Jump to content
  • Kayıt Ol

Counter Strike Global Offensive

°F!

Önerilen İletiler

CS: GO Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi bir birinci şahıs nişancı türünde aksiyon oyunudur. Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox üstünde çalışmaktadır.

CS:GO 1.5 ve 1.6 nın grafik seviyesi yüksek bir halidir desem kısa bi tanım yapmış olabilirim.

Oyuna geçmeden önce bilmeyenler için oyun steamden oynanıyor ve şu anda 24 tl lakin arada sırada  olan indirimlerde 12 veya 16 tlye düşüyor .Ancak şunu belirtmeliyim steamden toplamda 5dolarlık bi alışveriş yapmamız lazım ki kısıtlı mod kalksın.Kısıtlı mod arkadaş ekleyemeyip topluluk pazarından alışveriş yapamamanıza neden oluyor bu da oyundan düşen itemleri satamamanıza ve en önemlisi rekabetçi modda arkadaşlarınızla oynayamamanıza neden oluyor.Oyuna geçersek oyunda 5 oyun modu var.

1)Ölüm Maçı: Ölüm maçında öldükten sonra anında tekrar dirilirsiniz.Tüm silahları alabilirsiniz.En fazla öldüren en fazla puanı toplar ve oyunu kazanır

2)Silah Yarışı: Silah yarışında öldürdükçe silah atlarsınız ve anında dirilirsiniz ilk altın bıçağa ulaşıp sonra da rakiplerden birini bıçaklarsanız kazanırsınız

3)Yıkım: Yıkımda ölürseniz bi dahaki round doğabilirsiniz. Maksat takım oyunudur, rekabetçiden farkı silahların silah yarışındaki gibi öldürdükçe gelişmesidir

4)Basit Eğlence: Bu modda rekabetçiye yakındır ama oyun içi konuşmayı 2 taraf da duyar ve öldükten sonra konuştuklarınız hala oynayanlar tarafından duyulmaz yani info veremezsiniz.Amaç takım oyunudur.

5)Rekabetçi: Oyunun ranklı sistemidir.5kişilik takımlar halinde oynayabilirsiniz ve arkadaşlarla girilmesi en zevkli olanıdır aynı zamanda en streslisi. Rekabetçide diğerlerinden farklı olarak dost ateşi açıktır ve 3 kere takım arkadaşınızı öldürürseniz ilk başta 30 dk olmak üzere anında banlanırsınız. Toplamda 30 raunt vardır ve 16sını kazanan yener. Yendikçe rank atlarsınız.

Oyun sektöründe önemli bir yeri vardır bu oyunun ve büyük çapta turnuvaları olmaktadır.Turnuvalardaki ödül havuzuna örnek olarak :

Bu büyük ödülün ilk gerçekleşeceği turnuva, Mart ayında olacak olan MLG Colombus 2016 turnuvası olacak. MLG Colombus 2016‘da dağıtılacak olan para ödülleri ise şu şekilde:

1.Takım: $500.000
2.Takım: $150.000
3. ve 4. Takım: $70.000
5 – 8. Takımlar: $35.000
9 – 16.Takımlar: $8.750

Bkz:http://blog.counter-strike.net/index.php/2016/02/13658/

Bu arada rank sistemini de atayım:

cs.jpg

Daha fazla bilgi isterseniz yada birlikte oynamak mesaj atabilirsiniz. 

