Jump to content
  • Kayıt Ol

Anime Danışma / Tavsiye / Öneri

painscream

Önerilen İletiler

@Sakaki Mei

Dediğin kriterlere uyan çok bölümlü anime bulman zor. O sayıdaki bölümlere ancak uzun soluklu shounenler erişebilir. Gerçi en çok demişsin ama yine de not düşeyim dedim.

Gerilim ve Another tarzında anime istiyorsan, sana önerim; Higurashi serisine ve Shiki'ye bakmandır. Komedi ve macera içinse Dragon Ball adil bir seçim olacaktır One Piece hoşuna gittiğine göre.

Bu arada eliniz değmişken bana da bir tavsiyede bulunun. Tek isteğim izlediğime değecek, sağlam bir anime. Bitirdiğimde iyi ki bu seriyi izledim yada şu ana kadar neden izlememişim tepkileri vereyim.

Not: Kami-sama'nızı seviyorsanız animenin içinde dövüşen liseli karakterler yada büyük gözlü karakterler olmasın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Korku gerilim Higurashi no naku koro ni izle.İzlerken gerilen arkadaşlarım var.

Umineko no naku koro ni(onun kadar olmasada idare eder) D-grayman aksiyon macera,komedi ve korku içeriyor.Monster korku gerilim dedektiflik( baş yapıtlar içerisinde) King of Thorn (film)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@SakakiMei

Shiki'yi önerebilirim. Ova'larıyla beraber son 7 bölüme kadar pek fazla gerilim yok ama o son 7 bölüm çok harikadır.

@Aequitas

İzlemediysen Nhk ni Youkoso ve Sarai-ya Goyou önerebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Soul Eater'ı izleyebilirsin. Oruçtayken izlemesi hoşuma gitmişti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eski veya yeni farketmez, komedi ve maceralı anime arıyorum :D ama en fazla 150 bölüm olsun...

Dragon Ball var. Kendi serim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada eliniz değmişken bana da bir tavsiyede bulunun. Tek isteğim izlediğime değecek, sağlam bir anime. Bitirdiğimde iyi ki bu seriyi izledim yada şu ana kadar neden izlememişim tepkileri vereyim.

Not: Kami-sama'nızı seviyorsanız animenin içinde dövüşen liseli karakterler yada büyük gözlü karakterler olmasın.

Senin için kendi çevirdiğim seri olan Lupin The Third: The Woman Called Mine Fujiko'nun yanında, İnitial D, Tsuritama ve Kaiji'yi öneririm.

Devam edenlerden ise Kuroko no Basuke, Sword Art Online ve Kokoro Connect beğendiklerim. Ayrıca Hermit'in çevirdiği Campione'yi izlemedim ama çok övüyorlar. Onu da izleyebilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende önereyim Serhat; Ergo Proxy, Claymore, Macross Frontier, ghost in the shell,chobits, Tsubasa chronicles, xxx holic, gundam 00, natsume 1-4

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Merhabalar

Ben Naruto'yu izlemeye başladım. 170'e kadar geldim. Birkaç sene önce bir yerlerde okumuştum, bu son bölümlere doğru epey bir filler varmış. Acaba bu 160lardan sonra son bölüm olan 220'ye kadar hep filler mı?

Bir bilgisi olan varsa sevinirim. Animelerde filler izlemeye pek dayanamıyorum. Eğer buradan sonrası hep konu dışı bölümlerse doğrudan Shippuden'e geçeyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Merhabalar

Ben Naruto'yu izlemeye başladım. 170'e kadar geldim. Birkaç sene önce bir yerlerde okumuştum, bu son bölümlere doğru epey bir filler varmış. Acaba bu 160lardan sonra son bölüm olan 220'ye kadar hep filler mı?

Bir bilgisi olan varsa sevinirim. Animelerde filler izlemeye pek dayanamıyorum. Eğer buradan sonrası hep konu dışı bölümlerse doğrudan Shippuden'e geçeyim.

135'ten sonuna kadar fillerdi galiba. Direk ikinci seriye geçmen daha iyi olur. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım öyle gözüküyor.

Hani güzel bir şeyler varsa kaçırmak da istemiyorum ama öte yandan filler çok boğuyor beni.

