Jump to content
  • Kayıt Ol

Anime Danışma / Tavsiye / Öneri

painscream

Önerilen İletiler

Konu kapatıldığından beri yeni başlık açılmamış. Ben de böyle bir başlık açayım dedim. Umarım bir mahsuru yoktur.

Hangi animeye başlamalıyım? Şu seri nasıldır? Şu konuları içeren anime önerir misiniz? gibi sorularınızı bu başlık altında sorabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İnternetimin yeniden 8 mbite çıkmasıyla indirmeyi plandığım serileri indirdim ama şuan ne izlesem diye düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Elimdeki seriler:

1) Another

2) Katanagatari

3) Motto To Love Ru

4) Spice and Wolf

5) Gantz

6) Kurenai

7) Denpa Onna to Seishun Otoko

8) Phantom ~Requiem for the Phantom

8 seri var şuan elimde. Bir kaç tane de film. Önerilerinizi ve seriler hakkındaki görüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Anket olsa en çok hangisini begendin Spice and Wolf derdim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aksiyon ve dram istiyorsan Phantom derim.Müzikleri de gayet güzeldir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok fazla diyalog çekerim diyorsan Katanagatari izleyebilirsin ama ondan fazlasını ararım diyorsan uzun bir süre yanaşma derim.Bence gereğinden fazla diyalog yerleştirilen bir yapım,bununla da kalınmamış çok yalın bir dille anlatım iliştirilmiş.Güya efsanevi bir olay anlatılıyor,anlatıcı karakter kız ''lay lay lom'' havasında hikayeyi ortaya döküyor.Bence bunu eleyebilirsin,sonraya at yani,ben ite kaka götüyürüyorum seriyi. :DGantz konu itibariyle iyidir ama bir tek konu seriyi kurtarmaya yetmiyor maalesef.Spice and Wolf serisi de aynı şekilde icraatten çok konuşmayla giden bir seridir.Kurenai iyi bir seridir ama sonu olmayanlardan,küçük bir kızı koruyan erkeğimiz etrafında döner.Denpa Onna to Seishun Otoko ise Shaft tarzını seviyorsan iyi gidecek animelerden biri.Bana hitap etmediği için izlerken acayip sıkıldığımı hatırlıyorum, filmde belirtilmese de E.T esinlenmesi olan sahneler görebilirsin.

Benim de önereceğim isim Phantom olacaktır.Her şeyiyle izleyicisini kendine bağlamayı başarabiliyor. Aksiyonuyla, müziğiyle, karakterleriyle,aklına gelebilecek her özelliğiyle güzel bir seyirlik diye düşünüyorum.Listendeki diğer isimleri de sevebilirsin belki painscream ama bana göre önceliğin Phantom olsun. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Phantom serisi demek. Önceliği ona vereceğim o zaman. Pek kaliteli seriler yok bu aralar elimde. O yüzden şimdilik sırayla, bunlar bitene kadar iyiden kötüye doğru izleyeceğim sanırım. Bilgisayarım da yer de yok, başka seri de indirmiyorum. Teşekkürler tavsiyeleriniz için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kure-nai yi izle abi hepsinin içinde en iyisi en enerji yayanı o. Another'ı Gantz'dan önce izlemelisin, böylelikle gazı kaçmaz. Katanagatari biraz gereksiz gibi ama çok değil, değişik bir baş karakteri var nasılsa--> spice and wolf ben izledim ama hiç birşey hatırlamıyorum o derece bir anime.:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konu Yardım Bölümü' ne taşındı.

Böyle daha iyi olacak sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar uzun süre izledikten sonra ara verip aksiyona geçmiş birisi olarak.. Tekrardan aksiyon yanında ara ara romantik komedi yada drama romantizm.. gibi yada drama komedi. tarzı birşey izlemek istiyorum.. aksiyonun ön planda olmadığı daha çok Drama Komedi ve Romantizm.. Bu 3 tür den en azından birisinin ağırlıkta olduğu bir anime önerisi alabilir miyim ??

Bu türlerde izleyip beğendiklerimi söyleyeyim ki tekrardan öneriler arasında gelmesin. :)

Kimi Ni Todoke

Toradora

5 Centimeters per Second

Angel Beats

Ano hana

Denpa teki na Kanojo

Kaichou wa Maid-sama!

Lovely Complex

Skip Beat!

Summer Wars

Toki wo Kakeru Shoujo

Beelzebub (sadece komedi türünü barındırıyordu)

Evet arkadaşlar önerilerinize açığım bu arada

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora 6 bölümlük anime de inenler listesinde.. :)

Önerilerinizi bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tavsiyeler için çok teşekkür ederim.. :) Bu arada anime tavsiyeleri bölümü çok genel durduğu için o yüzden yazmadım. sonuçta özel bir tür önerisi istemeyi düşündüğüm için yeni bölümü açmıştım..Amaca daha kısa yoldan ulaşabilmek için.. ve burada aldığım öneriler hakkında birşeylerde sormayı düşünüyorum.. Sonuçta anime tavsiyesi bölümünü sohbete çevirmiş olacaktım oraya yazsa idim..

