Jump to content
  • Kayıt Ol

The Walking Dead Tartışma Başlığı - Spoiler İçerir

Joseph'T

Önerilen İletiler

Bilgi :Ölüp ölüp dirileceksiniz! The Shawshank Redemption ve The Green Mile’ın Oscar adayı yazar ve yönetmeni Frank Darabont’un imzasını taşıyan The Walking Dead ile tüyler ürpertici bir deneyime hazır olun.

Eviniz son teknoloji bir güvenlik sistemiyle donatılmış, yaşadığınız ülke, dünyanın en güçlü ordusuna, en etkili silahlarına sahip olabilir. İnsanlık, uzayın derinliklerini keşfetmeye başlamış, doğanın kanunlarına başkaldırıyor, laboratuvarda koyun klonluyor olabilir. Peki bütün bunlar kendinizi güvende hissetmeniz için yeter mi? Hayatını toplumun refahını korumaya adamış şerif yardımcısı Rick Grimes için bu sorunun cevabı evet idi. Ta ki nedeni belirsiz bir zombi istilası, dünyayı mahşer yerine çevirene kadar...

Bir çizgi roman serisinin TV uyaralaması olan The Walking Dead’de, silahlı bir çatışmada vurulduktan sonra komaya giren şerif yardımcısı Rick Grimes, hastanede tek başına uyanıyor. Etrafta sadece cesetler kalmış. Ailesinin bu korkunç saldırıdan kurtulan şanslı insanlar arasında olduğuna inanan Rick, onları bulmak için yola koyuluyor. Fakat ailesine ulaşmak için aç zombileri aşması, geçmişinden şeytanlarla savaşması ve insanlığını sorgulaması gerekiyor.

Mini dizi olarak tasarlanan fakat gördüğü yoğun ilgi üzerine uzun soluklu bir projeye dönüştürülen yapımın duygusal yoğunluğunun arkasındaki isim, The Shawshank Redemption ve The Green Mile’ın Oscar adayı yazar ve yönetmeni Frank Darabont. Dizinin senaristliğini de üstlenen Darabont’a Alien ve Terminator üçlemesinin yapımcısı Gale Anne Hurd eşlik ediyor. Kaynak: cnbce.com

[fieldset=Trailer]

[/fieldset]
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Walking Dead izleyen biri var forumda çok şaşırdım:qhipnoz:

Bu dizinin konusunu açman yerinde olmuş. Haftalık sohbetini yapacağım birini buldum galiba :) Zombi temalı yapımları severim. Walking Dead'de sevdiğim yapımlardan. İkinci sezonun monotonluğu şu ara devam eden full aksiyon üçüncü sezon unutturdu valla.

Son bölümü de hala izleyemedim. İzleyip fikirlerimi belirtirim.

Gore ve vahşet seviyorsanız içerisinde psikoloji de işlensin istiyorsanız The Walking dead size göre.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Walking Dead izleyen biri var forumda çok şaşırdım:qhipnoz:

Bu dizinin konusunu açman yerinde olmuş. Haftalık sohbetini yapacağım birini buldum galiba :) Zombi temalı yapımları severim. Walking Dead'de sevdiğim yapımlardan. İkinci sezonun monotonluğu şu ara devam eden full aksiyon üçüncü sezon unutturdu valla.

Son bölümü de hala izleyemedim. İzleyip fikirlerimi belirtirim.

Gore ve vahşet seviyorsanız içerisinde psikoloji de işlensin istiyorsanız The Walking dead size göre.

son bölümü bende izleyemedim henüz

ama o vali ne ya öyle :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
son bölümü bende izleyemedim henüz

ama o vali ne ya öyle :D

Daha 3. sezon gelmeden Vali hakkında bir şeyler okumuştum. Çizgi roman ve dizi tarihinin en psiko karakterlerinden biri olacak şeklinde. Geçtiğimiz bölümde bunu milyon kez kanıtladı adam. Zombi arenası yapmakta ne öyle? (Zincirleri hafiften serbest bırakarakta Gladyatöre selam da çaktılar zaten.) Hiç tekin biri değil. rick'in gurubunun onunla karşılacağı anı sabırsızlıkla bekliyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hep izlemeyi düşündüüm bir dizi ama daha başlayamadım bir türlü

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

S03B06

Bu bölüm neler oldu böyle. Her şey birbirine girdi.

