Jump to content
  • Kayıt Ol

Dikkat Tsundere/Oranyan Çıkabilir!

Fingolfin

Önerilen İletiler

Siz de benim gibi tsunderelere gıcık oluyorsanız, anime izleme keyfiniz mahvoluyorsa bu başlık tam size göre demektir. Eh, tabii bunları tuhaf bir şekilde sevenler de olabilir. Onlarda izlemek istedikleri şeyi bulmuş olurlar. Bu başlık altında anime ismini verip, tsundereyi belirteceğiz. Herkesten bir şeyler karalamasını rica ediyorum. Yazdıkça ilk mesaja eklerim. Belki de eklemem. :D  Bu arada bazı karakterler tsundere olarak kabul edilse de aslında normal sayılabilirler, onlar bu kategoriye girmezler bence. Misal Monogatari'den Senjougahara. Süper kızdır. Tsundere sayılmaz bence. Asıl sorun olan tipler %+60 Tsun olan tipler. Dere özelliklerini hiç göremiyoruz ne hikmetse. Bak işte hatırladım şimdi bazılarını sinirim tepeme çıktı. :70: Bu arada tabii ki erkek tsundereler varsa yazabilirsiniz. Tsundere olan her şey dahil. Ana karakter olanlar en büyük sıkıntı olduğundan genel olarak onlar olsun. :D 

___________________________________________________________________________________________________

Anime                                                           Karakter

Full Metal Panic! ------------------------------------------------------->  Chidori Kaname (Güzel yüzüne aldanmayın, bir canavar bekliyor sizi )

Shakugan no Shana --------------------------------------------------> Shana :panda-emoticon-73:)

Neon Genesis Evangelion ------------------------------------------>  Souryuu Asuka Langley

Bleach -------------------------------------------------------------------->  Sarugaki Hiyori (Yan karakter ama çok sinir ya)

Cross Game ------------------------------------------------------------->  Tsukishima Aoba (Nefretlik ötesi, lanet şey)

Zero no Tsukaima ----------------------------------------------------->  Le Blanc de La Vallière Louise Françoise

Hayate no Gotoku ---------------------------------------------------->  Sanzenin Nagi

To Aru Majutsu no Index                                     

ve                       ------------------------------------------> Misaka Mikoto (Bu kız o kadar sinir değil ama yazdım yine de)

Toaru Kagaku no Railgun 

Love Hina ---------------------------------------------------------------> Naru Narusegawa

Toradora -----------------------------------------------------------------> Aisaka Taiga

Fate/stay night ---------------------------------------------------------> Toosaka Rin

Steins;Gate -------------------------------------------------------------> Makise Kurisu (Bu da normal sayılır aslında)

Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai --------------> Kousaka Kirino

Dragon Ball --------------------------------------------------------------> Vegeta (İşte bir erkek. Gıcığın önde gideni. Ölse keşke)

Nisekoi ---------------------------------------------------------------------> Kirisaki Chitoge

School Rumble -----------------------------------------------------------> Eri Sawachika 

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu -------------------------------------------> Suzumiya Haruhi (Lanet olasıca)

__________________________________________________________________________________________

Benden şimdilik bu kadar. Yukarıda hepsine bir şeyler yazmadım. Çünkü ya erinmişimdir veya erinmişimdir. :D Ca ne. :bye1-onion-head-emoticon:

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

The World God Only Knows - Takahara Ayumi, Aoyama Mio, Haqua du Lot Herminium, Kujou Tsukiyo.

Amagi Brilliant Park - Sento İsuzu.

Baka to Test to Shoukanjuu - Shimada Minami.

Haganai(Boku wa Tomodachi Sukunai) - Mikazuki Yozora.

Gokukoku no Brynhildr - Kuroha Neko, Schlierenzauer Kazumi.

Grisai no Kajitsu - Matsushima Michiru(rol olarak yapıyor ama olsun)

Hataraku Maou-sama - Yusa Emi.

High School Dxd :D - Toujou Koneko.

Hundred - Claire Harvey.

Inu to Hasami wa Tsukaiyou - Natsune Kirihime.

Kore wa Zombie desu ka? - Haruna.

Netoge no Yome wa Onnanoko ja Nai to Omotta? - Segawa Akane.

NouCome(Ore no Nounai Sentakushi ga, Gakuen Love Comedy wo Zenryoku de Jama Shiteiru) - Yukihira Furano.

Rail Wars! - Sakurai Aoi.

Rokka no Yuusha - Speeddraw Fremy(Bizim kızlar gibi trip de atıyor :D )

Seirei Tsukai no Blade Dance - Claire Rouge.

Strike the Blood - Himeragi Yukina.

To Love-ru - Konjiki no Yami, Kotegawa Yui.

Benden bu kadar :) Aklıma gelirse yazarım.

