Jump to content
  • Kayıt Ol

2016’nın En İyi Animesi Sizce Hangisi? Anime Akademisi Ödüllü Anket

Kusotaku

Önerilen İletiler

Kusotaku
2016n%C4%B1n-En-%C4%B0yi-Animeleri.jpg
Bu yıl birçok TV animesi vizyona girdi. Biz de 2016’da kurulmuş olan alt ekibimiz Anime Akademisi ile bir anket oluşturmaya karar verdik. Hep Amerika ve Japonya’da seçilecek değil ya? Biraz da ülkemizdeki animeseverlerin kararlarına bakalım ve paylaşalım istiyoruz.

‘2016’nın En İyi Animesi’ anketimiz iki hafta kadar devam edecek. Sizin değerli katılımlarınız bu tür içerikleri üretmemiz ve sunmamız için gerçekten önemli. Katılımcı olan kişilerden bazılarına da teşekkür olarak çekilişle ödüller sunacağız. Ancak şu anlık ödüllerimizi açıklamıyoruz. İlerleyen zamanlarda duyuracağız. Şu anlık içeriğinde mangaların da  olacağını söyleyebiliriz.

Anime Akademisinin “2016’nın En İyi Animeleri Seçmeleri’nde rol almak istiyorsanız anketimizde, bu yıl en sevdiğiniz animeyi seçin. Eğer listemizde yoksa diğer seçeneği ile anime adını belirtebilirsiniz. Animelerin İngilizce adları yazılmıştır. Favori animenizin adını göremezseniz, İngilizce adı ile aratabilirsiniz.

Ankete oy vermeden önce www.cosplayturkiye.com/forum adresi üzerinden üyelik almayı unutmayın. Yorumlarınızı forumdaki ilgili konuda belirtebilirsiniz.

2016’nın En İyi Animesi Sizce Hangisi? Seçiminizi bizle paylaşın!

Ankete katılım sayfası için buraya tıklayabilirsiniz.

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kusotaku
5 dakika önce, baryshx yazdı:

Drifters'i seçtim, Jojo 4'de var tabi ama o bir seriye bağlı:birnumara:

Ben Haikyuu taraftarıyım. :D 

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)
5 dakika önce, Kusotaku yazdı:

Ben Haikyuu taraftarıyım. :D 

Spor serileri ile aram iyi değil, zaten izlemedimde hiç Haikyuu'yu. Berserk düzgün bir animasyon olsaydı seçeneklerim arasında olabilirdi. D.gray man'de mangadan küçük bir kuble olduğu için ve yeni tasarımlar ile seslendirmeler beni havaya sokamadığı için elendi. 3-gatsu no lion'da durağan gidiyor ve daha çok küçüklüğüne odaklanıp ailevi sorunla r ile ilgilenildiği için geride kaldı.

Düzenlendi: (baryshx)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

ANN de verdiğim oyları burada da dile getireyim.

Haikyuu3, Alderamin on the Sky, Flip Flappers, Jojo Part 4 ve Sound Euphonium 2

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kusotaku
7 dakika önce, baryshx yazdı:

3-gatsu no lion'da durağan gidiyor ve daha çok küçüklüğüne odaklanıp ailevi sorunla r ile ilgilenildiği için geride kaldı.

Aynen. Ama seri çok hoşuma gidiyor. 

7 dakika önce, gundamaster yazdı:

ANN de verdiğim oyları burada da dile getireyim.

Haikyuu3, Alderamin on the Sky, Flip Flappers, Jojo Part 4 ve Sound Euphonium 2

Naysu. Haikyuu birinciliği hak ediyor. :oleyo:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
2 dakika önce, Kusotaku yazdı:

Aynen. Ama seri çok hoşuma gidiyor. 

Naysu. Haikyuu birinciliği hak ediyor. :oleyo:

Şöyle bir bakınca ondan daha iyisi olmadı bu yıl zaten. Vasat bir yıldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sevdiğim çok seri oldu ama hani aşırı iyi diyebileceğim bir seri olmadı. Yine de bana kendini hatırlatan 3-5 seriden "Saiki kusuo..." baya iyiydi. Herhalde şu an yılın en iyisi bu. Belki genel bir bakış yaptığım bir ara fikrim değişebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haikyu!!! :icon6:

JoJo 4 & Natsume Yuujinchou Go'nun bitmesini bekliyorum.

