Jump to content
  • Kayıt Ol

All Out!!

CloudT

Önerilen İletiler

Bir sonraki bölüm uzun sarışın ve narin olanın adını unuttum, onun ve geçmişinde yaşadığı sorunla yüzleşme sahnesi gibi bir şey olacak. Final sahnesi de belli ediyor da duyguyu yansıtabilecekler mi merak ediyorum.

Aslında ragbi olmasa ve biraz daha kötüleseler seriye devam etmeme durumum var ama hem yeni bir alan hem de spor serilerinin yeri ayrı olduğundan takip ediyorum. Açıkcası şimdiye kadar "spor" adı altında takip etmediğim seri olmadı. Ne zaman yeni bir spor serisi görsem çat diye üstüne atlıyorum; bir de seinen kategorisine girebilenler. Onların keyfi de çok başka.

Manga olarak da iyi gidiyor, en son satışları da iyiydi ama geriden geldiğimden sonradan nasıl oluyor çok mu uçan bir seri oluyor yoksa birçok seri gibi düşe kalka mı ilerliyor bilmiyorum ama bir ara gördüğüm satış sayısı gayet iyiydi -ki bu da serinin iyi olmasa satmazdı kafasından daha iyi bir noktaya geleceğini gösteriyor ve umalım da öyle olsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Baş karakter çok tekdüze olmuş. Ragbi'ye dair hiçbir kural bilmeden tackle yapmak istiyorum diye tutturması çok çocukça. Klasik sporla zerre alakası olmayan sıfırdan başlayan bir karakter işleniyor, umarım çekişmeli maçların olacağı bir rota içine girer anime. Uzun boylu sarışının aşırı pasif, korkak biri olması can sıkıcı bir durum. Hayır yani adam ismini soruyor, cevap vermeye çekiniyorsun, çok abartı olmuş.

Genel olarak ragbi gibi farklı bir sporu işleyeceği için ilk iki bölüm pek de fena sayılmazdı aslında, ama umarım çocukça bir şekilde devam etmez bu seri. Şimdilik takip etme niyetindeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

suke'ye katılmakla beraber normal spor serilerinin klişe dolu adımlarını atıyor seri. Çokta farklı bir şey yapacaklarını sanmıyorum ama yine suke'nin dediği gibi çekişmeli maçlara girsek iyi olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3. bölüm ve maçın bir kısmını gördük. Beklediğimden daha iyi bir maç başlangıcı oldu. Özellikle maçın animasyon kısmını iyi yansıtmışlar. Darbelerin şiddetini hissettirircesine ve ani hareketler de sırıtmıyor. Hatta darbelerin/karşılamaların yaşandığı sahnelerde iyi ki ragbi oynamıyorum dedim. Kemik falan kalmazdı, çatır çutur kırarlardı. =P

Ayrıca, sarı selvinin psikolojisi de düzeldi, Sekizan-reisin geçmişiyle alakalı da hafif bir geri dönüş yaşadık ve o gözler... XD

4. bölümü merakla bekliyorum çünkü ufaklık maça girecek. Pek bir şey yapabileceğinden değil ama en azından kendisi adına ragbi nedir daha iyi anlar. 2-3 yere sersinler de aklı daha net başına gelsin. =P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3

Bu bölüm beni çok deli etti. İlk bölümde ağır abi takılan eleman şimdi çocuk gibi "Maç oynicam maç oynicam." diye zırlamaya başladı. Hani misafirin küçük çocuğu gelirde "Abi bana oyun açsana." deyip zırlar, işte elemanında yaptığı buydu. Gereksiz sızlanmalara dayanamadım. Sırf farklı spor serisi diye dayanıyorum yoksa anında bırakmıştım.

