Jump to content
  • Kayıt Ol

Youjo Senki (06.01.2017)

jailbird707

Önerilen İletiler

Youjo Senki

TANITIM

Altın sarısı saçları, okyanus mavisi gözleri ve açık beyaz teniyle savaş alanında düşmanlarına göz açtırmayan Tanya Degurechov adındaki küçük kız böyle olmayı kendisi seçmemiştir. Aslında gerçekte bir kız bile değildir. Bir zamanlar Japonya'nın en üst düzey yetkililerden birisiyken, kendisini "Tanrı" olarak nitelendiren bir varlığı kızdırması sonucunda küçük bir kız olarak yeniden doğmuştur. Kariyerine ve liyakate her şeyden çok önem veren bu küçük kızın artık tek bir amacı vardır: İmparatorluk Ordusu'nun en korkulan büyücüsü haline bürünmek.

SESLENDİRME

Tanya Degurechaff - Ana Karakter

Aoi Yuuki (Japonca), Kousuke Toriumi (Japonca)

Viktoriya Ivanovna Serebryakova - Ana Karakter

Saori Hayami (Japonca)

Hans von Zettour - Yan Karakter

Houchuu Ootsuka (Japonca)

Erich von Rerugen - Yan Karakter

Shinichiro Miki (Japonca)

YAPIM

Yutaka Uemura

Yönetmen

Yoshikazu Iwanami

Ses Yönetmeni

Aoi Yuuki

Jenerik Şarkı İcrası

MYTH & ROID

Jenerik Şarkı İcrası

82890.jpg

DİĞER İSİMLERİ

İngilizce: Saga of Tanya the Evil

Orijinal: 幼女戦記

BİLGİ

Bölüm sayısı: 12

Gösterim: 6 Oca 2017 - 31 Mar 2017

Stüdyo: NUT

Kaynak: Hafif Roman

Türler: Askerî, Büyü

Süre: 24 dakika

İSTATİSTİKLER

Sıra: 308

Veriler 4 Nisan 2017 Salı günü 02:28 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: anime / 32615

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Aoi Yuuki'nin sesini çok severim. Bu karaktere de çok uyacağını düşünüyorum. Seride bu açıdan benim için keyifli olacak en azından.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

TWGOK Aoyama Mio'nun seiyuu'suymuş ayrıca Madoka, Tatsumaki, Clementine(Overlord), Fremy(Rokka no Yuusha), Komachi Hikagaya(Hachiman'ın kız kardeşi), Kayo(Boku Dake ga Inai Machi), Asui Tsuyu(BnHA)'nun da seiyuu'su. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Afişini gördüğümde baya itici gelmişti fakat PV izleyince belki bir şans verebilirim diye düşündüm. Novel afişini anime afişi olarak kullansalarmış daha iyiymiş.  En azından ilk gördüğümde daha olumlu yaklaşırdım. Novel afişi şu;

155214l.jpg

Savaş alanında cadı konusu yakın zamanda Izetta ile işlendi ve onu pek beğendiğimi söyleyemem.  Bu seri büyücülük ve savaşı nasıl işleyecek bekleyip göreceğiz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

OOO Visha'yı Saori seslendiriyormuş... 

Lehrgenn'i (Rerugen? bu olmamış ya... resmi sitedeki isim bile olmasına rağmen olmamış yani...) ana karakter saymalı mıyız emin değilim... Öykünün akışına diğer subaylardan daha fazla etkisi olduğunu söyleyemeyeceğim... En azından benim gözümde. Daha çok olaylara farklı bir bakış açısı oluşturmak için kullanılıyordu. Eğer ki resmi sayfada yayımlanma olayına bakarsak Rudersdorf ve Zettois (fransızcadaki telaffuzla toa diye okunuyor sanırım) da ana karakter sayılmalı.

Novel afişi değil, direk ilk kitabın kapağı o resim. Çizim tarzı biraz farklıdır. Manga çizimleri çok daha güzel. Animasyondaki karakter tasarımı benden - alarak başladı dürüst olmam gerekirse. Ayrıca ne ara düşmanlar uçan metal atlara biner olmuş? Hem kitapta hem de mangada adamlar normal uçuyorlardı... Bizim ekip de tek ayakta kar ayakkabısına binerek uçuyormuş zaten. -_-

MYTH & ROID açılışı söylüyor JINGO JUNGLE, zaten paylaşılan fragmanda çalan da o. Yuuki Aoi kapanışı söylüyor. Los! Los! Los! diye hatırlıyorum ismini.