Bir de dikkat ettiniz mi bilmem ama fillerlarda bariz bir şekilde çizim kalitesizliği göze çarpıyor.

Neyse ya, pas geçiyorum.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Bir tür arıyorum ben. Say: I Love You serisindeki bayan karakter özelliklerindeki (ana karakter) erkek karakteri içinde barındıran bir yapım arıyorum. ( Böyle karışık oldu sanırım, binbougami ga da Ichiko da geliyor aklıma.)

Karakterin kimseye güvenmediği, arkadaşı olmayan, sadece kendini düşünen erkek karakter içeren bir anime arıyorum, aklınıza böyle bir seri geliyorsa yazarsanız çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo
Bir tür arıyorum ben. Say: I Love You serisindeki bayan karakter özelliklerindeki (ana karakter) erkek karakteri içinde barındıran bir yapım arıyorum. ( Böyle karışık oldu sanırım, binbougami ga da Ichiko da geliyor aklıma.)

Karakterin kimseye güvenmediği, arkadaşı olmayan, sadece kendini düşünen erkek karakter içeren bir anime arıyorum, aklınıza böyle bir seri geliyorsa yazarsanız çok sevinirim.

"Say: I Love You"yu bilmem ama ikinci paragrafındaki tanım aklıma direkt Berserk'ün ana karakteri Guts'ı (ya da Gatts/Gattsu) getirdi. İçimden bir ses diyor ki Berserk'ü zaten biliyorsun ve aradığın tür bambaşka. Yine de aklıma gelmişken söyleyeyim dedim. Saygılar!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"Say: I Love You"yu bilmem ama ikinci paragrafındaki tanım aklıma direkt Berserk'ün ana karakteri Guts'ı (ya da Gatts/Gattsu) getirdi. İçimden bir ses diyor ki Berserk'ü zaten biliyorsun ve aradığın tür bambaşka. Yine de aklıma gelmişken söyleyeyim dedim. Saygılar!

Berserk izledim ve ana karakter tanımım az-çok uyuyor. Teşekkür ederim vakit ayırıp yazdığın için ama izlediğim bir seri kendisi. Başka önerisi olan varsa önerileri bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Berserk izledim ve ana karakter tanımım az-çok uyuyor. Teşekkür ederim vakit ayırıp yazdığın için ama izlediğim bir seri kendisi. Başka önerisi olan varsa önerileri bekliyorum.

Densetsu no Yuusha no Densetsu'daki Ryner geldi aklıma, ana karakter, sonlara doğru biraz açılıyor gerçi ama. Yaşam felsefesi ne olursa olsun beni ilgilendirmez, ben sadece hayatımı uyuyarak geçirmek istiyorum. :D

Geçmişteki yaşamında Sabishiigari no Akuma, Yalnız(lık) Şeytan(ı) olarak geçiyor. Biraz açık bir sonu var ama 2. sezon gelebilme durumu bence var, sonuçta manga devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Densetsu no Yuusha no Densetsu'daki Ryner geldi aklıma, ana karakter, sonlara doğru biraz açılıyor gerçi ama. Yaşam felsefesi ne olursa olsun beni ilgilendirmez, ben sadece hayatımı uyuyarak geçirmek istiyorum. :D

Geçmişteki yaşamında Sabishiigari no Akuma, Yalnız(lık) Şeytan(ı) olarak geçiyor. Biraz açık bir sonu var ama 2. sezon gelebilme durumu bence var, sonuçta manga devam ediyor.

Tamam, buna bir bakayım en iyisi. Teşekkürler. İndirmeye başladım. Başka öneri varsa devam edilebilir, onları da indirebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında zor bir istek olmuş painscream, bu tarzda karakteri olan yapımlar az diye biliyorum ama yine de anladığım kadarıyla öneri sunayım. :)

