Jump to content
  • Kayıt Ol

The Walking Dead Tartışma Başlığı - Spoiler İçerir

Joseph'T

Önerilen İletiler

S06B11

Negan'a birkaç kelle çıktı.

Aynen ya, bir havalara girdiler, tuhaflaştılar. Bütün dünya bizim modundalar. Göreceğiz bakalım :D. Buradan yönetmene sesleniyorum. :P Ama Megan ve Daryl'a bir şey olmasın da. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Megan şu diziden sağ salim çıkarsa dışarıda zafer turu atarım ama pek ihtimal veremiyorum. Daryl ve Abraham için Death flaglar çıktı son birkaç bölümde. Daryl'ın zaten bu sene farklı projeleri olacak, Kojima ile resimleri dolaşıyordu twitterda falan. Çizgi romana göre giderse öleceklerden biri belli ama değiştireceklerini düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla açıkcası ben tuhaf bulmuyorum. Bizim grubun özgüvenlerinin yüksek olmasının sebebi karşılaştıkları düşmanları alt etmeleriydi. Vali olsun, Shane olsun, Terminus olsun hepsi ölü. Tabi Rick'in dediği gibi hepsi ölü ama bizde kayıp veriyoruz, vermeye de devam ederiz. Jesus karakterini acayip sevdim. Umarım ona da bir şey olmazda bize katılır. Bir sevdiğim diğer karakter olan Abraham belirli yollara gidiyor gibi. :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yahu bizi salak yerine mi koymaya çalışıyor yönetmen. Hangisi Negandı bilmek istermiş. Töbe töbe. Neyse. Arı kolonilerinin kovanlarından birine çomak soktular. Hayırlı olsun. Aman Megan'a bir şey olmasın da. Artık her bölümde söylerim bunu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Şu bölümden sonra Negan Rick'e ne yaparsa yapsın helal. Bu kadar kalleşlik olmaz. Duvardaki resimlerdeki kişiler gibi dağılacak kafaları.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Boring Dead en son bölüm

Bu bölümde iki güzel olay oldu sadece, birisi göze ok saplanma(gereksizlikten kurtulduk) sahnesi diğeri de carolın gitmesi.(oh kurtulduk, umuyorum)

Yalnız yönetmen darylı sürekli zor durumlara sokuyor, yeter yahu. Negan ortalığı son bölümde katar muhtemelen. O zamana kadar sıkıcı gidebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

Yeni sezon başladı bildiğiniz üzere. Ve ilk bölüm gayet başarılıydı. Sonunda çok iyi yapılmış bir kötü adam görmüş olduk.Hatta pek çok şeyle yarışır. En azından şimdilik öyle. Vali saçmalığından sonra ki nefret ediyorduk validen ama hikayenin kötü adamından nefret ettiğimiz için değil. Çok dandirik ve sıkıcı bir karakter olduğundan. Negan'dan da nefret ediyoruz ama kötü adamdan nefret ettiğimiz için. Yani olması gerektiği gibi. Çoğul kullanmamın sebebi de izleyenlerden genelde o yönde yorumlar okuduğum için.

Negan'a geliş de önceki sezon çok iyi hazırlanmıştı zaten. Sürekli bir isim duyuyorduk ve çok korkulan bir isimdi bu. Ona çalışan adam sayısı ve ona bağlılıkları da çok iyi anlatılmıştı. Bu nedenle sağlam bir kötü adam bekliyorduk. Şu an için de gayet başarılıydı. Zaten oynayan oyuncu da kendini kanıtlamış bir aktör.

Gelelim bizim gruba. Abraham'ın ölmesini bekliyordum zaten. Geçen sezondan baya sinyal vermişti. Bir de çizgiromancılardan spoiler yemiştim. Süpriz olamadı. :011: Ama Glen'in ölmesini beklemiyordum. Hani olay yaşanınca çok etkilenmedim ama beklemiyordum. Bu karakter de geçen sezon sinyal vermişti. Ama favori 4 karakterimden biriydi. Bir de ne kadar gereksiz karakter varsa hayatta kaldı. İki tane düzgün karakter ise öldü. Zaten hiçbir şekilde pislik karakterleri öldüreceklerini de düşünmüyordum. Amerikan sinema/dizi sektörü böyle çünkü.