Düzenlendi: (Shiranui)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

OLMAMIŞ!

Yok bu nasıl bir başlangıçtır ya? İlk bölüm için yazılmış diyebileceğimiz 5 farklı olay sadece ilk kitapta bulunurken kalkıp en pasif yerlerden birisini bir çözüm bölümüyle harmanlayıp aksiyonunu harcayıp hiç bir önemli soruyu ortaya koymadan boş sonuçları ortaya atıp ilk bölümden benden güzel yuvarlak bir 0 aldılar... 

Eğer amaçları bu bölümde ortaya attıkları sonlara ulaşan şeyleri sırasıyla açıklamaksa belki bir gidebilirler, ama bir ilk bölüm için gerçekten hiç güzel olmadı bana göre... Bir de burada o güzel konuşmalar vardı, hiç birisini mi koymazlar içine? Bön bön baktım, sohbetleri sıkıcı, akış sıkıcı, sonuç sıkıcı... -_-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İyi hoş da çizimler ve ses tuhaf geldi bana. Manga/roman okumadığım için bir beklentim yok ana karakterin delirip sağı solu dağıtması benim için yeterli olabilir :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

2. Bölüm

Sesin sebebini öğrendik.

Spoiler

Moe çizimden kaynaklı değilmiş kız zaten küçükmüş -kız denir mi ki ona- Tanrı'ya kafa tutması dışında beğendim ama ilk bölümde dua falan ediyordu yani imana gelecek :D

Düzenlendi: (Hikari no Kishi)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Toparlayamadı... Bu Tanya, Tanya değil... :/ 

Görsel yönden zaten üzmüştü iyice de sıktı... Anlaşılan cuma akşamları izleyeceğim hiç bir şey kalmadı :( Bana pek çok yönüyle bu kadar iyi hitap eden bir seriyi bıraktırdılar.

Diyeceksiniz, sen zaten kitabını biliyorsun sıkacaktır. Yok öyle bir dünya. Kitabını okuduktan sonra animeye çevrilmiş olan ve zevk aldığım, hatta kitabından da çok beğendiğim seriler oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

2. bölümle birlikte bıraktım. Kızın! o triplerini ve aldığı yüz şeklini sevmedim, anime içindeki mantık da çok saçma geldi bana. Güzel işlenebilecek bir konu ama olmamış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seriyle ilgili en önemli sorunlardan biri.

1.jpg

Bu resme bakınca bile her şey anlaşılabiliyor. Bunu nasıl çözecekler bilmiyorum ama artık iş işten geçti. Sadece 2. sezon gelirse -ki zor görünüyor belki kotarabilirler. Yoksa güzelim seriyi sırf bu yüzden kaybediyoruz. Bunun dışında benim ciddi derecede takıldığım bir nokta yok, izlenebilir bir seri.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seri acayip hoşuma gitmeye başladı. Sanırım sebebi: 

Spoiler

Ana karakterin iman etmek ile küfre düşmek arasında gidip gelen halleri :D Gerçi iman etmiş değil :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanya kendi kuyusunu kazdı

Spoiler

Bu adam hiç akıllanmıyor ya :D Oğlum Tanrı'ya kafa tuttun hala anlamıyorsun sen plan yapıyorsun ama o da plan yapıyor. Bir defa battın hala aynı hataları yapıyorsun.

İzlerken acayip hoşuma gidiyor bu seri :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5. Bölüm

Tempo biraz düştü sanki ama son kısımda yine yaptılar yapacaklarını :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

6. Bölüm

Daha fazla savaş sahnesi olursa daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bölüm 7

Fena bölüm değildi, özellikle noel hediyesi kısmına dair yapılan hediye görüntüsü hoştu. Tabii içerik olarak incelediğinde oldukça üzücü ama hoş bir dokundurma yapmışlar. Ayrıca serinin ilerisini net bilmiyorum ama Tanya'nın dişli bir rakibi ne zaman çıkacak merak ediyorum. Sanırım bunu bu sezon göremeyiz ya da gösterirlerse eğer hafif ucundan ve son bölüm gibi görürüz diye tahmin ediyorum. Sırf merakta kalalım diye...

Bunun dışında gücünü yine gösterdi ve ezdi geçti. Hâlâ seriye dair takıldığım ciddi yönler olsa da izlemeye devam.

