Jump to content
  • Kayıt Ol

Keijo!!!!!!!!


gundamaster

Önerilen İletiler

gundamaster

81906l.jpg

Niye sezonun en iyi animesinin başlığı yok? Yaratıcılıkta bir numara olan Keijo'yu tartışalım.

Konu: Kaminashi Nozomi çok iyi bir jimnastik atletidir. Birçok kulüp onu bünyesine katmak ister ama onun farklı planları vardır. Ailesinin de fakir olması sebebiyle paraya daha çok ihtiyacı vardır. Bu nedenle kendisi gibi bayanların yüzen bir platform üzerinde birbirleriyle rekabet ettiği Keijo olarak bilinen bahis sporu dünyasına atılır. Keijo'da amaç katılımcıların yüzen platformdan birbirlerini suya düşürmesidir. Bunu yaparken de sadece göğüs ve kalçalarını kullanmak zorundadırlar. Nozomi bu çetrefilli dünyada kazanç sağlamak ve ailesine yardımcı olmak niyetindedir.

Şimdiden uyarayim, anime içeriği bakımından R+ ve hafif çıplaklık içeriyor. Bunlara dayanamayacaksanız hem bu başlığa uğramayın hem de bu animeyi izlemeyin! Ne kendinizi üzün ne de bizim keyfimizi kaçırmayın ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Madman'in de çoktan söylemiş olduğu üzere hiç kuşkusuz yaratıcılıkta sezonun bir numarası! Elbette ecchi sevmeyenler yahut bu tarz konusu olan animeleri izlemeyi kaldıramayan, tiksinç bulan insanlar hemen karalama kampanyası başlatacaktır. Lakin bu kaliteli bir yapımın kaliteli olduğu gerçeğini değiştirmez. Şu ana kadar dikkatimi çeken tek büyük sıkıntı çizimlerin yeterince net olmaması onun nedeni ise muhtemelen encode kaynaklı bir sıkıntı, BD çıkarsa düzeleceğini umarak bölüm hakkındaki düşüncelerime geçeyim.

Bölümümüz Miyata Sayaka ile Rokudou Rin karşılaşmasını anlatarak başladı. Sınıflar arası antreman müsabakaları içerisinde ana karakter kızımızın oda arkadaşları farklı gruplara dağıldılar. Her antrenman maçında ise farklı yönlerde karakterlerimizin kendilerine ait özellikleri üzerinde duruldu.

[bimgx=560]http://s22.postimg.org/eu79qm3j5/Horrible_Subs_Keijo_04_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

[bimgx=560]http://s11.postimg.org/3kyrk6df7/Horrible_Subs_Keijo_04_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

Buradan sonra karakterin ne kadar hızlı olduğunun iyi anlaşılması için GN Drive partikülleri türevi bir ışık hüzmesi gördük. Mobile Suit Gundam 00'dan Gundam Exia'nın ilk motorunda ve twin-drive sistemine geçtikten sonra özellikle TRANS-AM modundan bu partikülleri ve ışık hüzmesini bol bol görmeye alışığız. Bahsettiğim şeyi anlamadıysanız çok şey kaçırmışsınız zaten, başka bir anime hakkında spoiler verip daha fazla sizi üzmeyelim.

[bimgx=560]http://s9.postimg.org/4bmfzse33/Horrible_Subs_Keijo_04_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

[bimgx=560]http://s14.postimg.org/ghrb86xg1/Horrible_Subs_Keijo_04_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

Bölümdeki en sansasyonel harekete gelelim şimdi de; Butt Gatling! Neden sansanyonel olarak nitelendirdiğimizi beyninize değil de hormonlarınıza sorun!

[bimgx=560]http://s9.postimg.org/53p5mbs5b/Horrible_Subs_Keijo_04_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

Bölüm boyunca en rahatsız olduğum sahne sanırım Gotsui Nana - Guile benzerliğiydi. Bütün kızlar çiçektir tamam ama bunun testosteron seviyesi birazcık fazla kaçmış. Oksitosinden, Östrojen'den nasibini yeterince alamamış, FSH'ı dengelemeden lütheinizan hormon basılmış, ardından progesteron lazım olan yerde tam aksine yoksun bırakılmış gibi duruyordu. Böyle karakterler görmek istemiyoruz Keijo!!!!!!