Pat küt dalma olayı ve efeklere gelelim. Aslında efeklerle sorunum yok gayet iyi ama o efeklerde normalde kemiklerin falan kırılması lazım. Bu adamlar neden sadece kask takıyor. Amerikan futbolu gibi birşeyler giyseler bu darbeleri anlarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ragbinin olayı sertlik zaten. Oscar Wilde'nin şöyle bir sözü var; Ragbi centilmenlerin oynadığı holigan sporudur. Futbol holiganların oynadığı centilmen sporudur diye.

Şöyle de bir reklam yapmışlar mesela. Videoyu ekleyemedim ama. :D

Amerikan futbolunda bile ne hastalıklar, sakatlıklar çıktığını düşününce bunda da kat kat fazlası vardır. Ama bilinmediği için haberlere falan da çıkmıyor.

Seriyi çeviriyor olsam da pek beklediğimi bulamadım. Çok klişe gidiyor. 2 yıl önce o kadar fark yemiş takım şimdi zorlayacaktır. Gion da girer maçı değiştirecek bir şeyler yapar falan. Gidişat pek iyi durmuyor ama ragbi olduğu için birkaç bölüm daha şans vereceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Spor serilerindeki klişelik beni öldürecek. Spor serilerinin %90'ı animede anlatılan sporla alakası olmayan fakat o sporla alakalı belli bir yeteneğe sahip bir arkadaşın sıfırdan spora başlayıp takımı sırtlayan biri haline gelmesi ile alakalı. Hadi bu takım sporlarında böyle, bireysel sporlarda da böyle. Orijinal bir hikaye çıkmıyor artık.

Ben selvi boylu arkadaşa dikkat ettim, üç bölümdür en kıl olduğum karakter kendisi. Çekingenliği abartı, yeteneği abartı, animede bulunuşu bile abartı. Bir anda bizim tıfılın tezahüratıyla aklının yerine gelmesini de güzel işlenmedi bana kalırsa. Biraz daha estetik düşünsünler istiyor insan.

Şahsen seride şu ana kadar çıkan karakterler arasından favorim takıma yeni katılan birinci sınıflar arasında daha önce bu sporla uğraşmış olan çocuk. https://myanimelist.net/character/133413/Etsugo_Ooharano

Seri spor serisi olduğu için aynen Days gibi izletecek bir şekilde, spor serilerine zaafımız var çünkü ama orijinalite yok maalesef. Daha önce izlediğimiz herhangi bir spor animesinin rugby versiyonundan başka bir şey değil, ki yan karakterler falan da klişe oraya hiç girmeyelim şimdi. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tamam sert olmalarında sıkıntı yok ama o efeklerle beraber o sertliğin sonunda birşeylerin kırılması gerekmiyor mu? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

-İfşalıyorum, dikkat!!!-

Bölümü izledim ama üzerine çok bölüm geçince nesinden bahsedeceğimi unuttum. Keşke taze taze yorum yapsaydım. =P

Bir de bu eleman baya sağlammış. Bahsediliyordu yok şöyle oynadı yok böyle geçmişi var diye ama asi tavırlı gencimizin de dediği gibi iyi oynuyor ama iyi bir oyuncu değil. Yani, takım oyuncusu değil. Eh adamlar daha lisede başlamış ve belkide ilk ciddi maçları. Öyle atılan çat çut pasları nasıl tutsun. Tabii ileride çok yararlı bir oyuncu olacaktır.

tumblr_ofv3g2pB1B1uq7ldmo1_540.png

Ahanda reis ile asi gencimizin karşılaşması. Burada iyi ders verdi. Tabii üstteki gence söylediği sözde haklı. Takımı düşünen bir oyuncu olsa da tavırları sıkıntılı görünüyor. Neyse ileride kıymeti anlaşılacak zaten. Spoiler vermeyelim. =P

tumblr_ofv3csja0n1uq7ldmo1_540.png

tumblr_ofv3csja0n1uq7ldmo2_540.png

Bu da Gion maça girerken ve asi gencimizden tavsiye alırken. Aferin, aferin! Bilmiyorsam bilmiyorum de. Zaten şu an elinde tek bücür olmanın verdiği negatif enerjiyi hırsla telafi etmek kalıyor. Hep ezilmiş gariban, bari burada ezsin. :011:

tumblr_ofsfs87tBQ1swf5qzo2_r4_400.giftumblr_ofsfs87tBQ1swf5qzo3_r1_400.giftumblr_ofsfs87tBQ1swf5qzo7_r2_400.giftumblr_ofsfs87tBQ1swf5qzo8_r3_400.gif