Dizi bölümü olarak baktığımda ise biraz fazla uzatılmış olduğunu düşünüyorum ve bunun yanında genel hatlarıyla çok da iyi bir bölüm olmadığı kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abraham'ın öleceğini rüyamda bile görmüştüm :D Evet, öleceğine dair çok sinyal vermişti. Glenn sevdiğim karakter olmasına rağmen onun ölmesinden çok Carl'ın kolu kopacak mı kopmayacak mi diye gerildim. Ve de Daryl... Çok fena bir durumda kaldı. En sevdiğim karakter o! Diğerleri ölsün o ölmesin xD Derdim fakat Rick önemli bir karakter. Carol'da öyle... Negan her ne kadar kötü olsa da dediğin gibi çok iyi yansıtmış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaten böyle bir başlığımız vardı, diziler kısmında kalmış kendisi. Ben de ikisini birleştirdim, 2 farklı başlık olmaması açısından.

Bölüme gelirsek, insanın boğazını düğümleyen tarzda bir bölümdü. Abraham' ı tahmin etmiştim, tahmin etme yolumda Negan' ın vurduktan sonra söylediği sözdü. "Aslan gibi karşıladı" gibi bir söz söylemişti. O durumda ses çıkarmayacak olan aklıma gelen ilk isim Abraham sonra ise Daryl idi. Allahtan Daryl olmadı. Ama diğer ölen isim tamamen sürpriz oldu. Aslında Negan içinizden birini öldüreceğim diyordu. Ben Glen' in ölmesini Daryl'in yaptığı harekete bağlıyorum biraz. O durumda zaten çaresizsin, adama bir yumruk geçirsen bile adam onun intikamını alacak, belli yani. Neyse, tutamadı kendini ve olanlar oldu.

Onun dışında ölümlerin izleyiciyi çok etkilemesinin sebebi, o sopayla kafa ezme sahnelerinin tamamen gösterilmesiydi. Hele Glen'in halini görünce ne diyeceğimi bilemedim, kötü oldum. O sahneleri göstermeyip bu kişiler öldü denilseydi bu kadar güzel bir bölüm olmayacaktı.

Negan cidden Rick' in ne kadar güçsüz olduğunu yüzüne vurdu. Rick o durumda bile bugün değil, belki yarın da değil ama seni öldüreceğim diyor Negan' a. Negan da cevabını veriyor, Daryl' i lime lime yapar kapına atarım veya daha kötüsü getirir sana yaptırırım diyor. Adamın bir ordusu var ve sen o durumdayken bile laf yetiştirme peşindeysen adam seni yerden yere vurur. Oğlunun kolunu kestireceğinde ne hallere düştüğünü gördük, öyle yalvaltırlar adamı.

Rick baya güç kaybetti, Abraham ve Glen gibi iki güvenilir adamı öldü ve Daryl Negan tarafından alındı. Şimdi Rick nasıl bir yol çizecek bakalım. Negan' ı alt etmek kesinlikle kolay olmayacak. Fakat Rick bir şekilde intikam alacak. O baltayı boşuna almadı yerden, o baltayla öldürecektir Negan' ı. Böyle bir başlangıçtan sonra diğer haftaları beklemek çok zor olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya zaten diziyi izlerken dizide korkutmak ve germek için yaptıkları şeylerden değil de Megan'a ve Daryl'a bir şey olacak diye geriliyorum her bölüm. :011:

Ama dizi konusunda heyecanlı değilim açıkçası. O yüzden rahatım.

Rick konusuna gelelim. Bence o lafları söylemeliydi. Yanlış yok onda. Ruh halini de düşünürsek belki mantıklı diyebiliriz.(Ek: Bölümde çok mantıksızlıklar vardı ama boş vereceğim onları şimdi) Negan'ın da ona bir şey yapmayacağı belliydi(fiziksel olarak yani.) Sadece Rick'in kolunu kesmesini bekliyordum ve nedenini birazdan açıklayacağım. Araca sürükleyince yapmayacağını anladım.

Ruh haline göre mantıklı dedim ama Negan bana çalışmanızı istiyorum deyince, kurtulana kadar he he diyebilirlerdi. Ama ne yalan söyleyeyim Rick'in bakışları beni bile gıcık etti. :011: Ha bir de geçen sezon ki kendilerini bir halt sanmalarının bitmesi ve biz "fary tail'iz havalarının sönmesi gerekiyordu, o açıdan da iyi oldu.

