Jump to content
  • Kayıt Ol

Dizi Sorma, Öneri ve Tavsiye Başlığı?

Fingolfin

Önerilen İletiler

Başlık açık ve net. :)

-----------------------------------------

İlk tavsiyeyi sorayım. Şöyle tarihi konuların işlendiği Japon veya Kore dizisi önerebilir misiniz? Asya dizileri 19. yüzyıl öncesi olmasını isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 11
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Fingolfin

5

• Squaw

3

• calieran

3

• AkuTan

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

J-dramalar içersinde pek tarihi dizi izlemişliğim yok ama Kore konusunda izlediklerim arasından öneri vereyim hemen de kaçıncı yüzyıl öncesinde geçiyor unuttum, artık bakıp beğenirsen izlersin.

Jumong; gerçek karakterler üzerinden dönen bir konusu var, hatta yanlış hatırlamıyorsam bugünkü yaşanılan konumun, yani Güney Kore'nin nasıl kurulup isimlendirildiğini filan anlatıyor olması lazım. İzleyeli çok oldu, yanlış bilgi vermiş de olabilirim. :D

The Princess' Man; oyuncularını çok sevdiğim bir yapımdır. Bir de, dizide bir Romeo & Juliet aşkını görebilirsin. :P

Hong Gil Dong; seride tarihi şeyler işlenmiyor. Yani demek istediğim Jumong gibi tarihi savaşlar filan göremezsin ama bu da tarihi dönemin ortasında Koreli bir Robin Hood hikayesi, komedisi de güzeldir.

The Moon that Embrace the Sun; şamanizme değinen ve tarihi olayları entrikaları dışında farklı bir işleyişle sunan bir dizi. Hem bölüm sayısı da çok değil. Ben severek izlemiştim, özellikle ilk 6 bölümdeki çocuk oyuncuların performansı baya iyiydi.

The Legend (2007); fantastik özellikerle süslenmiş iyi yapımlardan biri daha. Bir de, Yon-sama var, daha nolsun. :P

Başlığı sabitledim. Japon dramalardan tarihi drama izlemedim demiştim ama filmlerinden severek izlediklerim olmuştu. Dizi değil de film istersen önerebilirim.

@Calieran

Dong Yi çok iyiydi de sonradan uzatılma kararı alınması diziyi fena baltalamış sanki. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dong Yi trt gösteriyordu sanırım bir ara izliyordum, güzeldi ama tamamını izlemedim. King Geunchogo'ya bakarım izlemedim.

Efsane prensi(jumong) izledim severim. Denizler İmparatoru vardı misal, efsanedir gözümde. Bunu da ondan sonra izlemiştim. Jumong'un başrolü iki dizi de vardı.

Diğerlerinden bazılarını duydum ama bir araştırayım. Sağolun arkadaşlar.

Aslında tarihi olmayan japon-kore dizileri de izlerim. Onlardan da güzel tavsiye verebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında tarihi olmayan japon-kore dizileri de izlerim. Onlardan da güzel tavsiye verebilirsiniz.

Denizler İmparatoru babamın favori dizisidir. :D

Ohoho böyle dersen bir sürü öneririm de tür olarak tercihini söyle, ona göre öneri yağmuruna tutalım. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Baban zevkli adammış. :D

Tür deyince aklıma gelmedi dizi olarak. Mesela two week idi ismi sanırım sevmiştim o diziyi. Yine tavsiyeleri yağdırın siz, şemsiyemi hazırladım ben. :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Babam diye söylemiyorum, öyledir. :P Bu arada Two Weeks dizisini ben de severim baya. Çok çeşitliliği yoktu ama müzikleri de güzeldir. O zaman şemsiyeyi aç hemen. :P İlk olarak Ghost diyorum. :D

Aksiyon içeren diğerleri, tabii bunlarda da aşk, dram filan olması cabası :D

- Cain and Abel (Bir intikam öyküsüdür, baya da iyidir.) (Kore)

- Athena (Kore)

