Jump to content
  • Kayıt Ol

Drifters

painscream

Önerilen İletiler

80271l.jpg

Ana karakterimiz Shizamu Toyohisa, 1600 yılındaki bir savaşta ağır yara alır ve kendini birden bire bir odada bulur. Bu odada bir adam ve çokça kapı bulunmaktadır. Ana karakterimiz daha ne olduğunu anlamadan bir kapı tarafından çekilir ve başka bir dünyada gözlerini açar. Bu dünyada çeşitli dönemlerden gelen savaşçılar bulunmakta ve bunlara Drifters adı verilmektedir.

Kendimce tanımı bu şekilde yapabildim, tam olmadı gibi ama anlaşılıyor en azından :D

1. Bölüm hakkındaki yorumum:

Hellsing' in mangakasının bir diğer eseri. İlk bölümü beğendim diyebilirim. Karakterlerin birbirlerinin geldiği çağları öğrenince verdiği tepkiler beni güldürmeyi başardı. Aksiyon anlamında da istediğimizi vereceğini düşünüyorum.

Hellsingdeki, karakterleri uzaktan gösterirken olan göz parlaması bu seride de mevcut. (Onda sadece gözlüklüler mi parlıyordu tam hatırlayamadım şimdi.) Görünce güzel bir nostalji oldu diyebilirim. Tek eksi yanı seri 12 bölüm olacak(MAL da belirtilmemiş, Anidb de 12 bölüm olarak gözüküyor) ve mangası devam ediyor. Devamı gelmezse ortada kalan bir seri olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 19
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bLueeekun

5

• suke

3

• CloudT

3

• baryshx

2

2. bölümüyle birlikte sezonun en beğendiğim animesi oldu. Halen bazı yanlarını sevmesem de, her şeyden biraz var animede. Bir tarafta Umineko vari meta bir muhabbet var. Bir tarafta Fate serisi gibi dünyada yaşamış bazı insanların (meta dediğim gizemli alandaki karakterler) tarafından sanki bir satranç oyununda piyon olarak kullanılması durumu var. Ve bunları ilginç bir hikayede harmanlamışlar.

Beğenmediğim kısımlar, ilk bölümde tempoyu düşüren komiklikli sahnelerdi, mangaka bu tarz şeyleri Hellsing'de de yapıyordu ama ilk bölümde dozu fazlaydı. İkinci bölümde azaltmışlar ve güzel olmuş. Hellsing'dekine benzer bir vahşet var. Acımasız bir dünya, ve bunu gayet iyi yansıtmışlar. Aksiyon sahneleri çok başarılı, ben çok beğendim.

Manganın belli başlı takıntıları var. Biri eldiven takıntısı. Geneli beyaz renkli ve bilekte sanki zettai youriki'lik bir alanı boş bırakırcasına elbisenin koluyla temas etmeyen bir eldiven takıntısı. Bir de yaka fetişi var mangakanın, Hellsing'de daha barizdi, ama burada da askeri kıyafet giyen herkeste abartı şekilde çizilmiş bir gömlek, ceket yakası mevcut. Bir diğeri okülte ve dolayısıyla illuminatiye olan takıntı. Gerçi bunu bu seri için söylemek şu anda zor belki ama Hellsing tamamen okült ve illuminati göndermeleriyle doluydu.

2. bölümden anladığım kadarıyla, bölümün sonunda gelen abla (bakınız, bu saydığım takıntılardan hepsinden bir parçaya sahip) merakımı uyandırdı, ki bu ablanın gelişi Umineko'daki meta evrenini aklıma getirdi, orada da cadıların oynadığı oyuna benzer bir durum var, Fate'deki holy grail war için heroların çağrılmasına benzer dünya üzerindeki çeşitli heroları burada da çağırıyorlar galiba. Jül Sezar ve Don Kişot kılıklı abiler vardı bölümde, ilerde daha fazlası da gelecektir kesin. Bakalım, merakla bekliyorum ben sonraki bölümü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2.Bölüm

Başladı ! Sonunda başladı !!

Ne başladı bilmiyorum ama efsane olaylar olacak gibi geliyor. ilk bölümün ikinci yarısındaki aralarındaki boş muhabbetler çok rahatsız etmişti. Demek ki ilk bölümü feda etmek uğruna tüm her şeyi ikinci bölüme yıkmışlar. Konusu çok hoş şuan olacaklara dair tahminler yürütmek içimi kıpır kıpır ettiriyor.

