Jump to content
  • Kayıt Ol

Anime Danışma / Tavsiye / Öneri

painscream

Önerilen İletiler

Toki wo Kakeru Shoujo için ben de destek veriyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim için Toki wo Kakeru Shoujo, InuYasha ile Juuni Kokki bu tarzın en iyilerindendi. Tavsiye konusuna dönersek bu üç seri de bahsettiğin içeriğe sahip.

-Fushigi Yuugi

-Amatsuki

-InuYasha

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İki seferdir güzel tavsiyeler alıyorum teşekkürler hepinize. Şimdi sınavlardan sonra izlemeye başlarım. :D

Bu arada Suzumiya Haruhi'yi, Mirai Nikki, Amatsuki, InuYasha izlemiştim(Yukarıya yazmamışım, aklıma gelmediler :) ). Haruhi'yi hiç tavsiye etmem, izlemeyin. :P

NOT: Aklınıza başka geldikçe yazın gitsin. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Yeni bir tavsiye istiyorum. Konusu bir öğretmenin, koçun, direktörün vb hikayesini anlatsın. Böyle öğrencileri(oyuncuları) için çok güzel işler yapan biri falan. Örnek, GTO, giant killing izledim. İzlgilendiği kişiler kız veya erkek olabilir. Her türlü spor olabilir veya normal öğretmen olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kudo-san, Gokusen'ı tavsiye ederim. Ayrıca live action'ları da mevcut :qiyiii:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Wagaya no Oinari-sama

Ne bir öğretmen ne de sporla ilgili bir karaktere sahip ama ana karakterimiz, onu yıllar önce mühürleyen Mizuchi rahibesinin iki oğluna göz kulak olan bir tilki. Seri boyunca bu iki ufaklıkla ilgilenip onları bazı varlıklardan koruyup kolluyor. Tabii konusu sadece bundan dönmüyor, tilkinin geçmişinden filan da işlenmiş. Gerçi olay son 2-3 bölüm harem havasına sokulmuş. O da serinin bir light noveldan uyarlama olmasının etkisi kesin. :D

Bahsettiklerinden biraz farklı gibi ama çok uzak da değil. Dilersen bi göz at.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

One outs

HXH

FMAB

tarzı bir seri istiyorum arkadaşlar,neye başlasam bunlardan aldıgım tadı alamadım

aksiyonlu yada zeka oyunları olan bir seri arıyorum

klasiklerin çogunu seyrettim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ga-Rei: Zero, GetBackers, Jormungand aksiyon(One Punch Man diyecektim ama seyretmiş olma ihtimalin yüksek)

Gyakkyou Burai Kaiji: Ultimate Survivor, UN-GO, Majin Tantei Nougami Neuro zeka oyunları

Tavsiye ederim. :qiyiii:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aklıma gelmiyor pek ama aradığın şeylerin hepsini bir arada bulunduran ve daha fazlasını Detective Conan'ı izlemediysen tavsiye ederim. Özellikle direkt filmlerini bile izleyebilirsin. Animesini izlemeden de izlenebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

One outs

HXH

FMAB

tarzı bir seri istiyorum arkadaşlar,neye başlasam bunlardan aldıgım tadı alamadım

aksiyonlu yada zeka oyunları olan bir seri arıyorum

klasiklerin çogunu seyrettim

Herkesin zeka oyunu'ndan anladığı bir başka oluyor, haliyle benim anladığım formuyla Detective Conan, Kindaichi Shounen no Jikenbo, Blackjack, Master Keaton, Legend of Galactic Heroes, Arslan Senki, Souten Kouro'ya bakabilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Yüksek tempolu eğlence kat sayısı yüksek konsantre çok fazla bölüme sahip olmayan parodi/komedi animesi arıyorum

Şart değil fakat Haruhi misali marjinal anakarakterler olursa tadından yenmez.Stereotiplerden oluşması hiç sorun değil

Sadece cinsel esprilere dayalı olmasın direk soğuyorum.Aynı zamanda Seto no Hanayomedeki gibi sığır karakterlere alerjim var

Referanslar:

-Detroit Metal City

-Yondemasu yo Azezal-san

-İka Musume

-Nichijou

-Sakigake Cromartie Koukou

-Sayonara Zetsubou Sensei

-Space Dandy

-Angel Densetsu

-Saiki Kusuo no Ψ-nan

-Binbougami ga

Şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Önerileriniz için çok minnettarım.Üçünü de az çok izledim

Danshi Koukousei no Nichijou benim açımdan potansiyel vaat eden bir seri.Hatırlayamadığım nedenler dolayısıyla yarıda bırakmıştım ama devam edecek gücü verdiğiniz iyi oldu bakacağım

Arakawa Under the Bridge ilk başlarda ana erkek karakteri dolayısıyla ilgimi çekmişti ne yalan söyleyeyim anlamsız sahneleri ve göreceli olarak durgun yapısı yüzünden 3-4 bölüm sonra sıkılmaya başlayıp yarıda bıraktım.Tabi bunda zerre ilgi çekici bulmadığım dandere mi kuudere mi olduğu belli olmayan kaçık ana karakterin çok ön planda olmasının rolü büyük.Aynı sıkıntıyı Sakurasou no Pat na Kanojo da ve Denpa Onna to Seishun Otokoda çektim

Tonari no Seki-kun ise gerçekten eğlenceli bir okul animesiydi.Yaratıcılığı geliştirdiğini dahi söyleyebilirim.Sandalyenin başında bir sonraki bölüm bunun başının altından daha neler çıkacak dedirtecek kadar meraklanmıştım.Opening de çabası

Birçoklarından daha iyi olduğu aşikar

Başka önerileriniz varsa beklerim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arakawa'nın olayı ana karakterden ziyade yan karakterler ya, eğer onlara ısınamazsan pek sarmıyor doğrudur. Tonari no Seki-kun'un da Special bölümü falan da var yine benzer, İngilizce izleme problemin yoksa ona da göz atabilirsin.