[bimgx=560]http://s9.postimg.org/ir4ygpz9r/Horrible_Subs_Keijo_04_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

[bimgx=560]http://s9.postimg.org/y57ggjvcf/image.png[/bimgx]

Ayrıca Yoshida Atsuko, adeta kendini kızgın demirlerde terbiye etmiş, o nasıl kastır efenim, o nasıl bir vücuttur. Malum bölgeye growth hormon terapisi uygulanmış ve kaslar zorla sitimülasyona tabii tutulmuştu adeta...

2. grup müsabaka karşılaşmalarının prensesi, kalbi gibi kalçaları da yumuşacık Non-chan'a geliyoruz şimdi de. Bence kesinlikle beklenmedik bir müsabakaydı. Diğer karakterlerin aşırı özgüvenlerine büyük darbe indiren bir sonuçtu.

Büyük bir yarışma olduğu için birçok karakter kısa bir süre zarfında gösterildi. Doğal olarak hepsi için ileri seviye bir karakter gelişimi beklemek mantıksız olacağı gibi bazı karakterleri hatırlamakta güç oluyor.

Hatırladığım kadarıyla vücut olarak en güzel karakterlerden birisi Kusakai Mio. Delusional boobs olayı bence oldukça ilginç bir teknikti çünkü genel olarak hipnoz kavramı çoğu medya öğesinde psişik güç/özel yetenek/tıbbi sağaltım yöntemi olarak kullanılıyor. Kusakai hipnozu somut bir şekilde göğüsleriyle rakiplerine uygulayarak bunu bir yarışma aracı şeklinde kullandı. Animede sırasıyla Letarji (hipnotik halüsinasyon evresi) ve Katalepsi (donma evresi) olaylarını gördük.

[bimgx=560]http://s12.postimg.org/q206itqxp/Horrible_Subs_Keijo_04_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

[bimgx=560]http://s16.postimg.org/6i3fmyio5/Horrible_Subs_Keijo_04_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

Bir sonraki bölüm hakkında gösterilenler kısmı da bizler için ne planladılar acanba dedirtecek cinstendi. Bakalım ne planlamışlar.

[bimgx=560]http://s22.postimg.org/zfwp7pbjl/Horrible_Subs_Keijo_04_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Wolcrow bu bilimsel soslu detaylı incelemen muazzam olmuş.

GN Drive benzetmesini iyi yakalşamışsın, gerçekten de Transam'ı açmış bir Gundam gibi hareket ediyordu Miyata. O hız o hareketler ve ardından gelen o müthiş darbelerle.

Gotsui Nana'yı beynim o kadar silmiş ki hiç hatırlamıyorum kendisini halbuki bölümü dün izlemiştim. Örneklemiş olduğun hormonal bilgilerde ders niteliğinde.

Kusakai Mio'nun meme tekniği beni ekran başında hipnotize etti, o kızların birebir buna maruz kalmaları karşısında etkilenmemeleri mümkün değildi zaten :011:

Nozomi'nin karşılaşmasına bu bölümde yer veremediler sonraki bölümde daha detaylı anlatılacaktır diye bekliyorum. O suiti çıkarınca kaplumbağa zırhı ile antrenman yapıp sonra çıkaran Goku gibi göklere sıçrayıp daha esnek hareketler yapması muhtemel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler, Madman. Gotsui Nana'yı iyi ki beynin silmiş diyorum sadece. Hatırlanmaya değer bir şey değil zaten.

Kusakai Mio'nun meme tekniği beni ible hipnotize etti' date=' o kızların birebir buna maruz kalmaları karşısında etkilenmemeleri mümkün değildi zaten :011:[/quote']

Kusakai'nin güzelliği dahi hipnotize edici olduğu için teknikten de etkilendiler tabii. :P

Nozomi'nin karşılaşmasına bu bölümde yer veremediler sonraki bölümde daha detaylı anlatılacaktır diye bekliyorum. o suiti çıkarınca kaplumbağa zırhı ile antrenman yapan Goku gibi göklere sıçrayıp daha esnek hareketler yapması muhtemel.