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animasyonlar garipleşmeye başladı. Bizim sarışın eleman sayı yapınca kıvırta kıvırta yürüyordu, o kısmı garipsedim. :D Diğer sarışın eleman da yetenek olarak çok iyiymiş ama kişilik olarak sıfır. O da takım oyunu moduna girerse takım epey güçlenir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

6. bölümün başı hariç gayet iyiydi. Seriyi bırakanlar oldu ama manga'sından bildiğimden devam edeceğim. Seri gayet iyi de yönetmen sağolsun, belli konularda tavizi olmayanlara itici gelecektir. İhtiyarın katılması da takıma çok sağlam katkı sağladı. Şapşal Gion, Giant modunda resmen. Eh! İşe de yarıyor tabii, ihtiyarın fikirlerini güzel yönlendirdi. Bir de takımdaki şu sürtünmeler zamanla düzelince daha iyi olacaktır. Geriye bir tek maçları beklemek kalıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Bölüm 08

Bu bölüm baya güzeldi.

Spoiler

Sonunda kıran kırana geçen bir ragbi maçı görmüş olduk. Epey de psikolojik bir maç oluyor. Karşı takım Jingo oyuncularını epey kızdırdı. Koça ayrı hayranım. Rakip takımın koçu da epey hayran kendisine. Bölüm arasındaki omake de bu çok barizdi :D Sonraki bölümde Jingo'nun rehber hocası da çocukların sadece toptan ibaret bir oyun oynamadıklarını görecek.

Sekizan'a bunu diyen birinin yaşamaması lazım 

HorribleSubsAllOut-08720p.mkv_snapshot_0

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 08

Spoiler

Bir saat önce, gundamaster yazdı:

Sonunda kıran kırana geçen bir ragbi maçı görmüş olduk. Epey de psikolojik bir maç oluyor.

Tek taraflı geçti ve hezimete uğradılar resmen, dediğin gibi psikolojik etmenlerde çoktu. Koç bilerek takımındaki çocukların kışkırtılmasına da bir şey demiyor. Kulüp hocalarına da epey sağlam konuştu.

Karşı taraftaki elemanları da tebrik etmek gerek, epey sağlam kışkırtıyorlar.

Horrible_Subs_All_Out_08_480p_mkv_snapsh

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)
Spoiler

Karşı tarafın hocası bilerek böyle pis bir strateji kullanıyor ama ne kadar etik olmasa da iş kazanmaya geldi mi kazanıyorlar. Boşu boşuna il 2.si olmamışlar. Ek olarak bizim hocaya ben de hastayım, karizma tavan. xD

Sekizan'ın saç stilini beğenmeyen olsun, yakışıklı kerata. :011:

Gion maça girecek gibi ama girse de anca motivasyonu arttırır. Velet de var olan en sağlam özellik yürek olsa gerek. Girdi mi herkesin ruhu alevleniyor. Yardır Gion! :icon23:

Düzenlendi: (CloudT)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 9

Maçın en sağlam sahnelerini gördük. Düştüler, kalktılar, yaralandılar her türlü durum oldu ama kapanış şarkısının sonunda yer alan gorilin olayı ne bilemedim. Belki yedek oyunculardandır, hani şu çok güçlü olduğundan maça sokmaya gerek görmedik havasında. xP