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir konu açmıssın. Yeni başladım sayılır, oyunla ilgili oyundaki silahlara yönelik önerilebilecek mouse çeşitleri ve hedefler (-'-) seçim ile ilgili bilgiler paylaşırsan daha yararlı olacağı düşüncesindeyim. Tecrübeli insanların önerileri iyi olur:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler geri bildirimin için

Öncelikle mouse seçiminde ben ilk başlarken özel bir mouse almamıştım sonraları logitech g300s aldım makro dediğimiz tuş atamalarını kullanmaya başladım. Sonradan yine logitechin g502 modelini aldım. Bu Mouse tecrübeleriyle söyleyebilrim ki mouse aşırı önemli bir faktör değilmiş. Şu anki elindeki fareden memnunsan devam et. Dpi ayarım eskiden 800 oyunda hassasiyet 2 ydi şimdi dpi 1300 oyundaki sensitivity 1 bu da sana kalmış.Yani Mouse alırken yüksek dpi olsun diye bir zorunluluk yok. Crosshair herkes için farklıdır kimisi nokta ile oynar kimi boşluk vb. Kendi crosshairini ayarlamanda fayda var  Crosshair seçimi için http://tools.dathost.net/#alpha=200/color=5/color_b=50/color_r=50/color_g=250/dot=0/gap=0/size=5/style=4/usealpha=1/thickness=0.5/outline=0/outline_draw=0 bu adresten ayarlayıp   Copy/paste variables directly into console yazan yerden kopyala konsola yapıştır.. Silah seçimi demişsin silahlarda bence ak-47 ye eilni alıştır her mesafeden tek atıyor. bi de sıkarken elini aşağı ve sola doğru kaydır her silahın tepmesi farklı oluyo.Onu da Spray diyoruz silahla duvara ateş ederek izlerinden bakıp ters yönde hareket ettirerek ayarlayabilirsin.Bir de silah üzerindeki resimler falan tamamen zevke kalmış silaha bi etkimesi yok. İnsanlar gözüne güzel gözükmesi için paraya kıyıp alıyor değer mideğmez mibilemem zevk meselesi

On ‎3‎.‎12‎.‎2016 at 17:15, VarOlanBiri yazdı:

Güzel bir konu açmıssın. Yeni başladım sayılır, oyunla ilgili oyundaki silahlara yönelik önerilebilecek mouse çeşitleri ve hedefler (-'-) seçim ile ilgili bilgiler paylaşırsan daha yararlı olacağı düşüncesindeyim. Tecrübeli insanların önerileri iyi olur:)

.Ayrıca sormak istediklerin varsa sorabilirsin kusura bakma geç cevap verebildim.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1 saat önce, °F! yazdı:

Teşekkürler, silahların farklı tasarımları olması sıktırıyor diyelim o zaman:) Oyun mouse'larından almayı planlıyordum. Crosshair'ı ise yeşil renkte yapmak daha iyi oldu. Genelde Dust2 oynadığımdan orada iyi gidiyor. Beyazın seçiciliği biraz zor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

oyun mouse u alacaksan amazon dan bakabilirsin daha uyguna gelme ihtimali yuksek. Ben de crosshair i yesil kullaniyorum alistim artik.Bu arada Bana sorarsan dusuk dpi veya hassasiyet kullanmaya alis cunku isabet oranin daha cok artiyor.Tabi insandan insana degisir onun icin deneyerek de test edebilirsin

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sensivity 1.9 falan kullanıyorum, mouse olarak logitech'in ucuz mouse'larından birini kullanıyorum. Laptop'da oynaması biraz sıkıntı oluyor, özellikle touchpad' açık unuttuğumda, touch pad kapalı kullanıyorum unutmadıkça, birde el değince rastgele ateş edip yerimizi belli ediyoruz:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
On 07.12.2016 at 11:33, VarOlanBiri yazdı:

sensivity 1.9 falan kullanıyorum, mouse olarak logitech'in ucuz mouse'larından birini kullanıyorum. Laptop'da oynaması biraz sıkıntı oluyor, özellikle touchpad' açık unuttuğumda, touch pad kapalı kullanıyorum unutmadıkça, birde el değince rastgele ateş edip yerimizi belli ediyoruz:)

Oyunu hala oynayanlarla beraber girebiliriz , haftada 1 falan bile girsek güzel olur

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rütbem fazla yüksek değil, daha dün nova 1 oldum, nickim SerasVictoriaS. İsteyenler ekleyebilir.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?