Düzenlendi: (Hikari no Kishi)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Erkek tsundere, yani "oranyan" karakter de çoktur. Aklıma geldikçe bildiklerimi başlığa ekleyeceğim. Bu arada başlığı da her iki cinsi paylaşıyoruz diye ona göre düzenledim. :)Şimdilik aklıma gelen şu oranyan karakterleri yazayım hemen, sonra listeye ekleme yapacağım. 

Fruits Basket - Kyou

Macross Frontier - Alto Saotome

Oofuri - Abe (Diğerleri kadar değil ama bunu da oranyan karakter listesine ekleyebiliriz diye düşünüyorum. :D) 

Tsundere sevmiyorum, bazı oranyanlara da bulunduğu konumlarından dolayı uyuz oluyorum haliyle ama bazılarını niyeyse seviyorum. Gerçi bu saydığım üçünden nefret ettiğimi söyleyemem pek. Hatta iki tanesini seviyorum da, misal  Abe ve Alto'yu sevmiştim ama Alto' yu sevme nedenimi izleyenler anca anlayabilir, aşk üçgeninden çıkış desem yeterli olacaktır sanırım. :D Kyou ise hoşlanmadığım bir Furuba karakteri, özellikle de Yuki'den dolayı sevemedim gitti. :/ 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mahiro(Haiyore Nyakuro-san)

Aika(Aria the Animation)

Satsuki(Kill la Kill)

Akatsuki(Log Horizon)

Umiko(New Game)

Erina(Shokugeki no Souma)

Maka(Soul Eater)

Gerçi bunların çoğu yan karakter olduğu için en başta yazılanlar kadar dikkat geçmez ama olsun

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz da erkek yazayım

Noragami - Yato.

Ookami Shoujo to Kuro Ouji - Sata Kyouya.

Danmachi(Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka) - Bell Cranel, Kashima Ouka.

Kamisama Hajimemashita - Tomoe (Sayılır mı ki :D )

Subete ga F ni Naru: The Perfect Insider - Saikawa Souhei.

To Love-ru - Yuuki Rito (Bu elemana pek tsundere denmez aslında ama burada kullanılabilecek bir kelime değil bunun ki :D )

Oregaİru(Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.) - Hikigaya Hachiman.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada önünüze geleni rast gele yazmayın yahu. Okuyan yanlış izlenim alır. Misal DanMachi deki Bell oranyan falan değil. To Love Ru daki; Rito da değil. Log horizon daki akatsuki de mesela pek sayılmaz ama neyse. Her birini incelemedim yazılanların... :) 

Daha çok gıcıkları yazsanız daha iyi olur. Direkt tsundere/oranyan diyebileceklerimiz. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oranyan konusunda fikriniz olması açısından şu karakterleri örnek alabilirsiniz arkadaşlar (tabii bunlardan daha fazla oranyan var, burda ekleme sınırı olduğu için hepsini ekleyememişlerdir muhtemelen), linki tıklayınca sayfadaki ''Character Relations'' kısmındaki listeye göz atın. İzledikleriniz varsa, ona göre burda listeleyebilirsiniz. Oranyan olayı tsundere kadar yaygın olmadığı, yani bilinmediği için Kudo'ya katılıyorum. Yanlış bilgilendirme yapmayalım. :D

https://myanimelist.net/clubs.php?cid=5380&q=oranyan

Misal ben şu karakterleri eklemeyi unutmuşum bak, bunlar da baya bir oranyandı. :D Bir de, ben gıcık olduklarımı yazmadığımı belirtmek istedim. Oranyanlarda çok gözüme batanlar yok aslında, onun için örnekleme olsun diye ekledim. Yoksa Inuyasha, Ootani ve  Sagara sevdiğim karakterlerden. Bundan sonraki eklediklerimde gıcık olduğum oranyanlardan gideceğim. ;)

Bleach - Ichigo

Inuyasha - Inuyasha

Cardcaptor Sakura - Shaoran

Tsubasa Chronicle - Kurogane

FMA - Elric Edward

Lovely Complex - Ootani

One Piece - Zoro (Bunu az izlediğim için gözümden kaçırmışım.)

Rurouni Kenshin - Sanosuke Sagara

Kyou Kara - Wolfram von Bielefeld

Shiki - Natsuno Yuuki

Princess Tutu - Fakir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw Bazılarının gıcık olmamalarını tsunderelik/oranyanlık yüzdeleriyle açıklıyorum ben. Misal Zoro gıcık değil. Zorlasan en fazla % 20 tsundur. :D Öyle işte. 

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Erkek tsundere işini hiç anlamadığımı fark etmiş oldum :D Seto Kaiba falan var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Erkek tsundere/orayan muhabbetini görünce aklıma direkt Saiki Kumagorou geldi, tanıyanlar bilir. :D  Hemen aklıma yer aldığı sahneler geldi yüzümde istemsiz bir tebessüm oluştu. :011:

312763.jpg

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3 saat önce, Hikari no Kishi yazdı:

Erkek tsundere işini hiç anlamadığımı fark etmiş oldum :D Seto Kaiba falan var.