Serinin tek komik sahnesiyse;

Spoiler

xol7yv.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7. Bölüm

Spoiler

Düşman resmen hizimete uğradı. O nasıl yenilmektir arkadaş. X varlığı neden sadece Tanya'ya torpil geçti? Denize düşen o eleman büyük ihtimalle ileride Tanya'nın düşmanı olacak ona güç verilecek Tanya gibi inançsıza bile güç veren X varlığı o adama da mutlaka güç verecektir- tabii ölmediyse :D -. Tanya eski halindeyken yaptıklarının aynısını yapıyor sanırım yine aynı sonla karşılaşacak ama öyle olursa çok klişe olur umarım olmaz :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Hikari no Kishi O adam gitti boşuna bekleme onu bence :D 

Onu bunu geçip direkt şunu soracağım: Tanya'nın tüm bu gördüklerine ve yaşadıklarına rağmen Tanrı'nın varlığını kabul etmemesini nasıl yorumluyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Tolip Bence istediği kadar kabul etmesin bal gibi de biliyor Tanrı'nın var olduğunu :D 

Spoiler

Öldü, yeni bir bedende dirildi, bütün bilgileri onunla birlikte ayrıca sadece ölmeden önce değil ilk konuşmasından sonra da defalarca Tanrı ile konuştu, yeni bedeninde de ölümden döndü, ne kadar uğraşırsa uğraşsın Tanrı yine onu istediği yöne çeviriyor :D Var olduğunu kabul ediyor ama gururuna yediremiyor yediremediği için de kendi aklınca X varlığı deyip ona yükleniyor :D

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

İlk defa teorim tuttu :D

8. Bölüm

Gizli İçerik

Dedim size o adam ölmedi diye. Zaten ölmesi haksızlık olurdu Tanya gibi kafire yardım eden Tanrı kendisine yalvaran adama yardım etmeseydi gerçekten haksızlık olurdu. Yalnız seri savaşın ne kadar korkunç bir şey olabileceğini açık açık gösteriyor ya. Sırf birilerinin keyfi için masumlar da öldürülmek zorunda kalabiliyor. O birilerini durdurmadıkları için ne kadar masumdurlar orası tartışılır tabii. Tanya'nın sonu yine aynı mı olacak acaba ya? Hala kibirli hala ben her şeyi bilirim havasında sonu iyi olmayacak gibi ama belli olmaz :) Çünkü ana karakter o :D

Düzenlendi: (Hikari no Kishi)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanya'nın şuan için tek eksiği "Hakimiyet Arzusu" isteğinin olmaması. Sadece bana dokunmayın ben rahat takılayım kafasında ve inanılmaz kuralcı. Kuralcı derken de kuralı koyan olmaya çalışmıyor, var olan kurala uyuyor. Fakat o gözlüklü eleman farkında az çok olayların. Yani bu Tanya günün birinde kuralı koymak isteyen olursa neyle karşılaşcaklarını biliyor. Fakat diğer komutanlar, şu an sadece Tanya'yı kullanmanın derdinde. Dikkat ettiyseniz bu son bölümde de Tanya inceden isyan edip, yok o saçma bu saçma demeye başladı. Eskiden "Bu bir emirdir" deyince tamam diyip geçiyodu. Şimdi sorguluyor, yorum yapıyor felan. Bakalım ne olacak

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

9. Bölüm

Profesörle atışma sahneleri çok hoş ya :D Sakin geçti bölüm. Haftaya güzel bir savaş görürüz umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bölüm 11

Gizli İçerik

Nasıl bir finalle karşılaşacağız bilmiyorum ama bu bölümün yarısı gayet iyiyken diğer yarısı sinir bozucuydu ama seriyle alakalı değil; Tanya'nın hissettikleri hakkında -ki 2. Dünya Savaşı ve olanlar, ardından onun planları ve olabilecekleri derken nokta koymak üzereyken elinden bir şey gelmemesi kadar sinir bozucu bir durum olamaz sanırım. Finali merakla bekliyorum.

All Hail Tanya!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

11. Bölüm :panda-emoticon-47:

Gizli İçerik

O pörtlek gözlü herif umarım bu sefer gebermiştir :D Daha da yaşıyorsa çüş yani. İlk yarı çok manyaktı ama ikinci yarı pc'yi yerlere vurasım geldi. Kardeşim adam daha ne yapsın bir sürü plan sundu size hala mı güvenmiyorsunuz "Saldıracaklar!" diyor niye dinlemiyorsunuz. Sövdüreceksiniz emir komutanıza. Aslında Tanya'nın delirip o elemanı gırtlaklamasını bekledim ama yapmadı. Savaş bitmedi bakalım anime nasıl bitecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?