Jump to content
 • Kayıt Ol

Hellsing Ultimate


antioksidan

Önerilen İletiler

Tür: OVA

Bölüm sayısı: 6+

Durum: Devam ediyor

İlk Gösterim tarihi: Şubat 10, 2006

Yapımcılar: Satelight, Geneon Universal Entertainment, Madhouse Studios

Süre: Ortalama her bölüm 50 dk.

İngiliz hükumetine bağlı olan Hellsing, uzun zamandır insanları gece yaratıklarından koruyan gizli bir örgüttür. Lider Integra Fairbrook Wingates Hellsing, ordusunu kullanarak ölümsüz olmayı amaçlayan vampirleri avlamaktadır. Fakat onun yüksek eğitimli askerlerini Alucard adlı, aslında bir vampir olan suikastçisi ile karşılaştırıldığında soluk kalmaktadır. Integra'nın gizemli uşağı, Alucard ve Alucard'a bağlı yeni bir vampir olan Seras Victoria, sadece gece yaratıklarını avlamayacak, Vatikan, Millennium ve 50 yıl önce sona ermiş olan savaşın tekrar nüksetmesi ile gerçek "canavarlar savaşı"na dahil olacaktır.

Karakterler;

Alucard;

29274.jpg

Hellsing organizasyonunun gizli silahıdır. Vampirleri avlayan bir vampirdir. Dış görünüşü normal bir suikastçiye benzesede gücünü kullandığında gerçek bir canavara dönüşür. Sadece Integra'ya itaat eden Alucard, yer yüzünde "ölümsüzlük formu"na en yakın canlıdır.

Alexander Anderson;

31548.jpg

Alexander Anderson Iscariot Bölüm XIII, Katolik Kilisesinin kurduğu ölümsüzleri avlayan örgütün gizli silahıdır. Geçmişi hakkında çok az şey bilinir. Birden çok adı ve takma adı bulunmaktadır. Bir "yenileyici"dir. Alexander Anderson diğer yaratıklar ile birlikte Alucard'ı da yok etmeyi arzulamaktadır.

Walter Dornez;

55651.jpg

Walter Dornez, Integra Hellsing'in uşağıdır. Aynı zamanda bir savaşçıdır. Mikro-Fiber telleri kullanarak savaşır. Alucard ile beraber savaşarak "ölümsüzler ordusunu" yok etmiştir.

Integra Fairbrook Wingates Hellsing;

55654.jpg

Integra Fairbrook Wingates Hellsing, Hellsing organizasyonunun lideridir. Alucard'ın itaat ettiği tek kişi olup Integra, Alucard'ı amcası onu öldürmeye teşebbüs ederken uyandırmıştır. Canavarlar ve canavar yok etmek konusunda oldukça bilgili olan Integra, olaylara soğuk kanlılık ile yaklaşması ilgi çeker.

Seras Victoria;

20061208victoriablood.jpg

Bir polis bir köydeki olayları incelemesi için gönderilir. Köyde ortaya çıkmış bir vampir tarafından rehin alınır. Alucard, vampiri yok etmek için Seras Victoria'nın göğsüne ateş eder ve vampiri kalbinden vurur. Alucard tarafından bir vampire dönüştürülür ve Hellsing organizasyonuna katılır.

Max Montana;

62005.jpg

İkinci dünya savaşında Hitler tarafından Vampir bir Nazi ordusu yaratma emri almıştır. Fakat Alucard Ve Walter tarafından engellenince Güney Amerika'ya kaçmışlardır. Vampir ordu projesi ikinci dünya savaşından kalma olsa da Max Montana uzun ve kanlı bir savaş çıkartmak amacı ile projeyi tekrar hayata geçirmeye çalışır.

Kendi görüşüm;

İzlediğim en iyi vampir serisi olmasının yanın da en sevdiğim animedir. Kan, vahşet, korku, gerilim hepsi bu animede toplanmış. Kesinlikle mükemmel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 2 yıl sonra...
 • İleti 6
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • antioksidan

  1

 • ozman

  1

 • darkeros

  1

 • SanG_elf

  1

 • 1 ay sonra...
 • 2 hafta sonra...

şuan en sevdiğim animelerden biri olupta devam eden tek seridir. oda devam ediyor diyorum ama her bir bölüm ayda yılda bir zor çıkıyor. ova nın 9. bölümü çıkmadan bugün tesadüf eseri gördüğüm ufak bir bölüm var; Hellsing dawn adında. 9 dakikalık bir ova ölüm meleği Walter'ın gençlik zamanını anlatıyor. tek bölümlük müdür yoksa devamı gelecek mi onu bilmem ama hayranları için 9. ovadan önce izlenilebilecek kısa da olsa hoş bir anime; ya da ufak bir teselli diyelim :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bitmesini bekliyorum şu anlık. 1 bölümü 1 yıla yakın süre beklemek pek bana göre değil. Bitsin,toplu şekilde izlerim. Çok bahsedilen ve çok övgü alan bir seri. O yüzden baya beklentim var bu seriden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 2 hafta sonra...

Çizimleri ve konusu bakımından tv'serisinden farklı bir çalışma olmuş.Olayı gerçek hayatda'da rivayet edilen,üstüne kitaplar yazılıp filmler çekilen nazi vampirlerine bağlaması ilgi çekici olmuş.Tek sıkıcı tarafı uzun bir süre zarfında çıkması,fakat beklediğimize değiyor,çok iyi çizim kalitesi ve animasyon ile önümüze sunuluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 10 ay sonra...

Hellsing'in son OVA'sının fragmanı yayınlandı:

Ayrıca bu OVA sonuncuymuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?