Önce Michonne'dan başlayayim. Kesinlikle dizideki favori karakterim. o nasıl bir katana kullanmaktır, meziyettir, yetenektir. Andrea kevaşesinden kurtulması da iyi oldu. Gitti Governer'ın kollarına attı yine kendini. Birgün birinin kollarında ölmesini diliyorum.

Rick'in girdiği durum ise hiç hayra alamet olmadı. Adam tırlattı ki çokta normal bir durum yaşadıkları karşısında. O telefonun Carol'dan geldiğini düşünmüştüm ama daha sonraki konuşmalar ve Hershel'a böyle böyle bir durum var dediği anda kendi kafasında yaşadığı bir sanrı olduğunu anladım.

Gelelim Merle'e; ne adi bir adamdır bu. Glenn ve Megan ile karşılaşması iyi olmadı. Glenn'i boşver de Megan'cığıma bir şey olmasın. Ölürüm, kahrolurum sonra.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

s04e09

Çizgi romana pek aşina olmayan izleyiciler iyi trollendi bu bölümde. Rick ölür mü lan?! Şakasını yapmayın, adam ne badireler atlattı. Kankası, karısı, kızı derken kendisi de gidiyordu az daha. Artı bu bölümde Carl'ı yine o eski, ağzına ağzına vurulası çocuk haline döndürüyorlardı az kalsın. Neyseki zombilerden birazcık korku ,tokadı yiyip gerçekle tanıştı. Tekrar babasının ve belki de Michonne'un kanatları altında adamın dibi diyebileceğimiz hikâyenin ana karakteri rolüne bürünebilecek yakında! Gelecek hafta diğer karakterlere dönecek hikâye, gözler elbette Daryl-reyiz'i görmek ister. Ama o görülür mü bilmem. Ulan vali neyse de hershell'ı zombi olarak görmek koydu be :( Ayrıca Michonne'un çocuğu varmış, etek falan giyiyormuş, kadınsıymış falan :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Vali gibi bir zıbıdı diziye girince bütün izleme isteğimi kaybetmiştim. Şimdi de şunlar olursa tamamen bırakırım bu diziyi; Glenn, Maggie, Daryl, Rick(Herhangi biri) ölürse bu diziyi benim için biter. Şuan da en son bölümdeyim bu arada.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Herkesi geçtim de Maggie ve Daryl'e bir şey olmasın. S04 4. bölümde kaldım. Sezon bitti sanırım artık maratonlayabilirim.

Vali konusuna gelince bence diziye 3. sezon girişiyle büyük bir ivme kattı. Çizgi roman dünyasının en kötü karakterlerindne biri deniyordu onun için. Dizide de ispatladı kendini bu kulvarda. Shane'den sonra arayı birinin kapatması gerekiyordu zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynı şekilde bende vali girince işin içine bırakmıştım diziyi.Sırf Daryl için tekrar başlayabilirim fakat bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Herkesi geçtim de Maggie ve Daryl'e bir şey olmasın. S04 4. bölümde kaldım. Sezon bitti sanırım artık maratonlayabilirim.

Vali konusuna gelince bence diziye 3. sezon girişiyle büyük bir ivme kattı. Çizgi roman dünyasının en kötü karakterlerindne biri deniyordu onun için. Dizide de ispatladı kendini bu kulvarda. Shane'den sonra arayı birinin kapatması gerekiyordu zaten.

Shane'i sevmezdim ama hikayeyi durağanlıktan kurtarmıştı. Hani vali de dediğin amaçla yapılmıştır zaten ama kötü karakterin bunun kadar gıcık ve itici(ne demek istediğimi tam anlatamadım) olmaması gerekir. Tabii benim düşüncem böyle.

Birde kötü insan karakterler üzerinden değilde, zombilerden bir şeyler yapsalar diye düşünüyorum lakin o zaman da Resident Evil gibi yapma tehlikeleri var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Vali karakterinin o kadar gıcık ve itici olması gerekiyor zaten. Karakter bu amaç doğrultusunda yaratılmış. Başarılı da olmuşlar işte :)

Ben de gram sevmiyorum kendsini. Bu adamı seven varsa ondan da şüphe ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shane ve Vali'e kötü karakter demek yanlış olur aslında. Vali için bir nebze olsa da denilebilir ama Shane için denmemeli bence. Kendisini kötü olarak nitelendirebileceğimiz sadece bir sahnesi vardı. Hangi sahne olduğunu da söylersem spoiler olur. Onun haricinde Shane'in orda temsil ettiği bir simgesel anlam vardı. O da hayatta kalabilmek için her şeyi yapan insan modeli. İnsanlığını kaybetse dahi. Zaten seriyi dikkatli bir şekilde izlediğiniz zaman karakterlerimizin aslında zombilerle veya diğer insanlarla verdiği mücadeleden çok, o koşullar altında bile insanlıklarını koruyabilmek için mücadele verdiğini görüyoruz.

