Jump to content
  • Kayıt Ol

Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka? (11.04.2017)

jailbird707

Önerilen İletiler

Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka?

2017
7.7
13K
Shuumatsu Nani Shitemasu ka? Isogashii desu ka? Sukutte Moratte Ii desu ka? Afişi
İNGİLİZCEWorldEnd: What do you do at the end of the world? Are you busy? Will you save us?
ORİJİNAL終末なにしてますか?忙しいですか?救ってもらっていいですか?
DİĞERSukaSuka, What are you doing at the end? Are you busy? Can you save me?
KATEGORİTV Dizisi
KAYNAKHafif Roman
BÖLÜM SAYISI12
SÜRE24 dakika
GÖSTERİM11 Nis 2017 - 27 Haz 2017
STÜDYOSatelight, C2C
TÜRBilimkurgu, Dram, Romantik, Fantastik
TANITIM

İnsanlar, korkunç ve gizemli “Canavarlar” tarafından yok edileli beş yüz yıl geçmişti. Hayatta kalan ırklar, Canavarlardan kaçınmak için evlerini, yüzen adalar şeklinde gökyüzüne çıkardılar. Sadece Leprikon (Cüce cinler) adı verilen küçük bir kız grubu bu yaratıkların işgalinden kurtulmak için gereken eski silahları kullanabiliyordu. Ölümün her an kol gezdiği bu kaos içindeki dünyaya, kızların hiç beklemediği bir karakter ortaya çıkar. 500 yıl önceki son savaşında her şeyini yitirmiş genç bir adam, son yaşayan insan, buzlar arasında geçirdiği uzun uykusundan uyanır. Artık savaşamayacak durumda olan  Willem, gün geçtikçe kızların daha önce hiç sahip olmadıkları babaları konumuna gelecektir. 

SESLENDİRME KADROSU
Chtholly Nota Seniorious Azusa TadokoroJaponca
Willem Kmetsch Ryouhei AraiJaponca
Nephren Ruq Insania Akari UeharaJaponca
Ithea Myse Valgulious MachicoJaponca
Pannibal Nox Katena Yurika KuboJaponca
Nygglatho Kikuko InoueJaponca
Collon Rin Purgatrio Hina KinoJaponca
Rhantolk Ytri Historia Kazusa AranamiJaponca
Tiat Siba Igleo Tomomi MizumaJaponca
Nopht Keh Desperatio Inori MinaseJaponca
YAPIM EKİBİ
Junichi Wada Yönetmen
Satoshi Motoyama Ses Yönetmeni
Jamie Marchi Yazar
Azusa Tadokoro Jenerik Şarkı İcrası

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

3

• gundamaster

1

• Tolip

1

• jailbird707

1

gundamaster

Bölüm 01

Biraz daha hareketli bir bölümle giriş yapmasını bekliyordum ama yine de fena değildi. Bölümün başında gördüklerimiz sonrasında göreceklerimizin bir özeti gibiydi. Karakterleri çok tatlı buldum. Baş karakteri biraz Alderamin'deki Ikta'ya benzettim. İleride daha da güzelleşir umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir kaç kez romanını okumaya niyetlenipde başlayamadığım bir seriydi  anime uyarlamasının gelmesi iyi oldu anime yarıda kalınca  artık romandan devam ederim artık. 

İlk bölüm itibariyle karakterleri ve arka plan müzikleri oldukça iyi. Gundam'ın da dediği gibi baş rolümüzün arka planda kalmış hikayesini ne derece acacak ve seriye monte edecekler merak ediyorum.

Gizli İçerik

Geçmişte herkesin ana karakterimize baba demesi baya bir merak uyandırdı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölüme epey beğendim. Müzikleri güzeldi. Ufak kızlarımız ise ayrıca şekerlerdi.

Bölümü izlediğimde geçmişte insanlar ve hayvansıların savaştıklarını ve insanların savaşı kaydettikleri için toplumdan dışlandığı izlenimine kapılmıştım. Burada konusunu yeniden bir okuyunca bütün ırkların gizemli yaratıklar ile savaştıkları, insan ırkı ise yok olmuş olduğunu öğrendim. Acaba 500 yıl öncesinde neler oldu da diğer ırklar insanları dışlıyor ve de kötü davranıyorlar? Gene bir haltlar karıştırmışlardır kesin -_-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

OST ve açılış ve kapanış şarkıları olarak la birlikte sezonun  en iyilerinden duruyor.

Gizli İçerik

Kız karakterlerimiz çok sevimli ve gösterişli. Bu bölümde insan ırkının savaşından kesitlerle birlikte başrolümüzünde savaşçı olduğunu öğrendik. Ama az bir gösteri yapması aşırı zorladı ve yataklara düştü resmen. Chutuly kızımızda ikinci bölümden oğlana yavşadı resmen. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bir sürü küçük ve farklı karakteri görmek eğlenceli. Son bölümde

Gizli İçerik

Willem kızları beklerken yanlış bilgilendirilmesi şok etkisi yaratıyor. Lakin sonradan yaşadıklarını öğrenince sevgisini kocaman bir sarılmayla görüyoruz. Yalnız romandan animeye uyarlanırken baya eksiklik hissediyorum romanı okumadığım halde. Willem'in bu kadar bağlanmassı yada Cthuly kızımızın ilgisini görünce arka planda bir yaşanmışlık hissi veriyor lakin bunu görmedik animede.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

2-10

Gizli İçerik

Chtholly'nin gidişatı hiç iyi değil. Seri mutlu sonla bitecek gibi görünmüyor Willem sonunda delirebilir. 

Ama gönül ister ki opening'in son sahnesindeki gibi mutlu bir son olsun :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?