Olay basit aslında, tsunderenin erkek versiyonunu düşün. ;) 

@Kudo Shin'ichi Demek istediğini anlıyorum çünkü Zoro dediğin gibi gıcık değil, zaten oranyanlar dişilere göre biraz daha iyi oluyor nedense. Benim seviyorum dediğim oranyanlar hoşuma gidiyor cidden. :D Misal Inuyasha'ya gıcık olmam mümkün değil. :panda-emoticon-54:

@WoLcRoW paylaştığın karakteri bilmiyorum sanırım. :( 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çıkıntılık yapmış gibi olmayayım da bazı karakterlere gıcığınız varmış, ekleyeyim demişsiniz sanırım. Tsundereliğin kıyısından geçmeyen karakterler var listede. Bir de izlerken insanı kanser eden tsundereler var, genelde bulundukları anime kanser bir anime olduğu için böyleler, onun haricinde tsundere karakterler iyidir, severim ben. Senjougahara da hardcore tsunderedir mesela ama klişe bir tsundere olmadığından sanırım listeye eklemek istememişsiniz. Böyle olunca da hadi nefret ettiğimiz gıcık olduğumuz karakterlerin listesini yapalım temalı bir başlık olmuş bu. Bence.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

@suke Evet, benim de dediğim gibi bazı yazılanlar yanlış olmuş. Benim ilk mesajı okudun mu bilmiyorum. Benim liste normal, kontrol edilmiştir ayrıca. Üzerime alınmıyorum o yüzden. :P:D Orada yazdım paragrafta, pek çok şey. Misal Senjougahara  tsundere ama davranışlarının mantıklı bir arka planı var. Gıcık değil. O yüzden ben gıcık tsun saymıyorum onu. Ama paragrafta bahsettiğimden listeme yazmadım. Başlığın amacını da yazdım zaten. Bütün tsunları inceleyip bulup yazacağız başlığı değil. Tsundere'yi kast ettiğin şekilde ne demek olduğunu ben biliyorum. Misal Chitoge'yi severim ben ama tsundere sonuçta. Değişebiliyor tsunluk oranlarına göre. Misal Hikari'nin liste de olan Yui'yi de çok severim ama o da tsundere. Ama kanser etmelerinin sebebinin animelerin kanser olması demene katılmıyorum. O karakterler olmasa(sevdiğim tsundereler hariç tabii) animeler güzel oluyor genelde. En azından benim izlediklerim. Misal Cross Game, güzel anime. 

@Squaw Ben Inuyasha'ya karşı nötrüm. Sinir olduğum çok olmuştu. Çünkü saçma davranıyor bazen. :D

Düzenlendi: (Kudo Shin'ichi)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw Öyle düşündüm ama pek işe yaramadı :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Kudo Shin'ichi Okudum bütün mesajları. Ben pek harem animesi izlemiyorum, listedeki animelerin çoğu da ismen bildiğim ama izlemediğim animeler zaten. Haremlerde her sterotipten bir tane bulunuyor. Ama harem animeleri zaten ecchi ve komedi sınırlarının dışına çıkamazsa o karakterlerin çoğu gıcık statüsünde oluyor bana göre, ve özellikle erkek başrol çok nefret edilesi bir tipse, o zaman hepten karakterlerin içine ediliyor. Bakemonogatari, Steins;Gate ve sayısı iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olan birkaç (haremsel ama asıl focusu başka muhabbetler olan) anime var, genelde de baş karakterleri kişilik sahibi tipler olduğundan bu yan karakterlere de yansıyor. Yoksa yan karakterler sadece dizaynıyla kendinden bahsediyor o kadar. Senjougahara bir tsundere, kelime anlamı olarak hem başrolümüzü hem seviyor (aşık vs.), hem de her fırsatta aşağılayıp küçümsemekten çekinmiyor. Bir nevi hayatı dar ediyor başrole ama tsundere rolünün hakkını fazlasıyla iyi veriyor bence Senjougahara. Diğer animelerle kıyaslamak isterdim ama klasik bir harem animesini alın, kız başrole yazıyor ama tekme tokat dalıyor falan, böyle tsundereler de gerçekçi değil işte, komedi faktörünü anime absürdlüğüyle süsleyen basit hatta bayağı animeler. Bakemonogatari'de espriler çok daha ince göndermelerle yapılıyor, genel olarak aradaki farkı böyle tanımlayabilirim. Ha o tarz basit harem animelerini izlemiyorum, o yüzden de klasik tsundere karakterleri ben de sevmiyor olabilirim, çok kafa yormadım açıkçası. Zaten harem animelerinde karakterlerin kişiliklere ihtiyacı yok, çünkü umutlar ve hayaller diye bildiğimiz "plot"lar var. :D 

Şu linkleri de buraya bırakayım baya detaylı açıklamalar var okumak isteyenler için.

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/Tsundere

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Tsundere/Anime

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sora no Otoshimono - Mitsuki Sohara.

Tsundere olarak beni sinir etmeyi başaran nadir karakterlerden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?