Jump to content
  • Kayıt Ol

En Üzücü Anime Anları (Top 5) Spoiler İçerir

Fingolfin

Önerilen İletiler

************Dikkat! Bu Yazı Feci Derecede Spoiler İçermektedir. Yemek İstemiyorsanız, Bu Konudan Ayrılın. Uyarmadı demeyin. Artık Sorumluluk Sizde. :D **************** 

İzlediğimizde gözümüzü dolduran, belki ağlatan; kalbimizi, içimizi sıkacak kadar bizi etkileyen çeşitli sahneler görmüşüzdür. İşte ben de izlediğim animeler içinden bazı hatırladım bu türden anları sizlerle paylaşacağım. Dediğim gibi hatırladığım ve izlediğim kadarıyla yazabileceğim. Bu niye yoktu demeyin. :D 

5. One Piece

Gizli İçerik

-- Ateş Yumruk Ace'in Ölümü...

304a291ee58d93336e5067185a8a9737.jpg

Ace'i kurtarmak için girilen o kadar mücadelenin ardından tam başarıya ulaştık derken, Ace'in böğrünün deşilmesi hepimizi şok etmiştir eminim.

4.  Naruto ve Shippuuden

Gizli İçerik

- Jiraya, Asuma, Minato+ Kushina, Sandaime Hokage, Neji, Itachi vb.

A1O-V_zCEAIk82H.jpg

Naruto anime serisinde pek çok böyle olay vardır. Ve çoğunluğu göz yaşlarına boğar bizi. Özellikle Jiraya'nın ölümü ve Naruto'nun öğrenmesi bölümleri oldukça duygusaldı. Ve tabi en etkililerinden biri de Kushina ve Minato'nun bebek Naruto başında öldüğü sahnelerdi. :desperate2-onion-head-emoticon:

3. Shigatsu wa Kimi no Uso

Gizli İçerik

- Kaori'nin Ölümü

tumblr_okaq41lSNn1vgh64ho1_500.gif

:crying2-onion-head-emoticon:

2. Clannad After Story

Gizli İçerik

- Nagisa'nın ve Ushio'nun ölümü

87b05dc231985c6900ee5c2f989b183e.jpgf43941e3142c629688d0badfc27220e7.jpg

Gerçekten çok kötü anlardı. Hatırladıkça kötü olurum. :dying-onion-head-emoticon:

1. Grave of Fireflies

Gizli İçerik

- Setsuko ve Seita'nın Ölümü

screen-shot-2013-12-23-at-10-17-43-pm.png

Muhtemelen beni en çok etkileyen, üzen bu animedir. Adını duymak bile beni üzmeye yetiyor. Gerçekten çok feciydi. 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gizli İçerik

Üzücü olaylar ölümlerle sınırlı değil tabi ama bu başlık öyle oldu. Neyse. Sizleri de üzdüysem kusura bakmayın. :( 

• Beğeni 3
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yemişim Ace'i

Gizli İçerik

n ölümünü.

Merry'ye Veda

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10 saat önce, Hikari no Kishi dedi ki:

Yemişim Ace'i

Gizli içeriği göster

n ölümünü.

Merry'ye Veda

Ne O, ne de Bu, benimki bu :P Ateşböceklerinin Mezarıda çok üzücüydü ve Ero-sennin :(

Gizli İçerik

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5 dakika önce, baryshx dedi ki:

Ne O, ne de Bu, benimki bu :P Ateşböceklerinin Mezarıda çok üzücüydü ve Ero-sennin :(

İçeriği gizle

Abi son sözleri tüylerimi diken diken ediyor ya

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6 dakika önce, Hikari no Kishi dedi ki:

Abi son sözleri tüylerimi diken diken ediyor ya

Aynen, Roger'ın One Piece gerçekten var sözünü, açarak tekrarlamış reis. Dağ gibim adam :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Code Geass 2. sezon

Gizli İçerik

Lelouch'a hafızası unutturulduktan sonra yanına kardeş diye koydukları, insanların donduran yetenekte çocuğun Lelouch kaçsın diye yeteneğini üst üste kullanmaktan kendini yiyip bitirdiği an. Lelouch bile yapma diye isyan etmesine inat. Ben de pert oldum orada. Ne animeydi be.

Bana bu yorumu yaptırmayacaktınız, şimdi gidip 2. sezonun o efsane ilk açılışını dinlemek farz oldu.

Düzenlendi: (aysöken)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)
On 05.06.2017 at 04:52, Kudo Shin'ichi dedi ki:

2. Clannad After Story

İçeriği gizle

- Nagisa'nın ve Ushio'nun ölümü

87b05dc231985c6900ee5c2f989b183e.jpgf43941e3142c629688d0badfc27220e7.jpg

Gerçekten çok kötü anlardı. Hatırladıkça kötü olurum. :dying-onion-head-emoticon:

Şu bölümlerde döktüğüm gözyaşları ile bilgisayar bozulmadıysa bir daha bozulacağını sanmıyorum.

Gizli İçerik

Şu bölümü izledikten sonra Gin benim için en adam karakterdir.

