Jump to content
  • Kayıt Ol

Vinland Saga

zhenya

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Vinland Saga

TANITIM

Vinland destanı 11.yy da Danimarka kontrolündeki İngiltere’de geçmekte ve özellikle İngiltere’de Viking olarak bilinen Danimarkalı istilacıları konu almaktadır... Hikaye büyük kral Canute'un gücünün yükselişini Efsanevi Jomsviking klanından genç bir soylu olan Thorfin'in kişisel intikamı ile birleştirir...

Hikayeye Asklead adında kurnaz bir Viking kumandanı ve onun gurubundaki Thorfin isimli yetenekli genç bir savaşçıyla tanışarak başlarız. Asklead Frank kalesine yapılan saldırıda ordu ile ganimetin yarısına sahip olmak için anlaşma yapmıştır...

Asklead orduyu kandırarak ordu hala kalenin aşağı kapılarına saldırırken tüm ganimeti kendine almak için botlarla kaleye yaklaşır ve Thorfin e kalenin komutanının kafasını getirmesini ister ve karşılığında Thorfin in düello teklifini kabul eder...

Kaynak : http://en.wikipedia.org

KARAKTERLER

Thorfinn - Ana Karakter

Askeladd - Ana Karakter

Canute - Ana Karakter

Thorkell - Yardımcı Karakter

Thors - Yardımcı Karakter

Hild - Yardımcı Karakter

Ylva - Yardımcı Karakter

88399.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Vinland Saga

İngilizce: Vinland Saga

Japonca: ヴィンランド・サガ

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: Bilinmiyor

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Yayım: 15 Tem 2005 - ?

Dergi: Afternoon

Eser: Makoto Yukimura (Hikâye & Çizim)

Türler: Aksiyon, Macera, Dram, Tarih, Seinen

İSTATİSTİKLER

Sıra: 36

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 21:39 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 642

KİŞİSEL YORUM

Spoiler

Açıkçası tarihi konuları işleyen mangalara ayrı derecede hasta olan benim gibi biri için çok güzel bi manga...Tamam tarihi olarak ne kadar doğru işlemiştir bilinmez ama gerek çizim gerekse kurgu olaraktan okuycuyu kesinlikle tatmin ediceğini

söyleyebilirim...

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• zhenya

2

• bedifeci

1

• Squaw

1

• gundamaster

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Tanıtım için teşekkürler.Bu bölümüde anime tanıtım kısmına benzer yaptırmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Hep okumak istediğim bir manga Vinland Saga. Fakat manga ile çok haşır neşir olmadığım için bir türlü başlayamadım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir konusu var az önce okudum tanıtımı açtıktan sonra Zhenya,tarihi olması ayrıca çekiyor diyebilirim hazır manga okumaya da başlamışken değerlendirmeye alacağım bir manga olabilir şu anki okuduklarımı bitirdikten sonra tabiki :)

@bedifeci

Bence de manga bölümü de Anime Tartışma ve İnceleme kısmı gibi olursa forumda bir bütünlük hakim olur ve de göze daha güzel görünür...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster : Fırsat bulursan mutlaka oku derim ...

@bedifeci : Çok yerinde olur hatta zamanla mangaya olan ilgiyi yeterince artarsa shounen ve shoujoyu ayrı başlıklarda da incelemek de mümkün tabi bu o zamanın gelmesi ümidiyle :)(şuan baya erken )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 11 ay sonra...

Tanıtımda gördüğümden beri aklımdaydı ama tarihi mangaları pek cezbedici bulmasam da ingilizce tırmalayıp okumak iyice soğutur diye korkuyordum.

Türkçe çevirisine başlandığından nihayet benimde tadını çıkararak okumaya başlayacabileceğim bir manga..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 yıl sonra...
Tamam tarihi olarak ne kadar doğru işlemiştir bilinmez

Aslına bakarsan o dönemdeki vikingler hakkında yazılan hiç bir kurgusal eser kesin kanıtlara dayandırılamaz özelliklede vikinglerin keşifleri zaten mangada adını buradan alıyor Vinland(eski Norveç dilinde üzüm veya çayır ülkesi) yani Kanadadaki büyük bir yarım ada. Kaşifi Leif Erikson (tarih belli değil)(mangayı okuyanların beyninde şimşekler çakmıştır herhalde :D), ikinci seferi düzenleyen ve dahada güneylere inen (ABD sınırını geçtiği düşünülüyormuş) Thorfinn Karlsefni. Ayrıca Thorkell'de aynı dönemde yaşamış kişilerden. Ama tarih Thorfinn'in yolculuğa çıkış tarihini 1010 diyor mangada o tarih çoktan geçildi hala yolculuk yok ve Thorkell'in Thorfinn'in dayısı olmadığınada rastladım. Yani anlayacağınız mangaka araştırmış ama büyük ihtimal onun kafasıda benimki gibi allak bullak olmuş çünkü çok az kanıt, tam tarih ve bilgi var. O da aklın yolu birdir diyerek kendi mantıklı şeyler katmış. Bence tarihsel olarakta çok iyi bir eser biraz daha araştırılıp da yazılsa okullarda ders kitabı olarak okutulabilirmiş :D

Okuduğum en güzel mangaların başında geliyor. Okumayanın çok şey kaybedeceği bir manga.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?