız değişiyor hatta izlerken zevk alamıyorsunuz. Hemen gördüğünüz resimler aklınıza geliyor. Umarım bundan sonrada öyle birşey görmem.

Seri klasik olan güçsüz kişinin güçlenme amacıyla başlıyor. Daha pek bir şey görmüş değiliz ama hemen hemen neler olacağını az çok tahmin edebiliyoruz. Farklı spor serisi görmekten mutluyum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

gundam'cığım bu seriyi henüz izlemedim ama sanırım çoğu spor serisinin kuralı gibi olmuş bu artık. Miyon gözüken güçsüz, yani ufak tefek ana karakterlerin giriştiği spor dalındaki gelişimini göstermek. Eyeshield21'in Hiruma yanında diğer bir ana karakteri olan Sena da ufacık tefecikti baya. Aslında bu da fangirllerin ekmeğine yağ sürüyor, benden söylemesi. Shotacılar için bulunmaz nimet gibi bir şey oluyor bir nevi.

Çoğu spor serisi gibi de devam edecektir zaten. Önce bi iki mağlubiyet sonra ard arda gelen galibiyetler. Koushien'i de var bunun. Orada da finale kadar oynayıp orada kaybetmek sonraki senelerine yaz periyodu ile devam edip daha da güçlenmek vs. Artık işleyişi ezberledik ama bunun nasıl sunulacağı önemli. Ragbi maçlarını izlemek keyifli olacak diye düşünüyorum, umarım gerçekte olduğu gibi de sert geçer.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İyi hadi atla gidelim sen de az değilsin şimdi :P

Sen de gelceksen gidelim, birilerine sarmam lazım yoksa canım sıkılır. :P Da sen benim ne şipçiliğimi gördün? Ben waifucuyum. :D Waifularımla kendimi şipliyorum, o kadarı da olur artık. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neler konuşuluyor yahu böyle? Ne güzel yeni ve normal* spor serisi geldi diye seviniyordum. Uzak olsun öyle şeyler. Ama bu japonlar yok mu kesin öyle düşündürtecek şeyler koyarlar. Şimdiden başladı muhabbeti zaten. :D

Bu arada şip ne yahu? Relationşip teki şip mi? Ama burada iyi bir şey ima edilmiyor. :D

Neyse rugby'yi bilirim az çok. Animesini görmek güzel olacak. Her zaman olduğu gibi ne zaman izlerim belli değil.

Bir de konusu açılmışken Madman'in dediği,

Çoğu spor serisi gibi de devam edecektir zaten. Önce bi iki mağlubiyet sonra ard arda gelen galibiyetler. Koushien'i de var bunun. Orada da finale kadar oynayıp orada kaybetmek sonraki senelerine yaz periyodu ile devam edip daha da güçlenmek vs. Artık işleyişi ezberledik

şu olayları aşsalar. Ben rahatsız oluyorum bazı noktalarda. Ama yapabileceğimiz bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sarışın çocuk olmasa da olurmuş :S Maçlarda aslan kesilen tiplerden çıkacak gibi sanırım. O da çıkmazsa seriye -2 puan :( Sporu sevdim yalnız. İleri pas da yoktu galiba bu sporda. O da baya ilginç.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çoğu spor serisi gibi de devam edecektir zaten. Önce bi iki mağlubiyet sonra ard arda gelen galibiyetler. Koushien'i de var bunun. Orada da finale kadar oynayıp orada kaybetmek sonraki senelerine yaz periyodu ile devam edip daha da güçlenmek vs. Artık işleyişi ezberledik ama bunun nasıl sunulacağı önemli. Ragbi maçlarını izlemek keyifli olacak diye düşünüyorum' date=' umarım gerçekte olduğu gibi de sert geçer.[/quote']

Her seri kendi içerisinde klişelere sahip oluyor elbette, dediğin gibi bunu bize sunuşları önemli. Ben sevdiğim türdeki serilerin -istisnalar hariç- klişeliklerinden çok rahatsızlık duyan biri değilim. Umarım bu seri de son yıllardaki gelen çoğu spor serisinin başarısına ulaşır. Kıyaslama olarak demiyorum ama şiddet (daha doğrusu aşırı sert çıkışlar diyeyim) içeren sporları izleme konusunda çekimser olsam da animelerde işlenişi açısından izlemeyi seviyorum ki Eyeshield21 ile keyifli bir amerikan futbolu izlemiştim, bundan da güzel şeyler bekliyorum.

Neler konuşuluyor yahu böyle? Ne güzel yeni ve normal* spor serisi geldi diye seviniyordum. Uzak olsun öyle şeyler. Ama bu japonlar yok mu kesin öyle düşündürtecek şeyler koyarlar. Şimdiden başladı muhabbeti zaten. :D

Bu arada şip ne yahu? Relationşip teki şip mi? Ama burada iyi bir şey ima edilmiyor. :D

Neyse rugby'yi bilirim az çok. Animesini görmek güzel olacak. Her zaman olduğu gibi ne zaman izlerim belli değil.

