Jump to content
  • Kayıt Ol

"SUGOI JAPAN Award 2017" Ödülleri Açıklandı

CloudT

Önerilen İletiler

portal

3. "SUGOI JAPAN" kazananları Perşembe günü Tokyo'da düzenlenen bir törenle ilan edildi. Başlıklar arasında Temmuz 2015'ten itibaren yayınlanan anime'lerle birlikte, ocak 2013'ten itibaren başlayan "light novels" ve "entertainment novels" ile birlikte yayınlanan manga serileri yer alıyor. Adaylar, Japon hayranları ve bu serilerin küresel boyutta hit olma potansiyeline sahip olduğuna inanan bazı uzmanlar tarafından seçildi. Oylama 16 Kasım 2016 ve 3 Ocak 2017 tarihleri arasında gerçekleşti.

"SUGOI JAPAN", Yomiuri Shimbun gazetesi tarafından ortaklaşa düzenlenmekte ve Dışişleri Bakanlığı, Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı, Manga Yayıncıları Derneği ve Tokyo Otaku Mode tarafından desteklenmektedir.

Ödüller

Anime
1. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
2. Boku dake ga Inai Machi
3. Joker Game
4. One Punch Man
5. JoJo no Kimyou na Bouken: Diamond wa Kudakenai

Manga
1. Boku no Hero Academia
2. Golden Kamuy
3. Ten Count
4. Dagashi Kashi
5. Mahoutsukai no Yome

Light Novels
1. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
2. Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!
3. Yes ka No ka Hanbun ka
4. Qualidea Code Series
5. Kamisama no Goyounin

Entertainment Novels
1. Kimi no Na wa. (Novelization)
2. Danganronpa Kirigiri
3. Konbini Ningen
4. Shinjitsu no 10 Meter Temae
5. Hitsuji to Hagane no Mori

Kaynak: @MangaKomori - SugoiJapan.jp - MAL

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hak etmişti bence Re:Zero. Biz bile çok aktif olmayan insanlar olsak bile her bölümden sonra gelip buraya yorum yapıyorduk. Sonuçlar hoşuma gitti açıkçası. Joker Game ve JoJo no Kimyou na Bouken izlememiştim. Bu sonuçlardan sonra izlenecekler listeme ekleyeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

"Bugünün Japonya'sını temsil edebilecek eserler" "halkoyuyla" seçildi diyor poster ama >_>

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)
15 saat önce, Bakayalo dedi ki:

"Bugünün Japonya'sını temsil edebilecek eserler" "halkoyuyla" seçildi diyor poster ama >_>

Tamam ben de zaten "Japon hayranları" tarafından seçildi diyorum ama o hayranlardan sonra bi' eleme daha gerçekleşiyor ya da beraber işliyor; orayı net söyleyemiyorum. Hayran kitlesinden kastım da halkoylaması/referandum işte. Eğer yanlış telaffuz ediyorsam, orayı düzelteyim. 

Düzenlendi: (CloudT)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Afişi yanıltıcı yapmışlar o zaman >_> Gerçi sunuluş tarzı da Japonya'nın medar-ı iftiharı eserler gibisinden de, ben daha ziyade maksada takılmıştım: Küresel hit olma potansiyeli değil tam olarak, "bizi bununla bilsinler" düşüncesi merkezde. Güzellik kraliçesi tipli maskot karakter de buna oturuyor. Küresel hit yapmak umurlarında olsa DVD'lere BD'lere doğru düzgün çeviri koyarlar >_>

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eh! O konu da var tabii. Aslında dertleri de çok global bir boyuta açılmak değil, kendilerine fazlasıyla yetiyorlar. Hatta geçenlerde bununla ilgili bir makale okumuştum ama linki bulamadım. Bulsam buraya da şimdi eklerdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?