Benim de tam olarak merak ettiğim kısım orası aslında. O eğitim elbisesini çıkarttığı zaman nasıl bir değişiklik göreceğiz acaba. Goku gibi esnek ve güçlü olmasını isteriz tabii ki ama elbise ile antreman yaptığı halde sanki zorlanıyormuş gibi gösterildi. O yüzden ister istemez bu kızın rakibi kimmiş böyle yahu diye merak ediyor insan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Benim de tam olarak merak ettiğim kısım orası aslında. O eğitim elbisesini çıkarttığı zaman nasıl bir değişiklik göreceğiz acaba. Goku gibi esnek ve güçlü olmasını isteriz tabii ki ama elbise ile antreman yaptığı halde sanki zorlanıyormuş gibi gösterildi. O yüzden ister istemez bu kızın rakibi kimmiş böyle yahu diye merak ediyor insan.

Rakip çok çetrefilli olacak gibi öngösterimde Nozomi'yi kovalayan kalçalar vardı. Belli ki o da çok hızlı ama bundan daha fazlasıdır Nozomi kadar belki de daha fazla atletiktir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Toto var dediniz geldim. Alırım bi dal. Özellikle o sarışından alayım mümkünse. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Haftalık Keijo yazıyorum reçetene, aksatma kullan zamanında :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rakip çok çetrefilli olacak gibi öngösterimde Nozomi'yi kovalayan kalçalar vardı. Belli ki o da çok hızlı ama bundan daha fazlasıdır Nozomi kadar belki de daha fazla atletiktir.

Öğrenmek için mecbur bekleyeceğiz. Bir diğer merak edilen nokta ise Nozomi 2. bölümün sonunda şans eseri de olsa "Vacuum Butt Cannon" saldırısını yapmayı başarmıştı. Bu saldırı fiziksel limitleri çok zorladığı ve vücuda aşırı yük bindirdiği için öğretmeni tarafından mühürlenmişti. Zaten buradan da bildiğimiz üzere öğretmeni tarafından eğitim elbisesini giyme şartı koşulmuştu. Elbisesi çıkacaksa eğer belki görebiliriz diyorum' date=' ama bu tekniği bir sonraki bölüm gibi kısa sürede göstermezler herhalde diye düşünüyorum.

[bimgx=560']http://s17.postimg.org/9n6eb321b/Horrible_Subs_Keijo_02_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

[bimgx=560]http://s15.postimg.org/kiwb9bj6j/Horrible_Subs_Keijo_02_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

[bimgx=560]http://s11.postimg.org/h3linga6b/Horrible_Subs_Keijo_02_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

[bimgx=560]http://s22.postimg.org/4slkjf0gh/Horrible_Subs_Keijo_02_720p_mkv_sna.jpg[/bimgx]

Toto var dediniz geldim. Alırım bi dal. Özellikle o sarışından alayım mümkünse. :P

Hoşgeldin, yalnız açık adres göstermeyelim, burada heyecanlı ve aç bir kitle var sonuçta, fark etmeden savaş çıkar, kan akar. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Nozomi'nin jimnastikle ilgilenmesi dolayısıyla esnek bir vücudu var. Ben Vacum butt Canon hareketini yapabilmesini buna bağlıyorum. Daha efektif kullanabilmesi için de esnekliğini daha da arttırabilmesi lazım. Hem momemntumu daha rahat elde eder hem de esnek vücutla omurga kısmına çok yüklenmemiş olur.

Yasaklayan hocası bu hareketi kullanması yüzünden çekilmiş Keijo'dan büyük ihtimalle. Bunu direk kendisi yaşadığı için Nozomi'yi uyardı ve yasakladı. Dolayısıyla o teknik en iyi nasıl yapılır kendi biliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet şimdi Wolcrow'dan Evangelion incelemesi okudunuz, düşüncelerinizi alalım lütfen!!