Ayrıca opening de ayrı bir güzeldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. Bölüm

Seri beklediğimden çok iyi gidiyor. Serinin genel mantığını izlemeden önce tahmin etmiştim doğru çıktı. İzleyeceğim serilerin tanıtımını okumayı yıllar önce bıraktım. Bu sebeple hiçbir şey bilmeden izliyorum serileri. O yüzden her şeyi tahmin etmeye çalışıyorum. Yine ostleri ve aksiyon sahneleri müthişti. Ufaktan rakibin takım kaptanı da ortaya çıktı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anladığım kadarıyla 3 taraf var. 1. O gözlüklü herif 2. Karanlıkla gelen kadın. 3. de Bizim elemanları gözetleyen kadının konuştuğu adam. Bu 3 kuvvet arasında büyük bir savaş çıkacak sanırım. Tabii yanlış da olabilir. Sansür yok bol bol kan, vahşet, korku-gerilim... ha bir de buram buram tarih. Nobunaga çok fena göründü bana :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bahsettiğin üçüncü taraf bildiğin askerler. O dünyanın huzurunu ve güvenliğini sağlamaya çalışıyorlardır. Eğer öyleyseler ikinci bölümde işe yaramaz bir organizasyon olduklarını gösterdiler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence Murasaki ve Easy hariç dünyadaki bütün karakterler bir piyondan fazlası değil. O karakterler de bir şekilde ya iyilerin ya kötülerin tarafına dahil olacaklardır. Ama meta evrende (ölen insanları bekleyen Murasaki ve onları bir dünyaya gönderdiği alanda) siyah ve beyaz iki rengi yani iyi ve kötüleri temsil eden Muro ve Easy var işte, bunlar haricinde karakterler eklenirse güzel olabilir ama insan üstü yetenekleri olması gerek. Sanmıyorum hikayenin başlarında yeni bir karakter ekleneceğini. Tahminimce de olayları uzaktan izleyen karakterler bir şekilde iyilerin tarafına dahil olacaktır. Biraz klişeleşmiş tip ve karakterleri var çünkü. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk iki bölümü ovası ile aynı olduğu için boş geçtik,bundan sonrası için umudum yüksek. Şu kara kralı görsekte ortalık şenlense :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3. bölüm gayet iyiydi. Yeni karakterler gördük ve çok sağlam isimleri konuk etmişler. Drifters kısmına da assolist gibi giren Kanno Naoshi'de iyi etki bıraktı. O kadar kaba bir dile de şaşırmamak lazım. Resmen çatır çutur girdi. :011:

Bir de adamın geçmişine baktım da lakaplarından sıfatına kadar her şey garip. Özellikle bebek yüzlü adam anime'de çok acayip olmuş. Yakışmış da. XD

[bIMG]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/Naoshi_Kanno.jpg[/bIMG]

Lakapları da;

Bulldog (burudoggu)

Yellow Fighter (iero-faita)

Kanno Destroyer (kan'no desutoroiya)

Genç ölmüş bir de, 24 yaşında.

Neyse daha fazla bilgi isteyenler için; https://ja.wikipedia.org/wiki/菅野直 Başka bir link de bulamadım, kusuruma bakmayın. Karakterin girişi çok etkiledi sanırım ki hemen araştırdım. =P

Bunun dışında Hijikata-san'ı görünce acayip sevindim. Keşke olsa diyeceğim karakterlerden biriydi ve oldu da. :qalkis:

Bir de bizim üçlüyü ikna edip savaşa soktular mı tamamdır. Ortalık acayip kaos olur. :parla:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kannibal'in karizmasını iyi harcadılar...

Kubi o Oiteke~ Youkai... Güzel lakap

Bölümün yıldızı benim için de Kanno Naoshi'ydi... ytalnız adam çaktırmadan bu sezon iki seride birden yer alıyor (Burası ve Brave Witches'da Kanno Naoe olarak)... Nobunaga ise 3 seride...

İmparatorluk Donanması Hava Gücünün en başarılı pilotlarından birisiydi kendisi. Ortada daha çok kaynak var hakkında bilgi bulunacak ama çoğu aynı bilgiyi paylaşıyor.

Ölümünün 1945'te Japon anakarasını bombardıman saldırılarından koruma görevlerinden birisinde birliğinin önlediği bombardıman grubunun eşlikçisi P-51'ler ile girdiği çatışmada olduğu düşünülüyor. Bu da Zero'dan daha yeni bir uçakta olmasının sebebi.