Son olarak, son bölümü çok beğendim. Kimileri için bomboş ve hiçbir ilerlemenin olmadığı bir bölüm olsa da ben oldukça keyif aldım.

@gundamaster: Ben çok sevmiştim açıkçası :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
.

@gundamaster: Ben çok sevmiştim açıkçası :D

Seni kara listeye aldım o zaman :)

Shane başlangıçta kötü biri olarak başlamadı zaten. Gelişen olaylar sonrasında kötü biri haline geldi. Diğerleri aynı seçimleri yapmadan da hayatta kaldılar. Shane bencil bir karakter. Bu nedenle başkalarını kendi hayatı için harcamaktan geri durmayan biri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her şeyi ayrıntılı anlatmadım tabi ama kötü karakter derken, başından beri kötü veya kötü olanı kast etmedim Shane için. Yani diğerleri karşısında yaptığı işler yanlış olduğu, zihniyeti yanlış ve sonunda kötü olduğu için bunu dedim.(Bu arada Rick'i çok sevmem aslında ama yinede ölmemesi lazım)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

ere5554

Son bölüm çok kötüydü, sevmediğim karakterlerle doluydu. Ama en azından ölmesi gereken biri geç de olsa öldü sonunda. Neyse önümüzdeki hafta iyi olacak gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Zombili seriler beni hep çektiği için bu dizi de doğal olarak beni bayağı çekiyor. *tabi sadece zombi olsaydı, gidişat karakterler vs kötü olsaydı izlemezdim, o kadar da değil* Bu arada ne zaman yemek yesem diziyi seyrediyor oluyordum ve hep vahşet dolu sahneler denk geliyordu. O yüzden artık bende azıcık olan mide de kalmadı.

Vali'yi de sevmem, Shane'i de. Ama Shane'in bir albenisi vardı. Sonuçta hayatta kalmak için çabalıyordu, diğerleri süt gibiydi. Shane'de bunu eline alabileceğini düşünüp öyle davranıyordu gibi göründü gözüme. Vali bana göre aslında kötü karakterden ziyade zavallı bir karakterdi.

Ama... Andrea... ona nasıl gıcık oluyorum anlatamam, kurgu açısından saçmasapan yerlerde bitip duruyordu <_< Onunla ilgili hiçbir bölümü sevmedim, çok sıkıldım izlerken. Arada Shane'e 'çarp bir tane şuna' diyordum, belki de çarpmadığı için Shane'i sevmiyorum :P *tabi öylesine laf bu, ondan değil*

ölürken bile... bu nasıl dramatizedir. Hatta dramatizede değil, nasıl desem bilemiyorum bile. Çizgi romanı bilmiyorum, karakter aynı öyle mi değil mi yoksa oyuncu mu oynayamadı o karakteri, hiçbir fikrim yok. Ama Vali'yi sevmediğim kadar Andrea'yı da sevmiyorum. Zaten ikisi de bir çift oluyordu komikçe. Andrea öldürecekti bir yerde sözde onu, gerçi 'yapmaz bu' diye sövüyordum izlerken. Şaşırtmadı :002:

*oh içimi döktüm, nasıl rahatladım*

Bu arada 6. sezona hiç hevesli değilim. Zaman yavaş geçer umarım esngge

*izlemek istiyorum gerçi ama hafif bir gerginlik var* 5. sezonu sevmediğimden değil de... işte nasıl desem bilemiyorum~

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 10 ay sonra...

Aradan sonra olabilecek en iyi şekilde geri döndü dizi. Araya gireceği bölüm, hiç bir ara final havası yaratmamıştı. Ama bu bölümü ben beğendim.

Sam' in bir anlık duraklamasıyla 3 kişilik ailemiz hakkı rahmetine kavuştu maalesef. Rick kadını kaybettiğine üzüldü ama o arada da oğlu vurulunca düşünecek vakti olmadı. Daha sonra yine Rick' in gözünün dönmesine şahit olduk. Tek başına çıkıp meydan okudu tüm zombilere. Tabii, ötekiler de onu yalnız bırakmayıp yardım etti.