Peach Girl ... 2006 yapımı ancak grafikleri konusunda bilgi alabilir miyim ? tabi indirmeye başladım şimdiden ama. merak ettim. :)

Kimi no ıro Machi : Ciddi anlamda güzel bir animeye benziyor istediğim grafikler diyebilirim ama içinde ecchi bulunması canımı sıktı.. ecchi içinde ne kadar var?? abartılı mı yoksa az mı ?

ve

Hanayori dango konusu itibari ile güzel duruyor ama grafikler konusunda Yorumunu almak isterdim. :) Sizlere de zahmet olmazsa ? :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uzun zamandır anime izlemiyorum, şöyle yanarlı dönerli, aksiyonu bol olan, olmadı komedi+romantizm tarzı yeni anime(ler) varsa önerebilirsiniz yani. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Higurashi no Naku Koro ni ve Higurashi no Naku Koro Kai yi izleyebilirsin gerilim açısından iyidirler..Ben hatırlıyorum izlerken kan şekerim falan düşmüştü :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uzun zamandır anime izlemiyorum, şöyle yanarlı dönerli, aksiyonu bol olan, olmadı komedi+romantizm tarzı yeni anime(ler) varsa önerebilirsiniz yani. :D

Steins Gate

Guilty Crown

Mirai Nikki

ilk aklıma gelenler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Guilty Crown'ı beğenmemiştim, diğer ikisini de izledim. Yok mu arttıran? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Guilty Crown'ı beğenmemiştim, diğer ikisini de izledim. Yok mu arttıran? :D

FSN, Busou Renkin, FMP,DTB, Utawarerumono,İsekai no Seikiji Monogatari hepsini seveceğine inanıyorum izlemediysen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Yeni diyorum yahu. :D

Yeni dediğin için bu dönemden önereyim hemen sana.

Saint Seiya Omega (gerçi orijinal serinin devamı demek mümkün. Hala izlemediğini biliyorum. Çok ayıp ediyorsun)

Zetman: Mangası çok daha iyi dursa da anime hiç fena değil. Her bölüm kapışma bulmak mümkün.

Jormungand: Silah taciri kaçık bir kızın ekibi ile dünyanın bir çok yerinde yaşadığı aksiyona dahil olmak gibisi yoktur herhalde.

Öyle herkese de tavsiye yapmam ona göre :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aksiyon için Fate/Zero ve Eureka Seven Ao, konudan alakasız için Nazo no Kanojo X

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yeni dediğin için bu dönemden önereyim hemen sana.

Saint Seiya Omega (gerçi orijinal serinin devamı demek mümkün. Hala izlemediğini biliyorum. Çok ayıp ediyorsun)

Zetman: Mangası çok daha iyi dursa da anime hiç fena değil. Her bölüm kapışma bulmak mümkün.

Jormungand: Silah taciri kaçık bir kızın ekibi ile dünyanın bir çok yerinde yaşadığı aksiyona dahil olmak gibisi yoktur herhalde.

Öyle herkese de tavsiye yapmam ona göre :)

O kadar hukukumuz var Bahadır abi, yap bi' zahmet. :D Saint Seiya'ya devam edemememin sebebi tamamen masaüstünün çökmesidir. :(

Jormungand'ın konusu iyiymiş harbiden, onu izlerim kesinlikle.

@chobits, @animedyum

İsekai no Seikiji Monogatari ve Nazo no Kanojo bunları izlemedim yazdıklarınızın arasından, download list'e ekliyiveriyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Aradığım anime türü : Aksiyon, Macera, Gerilim(olsa da olur olmasa da olur), Doğa üstü - Fantastik olabilir. Komedi de olursa tadından yenmez :D

Tabii ki öncelik aksiyon'da Samurai tarzı güzel ve etkileyici katana savaşları olan (bitmiş olursa daha iyi olur) animeler arıyorum. :D

Örnek olarak : Gintama veya Samurai Champloo

http://myanimelist.net/animelist/3njoythesilence

Burdakilerden hariç tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Listene bakamadım aklıma gelen ilk tavsiyeyi söyleyeyim, Rurouni Kenshin. Bunun yanı sıra Shigirui, biraz da farklı konsepte sahip olan Afro Samurai.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Katanagatari bu seriyi izlemeni tavsiye edebilirim :D

biraz uzundur bölümleri ama güzeldir :D iyi seyirler :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?