Jump to content
  • Kayıt Ol

Sin: Nanatsu no Taizai

Hikari no Kishi

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
sin: Nanatsu no Taizai

TANITIM

Sen, şeytani sultanlara tapacak mısın? Eşi benzeri görülmemiş güzellikteki bu sultanlar insanların yedi büyük günahını temsil ediyor: Kibir, kıskançlık, öfke, tembellik, açgözlülük, oburluk, ve şehvet. Mutluluğun ve yozlaşmışlığın arzulandığı bir fantezi artık başlıyor.

SESLENDİRME

Leviathan - Ana Karakter

Akane Fujita (Japonca)

Satan - Ana Karakter

Arisa Sakuraba (Japonca)

Asmodeus - Ana Karakter

Chiaki Takahashi (Japonca)

Lucifer - Ana Karakter

Eri Kitamura (Japonca)

YAPIM

Kinji Yoshimoto

Yönetmen, Senaryo Amiri, Color Design

Hiroto Morishita

Ses Yönetmeni

Masashi Suzuki

Yazar

Mia REGINA

Jenerik Şarkı İcrası

84614.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Sin: Nanatsu no Taizai

İngilizce: The 7 Deadly Sins

Orijinal: sin 七つの大罪

BİLGİ

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Gösterim: 15 Nis 2017 - ?

Stüdyo: Artland, TNK

Kaynak: Diğer

Türler: Ecchi, Fantastik

Süre: Bilinmiyor

İSTATİSTİKLER

Sıra: Belirtilmemiş

Veriler 14 Mart 2017 Salı günü 10:42 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: anime / 33834

Düzenlendi: (Hikari no Kishi)
  • Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Seri 15 Nisan'da başlayacak ve 12 bölüm olacak. Ayrıca ilk üç bölüm 9 Nisan'da ön gösterim olarak yayınlanacak. Dikkat 18 yaş altı için uygun değildir spoiler içine aldım.

Gizli İçerik

tumblr_omlv05mQbp1uzwbyjo1_1280.png tumblr_omldh0kbFt1uq3bnuo1_1280.jpg

sn_00000065.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önce PV'yi vereyim sonra da ufak tefek bilgilendirmeler yapacağım: 

Karakterler:

Astaroth: Her ne kadar isminin bizdeki şeytana denk olduğu söylense de aslında Tanrı'nın karanlık ikizidir. Astarte'nin çoğulu olarak da geçer. Astarte ise bereket, cinsellik ve savaş tanrıçasıdır. Yunan mitolojisindeki Afrodit'tir.

Asmodeus: Şehvetin vücut bulmuş hali olan şeytandır. Vakti zamanında tanrıların emriyle şeytanlarla savaşmış bu savaş sırasında şeytanların uğursuzluğu ona ve askerlerine de bulaşmıştır. Antlaşma yapmak için gittiği tanrıları da katakulliye getirmiştir.

Beelzebub: Oburluk günahını temsil eden şeytandır. Böcekleri de kontrol ettiği söylenir.

Belial: Kabaca İfrit diyebiliriz. Paganların tanrı diye taptığı şeytandır.

Belphegor: Tembelliği temsil eden şeytandır. Cehennemdeki icatlardan sorumludur.

Leviathan: Kıskançlık günahını temsil eden şeytandır. Deniz canavarı olarak da bilinir. Cehennemdeki denizleri kontrol eder. Tevratta yılan olan geçer ve Tanrı tarafından öldürülecektir.

Lucifer: Bizdeki şeytandır. Kibir günahını temsil eder. Tevrata göre tanrının acayip torpil geçtiği şeytanlardandır. Türlü değerli taşlardan giysileri eşyaları vardır ve bunlar ona yaratıldığında verilmiştir. Hatta kendisi ateşlerde bile yürüyebilmektedir. Yaptıkları için sorumlu tutulmama hakkı da verilmiştir ama kendisi bu haliyle bile azıtıp yıkıma sebep olmuştur. Haliyle günahkarlardan olup tanrının korumalığından kovulmuş melun bir varlık olmuştur.

Mammon: Açgözlülüğü temsil eden şeytandır. İsminin orijinal hali Mamon'dur. Asmodeus'a yalakalık yaparmış.

Satan: Şeytanın ingilizcesidir :D

Elimden geldiğince bir şeyler yazmaya çalıştım yanlış veya eksik olan bir şey varsa söyleyin ekleriz. Yazdıklarımda animeyi baz alınmadım internette dolaşan genel bilgilerden derledim. Ne kadar yaklaştım bilmiyorum izleyip göreceğiz :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu aralar bu 7 büyük günah temasını birçok animede kullanmaya başladılar. Bakalım bu yapım nasıl olacak?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7 büyük günah konusunu dini anlamda derinleştirmezlerse güzel serilerden olur hatta eççi serilerin tahtını sallayabilir :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

1. Bölüm

Ecchi sevmiyorsanız kesinlikle başlamayın ecchinin kralı var :) Fena değildi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ecchi'den çok soft hentai gibi olmuş. Yine de Karakter tasvirlerini beğendim. Bu sınırda kaldıkları sürece izlemeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?