Dostum detaylı analizin için teşekkürler, üzgünüm okuyamadım sadece resimlere baktım :D

Normalde ecchi temasının ana tema olduğu serileri oturup 20 dk. izlememe imkan yok, muhtemelen Keijo da bunu bana nadiren yaptıran serilerden, çizim konusunda yukarıda bahsedilen ve muhtemelen encode kaynaklı bir sıkıntı farkediliyor, onun dışında çizimler ecchi bir seri için kaliteli, konu inanılmaz saçma, ama kendi saçmalığını yine kendi saçma evreninde oturaklı açıkladığı için hem komik hem de izletiyor.

Ciddi serilerin arasında hiç fena gitmez, haftalık takip edin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet şimdi ademania'nın da aylık kendini gösterme anını yakaladınız. Artık dağılabilirsiniz. :P:biyik gulme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başka güzel hatunun (tıpkı Itır misali qnoluyo) olduğu seriler varsa haber verin o konularda da boy göstereyim.

Öhöm ne diyorduk, evet benim de favori gö.. pardon saldırı tekniğim vacuum butt cannon, katılıyorum size :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Normalde ecchi temasının ana tema olduğu serileri oturup 20 dk. izlememe imkan yok, muhtemelen Keijo da bunu bana nadiren yaptıran serilerden,

Dün ben de buna katıldığımı iletecektim ama o kadar tantana arasında unuttum. Ecchi pek tercih etmem, izlediklerim de çok sınırlıdır. Boş ecchi serileri sevmem çünkü. Keijo'daki bu yaratıcılık onu izlememdeki en büyük etken. İzlerken müthiş kafa dağıtıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

05

Nozomi dediğim gibi üzerindeki kıyafeti çıkarınca daha esnek, hafif ve güçlü bir hale geldi.

Güdümlü kalçaya sahip Fujisaki ile olan karşılaşması epey epikti. Bir yanda güdümlü kalça Cerberus öteki tarafta Vacum Butt Canon. Big Bang tarzı karşılaşmalarında büyük patlama ile galibin Nozomi olması şaşırtmadı ama güzel bir karşılaşmaydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

05

Nozomi dediğim gibi üzerindeki kıyafeti çıkarınca daha esnek' date=' hafif ve güçlü bir hale geldi.

Güdümlü kalçaya sahip Fujisaki ile olan karşılaşması epey epikti. Bir yanda güdümlü kalça Cerberus öteki tarafta Vacum Butt Canon. Big Bang tarzı karşılaşmalarında büyük patlama ile galibin Nozomi olması şaşırtmadı ama güzel bir karşılaşmaydı.[/quote']

Geçen bölümün aksine bu bölümün büyük çoğunluğunda Nozomi ve Fujisaki karşılaşmasına değinildi zaten. Karşılaşmadan sonrada hocası karşılaşmalar sırasında kullanılan keijo teknikleri hakkında genel bir bilgilendirme yaptı.

Fujisaki'nin Cerberus'unu diğer bütün hareketlerin aksine birazcık mantık dışı bulsam da keijo evreni için gayet etkili ve geçerli bir hareket olduğu su götürmez bir gerçek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Geçen bölüm Nozomi'yi es geçtiklerinde bu bölümü sadece ona adayacaklarını da konuşmuştuk, tahminlerimiz o yönde de gerçekleşti.

Cerberus kısmına katılıyorum. Zaten o efekt, hareketin efektifliğini gösteriyordu ama cidden baya komediydi. Ara ara titremesi falan. Fujisaki'nin de zemin üzerinde kayması ve rakiplere arakasının dönük olup saldırması kalçasının ondan ayrı hareket ediyormuş hissi veriyordu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geçen bölüm Nozomi'yi es geçtiklerinde bu bölümü sadece ona adayacaklarını da konuşmuştuk' date=' tahminlerimiz o yönde de gerçekleşti.