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Bölüm 10

Antrenmanlar vesaire bir yana son sahne çok iyiydi. Gion-chan baya sağlam şeyler öğrenecek gibi ama o son sahnede karşımıza çıkan Goril-san da neyin nesiydi. Gözleri falan. Höh! o_o

tumblr_inline_ohw2bhf9b21rnszx2_540.png

Ayrıca şu sahne neydi öyle ya?! Sekizan baya sevimli bir tip olmuş. XD
tumblr_ohx2krpgeH1qfe1bdo1_540.jpg
tumblr_ohx2krpgeH1qfe1bdo2_540.jpg

Düzenlendi: (CloudT)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 11

Spoiler

Yine güçlü bir karakter çıktı: Yalnız bu seferki seviye olarak hepsinden üst gösterildi. 192cm, 98kg denmişti yanlış hatırlamıyorsam.

Liseli olduğunu unutmazsak yeterince yıkıcı duruyor.

07da73e361.jpg

Gion'un Sekito ve Kokuto ile karşılaşması da ileride motivasyon açısından faydalı olacak. İzlerken zamanın nasıl geçtiğini yine anlamadım ama diğer bölümlere oranla vasattı. Konuşma faslını haddinden fazla uzattılar gibi geldi.

5efea93603.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

19. Bölüm

Tenjiku vs. Jinko antreman maçı hala devam ediyor. Konu olarak klasik spor animesi sonuçta, aşamalı şekilde güçlenmelerini görmek isteyenler için hala gelecek vaad ediyor. Ağırdan alıyorlar, bol bol çalışıyorlar falan ama son zamanlarda aşırı hızlı şekilde antreman kısımlarını geçip, direkt maçlara giren, konuyu full maçlar üzerinden anlatan serilere alıştığımızdan olsa gerek anime sıkıcı hale gelmeye başladı. Mangası daha iyidir diye düşünüyorum, bir göz atmaktan zarar gelmez.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Son 2-3 bölüm öncesi bir 5 bölüm kadar sıkıcıydı seri. Dediğin üzere maçlar üzerinden gelişime alışık olduğumuzdan seriyi biraz yadırgadık herhalde. Bu antrenman maçı da fena değil. Karşı rakibin bile hikayesini izledik özellikle bu bölümde. Bir an hangi takım hikayenin ana takımı sorguladım. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

20. Bölüm

Tenjiku vs. Jinko maçı nihayet sonuçlandı. Takım Koç'ları genel değerlendirme yapmak için içmeye gittiler. Nedense bu tarz muhabbetleri seviyorum. Jinko'nun sorumlu kulüp danışmanı hocası 3-4 tane ard arda yuvarlayınca uçtu biraz. :D Saçma sapan şeyler söylemeye başladı. Kaldıkları pansiyona zor dönerler onlar. :P Bölüm sadece konuşma içerikli dahi olsa göz açıp kapayıncaya kadar sonu geldi.  :) Umarım anime bitmeden devamını merak edeceğimiz bir aksiyon yaşanır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gayet iyi ilerliyor ve son bölüm durağan gibi görülse de keyifliydi. Özellikle koçların toplantısı şahaneydi. Yoshida-sensei hafif cozuttu (hem de 2 biradan sonra) ama eğlendirdi.

Gelecek maç göreceğimiz son maç olabilir ama 2. sezon gelir. En azından öyle umuyorum çünkü manga'ya başladığımda keşke anime'si gelse demiştim(demiştik) sonra geldi ve şimdi 2. sezon ümidimiz var. Bu 1. sezon tanıtım gibi bir şey oldu. 2. sezonda olaylar ciddileşir.

Ek olarak ragbi hakkında bilgi verilmesinin yanı sıra koçun yazılı olmayan ragbi kurallarından ara ara bahsetmesi de hoşuma gidiyor. Özellikle bu bölümde milletin kazandıktan sonra sessiz sakin durup, ne yapacağını bilemediği o sofra anında bu şekilde bahsetmesi ve sonunda herkesin neşesinin yerine gelmesi çok sevindirdi. Sanki maçı ben de kazanmışım gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?