Bir de konusu açılmışken Madman'in dediği' date='

şu olayları aşsalar. Ben rahatsız oluyorum bazı noktalarda. Ama yapabileceğimiz bir şey yok.[/quote']

Yok yahu, sadece elemanın güzel kalça çiziminden konuşuyorduk. Fangirller ne görüyor bilmiyorum lakin sağlam çizimler olmuş. :P:biyik gulme: Yani, biz kızlar da böyle fanservislere bazen gözümüzü kaydırabiliyoruz işte. qnoluyo

Gayet normal bir spor serisi, sen izle işte. Ben sıraya koyunca kesin izleyeceğim doğrusu. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet' date=' relationship'teki ship. https://en.wikipedia.org/wiki/Shipping_(fandom)

Yani genel olarak fanların bi tarafından uydurduğu şipler rahatsız ediyor beni. Romance olayı zaten benim için yan unsur değilse çok rahatsız edici boyutlarda sıkıcı bir seriye dönüşebiliyor gözümde (bkz. Kimi ni Todoke), ama konuyla alakalı asıl sinir bozucu şey canon olmayan iki karakteri birbirine yakıştırmak. Bu normal bir şey ama, sapkınlık boyutuna ulaşınca rahatsız ediyor insanı. Genelde arkadaşlarla muhabbet ederken falanca animedeki şu karakter şu karakterle çift olsaymış güzel olurmuş aslında deyip bırakıyoruz. Ama orada bırakıyoruz yani. Sapıklar var bir de, :D onlar bırakmıyor, fanfictionlar yazıyor, fanartlar çiziyor, sapkınlıklarını başkalarına da bulaştırıyor. Yakın arkadaşlar arasında öyle tipler varsa muhabbetleri sıkıcı olabiliyor, yani canon üzerinden olayları tartışmak varken, o insanın (genelde) sapkın fantezilerini konuşmaya dönüşüyor olay.

Re:Zero'da SubaruxEmilia canon olarak bildiğimiz bir çiftken işin içine Rem'in girmesi ve Rem'in ultra popülerliğe sahip olup Emiliacılarla Remciler arasında 3. dünya savaşı çıkması gibi absürd olaylar var. Hepimiz biliyoruz ki best girl Felix. :P

Ha bir de işin yaoi boyutu var. Homoseksüel ilişkilerde benim için sıkıntı yok, yani bir seri yaoi ise zaten es geçiyorum. İzlediğim herhangi bir seride yan karaklerin gay olması gibi bir durum varsa da hoş görüyorum. Bunlar hayatta da karşılaşabileceğimiz şeyler. Ama shipping olayı burada devreye giriyor. Bariz bir örnek vereyim, Naruto serisinde esas hatun Sakura. Bir aşk üçgeni var, Naruto Sakura'yı seviyor, Sakura Sasuke'yi seviyor. Sasuke kimseyi sevmiyor. Ama Sakura'yı çıkarıp NarutoxSasuke shiplemesi yapıyor millet, bu shipleme ve benzeri durumlar göze batmaya başlayınca sinir bozucu oluyor işte. Fantezinin de bir sınırı var sonuçta.

Bir de spor ve benzeri serilerdeki en büyük sıkıntı, bir çok erkek karakter olması ve bu karakterlerin dostluk arkadaşlık kankalık dolaylarında yüzen ilişkilerinin, fanların bunu yaoi fandomuna çevirmesi ile önüne geçilemeyen fujoshi sapkınlığı ortaya çıkıyor. Myanimelist profillerinde ergen kızların sapkın düşüncelerine denk geldiğim için ekstradan tiksinti duyuyorum, aramızda fujoshiler varsa alınmasınlar, yaoi okuyan izleyene lafım yok, yaoi shipcisini sevmiyorum. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. bölüm tek bir konu üzerinden birçok noktaya değindiler. Hoştu ama animasyon kalitesinde düşüş var gibi geldi?! Belki de ben yanılıyorumdur...

Ufaklığın (Gion'un) kaptan ile mücadelesi ve son sahne gayet iyiydi. Kaptanı yerlerde görünce içimin yağları eridi ve ufaklığın sırt kasları da çok sağlammış. Ufak tefek ama... XD

Takım menajeri de hep kız olur zaten. Eh iyi de oluyor, o kadar böcek arasında bir tane çiçek lazım. :cicekq:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

02

8an'ın saçları niye öyle anladık şimdi. Mopkafalı olduğundan biri tarafındna yere düşürüldüğünde, yerleri süpürmek içinmiş :)

Klasik gelişim bölümüydü. Maçlar başlasın bir an önce.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?