Diğer grup, Daryl'in grubu çok güzel giriş yaptı. O roketatar ile tüm grubu havaya uçurması cidden fena sahne olmuş. Bir bunlar eksik demiştim motorlu çeteyi görünce. Hİç onlara takılmadan geçmemiz iyi oldu. Bizim gruba da tam zamanında yardımına yetiştiler. Yoksa işi zordu bizim grubun.

Onun haricinde bölümün sonunda Carl' ın elini oynattığını gördük. Ben bir şaşırtmaca olabileceğini düşünüyorum. Ölmüş olabilir Carl. Ölmesini istemesem de ölürse de niye öldü diye pek sızlanmam. Sonuç olarak bu dizinin dünyası acımasız ve kimleri kaybettik şimdiye dek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de beğendim. Araya kötü girmişti ve önceki bölümlerde iyi değildi bence. Dönüşü güzel oldu.

Dizinin yeni kötü adamının ismini de duymuş olduk bu bölümde. Motorlu grubun anında imhası güzel oldu. Roket atarları olduğunu hatırlmıyordum, güzel süpriz oldu. Yoksa uyuz olurdum. Ama yeni kötü adam çok bela olacak bence.

Sinir bozucu ailenin ortadan kalkışı da güzel oldu. Rick'in last standı bütün grubu alevlendirdi. Şu an durumlar iyi. Rick gibi benim de umudum doğdu. Ama bekleyip göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

S06B09

Rick The Family Killer olabilirmiş bu bölümün adı.

İzlediğim en saçma Walking Dead bölümlerinden biriydi.

Saykoya bağlayan Rick ve mal gibi zombiler arasına dalan diğer insanlar. Sanki yürek yemişler. O zaman bu kadar çaba buraya kadar gelme boşuna mıydı? Madem bir zombi saldırısı olacaktı sezon arası verilen son bölümde Sam anne dediğinde olacaktı o saldırı. Gerilimi arttırmak için biraz zombiler arasında yürütüp(ki günün ortasında başlıyor, ne hikmetse geceye kadar sürüyor o yürüyüş. Artık ne kadar kocamansa Alexandria), dizide zaman doldurdular ve katliam geldi. Aileye üzülmedim bile o sahnede sırf bu saçma anlatım yüzünden. Rick ve gurubu daha çok aile öldürür böyle. Carl'da bir ölemedi gitti. Gözünden vuruldu yine yaşıyor. Sıyırdı herhalde.

Zombilerin de bu kadar ateş delisi ayrı bir saçmalıktı. Sanki Game of Thrones'daki ateşe tapan Rhollor müritleri gibiydiler. Böyle şey mi olur? Ucuz bir drama, ucuz bir anlatım. Fanların artık zombi ekşını görmek istediklerinden olsa gerek o sakin geçen bölümlerin acısını çıkarmak ve fanları memnun etmek adına bu kadar ucuz bir bölüm çekmişler.

Rick baltayı alıp daha önce tırım tırım gezdiği zombiler arasına dalıyor( e gözünü kan bürüdü tabi bir de willpower canlandı içinde) ve pata küte teker teker indiriyor. Tabi zombilerde akıl yok ki üstüne bir anda çullanıp yesinler.

Bölümdeki tek güzel kısım Daryl'ın Negan'ın tayfasını havaya uçurmasıydı. O patlamada da kulak çınlamasından daha çok etkilenmeleri gerekirdi aslında ama neyse.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O sönük orta sezon finalinden sonra çok çok iyi bir bölüm izledik.

Bölümde takıldığım tek nokta Sam denen velet daha kapıdan çıkar çıkmaz "Anne anne" diye ağlıyordu. Zombiler orada saldırmalıydı. Ancak hava kararıp ufak seslerle nasıl olduysa zombiler Sam'i yedi. Sam'in annesi de çığlık atınca anne de gitti. Büyük velet ise kendi salaklığına gitti. İyi de oldu aslında. Sadece kadının gitmesine üzüldüm. Üçüncü çocuk yapacaklardı daha. :( Sezon orta finalinde neden ortaya dalmadıkları ve zombileri neden farklı yere çekmiyorlar diye sinirlenmiştim. İmdadımıza Rick reyiz koştu da büyük bir direnişi başlattı. Zombiler hem yavaş hem de onları iter ve düşürürsen kalkmaları daha da uzun oluyor. Hatta düşen zombiye takılan zombilerde olunca işleri daha da kolaylaşıyor. Bir de öldüren kişi sayısı da artınca iyi bir sonuç alındı. Amma velakin bizde duvar vardı, sadece duvarın sonuna kadar gidebilirlerdi nitekim öyle de oldu. En sonda Darly'nin mükemmel planı devreye girdi. Zombiler sese ve ateş gibi büyük ışıklara dikkat edip oraya doğru yöneliyorlardı. Bilgelik bir kez daha hayat kurtardı.

