Jump to content
  • Kayıt Ol

Days

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

Days

TANITIM

Tsukamoto ve Kazama, Seiseki lisesine başlamış birbirini tanımayan iki liselidir. Açılış seremonisi sonrası halı saha maçı için eleman eksiği yüzünden adam bulmak zorunda kalan Kazama, rastgele Tsukamoto'yu davet eder. Kazama'nın aksine Tsukamoto futbol hakkında herhangi bir bilgi ve tecrübeye sahip değildir. Üstelik orta okul hayatı boyuncada doğru dürüst arkadaşı bile olmamıştır. Halı saha maçı sonrası Kazama ile birlikte futbol kulübüne katılmaya karar verir. Ancak tamamen bilgisiz ve yeteneksiz biri için pek kolay da olmamıştır. Kulüp kaptanı Mizuki'yi bir şekilde ikna edip kulübe katılmayı başarsa da önünde kat etmesi gereken büyük bir yolu vardır.. Tsukamoto'nun kulübe katılmasıyla Hem takım arkadaşlarının hem de Kazama'nın hayatı değişecektir. 

SESLENDİRME

Tsukushi Tsukamoto - Ana Karakter

Takuto Yoshinaga (Japonca)

Jin Kazama - Ana Karakter

Yoshitsugu Matsuoka (Japonca)

Hisahito Mizuki - Yan Karakter

Daisuke Namikawa (Japonca)

Chikako Ubukata - Yan Karakter

Mariya Ise (Japonca)

YAPIM

Kounosuke Uda

Yönetmen

Masafumi Mima

Ses Yönetmeni

Mamoru Miyano

Jenerik Şarkı İcrası

Daisuke Ono

Jenerik Şarkı İcrası

80690.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Days (TV)

İngilizce: DAYS

Orijinal: デイズ

BİLGİ

Bölüm sayısı: 24

Gösterim: 2 Tem 2016 - 18 Ara 2016

Stüdyo: MAPPA

Kaynak: Manga

Türler: Spor, Okul, Shounen

Süre: 24 dakika

İSTATİSTİKLER

Sıra: 2091

Veriler 4 Mart 2017 Cumartesi günü 22:56 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: anime / 32494

KİŞİSEL YORUM

Gizli İçerik

Days 8/10

Valla beklediğimden iyiydi. Açıkçası mangasına bir bakım "ıhh bana göre değil" demiştim. Geçen tekrar gözüme çarpınca "Mangası sarmadı bari şöyle bir animesine bakayım" dedim Neredeyse bir oturuşta bitirecektim...  Yemedi tabi..

Genel olarak iyi idi. Ana karakterin bu kadar çömez olması biraz saçmaydı. En azından biraz daha bilgili veya alakalı bir karakter yaratılmalıymış Elbette "azmin elinde kaçan, uçan" mesajını vermek için belkide böyle bir karakter yaratılmış ama sporla uğraşmış biri olarak ne derece mümkün olabileceğini (Eğer bir yatkınlığı, yeteneği yoksa) tahmin etmek zor olmuyor. Diğer karakterler gayet iyi.  Çok güzel kendileri sevdiren karakterler vardı. (Kimishita gibi :) ) Ehh Animenin gazı ile Mangaya da bir şans vermem gerektiğini düşünüyorum. 

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Boşuna twinim demiyorum sana. Sevdiğimiz karakterler bile aynı @Aurora Borealis  Baş karakterdense yan karakterleri ile seyrettiren keyifli bir seriydi bence de. Senin izlemene, üstüne beğenmene şaşırdım ama :) Baş karakter yüzünden seriyi bırakan çok olmuştu.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında bu tarz baş karakterlere sahip serilerde karakter performans olarak pik yaptığı anda seriyi bitiriyorlar. Burada baş karakterin kişiliğine zıt olsa da iyi oynadığını anladığı zaman egosu devreye girip, genelde spor animelerinde takımın yetenekli ama gıcık olan üyeleri gibi bir kişiliğe bürünse, en azından bir süreliğine, çok güzel plot twist olurdu. İkinci sezon böyle bir şey görebiliriz gibime geliyor. İlk sezonun bittiği yerden sonra baş karakteri ne yöne çeksen ilginç bir hikaye çıkar zaten. Yayınlandığı sezon en keyif alarak izlediğim animeydi, çok da kötü laf ettim hakkında ama ikinci sezonunu merakla bekliyorum.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

20 saat önce, gundamaster dedi ki:

Boşuna twinim demiyorum sana. Sevdiğimiz karakterler bile aynı @Aurora Borealis  Baş karakterdense yan karakterleri ile seyrettiren keyifli bir seriydi bence de. Senin izlemene, üstüne beğenmene şaşırdım ama :) Baş karakter yüzünden seriyi bırakan çok olmuştu.

