Jump to content
  • Kayıt Ol

Busou Shoujo Machiavellism (05.04.2017)

jailbird707

Önerilen İletiler

Busou Shoujo Machiavellianism

TANITIM

Özel Aichi Ortakyaşam Akademisi başlangıçta sadece elit kızların alındığı bir okulken, daha sonraları karma eğitim vermeye başlar. Bunun üzerine okuldaki kızlar yanlarında silah taşıyabilmek için izin talep ederler ve böylece "Yüce Beş Kılıç" adında kendi kanunlarını koyan yeni bir okul-içi örgütün temelleri atılmış olur. Nesiller sonra, bu örgüt biraz şekil değiştirerek sorunlu öğrencileri doğru yola sokmakla görevlendirilir ve bu durumdan haberdar olan okul yönetimi sürekli olarak sorunlu öğrenci alımı yapmaktadır. Bu sorunlu öğrencilerden birisi olan Nomura Fudou, karıştığı büyük kavganın ardından Ortakyaşam Akademisi'ne gönderilir ve önünde yalnızca iki seçeneği vardır. Aynı davranışları sürdürerek okuldan atılmak ya da diğer erkek öğrenciler gibi kız elbiseleri giyip, bir kız gibi davranarak kendine çeki düzen vermeye çalışmak!

SESLENDİRME

Fudou Nomura - Ana Karakter

Tasuku Hatanaka (Japonca)

Kirukiru Amou - Ana Karakter

Eriko Matsui (Japonca)

Rin Onigawara - Ana Karakter

Yuuki Takada (Japonca)

Satori Tamaba - Ana Karakter

Nozomi Nishida (Japonca)

YAPIM

Hideki Tachibana

Yönetmen

Masaki Tsuchiya

Ses Yönetmeni

Rina Hidaka

Jenerik Şarkı İcrası

Yuuki Takada

Jenerik Şarkı İcrası

83995.jpg

DİĞER İSİMLERİ

İngilizce: Armed Girl's Machiavellism

Orijinal: 武装少女マキャヴェリズム

BİLGİ

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Gösterim: 5 Nis 2017 - ?

Stüdyo: Silver Link.

Kaynak: Manga

Türler: Aksiyon, Okul, Shounen

Süre: Bilinmiyor

İSTATİSTİKLER

Sıra: Belirtilmemiş

Veriler 18 Mart 2017 Cumartesi günü 16:24 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: anime / 33475

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Uyarlamayı beğenmedim, yani animasyon kalitesini. Manga'sındaki havayı tam olarak yansıtamadığını düşünüyorum ve tamam, iki ayrı platform gibi düşünebiliriz ama cıks olmamış. Sonraki bölümlerde düzeltirler diye umuyorum. Diğer türlü keyifli seri, yani standart bir yapısı var; ahım şahım bir seri beklemeye gerek yok.

• Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Fena değildi bence. İlk bölüm o son kısımdaki saçma olay dışında güzeldi. Aşırı gömmeye gerek yok izlerim ben bunu :) Geçen sezondan bayağı saçmalığa dayanmıştım bu o kadar kötü değil. Yalnız Openingi ilk bölümden vermeleri beni rahatsız etti her haltı gördüm açılışta :(

Düzenlendi: (Hikari no Kishi)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

26 dakika önce, Hikari no Kishi dedi ki:

Fena değildi bence. İlk bölüm o son kısımdaki saçma olay dışında güzeldi. Aşırı gömmeye gerek yok izlerim ben bunu :) Geçen sezondan bayağı saçmalığa dayanmıştım bu o kadar kötü değil. Yalnız Openingi ilk bölümden vermeleri beni rahatsız etti her haltı gördüm açılışta :(