Şimdi bu spoiler kutusunda çizgi romanda çok önceden olmuş ama diziye yapmadıkları bir olaydan bahsedeceğim. O yüzden bakmadan dikkat edin.

Çizgiromanda Rick'in tek eli yok. Yerinde kanca gibi bir şey var. Bu bölümde de baya gönderme yaptılar o konuya. Oğlu üzerinde de iyice vurguladılar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Kudo

Nasıl Gleen'i beklemezsin? :D Madem çizgi romandan spoiler almışsın ilk onu beklemen lazımdı. :011:

Şahsen ben bekliyordum onu ama bonusu hiç ama hiç beklemiyordum. Gerçi geçen sezon verdiği sinyallerden anlaşılıyordu ama ikisinin birden gideceğini hiç düşünmemiştim. Geçen sezon finalinde Negan ortaya çıktığından beri çaresizliği hissetmiştim. Bu ilk bölümde de aynı oldu. Bir kere olsun yüzüm gülmedi izlerken. Morgan, Negan karakterinin hakkını vermiş. Adam çok süper oynamış. En iyisi çabucak dizide mefta olsunda Supernatural'e geri dönsün. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sadece Abraham'ı öğrenmiştim. Sonra çok dikkat ettim yememeye. Glen'i ise diziyi izledikten sonra öğrendim. Hatta çizgiroman sayfasını bile gördüm. Dizide aynı yapmışlar sahneyi. Ama sonradan. Hani bir de yapmazlar diye umuyordum favori 4'lüme.

NOT: Çizgiromanı okumadım. Sadece ufak tefek şeyler biliyorum ve spoilera bir yerde yanlışlıkla denk gelmiştim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölümü beğenmedim. Bunun en büyük nedeni de Carol'un olması. Hiç sevmediğim, itici ve sıkıcı bir karakter. Bölümün kötü olması bir yana yeni karakterleri ve topluluğu tanıtması açısından güzeldi. Özellikle kaplan Shiva'yı çok beğendim. İlk sahnede CGI olduğunu fark edemedim hatta anca yürüyünce anladım. King Ez'de ilginç bir karakter olmuş. Bizimkilerle Negan'a karşı iş birliğine gidebilirler belki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda güncele geldim. 3 sezondur bakmıyordum :)

Rick'e taze kan lazım şimdi, yeni elemanlar dahil olur ve Negan ile savaşılır. Yapcak bişey yok başka. Carol yine bi şekilde olaya dahil olacak gibi görünüyor. Geçen sezondaki gibi...

Jesus karakteri baya ilgimi çekti aslında. Belki Jesus ve kralın kolonisiyle birleşirler fln. Bakalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

7x4

Bu bölüm güzeldi. Negan yine yaptı yapacağını. Sadece bir kaç hareketle veya lafla piskopatlığını konuşturuyor. Rick'i bölümde beğendim, yani davranmak zorunda olduğu gibi davrandı. Başka seçenek yok çünkü. Şimdilik dayı diyecekler mecbur. Rick tamamen pes etmiş görünse de bir şekilde ileride bir şeyler yapacaklardır.

Ama gelin görün ki grup içinde durumun vehamiyetini anlama konusunda baya sıkıntı var. O kadar tanık olmasına rağmen Rosita bir haltlar yiyecek gibi, ayrıca motoru almaya beraber gittiği adam da tam bir mal. Ondan da bir arıza çıkabilir. Rick'ten lafı yedi oturdu sonda iyi oldu. Karl'a ise bir şey demiyorum çocuk deyip geçebiliriz.

Ayrıca yüzü yanık hiç sevmediğim, gıcık olduğum adamla ilgili geçen ki insanileştirme bölümü de yalan oldu bu bölümde. Yapımcılar saçmaladı bence. Gereksizdi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

7x7

Güzel bölümdü. Açıkçası Negan'ın olduğu bölümler güzel oluyor. Ve Negan'ın tüm bu insanların başına gelmesi gereken şey olduğunu düşünüyorum. Müstahak hepsine. :P Bu bölümde Carl-Negan olaylarını gördük. Carl'a zeki çocuk ve badass falan demesi bana hiç ikna edici gelmedi.  Çünkü dizide carl bildiğin malak ve gıcık bir çocuktu şimdiye kadar. :D 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dizinin reytingleri çok düşmüş diyorlardı. Neden acaba, negan karakterini çok mu absürd buldular XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3 dakika önce, SPAWN-TheUndead yazdı:

Dizinin reytingleri çok düşmüş diyorlardı. Neden acaba, negan karakterini çok mu absürd buldular XD

Bence dizi zaten kötü olmuştu ve iyice de batıyordu. Ama Negan yeni bir can getirdi diziye. Zaten çizgiromandaki gibiymiş. Genel olarak güzel bölüm sayısı çok az belki nadir. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7.Sezon 7.Bölüm

Spoiler

Benim dizide sinir olduğum şey, tek başlarına işe kalkışmaları. Daha önce başka yere de yazdım diye hatırlıyorum ama bulamadım. Düşünüp yazmadım belki de :D  Michone tek başına Negan' a kafa tutmaya çalışır, Carl gider tek başına. Rosita yine bir şeyler yapmaya çalışır. Bunlar mantıksız geliyor bana. Şimdiye dek bu kadar domine eden biri çıkmadığından kendilerini bir şey sanıyor bizim ekip. Ama Negan ile tek başına savaşamazsın. Negan ölse her şey çözülecek sananlar var. O grupta Negan' ın zorla tuttuğu insanlar olduğu gibi, Negan' ın yanında istediği kötülüğü yapabildiği için kalanlar da var. Tamamen ortadan kaldırmadan kurtulamazsın öyle bir topluluktan. Negan' ı öldürmek çok mu zor? Kendi askerleri de öldürebilir. Fakat o ölse bile o grubun içinden başka bir Negan çıkar. Böyle tek başlarına işe kalkışmayı bırakıp organize olmaya bakmaları gerek.

Carl ne olacak onu da merak ediyorum. Ölürse hiç üzülmem. Hak ediyor ölmeyi.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sezonu sadece Negan için izliyorum. Morgan'ın yerine başkası oynasa gider çizgi romandan spoiler alır daha da izlemek için kendimi zorlamazdım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

On 06.12.2016 at 22:32, bLueeekun yazdı:

Sezonu sadece Negan için izliyorum. Morgan'ın yerine başkası oynasa gider çizgi romandan spoiler alır daha da izlemek için kendimi zorlamazdım.

Bugünkü de o dediğin gibi bir bölümdü. Tamam Negan kötü ve piskopat bir adam. Vakti gelince de ölmesini isteriz çünkü aksi hâli düşünmek felaket senaryosu. Ama hem de büyük bir ama bu dizide gördüğümüz insanların çoğuna müstahak. Bir bakıma yaptığı şeylerin hiç biri mânâsız aslında. Gereksizlerin çoğunu temizliyor ve önemli ana karakterlerin de kendini sorgulayıp gelişmesine neden oluyor. Amacı bu olmasa da. Mesela Rick Negan'la ilk karşılaştığından bu bölüme kadar geçen süreçte; hapı yuttu, ayakları yere batı, düşündü, dersini aldı ve ilerleme kararı almış oldu. Senaristler-ki hiç güvenim bunlara- batırdamadan ilerletirse güzel olacak. Diğer karakterler içinde benzer. Bugün iki gereksizden kurtulmuş olduk. Bu bölüm çok keyifli izledim o sahneleri. :69:

Bu arada Negan karşıtı gruplaşmalar da iyice büyüdü. Yeni birileri daha gelecek gibi ayrıca. Sadece pabucunu gördük. Onun dışında Ezekiel soru işareti gibi duruyor ama o da katılacaktır. Megan'In bulunduğu toplulukta oradaki gıcık liderleri bir sıkıntı çıkarabilir gibi geliyor. Jesus'a büyük iş düşüyor.

Sonunda Daryl olayı da uzatmayıp kaçması güzeldi oldu. Daryl adamın dibi sonuçta aktif görmemiz lâzım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...
gundamaster

S07 Final

Rick başta olmak üzere grubun hepsi ölsün Maggie hariç ona kıymasınlar. Yine çok klişe ve uyuz bir final vardı. Negan'ın ölmesi için o kadar şans vardı ama yine parmağını göstererek kaçtı adam aralarından. Dizinin en yürekli hatunu kendini bu sümsükler için feda etti. Negan kazansa sevineceğim ama ortada yine ne kazanç var ne kayıp.

Bu sezonu zaten hiç sevmedim. Çok boş bir sezondu, anca laf yapıp durdular.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim için de kötü bir sezondu. Özellikle final "bu muydu yani?" dedirtti. Yazasım bile gelmiyor; tırt.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?