- City Hunter (Anime ile alakası yok, belirteyim dedim.) (Kore)

Arkadaşlık - Romantizm - Komedi;

- Öncelikle her erkeğin izlemesi gerektiğini düşündüğüm A Gentleman's Dignity önereyim. :D (Kore)

- Orange Days (Japon)

Dram dersen, tabi bazıları fantastik öğeler ve romantizm de içeriyor;

- A Bittersweet Life (Kore)

- Scent of a Woman (Kore)

- Sorry, I Love You (Kore)

- 49 Days (Kore)

- Innocent Man (Kore)

- Le Jun Kai (Bölümler 16'şar dk.) (Çin)

- Who Are You (2013) (Kore)

Romantik Komedi;

- Last Cinderella (Japon)

- Wild Romance (Kore)

- My Girl (Kore)

- City Hall (Politika dünyasında güçlü bir kadının hikayesi, mutlaka izle.) (Kore)

- Komedisi yoktur ama güzel bir romantizme sahiptir; Love Generation (Japon)

- Me too, Flower (Kore)

- My Name is Kim Sam Soon (Kore)

- Personal Taste (Kore)

- Komedisi olmayan Piece de iyidir. (Japon)

- The Greatest Love (Kore)

Etiketinde çeşitlilik olup da tıp konusu içerenler, bazısı thriller ve crime türünü de içeriyor;

- Dr. Champ (Bunda spor etiketi de mevcut) (Kore)

- Brain (Kore)

- Sign (Kore)

Son olarak da Live Action tadına sahip olanlar;

- Nodame Cantabile

- Switch Girl

- Buzzer Beat

- Honey and Clover

Bir de, değişik bir tarihi tarz istersen Queen In Hyun's Man önereyim. Ben daha çok 2-3 yıl öncesine kadar olanlardan önerdim çünkü yaklaşık olarak 3 yıldır Kore dizisi izlemiyorum pek, Japon da arada izliyorum. :D

Son olarak dramaların atalarından biri olarak görülen Winter Sonata diyeyim. Japonya'da bile baya ünlenmiş zamanında. xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim ilk serimdi Dong Yi baya bir beğenip kore dizilerine göz atmıştım. Bana göre Kore dizilerinin en sıkıntılı yanı iyi bir başlangıç yapıp ortalara doğru tamamen izleyicinin talepleri doğrultusunda tahmin edilecek şekilde ilerlemesi.

Bir tane japon dizisi önere bilirim tam olarak adını hatırlamıyorum ama baya meşhur seriydi. Babası çocuğun içine giriyordu onun gibi takılıyordu falan baya iyi bir seriydi oda.

Edit : Buldum adını Forty Nine.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hepsini hatırlayamıyorum tabi ama içlerinden Who Are You izlemiştim. Araştıracak bir sürü şey çıktı. :011:

Bu arada izlediniz mi bilmiyorum baya sevmiştim ben. Dr. Jin diye bir dizi vardı. Zamanda yolculuk falan da var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben onun kadın versiyonunu izlemiştim Faith di ismi oda baya eğlenceliydi. Jin'nin de ilk bölümüne bakayım şimdi merak ettim güzelse izlerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O zaman bende biraz fazla popüler olmayan fakat kaliteli dizi alayım :P koreydi japondu ilgim yok pek fakat "çok güzel aşırı kaliteli" dediğiniz varsa denerim eğer romantizm ağırlıklı değillerse, onun harici tür hiç önemli değil güzel olduğunu düşündüğünüz herşeyi izlerim. Popüler olmayan istememin sebebi çoğu popüler seriyi izlemiş olmam, isterseniz popüler olan olmayan herşeyi sıralayabilirsiniz de ben içinden seçerim :syglr:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu sıralar kendi izlediğim bir diziyi önereyim. Popüler değil sanırım. İsmi Poldark. Tarihi bir dizi, 1700'lerde geçiyor. Ama içeriği geniş baya. Ayrıca romandan uyarlama.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?