Jump to content
  • Kayıt Ol

En Zeki Anime Karakterleri?

Fingolfin

Önerilen İletiler

Şu sıralar One Outs animesini izledim ve mangada da artık sona geldim sayılır. İşte bu nedenle aklıma böyle bir soru geldi. Burada istediğiniz karakteri yazıp anlatabilirsiniz. Ben de şu anda aklıma gelen bazıları yazmaya çalışacağım. Muhtemeldir ki çoğu karakteri yazmayı unutacağım ama bir deneyelim...

_______________________________________________________________________________________________

Yazma sıram herhangi bir üstünlük belirtmeyecek, karışık yazacağım. Ve ayrıntılara şimdilik girmem. Spoiler kutusu kullanmak istemiyorum. Aslında çoğu benzer özellikler gösterdiğinden hepsine bir şeyler yazmam sanırım.

- Tokuchi Toua (Anime= One Outs)

vlcsnap-13319352.png?w=560

Eh başlığa sebep olan karakter olduğundan ilk onu yazayım. Bu adam çok zeki, çok iyi gözlemci ve kurnaz. Meziyetleri say say bitmez. Karşısında kesinlikle olmak istemeyeceğiniz biri. Siz 10 hamle planlıyorsanız, o çoktan bütün hamlelerinizi tahmin etmenin yanında, karşı 1000 hamlesini de hazırlamış oluyor. Düşmanıysanız/rakibiyseniz hele karşısında bir hata yapın, işte o son hatanız olur. Osoroşi yatsu da. 

- Kudou Shin'ichi(Edogawa Conan) (Anime= Detective Conan/Case Closed)

Shinichi-kudo-shinichi-fan-club-14244281-850-480.jpg

Biliyorsunuz işte benim yani. :P Zekası, gözlem yeteneği, kabiliyetleri ve daha pek çok üstün özelliğiyle harika bir karakterdir. Adalet duygusu çok güçlü olduğundan ve iyi karakter olduğundan suçlu olmadığınız sürece korkmanıza gerek yok.

- Lelouch vi Britannia (Anime= Code Geass)

bc85eb770edce8592d2c9f43e344a7c9.jpg

- Yagami Light(Kira) (Anime= Death Note)

light-yagami.jpg

- L (Lawliet) (Anime= Death Note)

L.png

- Nara Shikamaru (Anime= Naruto/Naruto Shippuuden)

ShikamaruLove.jpg

Naruto animesinde pek çok karakter sayılabilir bu listeye ama özellikle Shikamaru'yu seçerim.

- Aizen Sousuke (Anime=Bleach)

1360.jpg

- Urahara Kisuke (Anime= Bleach)

urahara-kisuke-urahara-25813489-1280-720.jpg

Bence Bleach'teki en zeki karaktertir kendisi. 

Shiro (Anime= No Game No Life)

cute-shiro-anime-girl-no-game-no-life-1920x180.jpg

Abisi de girebilir bu listeye.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Şimdilik benden bu kadar. Aklıma gelenleri yazdım.

Sıra sizde. :P

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zeka denilen şey tek çeşit değildir, kısa bir liste olacak olsa da çok zeki oldukları kuşkusuz. :)

•  Reinhard von Lohengramm (Ginga Eiyuu Densetsu)

Reinhard_von_Lohengramm_full_450335.jpg

• Yang Wenli (Ginga Eiyuu Densetsu)

yang_wenli.jpg

• Koro-sensei (Ansatsu Kyoushitsu)

Korosensei_Anime.jpg

• Kintarou Ooe (Golden Boy) -  [Kişisel favorim :012: ]

kintaro.jpg

• Beğeni 6
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Katsuragi Keima diyeceğim ama onun dahilik alanı farklı :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12 dakika önce, WoLcRoW dedi ki:

Zeka denilen şey tek çeşit değildir, kısa bir liste olacak olsa da çok zeki oldukları kuşkusuz. :)

Böyle bir şeyin yazılması bekliyordum. Hatta ilk mesaja yazacaktım ayrıntılı bir açıklama(sadece zekayla ilgili de değil) ama ders verir gibi olmasın ve nasılsa biri yazar demiştim :012: 

@WoLcRoW Sen bitirmiş miydin One Outs mangasını? :D

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

45 dakika önce, Hikari no Kishi dedi ki:

Katsuragi Keima diyeceğim ama onun dahilik alanı farklı :D

O da bu listeye çok rahat girer, merak etme :D

32 dakika önce, Kudo Shin'ichi dedi ki:

Böyle bir şeyin yazılması bekliyordum. Hatta ilk mesaja yazacaktım ayrıntılı bir açıklama(sadece zekayla ilgili de değil) ama ders verir gibi olmasın ve nasılsa biri yazar demiştim :012: 

@WoLcRoW Sen bitirmiş miydin One Outs mangasını? :D

O ibareyi yazmasaydım, Oe'yi ekleyemezdim muhtemelen: bende yazayım dedim. Nedenini de kısaca açıklayayım: Zekasını kullanma şekli çok aşırı dolaylı ve direkt olarak saptanamıyor, mal ayağına yatıp saman altından su yürütüyor. İlk mesajda verilen örneklerle kıyaslandığında taban tabana bir zıtlık içerisinde. :012: 

Evet, okudum bitirdim. Senin yazdıklarını tekrarlamaya gerek görmediğim için eklemedim. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Itou Kaiji (Kaiji 1-2)

Akagi Shigeru  (Touhai Densetsu Akagi: Yami ni Maiorita Tensai)

Pariston Hill ve  Ging Freecss olabilir HxH'dan. (Bu ikisi ve alttaki Dragon, daha tam belli etmediler ama o ışığı aldım ben, diğer izleyen ve okuyanlar ne düşünür bilemem tabii :P)

Monkey D. Dragon  (One Piece)

Düzenlendi: (baryshx)
  • Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

On 17 Mart 2017 Cuma at 20:12, WoLcRoW dedi ki:

•  Reinhard von Lohengramm (Ginga Eiyuu Densetsu)

Reinhard_von_Lohengramm_full_450335.jpg

• Yang Wenli (Ginga Eiyuu Densetsu)

yang_wenli.jpg

Şu ikisi benim gönlümün fatihidir, bu ikisini tek geçerim kesinlikle. Ek olarak @Kudo Shin'ichi Kudo'nun eklediği Lelouch. :) L'i de yabana atmayalım derim. :D

Wenli ve Reinhard yanında Monte Kristo Kontu üçlümün bir parçası kesinlikle, romanı okuyanların da tahmin edebileceği üzere Kont'un zekası okudukça/izledikçe kendine hayran bırakacak özelliktedir. Aslında başlık ''favori zeki karakter'' tarzında da olabilirmiş. :P Neyse, kontumuzun resmini de ekleyelim, yerinde olsun. ;) Bu serinin karakter tasarımları neden bu kadar şahane yapılmış yahu? Haydee ve Kont şahane gözükmüyorlar mı? :023:

maxresdefault.jpg

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

Kuroba Kaito (Detective Conan)

Hattori Heiji (Detective Conan)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?