Jump to content
  • Kayıt Ol

Imawa no Kuni no Alice

WoLcRoW

Önerilen İletiler

Alice Sınır Bölgesinde

TANITIM

Alice Ryouhei yakın bir tarihte liseden ayrılmayı planlayan, lakin geleceğini düşünmekten kaçınan bir gençtir. Bir gece ilerleyen saatlerde yakın arkadaşı Karube ve hatun-delisi birisi olan aptal arkadaşı Chouta ile takılırlarken havai fişek görürler. Kör edici parlaklıktaki bir patlamanın ardından kendilerini “Sınır Bölgesi” olarak isimlendirilen farklı bir dünyada bulurlar. Bu dünyada insanlar ya ölme ihtimalleri yüksek olan oyunlara katılmaya zorlanıyorlar ya da oyunlara katılmadıkları için ölüyorlardır.  Chota, Karube ve Ryouhei içine düştükleri bu tehlikeli dünyada hayatta kalabilecekler midir? Ya da eski yaşantılarına dönebilecekler midir?

KARAKTERLER

Ryouhei Arisu - Ana Karakter

Yuzuha Usagi - Ana Karakter

Shuntarou Chishiya - Ana Karakter

Daikichi Karube - Yan Karakter

Chouta Segawa - Yan Karakter

Saori Shibuki - Yan Karakter

137237.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Imawa no Kuni no Alice

İngilizce: Alice in Borderland

Orijinal: 今際の国のアリス

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 18

Bölüm sayısı: 87

Yayım: 25 Kas 2010 - 2 Mar 2016

Dergi: Shounen Sunday Super

Eser: Haro Aso (Hikâye ve Çizim)

Türler: Aksiyon, Korku, Shounen, Doğaüstü, Psikolojik

İSTATİSTİKLER

Sıra: 331

Veriler 17 Ocak 2017 Salı günü 14:41 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 33031

Karakterler

Spoiler

Ryouhei Arisu

Chouta Segawa

Daikichi Karube

277302.jpg

277271.jpg

277272.jpg

• Beğeni 3
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ben de tanıtımını yapmayı düşünüyordum ama her zaman ki üşengeçliğim buna izin vermedi :/ İyi yapmışsın tanıtmakla. Mangada ilerledikten ya da bitirdikten sonra detaylı olarak görüşlerimi bildireceğim. 

Şu an için tek söyleyebileceğim oldukça akıcı ilerliyor, okuması keyifli bir manga.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster Nasıl olsa okuyacağım, bari tanıtımını yapayım en azından başlık hazır olmuş olur dedim. :) Birazcık okuduktan sonra üşengeçliğim tutmazsa bir şeyler yazmayı planlıyorum tekrar. :oleyo:

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Aynen bende planlıyordum tanıtıma koymayı da kısmet olmadı,hızlı davranmış @WoLcRoW Ellerine sağlık... 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunu ben de merak ediyordum. Alice ismini görünce biraz tuhaf geliyordu çünkü batı tarafında cılkı çıkmıştı artık konunun. Ama manganın konusuna bakınca ilginç duruyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir saat önce, Kudo Shin'ichi yazdı:

Alice ismini görünce biraz tuhaf geliyordu çünkü batı tarafında cılkı çıkmıştı artık konunun.

Alice in Borderland, Alice in Wonderland'i andırıyor epey. Japoncasından da  Imawa no Kuni no Alice, Fushigi no Kuni no Alice :P Sırf bu benzerlik yüzünden OVA bölümlerini 5-6 ay izlemedim, bilgisayarda öylece durdu. Konusunu öğrenince bakış açım bir anda değişmişti ama.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
11 saat önce, Kudo Shin'ichi yazdı:

Bunu ben de merak ediyordum. Alice ismini görünce biraz tuhaf geliyordu çünkü batı tarafında cılkı çıkmıştı artık konunun. Ama manganın konusuna bakınca ilginç duruyor.

Mangada Alice in Wonderland e göndermeler var ama onunla alakası yok. Bu mangada hayatta kalma mücadelesi var çeşitli oyunlara katılarak. Alice'e yapılan en büyük gönderme iskambil kartları. Bunların kullanımı da Alice'e oranla çok farklı.

Sürükleyici bir manga okuyun bence, pişman olmazsınız ama çevirinin tamamlanmasını beklemenizi öneririm. Çeviri grubu her hafta bir bölüm veriyor böyle giderlerse 7-8 aya bitmiş olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?