Gizli İçerik

Going Merry adamdır...

Düzenlendi: (Tolip)
  • Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1. Rose of  Versailles

Gençlik travmam diyebilirim aslında. Beni üzense kimin olduğunu spoiler içerisinde açıklayayım, aslında bu seride beni üzen o kadar çok şey vardı ki ama 2-3 kişininkini kimse es geçemiyordur eminim. Beni en çok üzense 3 kişiyle alakalı andı;

Gizli İçerik

İikini Oscar sevgimi bilen herkes tahmin etmiştir. Oscar'ın ölmesi aslında Andre'nin gidişinden sonra bize sunulan en güzel finaldi ve onun, yani Oscar'ın kendine yakışacak derecedeki o asilce gidişi. Bir ölüm sahnesi bir karaktere ancak bu kadar yakışabilirdi. <3

images_CABQJQV1.jpg

Gizli İçerik

Oscar varsa üzen ardından da hemen Andre gelir elbette. Ah Andre'ciğim ah.... :(

26f943e8-0a7f-4859-9887-f658d8d2a364.jpg

Gizli İçerik

Annesi kötü olsa da onun masumluğunun yok edilişini kaldıramamıştım asla ki o dönemlerin gerçekçiliğinin yansıtılışıydı aslında bize ve o Charlotte'un kendini aşağıya bırakışını Ikeda gibi kimse güzel betimleyemezdi zaten. :(

95fa22b99eadfe5dccaf56876628c5cf.jpg

2. Rurouni Kenshin Tsuiokuhen

Fazla söze gerek yok  aslında,

Gizli İçerik

o finalindeki Kenshin'in Tomoe'ye olan özlemini betimlediği sahne ve elbette Tomoe'nin gidişi. :(

tumblr_m1ztufrfai1r621gdo1_500.gif

3882048828_6c964673a0_z.jpg

3. Legend of the Galactic Heroes

Aslında böyle bir seride ölümler en doğal şey. Sadece beklemediğim anda gelen, başımdan aşağıya kaynar suları döken bazı anlar var işte, LoGH'un da bu konuda aşağı kalır yanı yoktu ama en çok da biri var ki o an benim için de zaman durmuş gibi hissettim.

Gizli İçerik

Wenli beni çok ama çok üzmüştü.

Nooooooo.jpg

4. Fruits Basket

Bana animelerde ve mangalarda ölümden daha fazla etki bırakan bazı sahnelerin de olabileceğini öğreten ilk yapımdı aslında Furuba. Bunu öğretirken çok acımasızdı ama ben bu yapıma dair her şeyi ayrı ayrı severim ki etkilediği an da neredeyse her sahnesine herbir hikayeye güzelce serpiştirilmişti. Aslında bu yapımın hepsi animeye adam akıllı uyarlansa son 3'ümü kesinlikle bu isme ayırırdım çünkü seride her karakterin geçmişi ve hayatının işlenişine dair o kadar çok etkileyici şey var ki. Bu manga kadar dopdolu olan bir shoujo okumadım henüz, kolay kolay da geleceğini sanmıyorum.  Seride yer alan karakterlerden olduğu için mangasında da flashbacke gidip detaylıca okuduktan sonra (animede konusu geçen bir sahne aslında, yani animeyi izleyenler rahatlıkla bakabilir) beni en çok üzenlerden biri

Gizli İçerik

Katsuya x Kyouko sonuydu.

Katsuya-and-Kyoko-fruits-basket-25301700-365-347.png

kyoko_and_katsuya_by_hirohapyface.jpg

Bunun dışında ise seride en çok üzen sahnelerden birisi Hatori Sohma'nın geçmişinde olan;

Gizli İçerik

sevdiği kadının hafızasını silme mecburiyetinde kaldığı bölümdü. Daha doğrusu bu hikayeyle ilgili tüm bölümler. Animede de olan sahneler ama detaylısını mangasından bulabildim.

hqdefault.jpg

hatori_kana_v2.png

Bir de,

Gizli İçerik

Momiji'nin annesinin Momiji'nin taşıdığı laneti kaldıramadığı için annenin unutmak için hafızasını sildirmek zorunda kalmaları.

aba552e90aee5f0eae0e9cc05dc8130a.jpg

momiji & mom.jpg

5. Sanırım bu kısma Clannad koyulmalıydı. Clannad After Story gibi birçok serinin sahip olduğu, yani  beni üzen anlar olsa da Touch serisini şimdilik geçebileni yok.

Gizli İçerik

Cross Game izlediğim için böyle bir anın gelmesini bekleyerek başladım ama işte bekleyerek başlasan da karakterleri sevince o ana ne kadar hazırlıklı olsan da etkiliyor. Ka-chan'ın üçlü gruplarını terk edişi, yani kaza geçirip ölüşü. Aslında o an sonrası gelen bölümler üzmüştü ama ona ait sahneleri bulamadım şimdi. Üçlüyü birlikte hatırlamak adına öyle bir sahne eklemek istedi bu gönül.  :)

vlcsnap-2016-01-09-12h45m40s341.png

• Beğeni 3
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?