Jump to content
  • Kayıt Ol

Koe no Katachi

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

Koe no Katachi

2016
9.1
89K
Koe no Katachi Afişi
İNGİLİZCEA Silent Voice
ORİJİNAL聲の形
DİĞERThe Shape of Voice, A Silent Voice: The Movie
KATEGORİFilm
KAYNAKManga
BÖLÜM SAYISI1
SÜRE2 saat 10 dakika
GÖSTERİM17 Eyl 2016
STÜDYOKyoto Animation
TÜRDram, Okul, Shounen
TANITIM

İshida Shouya Orta okul öğrencisidir ve tüm can sıkıntısını başkaları ile uğraşarak atabileceğini düşünmektedir. Bir gün okula yeni biri transfer olur. 

Nishimiya Shouko, işitme ve konuşma engeli  bir kızdır.  Bu yüzden oldukça sıkıntılı günler geçirmiş, İnsanların ona kötü davranması sonucu okulunu bile değiştirmek zorunda kalmıştır. Shouya, shouko'ya da zorbalık etmekten geri kalmaz hatta dozunu bile kaçırır.  Orta okuldan mezun olduktan sonra  İshida'nın yaptığı kötülükler karşısına çıkmaya başlar ve istenmeyen kişi haline gelir. 5 yıl sonra bu ikili tekrar karşılaşır ve ishida yaptıklarıyla yüzleşmeye karar verir.

SESLENDİRME KADROSU
Shouko Nishimiya Saori HayamiJaponca
Shouya Ishida Miyu IrinoJaponca
Yuzuru Nishimiya Aoi YuukiJaponca
Naoka Ueno Yuuki KanekoJaponca
Tomohiro Nagatsuka Kensho OnoJaponca
Pedro Ryuinosuke WatanukiJaponca
Miyoko Sahara Yui IshikawaJaponca
Maria Ishida Erena KamataJaponca
Satoshi Mashiba Toshiyuki ToyonagaJaponca
Miki Kawai Megumi HanJaponca
YAPIM EKİBİ
Naoko Yamada Yönetmen, Resimli Senaryo Taslağı
Youta Tsuruoka Ses Yönetmeni
aiko Jenerik Şarkı Bestesi, Jenerik Şarkı İcrası, Jenerik Şarkı Sözleri
The Who Jenerik Şarkı Bestesi, Jenerik Şarkı Sözleri, Jenerik Şarkı İcrası
İLGİLİ YAPIMLAR
Kaynak Koe no Katachi

Kişisel not:

Gizli İçerik

Mangasını yarım bırakmıştım. Çevirimi yavaş geldiğinden sıkıldığımdan mı bilmem ama animesini gece uykuma rağmen bir solukta izledim.

Öncelikle tüm sanatçılar (anime, manga sinem vs..) genelde bu acitasyon olayını çok kullanıyorlar. Bu iyi mi, kötü mü, insanlar empati yapıyor mu, yoksa mal mal izleyip geçiyor mu veya başka bu gibi şeyleri bilmem. Kenara koyup geçiyorum. Bunların dışında değerlendirecek olursam; Başlarken mangasını hatırlamadım. Hatta başında of gene mi bu muhabbetler bile deyip droplamayı düşündüm ama biraz geçtikten sonra, oha bitti! Ne ara izledim lan ben bunu!? dedim. Bayıldım.

Ishida karakterini çok sevdim yaptıkları ile yüzleşmelerini, Nishimiya ile iletişimini vs. Genel olarak yumuşak sıcak ve samimi geldi. Animasyonu iyi idi. Özetle sonunda aklıma gelen tek şey, Bumerangtı. Yaşarken yaptığımız eylem ve hareketleri ben bumeranga benzetirim.  Eninde sonunda iyi veya kötü döner. Bana göre zaman kaybı değildi ama herkesin aynı şekilde keyif alıp izleyebileceğini sanmıyorum. bir kısım kesinlikle sıkılacaktır. Bir kısım acıtasyonuna takılıp eleştirecektir. 

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çevirisini sabırsızlıkla beklediğim yapım. (çevirisi var biliyorum da ben başka birinin çevirisini bekliyorum :P) Uzun zaman önce mangasından birkaç bölüm okumuştum. Hayal-meyal hatırlıyorum bazı şeyleri. Millet yere-göğe sığdıramıyor filmi. Bakalım benim izlenimim be olacak izleyince.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Filmi izleyeceğim ama hâlâ nete iyi bir versiyonu düşmedi diye biliyorum. En azından, en son baktığımda yoktu. Eğer nete düşerse o gün izlerim. O zamana dek merakla beklemedeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel filmdi.

Gizli İçerik

İlk yarım saati neredeyse sinir krizi geçirecektim. Özellikle kızın işitme cihazlarını attığı yerde. Kendim de kullandığımdan mıdır bilmem ucuz şey değil onlar hem 1 de değil benim gibi 2 tane kullanıyor. En ucuzu bizim parayla 1000 lira. 8 çiftten fazla kayboldu ya da zarar gördü. Bedelini en kötü şekilde ödedi.

Yalnız kızda da peygamber sabrı varmış. hem konuşamıyorsun hem de itin biri seninle uğraşıyor. Neyse sakinim! 

• Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?