Cerberus kısmına katılıyorum. Zaten o efekt, hareketin efektifliğini gösteriyordu ama cidden baya komediydi. Ara ara titremesi falan. Fujisaki'nin de zemin üzerinde kayması ve rakiplere arakasının dönük olup saldırması kalçasının ondan ayrı hareket ediyormuş hissi veriyordu.[/quote']

Bahsi geçen malum titreşim sahnesinde bende güldüm. :biyik gulme: Zaten kızlarımızdan birisi Fujisaki'nin vücudunun alt bölümünün diğer insanlara oranla daha hassas olması neticesinde Cerberus tekniğini kullanabildiğini ifade etmişti.

Nozominin bu kadar erken tekniği kullanabilmesi ve aradan hemencik 1 ay geçmiş olması ileriye dair yeni planların olduğu göstergesi kabul edilebilir belki de...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Kızların hepsindeki teknikler bedenlerinin herhangi bir bölümünün diğerlerine oranla daha hassas yada gelişmiş olmasına dayanıyor. Mangakanın burada da müthiş bir yaratıcılığı var.

Nozomi o teknik için doğmuş resmen, muhtemelen amacına ulaşacak. Fujisaki'nin aileyi merak ettim. Fujisaki'nin ablası ile en azından karşılaşacaktır ileriki bölümlerde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümün ardından bırakmıştım seriyi burdaki burdaki muhabbetlere ufo gören masum köylü tadında okurkene son iki bölümünü indirip izledim göğüs hipnozudur yüksek hız savaşında mayo sıkıştırıp gaer-2ye geçmelerdir felan neyse de hani bir şeye bağlanabilir duruyor ama o cerberus neydi yahu kıçı tarafından sürüklenen kızın hazın sonu gibi birşeydi geri geri güdümlü takip edip birde üstüne nasıl o kadar hasar veriyor anlamadım :002: ufo izlemeye devam

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

  • 3 hafta sonra...
gundamaster

Bölüm 08

 

Doğu-Batı savaşı epey kızışmalı geçecek gibi duruyor.  Dövüşlerini epey merak ettiğim karakterler var. Heyecanlı maçlar kapıda. Seri spor serilerinin klişelerini kullanmaktan da çekinmiyor. Ezeli rakip güçlü ve zengin bir yapıda. Bizim kızlar ise kendilerinin ezildiğini düşünüp önce bir kafa tuttular. Gerçi orada ortam epey gerginleşti, Nozomi'nin saldırı anında hemen counter ile karşılık vermesi ve doğu kısmındaki kızın üzerinin parçalanması onda şok etkisi yarattı. O ikisinin kapışmasını dört gözle bekleyeceğim. Seri epey shounen gidiyor her ne kadar safi ecchi gibi dursa da.

Kızlarımız da maç öncesi epey güzellerdi.

 

[HorribleSubs] Keijo!!!!!!!! - 08 [720p].mkv_snapshot_18.05_[2016.11.24_22.44.07].jpg

  • Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Abi  kızın babası resmen "Olmaz olsun böyle dünya." dedi. Daha güzel şeyler göreceğiz sanırım. Devamı gelecekse berabere bitmesini isterim şahsen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@starscream936 Miyata'nın babası zaten Keijo'ya karşı. Eski kafalı da biri. Hala geleneksel Japon kıyafeti giyiyor oradan anlamak mümkün bunu. Kızının da Keijo ile değil de judo ile ün yapmasını istiyor olmalı. Fakat kızının Nyannyan ile olan maçını izlediğinde fikri değişecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster İçindeki sapık dışarı mı çıkacak :D Yalnız hocanın lafları ortamı fena kızıştırdı.

 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Serinin ikinci yarısı "overbudget" durumuna mı düştü nedir, çizimler ve animasyonlar zayıfladı adeta, ben istediğim kalitede popo ve memeyi göremeyecek miyim arkadaş!! Turnuva ile muhtemelen seriyi kapatırız, ama ekmeğini daha çok yerler gibime geliyor, OVA ve Special tarzı sansürsüz BD satışlarını bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@ademania o artık neredeyse her animede olan bir durum ama iş Keijo'ya gelince tabi daha çok üzülüyor insan :)

Milking sürer, şikayetçi miyiz? Hayır! 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?