Bahsettiğin tipteki karakterler genelde başta bencildir ama zamanla amaçlarının farkına varır ve yavaş yavaş arkadaş edinir, paylaşmayı öğrendiği için de zaman içersinde kendini düşünmekten vazgeçer. Eğer bu tip olur diyorsan Hikaru no Go önerebilirim, Hikaru karakteri başta fazlasıyla bencil davranıyor ama sonra bu bencilliğini atıyor. Bir de bu kendini düşünen karakterler olayı başrolde değil de daha çok yan rolde olanlarda oluyor ve başrolümüz bu egoist kişiyi bencillik kalıbından çıkarmaya uğraşıyor. Major'un Goro'su da başlarda bencildir, hatta o seride kendini düşünen birden fazla egosit karakter vardır ama hepsi zamanla bu bencilliğinden kurtuluyor. Eğer bu tarz sorun değil diyorsan X Tv serisine de bir göz at istersen, onun başrol karakteri dediğin tanıma uyuyor. Biraz eski bir yapımdır ama Clamp'ın elinden çıkan iyi yapımlardan biri olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında zor bir istek olmuş painscream, bu tarzda karakteri olan yapımlar az diye biliyorum ama yine de anladığım kadarıyla öneri sunayım. :)

Bahsettiğin tipteki karakterler genelde başta bencildir ama zamanla amaçlarının farkına varır ve yavaş yavaş arkadaş edinir, paylaşmayı öğrendiği için de zaman içersinde kendini düşünmekten vazgeçer. Eğer bu tip olur diyorsan Hikaru no Go önerebilirim, Hikaru karakteri başta fazlasıyla bencil davranıyor ama sonra bu bencilliğini atıyor. Bir de bu kendini düşünen karakterler olayı başrolde değil de daha çok yan rolde olanlarda oluyor ve başrolümüz bu egoist kişiyi bencillik kalıbından çıkarmaya uğraşıyor. Major'un Goro'su da başlarda bencildir, hatta o seride kendini düşünen birden fazla egosit karakter vardır ama hepsi zamanla bu bencilliğinden kurtuluyor. Eğer bu tarz sorun değil diyorsan X Tv serisine de bir göz at istersen, onun başrol karakteri dediğin tanıma uyuyor. Biraz eski bir yapımdır ama Clamp'ın elinden çıkan iyi yapımlardan biri olduğunu düşünüyorum.

Ya aslında tam olarak anlatamamışım, bencil karakterin yanı sıra yalnız karakter istiyorum. Nasıl örnek versem, misal NHK Ni Youkoso serisindeki başrol karakterimiz gibi olabilir. (Otoku olmasını istemiyorum pek ama olursa da sorun etmem) Şu an tek aklıma o geliyor ama egoist karakter pek istediğim tanıma uymuyor, pek de anlatamamışım zaten. Dediklerini indirme listeme ekledim, hiç birini izlememişim zaten. Tam olarak anlatamamak da bir nevi benim beceriksizliğim. Bütün öneri yapanlara teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birazcık hafızamı zorladım ama tek bir şey bile gelmedi aklıma. Genellikle bu dediğin tanıma yan karakterler uyuyor ve birkaç bölüm sonra sığır ana karakter tarafından bu özellikleri değiştiriliyor. Berserk'in animesini izlemiş olabilirsin fakat mangasını okursan istediğin tanıma uyan kişiyi bulacağından emin ol. Gantz falan sarmıştır zaten seni, Berserk ile iyice ısınırsın mangalara.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Kendini adadığı tek davanın peşinden koşan, başkalarının ne yaptığıyla ilgilenmeyen, hedefe yönelik pratik işbirliklerine ister istemez girse de esasen yalnız olan ve sadece kendi gündemini takip eden karakter istiyorsan, Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto'nun ana karakteri Akidzuki. Neticede dava adamı olduğu için ilk seferde aklıma gelmemiş.

Irohanihoheto, Edo döneminin kapanışına fantastik bir yorum getiren, epik tarzda bir anime.

Temposu düşüktür; Fate/Stay Night gibi, 24 bölümde anlatılan hikaye pekala 15-16 bölüme sığdırılabilirmiş diyebilirsin; ama ilk seyirde epey sarar. Fazla atraksiyon olmadığından, ikinci defa seyretmesi bayar. Ben çok özlediğimden denemiştim, dört beş bölüm sonra sıkıldım. Son olarak, açılış müziği muhteşemdir, atlayamazsın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Birazcık hafızamı zorladım ama tek bir şey bile gelmedi aklıma. Genellikle bu dediğin tanıma yan karakterler uyuyor ve birkaç bölüm sonra sığır ana karakter tarafından bu özellikleri değiştiriliyor. Berserk'in animesini izlemiş olabilirsin fakat mangasını okursan istediğin tanıma uyan kişiyi bulacağından emin ol. Gantz falan sarmıştır zaten seni, Berserk ile iyice ısınırsın mangalara.