Aynen ya twin. Bazı konularda zevklerimiz fena aynı :D Verdiğin puanın bakınca zaten gaza geldim.  Yan karakterler süperdi Kimishita için bir daha oturup izlerim o kadar sevdim :D Valla bende izleyeceğimi düşünmüyordum özellikle ana karakter yüzünde o ne ya öyle :D Ama beğendim. hatta Giant'a da başladım bundaki karakterlerden baya esinlenilmiş Days'de 

@suke Aynen ikinci sezonu merakla bende bekliyorum ama dayanamayıp mangasına da dalıcam D:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@Aurora Borealis Giant killign'de iyi seri  ama bence onun eğlencesi eksikti. Futbolu antrenör ve taraftar gözünden anlatması onu farklı kılıyordu. Karakterler açısından benzerlikler mevcut dediğin gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster Evet farklılar ama karakterler arasında bence benzerlikler var. Özellikle Tsukamoto ve Tsubaki! Yani sen benzetmemiş olabilirsin. Olabilir. Ama ben Tsubaki'ye baktığımda Tsukamoto'yu görüyorum. Hatta Tsukamoto karakteri için bu kadar tecrübesiz olmasaydı daha gerçekçi olurdu derken aklımdaki Tsubaki gibi bir karakterdi. Öyle yatılmış olsaydı Days cidden süper olurdu bence..  Days daha genele hitap ediyor. Giant ise daha Fifa, Pes oynayanlara, Futbol maynaklarına hitap ediyor. Neyse Giant'ı onut bitirince değerlendireceğim. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

7/10

Bu animede en sevdiğim karakter hiç şüphesiz ana karakterin annesidir. İzleyenler anlayacaktır beni. Sonra da menajer kız. Animeyi futbol görmek/anlatmak açısından başarılı bulmadım. Onun dışında spor animesi olarak eğlendiriciydi. Ana karakter sinir bozucu olsa da konuya iyi yedirdiklerini düşünüyorum. Zaten spor animelerinin belli başlı organları vardır. Bunları da kullanmışlar. Ana karakterin futbol konusunda aşırı bilgisiz olması gibi. Gerçekten de yan karakterler seriyi taşıma görevi görüyordu. Daha oturmuş karakterlerdi. Tabii animede fujoşit durumlar da vardı, bunlar sinir bozucuydu. Ben de ikinci sezonu izlemek isteyenlerdenim.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
38 dakika önce, Aurora Borealis dedi ki:

@gundamaster Evet farklılar ama karakterler arasında bence benzerlikler var. Özellikle Tsukamoto ve Tsubaki! Yani sen benzetmemiş olabilirsin. Olabilir. Ama ben Tsubaki'ye baktığımda Tsukamoto'yu görüyorum. Hatta Tsukamoto karakteri için bu kadar tecrübesiz olmasaydı daha gerçekçi olurdu derken aklımdaki Tsubaki gibi bir karakterdi. Öyle yatılmış olsaydı Days cidden süper olurdu bence..  Days daha genele hitap ediyor. Giant ise daha Fifa, Pes oynayanlara, Futbol maynaklarına hitap ediyor. Neyse Giant'ı onut bitirince değerlendireceğim. 

Ben de benzettim diyorum yahu :) Fifa ya da Pes sevmeyen biri olarak evet beni çok sarmamıştı. Futbol manyağı hiç olmadım zaten :W

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hayal kırıklığına uğradığım birkaç seriden biri. Benim için kötü bir yapımdı. Yarısında bıraktım, izleyemedim daha.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 hours ago, Kudo Shin'ichi said:

Bu animede en sevdiğim karakter hiç şüphesiz ana karakterin annesidir. İzleyenler anlayacaktır beni. Sonra da menajer kız. 

Sırf başkarakterin annesinden çok sağlam dram arcı yapılabilir, ben ilk bölümde ablasıdır diye düşünmüştüm onu hatta. Benim de çok sevdiğim karakterlerden biriydi. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster ops.... :bad-atmosphere-onion-head-emoticon: :))) İyice yaşlandığımın emareleri genç kusura bakma!! Rezilliğe bak ya.. 

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?