Benim için ilginç bir durum. Japonların donanma hava gücüne ait olan uçak olarak bu sezon iki farklı seride Shiden'i öne çıkarmaları... Normalde pek de bilinen bir uçak değildir kendisi, Japonlar için bile...

Yalnız, toplamda 225 salvoluk cephanesi olan o topların o kadar uzun süre ateş edebilmesi oldukça komik geldi bir yerde... Doğru 20mm otomatik toplar için en geniş cephane haznesine sahip uçaklardan birisiydi ama toplamda 900 mermi taşıyabiliyordu, hele ki çoktan bir çatışmadan çıktığını düşünürsek...

Şimdi sırada Tamon-maru (Yamaguchi) var. Bakalım nasıl girecek, neyle girecek sahneye...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangakanın her karakterini sapıkça güldürmesinden vazgeçmesi lazım bence. :D Ulan her karakter mi özgüvenle dolu olur? Hijikata big boss malzemesi bu arada. Saf değiştirme falan olmazsa bizim Toyohisa ile finalde sağlam kapışırlar. Yalnız o uçağın mermisi de yakıtı da sorun bana kalırsa, eğer o fantazi dünyasında yakıt ikmali yapamazlarsa bir sonraki bölüm o pilot abi ejderhaya biner demedi demeyin. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3

Bir bölümde çok fazla karakter gösterdiler. Hepsini sindiremedim. Sadece Hijikata, Jeanne yetti bana.Pilotta çok manyak çıktı. Devam serilerini saymazsam sezonun bence en iyi serisi. Yeni bölümleri iple çekiyorum. Şapkalı elemanların bizimkilerle birlik olacağını hiç düşünmemiştim. Hep onların farklı bir tarafta olacağını düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kara Kral Hz. İsa gibi.

Evet, aynı şekilde düşünüyoruz. Birçok açıdan benziyor ve insanlara yardım etme çabasına rağmen ihanete uğraması ve taraf değiştirmesi de oldukça manidar. Bu yüzden benim de aklıma geldi ama net emin olamayacağımdan bir şey denmiyordu. Birini daha görmek sevindirdi. :011: Bu bir yana alternatifleri de düşüneceğim ama İsa kadar olası biri aklıma gelmiyor. Belki ilerleyen bölümlerde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Avuç içinin delik olması da var. %99 Hz. İsa çıkacaktır diyorum ben de. Jeanne de din yüzünden ölmüş birisi. Onlar kötü tarafa geçiyor hep.

Pilot abi de uçağını düşürdü, bundan sonraki bölümlerde bir etkisi olacak mı acaba?

Serinin şimdilik en güzel yanı küstah elflerin hak ettiği değeri görmesi. :011: Ama bu gidişle tekrar güç kazanacak gibiler. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, işaretlerden biri de o. İsa olduğu ortaya çıkarsa çok acayip olur. Bir de Buddha çıksa tamamdır. =P

Pilot abimiz tekrar yardıma gelir, kolay kolay ölecek biri değil. Ölmesin de zaten. :011:

Elfler gün yüzü görsün görmesine de nasıl olacak bakalım... *Aslında manga'sında az çok belli de neyse spoiler yenmesini hiç sevmem, zaten manga'sına başladığım gün yedim de*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haftaya dar'c gelir biraz ısıtır dövüşleri artık. One-shoot One-head gitmez artık Toyotoyo. Hani tarihi-moe serilerde karakterleri küçük kız yaparlar ya ondan istemiyorum ben Yoichi'yi kız yapsaydılar yeterdi bana yahu Hellsing'in varolan dişi karakterlerini severdim zatende burda Yoichi'yi kız diye kakalasalar nolurdu sanki :aglama3:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5

Gerek taktik gerek savaş olsun resmen eski tarih dersleri gibiydi bölüm. Ekip işini çok iyi yerine getiriyor. Fetihlere başladık devamı gelir gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5

Gerek taktik gerek savaş olsun resmen eski tarih dersleri gibiydi bölüm. Ekip işini çok iyi yerine getiriyor. Fetihlere başladık devamı gelir gibi.

Taktik savaşlar deyince Hannibal Barca'da işe el atacaktır, yakında sahneye çıkar reis hilal taktiği, filler falan ile tahminim :D (Bu arada hannibal barca gebze'de öldüğü için, Atatürk Anıt mezar yaptırtmış Gebze'de). İskender ve Cengizhan olsaydı daha iyi olurdu yaa neyse.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?