Aa... Evet, öyle bir durum da var. Sanırım işin sıkıntılı yanı da o ama belki de "nasılsa pata küte bir seri, görülse ne olacak yani" diye düşünmüşlerdir.  Seri kötü değil zaten, sadece animasyon kalitesi sırıtıyor. Daha iyi olsa daha keyifli olabilirmiş. Onun dışında sıkıntısı olmayan bir seri, çok büyük etki yaratılmasını beklemiyorum ama kötü bir seri de diyemem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölüm fena değildi. Animasyon kalitesi daha kaliteli olsa güzel olurdu, ama öyle muhteşem animasyon olsun, dövüş koreografileri görelim falan denilecek bir seri olmadığını düşünüyorum. Hatta istemenin de gereksiz olduğunu düşünüyorum desem yeridir. Beynimizi açacak, her saniyesini pür dikkat izlememizi gerektirecek şeylerden uzak durmak isteyenler için ideal, izle-geç. Opening konusunda Hikari'ye katılıyorum, ilk bölümden her şeyi söylemek gibi oldu biraz. :P Yine de izleyeceğimi düşündüğüm bir seri. Günün şanslı rengi mor-menekşe.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manga çevirileri gelmeyince anime ilaç gibi geldi. Lakin başroldeki jönümüzün yüzü kötü karakterler gibi olmuş mangada daha normal duruyordu. Açılış klibi konusunda bende hem fikirim fazla spoiler olmuş resmen. Son olarak seiyuları ve karakter çizimlerini de çok beğenmedim. Bayan karakterler çok çocuksu durmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çoğu olayı geçtim, o açılış şarkısını kim düzenlemiş, kim o kıza söyletmiş ya? Güzelim besteyi harcamışlar -.-

Gerisi yeterince iyiydi. Eğlencesini vereceği kadar verdi bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. Bölüm

Gizli İçerik

Adam bir şey yapmamış olmasına rağmen saçma sapan konuşmaları çok sinir bozucu ya :( Kendileri gelip saldırıyorlar yenilince üüüü! :D Nono'nun konuşma şekli nedense sinirimi bozuyor belki ileride alışırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. bölüm

Gizli İçerik

Bölüm genel itibariyle mangaya sadık ilerledi. Tek saçma ve gereksiz kısım Nono alarma basması ve sonraki çıkan tuzaklar oldu. Kraliçenin yan profilden orta mesafeden görüntüsü çok kötüydü. Zaten animasyon kalitesi de seri için iç açıcı değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

3. Bölüm

Bu abla İtalyan mı İspanyol mu ya :D Kendi dilini konuşup duruyor arada.

Düzenlendi: (Hikari no Kishi)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fanservis açısından en bol bölüm olan 3. bölümden sonra dördüncü bölüm berbat ötesiydi.

Gizli İçerik

Bölümde yeni giren karakterlerimiz konuşmadan çok tuhaf gülüşleriyle kendilerini ifade ediyorlar ki çok yapmacık olmuş. Manga okurken bu kadar itici gelmiyordu. Seiyular olarak berbat bir iş çıkarıyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

5. bölümle

Gizli İçerik

bir savaşcı daha düştü ve saf değiştirdi. Lakin yaşananların hepsi beklenti dışına çıkmadığı gibi dövüş sahneleride mantıksız. Ayının varlığı çok gereksiz.yeşil saçlı kızdan bir ordu gördük ki bunların varlığı ikiz mi klon mu edasının ötesinde bir şaçmalığa götürüyor. Erkek karakterlerin elbisesi bu seneki okul içerikli animeler de ki en kötü elbise seçilir muhtemelen giymenin mantığı yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

11. Bölüm

Gizli İçerik

Biri Amou'ya aşık olduğunu söylesin lütfen :D Tam düşündüğüm gibi oldu güzel oyaladılar ama sıkıcı değildi. Haftaya final.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

11. Bölüm

Gizli İçerik

10. bölüm göz acıp kapayıncaya kadar bitmişti. Aksiyon dozajı yüksek bir bölümden sonra günümüzün animelerinin olmazsa olmazı flashback! Neyse bölüm başındaki Amou, black stocking tag'leri ile etiketlebilecek sahne dahi benim için yeterliydi aslında. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

12

Gizli İçerik

Anladığım kadarıyla Amou ağır yandere karakter :D Nomura'nın kazanmasına izin verdi.

Güzel seriydi devamı gelir mi acaba :) İzleyin. Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Senaryosu kötüydü. Ayrıca herkesin beyninde sorun varmış gibi bir ortam, karakterler, konuşmalar vardı. Anlamsızlık, haksızlık, salaklık doluydu. Komedi diye yapıyorlar ama komik olması bir yana dursun hiç olmamış. Bunun dışında aksiyon bekletmesi iyi tarafıydı ama onun da %70'i hayal kırıklığıydı. Yine de içimde bir yerde sövme isteği olsa da çok sıkılmadan sona ulaştım.

Puan 2/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?