Ayrıca Ansatsu Kyoushitsu 2 & Saiki Kusuo no Psi Nan'ı çok sevdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2016'nın en iyi serisi tartışmasız CODE GEASS(kallen)  oldu benim için, ah ne seriydi be.

Şöyle bir MAL üzerinden tüm yıla baktım, tam olarak öne çıkan bir seri yok ama Drifters'ı seçeceğim, en iyisi değilse bile en ilgi çekici olanı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. (üyelik gerektirdiği için ankete katılmadım)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Baktım da, izlediklerim arasında Yuri on Ice hariç öyle sağlam bir seri çıkmamış bu sene.

Re:Zero kazanır bence, milletin "efso" dediği bir seri çünkü. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sırasız (Seriler):

- Haikyuu

- Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

- Boku Dake ga Inai Machi

- Re: Zero

- ReLife

BONUS: Hai to Gensou no Grimgar, 91 Days

Sırasız (Filmler):

- Kizumonogatari I: Tekketsu-hen

- Persona 3 the Movie 4: Winter of Rebirth

- Doukyuusei

- Kokoro ga Sakebitagatterunda.

- Girls und Panzer der Film

BONUS: Tamayura: Sotsugyou Shashin,  Zutto Mae Kara Suki Deshita (Yalnızca BD/DVD'si çıkan filmler için)

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Joker Game i izleyeniniz olmadı hiç aranızda? Belki en iyisi olmayabilir -ki bence zirveye oynayanlardan biri-  ama 2016'nın en iyilerinden biriydi bence. Değerlendirilmesi gereken bir yapım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kusotaku
2 saat önce, Tolip yazdı:

Joker Game i izleyeniniz olmadı hiç aranızda? Belki en iyisi olmayabilir -ki bence zirveye oynayanlardan biri-  ama 2016'nın en iyilerinden biriydi bence. Değerlendirilmesi gereken bir yapım.

İzledim, güzel ama bir Haikyuu değil. :D 

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 saat önce, Kusotaku yazdı:

İzledim, güzel ama bir Haikyuu değil. :D 

Haikyuu değil değil de klasmanları farklı desek daha doğru olur gibi. Haikyuu izlerken gaza gelip dışarı çıkıp depara kalkasım geliyor :D . Joker Game izlerken de "orası öylemiymiş", "yok ya", "hadi canım" falan diyorum hayretler içerisinde. Hikaye, müzik, çizim, atmosfer olarak da güzel bir yapımdı.

Haikyuu'dan iyidir kötüdür demiyorum kesinlikle. Sadece sezonunda başa oynayabilecek bir yapımdı bence kuvvetle muhtemel. Kimsenin bahsetmemesini garipsedim biraz o kadar :006: .

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
1 dakika önce, Tolip yazdı:

Haikyuu değil değil de klasmanları farklı desek daha doğru olur gibi. Haikyuu izlerken gaza gelip dışarı çıkıp depara kalkasım geliyor :D . Joker Game izlerken de "orası öylemiymiş", "yok ya", "hadi canım" falan diyorum hayretler içerisinde. Hikaye, müzik, çizim, atmosfer olarak da güzel bir yapımdı.

Haikyuu'dan iyidir kötüdür demiyorum kesinlikle. Sadece sezonunda başa oynayabilecek bir yapımdı bence kuvvetle muhtemel. Kimsenin bahsetmemesini garipsedim biraz o kadar :006: .

Sezonu için çok iyiydi Joker Game. Genel yıl için de iyi bir animeydi. Yalnız tempo anlamında sonlara doğru düşüşü ve hikayede bir aksama vardı o kısımlar olmasaydı yılın en iyisi adayıydı benim içinde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Saiki Kusuo no Ψ-nan yok.Ne yazık ki pas geçiyorum

Bazılarını izledim hiçbirisi onun seviyesinde değildi

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kusotaku
14 saat önce, Ulmo yazdı:

Saiki Kusuo no Ψ-nan yok.Ne yazık ki pas geçiyorum

Bazılarını izledim hiçbirisi onun seviyesinde değildi

Her seri eklenmedi. ''Diğer'' kısmından ekleyebilirsin ama. :) 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ayıptır, yazıktır. Hiç mi kimse KonoSuba'yı sevmez? Bütün yılın en iyi yapıtıydı. Komedisinden tut, karakterlerin tepkileri, çizimler ve hikaye de dahil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?