Roketatarı Abraham daha önceden almıştı. Yeni düşmanlarımıza güzel selam çaktı Darly. Wolflar geliyormuş. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

S06B10

Daryl ve Rick gibi iki akıllı adamdan saç baş yolduran hareketlerle dolu bir bölümdü. İzlerken güleyim mi ağlayayim mi bilemedim.

Kocaman kamyon dolusu erzak bulmuşsun eve gitmeleri gerekirken düştüler herfin tekinin peşine. Ki o adamın bu tuzakları kuracağı o kadar da belliydi ki. İki bölümdür epey saçmaladılar doğrusu.

Rick ve Michone'u yakıştıramadım niyeyse. Zaten Michone'u öpmek bir erkeği öpmekten farksız gibi. Michone'u karakter olarak severim ama romantik bir ilişkinin içerisine konduramadım kendisini. Bir de hiç gerek yoktu böyle bir ilişkiye.

Deana olayı da bölümün en gereksiz en işe yaramaz kısmından biriydi. Plotun gelişmesine hiçbir katkısı olmayan boş bir kısımdı.

Alıştık Walking Dead'de böye şeylere zaten. Bir sonraki aksiyon bölümünde yine herkes çılgın atacak bunlarda unutulacaktır.

Negan gelse de biraz değişiklik olsa.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10. bölüm:

Ben de Michonne ile Rick' i yakıştıramadım. Rick ilk önce sarışın kadına yanaştı baktı o öldü, yakınlarda da en güvenebileceği ve yalnız kadın olarak Michonne var ona yaklaştı. Hoşuma gitmedi bu ikili açıkçası.

Rick ve Daryl o adam için çok kaynak harcadı ama umarım harcadıklarına değer. Adam nasılsa bağladıkları halde bunlara yetişti, bir de arabanın tepesine çıktı. Yani hayatta kalma konusunda baya yetenekli. Ayrıca dövüş sanatları bildiğini de düşünebiliriz. Bağladıkları halde son sahnede yine kurtulmuş ve Rick konuşmamız lazım diyordu. Umarım dost olabilecek biridir. Rick' in gözlemine göre(sakalı düzgün kesimliydi demişti.) başka bir kampın lideri veya yardımcısı olabilir gibi de geliyor. Gelecek bölüm cevaplarını alırız.

O kamyonu aldıkları gibi geri dönmeleri ve kaynakları boşaltıp öyle yeni bir arayışa çıkmaları gerekirdi. Erzaklar gitti gölün dibine böylece. Kimseye yar olmadı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

11. Bölüm:

Olaylar yine karıştı. Yeni topluluklar, ticaret ve icabına bakılması gereken bir düşman. Zengin bir topluluk ile karşılaştık bu hafta. İnekleri, yiyecekleri, tavukları ve duvarları olan bir topluluk. Ama bu topluluğun bu zenginliğinin bir kısmını çalan bir topluluk daha varmış. Daha önce Daryl ve Abraham' ın karşılaştığı ve havaya uçurduğu şu motorlu herifler. Açıkçası motorlu çetenin sağlam olacağını düşünüyorum. Her topluluğu böyle korkutup erzak topluyorlarsa belli bir güçleri vardır diye düşünüyorum.

16 yaşında çocuğu döverek öldürdüklerini duyunca aklıma Carl ve Judith geldi. Geride kalan Carl' da böyle bir tehlike ile karşı karşıya kalmış olabilir. Gelecek hafta eve vardığımızda bizimkilerden önce motorlu çetenin saldırdığını görebiliriz bence.

Onun dışında, Jesus baya güvenimi kazandı. Adam topluluğu için her şeyi yapmaya çabalıyor. Bizim toplulukta olmasını isteyeceğim türden biri.

Gelecek haftadan, sezon finaline kadar motorlu çeteyle uğraşacağız anlaşılan. Kayıp verilecek mi göreceğiz. Bence Abraham yakında ölecek, o yönde bir gidişat var. Bu çeteyle çatışmada ölmesi muhtemel diye düşünüyorum.

Onun dışında bölümden hoşuma giden bir diyalog; Abraham: Aile kurmayı düşünüyor musun?

Daryl: Her şeyi kurduk da aile kurması kaldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?