Gantz güncele yetiştiğimde diğer okuyacağım manga Berserk. Teşekkürler önerin için tekrardan.

@Bakayalo

Eklediğim listeme seriyi. Çok teşekkürler önerin için. İngilizcem biraz zayıf şuan Türkçe çevirisi de yok. Biraz bekletebilirim tam anlamak için seriyi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

herkese selamlar arkadaslar ben bir anime manyağı olaraktan hoşuma giden türde anime aramak için biraz yardım alıyım dedim size zahmet bana öncelik Komedi yada Romantik Komedi olabilir. Fakat animenin SONUNDA konunun bir yere bağlanmış olmasını istiyorum LÜTFEN yarıda kaldığı zaman kafayı yiyecek gibi oluyorumda şimdi size anime listemi ve istedigim türe benzeyen animelerden bikaçını yazacağım önerilerinizi yapmadan LİSTEME bakarsanız çok çok çok sevinirim sizde boşa yazmamış olursunuz .. ÖRNEK: Kaichou Wa Maid-Sama, Kimi Ni Todoke, GTO Great Teacher Onizuka, Lovely Complex, Mamoru-Kun Ni Megami No Shukufuku Wo, Mashiroiro Symphony, Special A, The World God Only Knows, Baka to Test to Shoukanjuu, Itazura Na Kiss.. özel güç, savaş felanda olabilir animede ama önemli olan komedi, az romantizm olması ha fakat ecchide olabilir icinde cünkü ecchilerde acayip komedi oluyor Seikon no Qwaser, Dears, Sekirei Vb. ve işte Myanimelist linkim: http://myanimelist.net/animelist/ACIMASIZ

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kore Wa Zombie Desu Ka diyeyim, listende göremedim. Komedi, aksiyona girer sanırım. Angel Beats diyorum arkasından. Aklıma gelenler bunlar şu anlık. Daha gelen olursa özel mesaj yoluyla veya buradan yazarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bakayalo

Yeni sezondan Tonari no Kaibutsu-kun tam senlik; ama bir yere bağlanır mı bağlanmaz mı, orasını zaman gösterecek. Her bölümde karakterler ve ilişki mesafe katediyor (tuhaf mesafeler olsa da), dolayısıyla iyi kötü bir yere bağlanacağını sanıyorum. Kusogaki tercüme ediyor an itibariyle.

Tamamlanmış dizilerden NHK ni Youkoso! hararetle tavsiye edeceğim bir anime. Daha ziyade psikolojiktir, ama komedisi sağlam, romans da süregiden bir alt tema olarak mevcut. Hikikomoriliğe sunduğu çözümde ucuza kaçtığı kanaatindeyim; bence yazar kendi tecrübesini pervasızca genellemiş. Sırf o yüzden benim listemde notu 9'dur. Çözümsüz bırakılsaydı 10 numara bi anime olurdu benim için. Öte yandan sen çözümsüzlüğü sevmediğine göre bu da tam senlik bi anime olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kore Wa Zombie, Angel Beats ve NHK'i indirmiştim simdi ön sıraya aldım izlemek icin eyw Tonari de listeme ekledim cok tskler güzel acıklamalar icin aklınıza gelirse söyleyin hayvan gibi izliyorum sölemesi ayıp :D ha bu arada anime sadece kız odaklı olmasın mümkünse romantik felan olunca zaten haliyle erkek karakterde oluyor fakat sadece kızlı animeler oluyo benim tarzım değil...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zero no Tsukaima, Angel Beats, ef - a tale of memories, Sola , h2O, Myself ; Yourself, Campione, , Inukami, Nazo no Kanojo X sevme ihtimalinin yüksek olduğu seriler ancak Sola & h2O ve myself yourself dram&romance ağırlıklı yapımlar,eğer dram istemem dersen diğerlerine öncelik vermen daha iyi olur senin adına.Fazla abartıp karıştırmak istemedim, bittiğinde yine aynı tür istersen yardımcı oluruz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?