Gerçekten yapımlara benzer bakış açılarımız var 1-2 kısım haricinde. O yüzden şöyle kendi listeme bakıp güldüğüm yapımları yazayım. Komedi pek izlediğim bir tür değil, zaten senin gibi kolay kolay beğenmiyorum komedi yapımlarını sebebi biraz da bu olabilir :D Yazdıklarımın çoğu düz komedi değil belki ama bölüm içerisinde yüzümde hep gülümseme bırakan yapımlar.

Aggressive Retsuko: Yine kısa bir yapım, bu sezondan. Ofiste çalışan ve işini seven Kızıl Panda'yı konu alıyor. İş hayatında bizi sinir eden şeyler onun da başına geliyor ve öfkesini metal yaparak kusuyor. 2-3 bölüm şans vermeyi deneyebilirsin, akıp gidiyor zaten eğer seversen.

Panty & Stocking with Garterbelt: Bunu anlatmaya pek kelimeler yetmiyor ama parodiler yer yer serpiştirilmiş. Konu olarak cennetten kovulmuş 2 meleğin, tekrar cennete gitmek için para biriktirmesini konu alıyor. Çizimler seni yanıltmasın, bölüm sonuna doğru güzel bir süpriz var :P Kara mizah mı desem, kirli bir mizah var ve bunu çok güzel başarıyor. Kapanışlardan sonrasını mutlaka kontrol etmeye bak.

Inferno Cop: Yine üstteki gibi kendine has bir tadı olan yapım. İzleyip görmek gerek ^^ Eğer sevildiyse aynı evreni paylaşan Uchuu Patrol Luluco da izlenebilir. Aynı stüdyo.

Moyashimon: Bakterileri görme yeteneğine sahip bir çocuğumuzun ziraat fakültesindeki tatlı maceralarını anlatıyor. İnsanı sıkmayan ve bilgilendiren bir yapım. Komedisi de fakültede yaptıkları ilginç aktivitelerden geliyor. Yine bu tarz benzer bir komedi de Gin no Saji'de mevcut lakin ben Moyashimon'da daha çok eğlenmiştim.

Kuragehime: Klasik Josei yapımı lakin sadece

bile bir sürü parodi var. Yeterince orijinal 4-5 kızın üniversite için aynı evde kalması üzerinden ilerliyor. İlk bölümüne ısınamazsan devamını izlemene gerek yok. Ama izleyip de seven çok erkek görmüştüm ^^

Osomatsu-san: Osomatsu-kun ismiyle 60 ve 80 yıllarında yer almış yapım, şimdi de günümüz anime standartlarına adapte olmaya çalışıyor. Bolca parodi göreceksin, ilk bölüm eğer sarmadıysa 3-4 bölüm daha şans ver. Daha da olmuyorsa zorlama çünkü hep aynı tatta ilerliyor. Arka arkaya 3-4 bölüm izlemek nedense sıkıyor, yavaş yavaş ilerlemesi daha makul.

Göz at bakalım sayfalarına, umarım izlememiş olduğun ve beğendiğin bir şeyler bulabilirsin bunlardan yola çıkarak ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Undermine

İnferno Cop'u bitirdim gerçekten iyi.Bu kadar düşük bütçeyle demek ki güzel işler çıkabiliyormuş.Uchuu Patrol Luluco ise ilk beş bölüm sıkıcıydı neyse ki sonradan sardı

Osomatsu-san'a başladım.Parodi yönü gerçekten güçlü.Muhtemelen 1 hafta içinde bitmiş olur

Moyashimonu bitireli çok olmadı.Belki de absürt yanı seriyi daha çekici kılmıştır.Önerileriniz baya yardımcı oldu bir kez daha minnettarım

Hedon

Onu da izledim

Daha fazla öneriye açığım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İyi bayramlar herkese.

Hakuouki animesi hakkındaki görüşlerinizi soracağım. Nasıldır? Samuray tagını görünce merak ettim ama eski çağ savaşları, samuraylar falan umduğumu bulabilir miyim? Shoujo tagı da var?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
İyi bayramlar herkese.

Hakuouki animesi hakkındaki görüşlerinizi soracağım. Nasıldır? Samuray tagını görünce merak ettim ama eski çağ savaşları' date=' samuraylar falan umduğumu bulabilir miyim? Shoujo tagı da var?[/quote']

Hiç bulaşma reverse harem. Zaten otome oyunundan uyarlama, bayan odaklı bir seri. Ben de samuraydır deyip ilk sezonu izlemiştim ve acı gerçekle yüzleşme durumunda kaldım :/

Senin de bu tarz yapımları sevmediğini düşünerek izleme diyorum.

Bunun yerine izlemediysen Akatsuki no Yona öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Akatsuki no Yona içinde Samuray diyemeyiz bence. Romantizm kısmı ağır basıyor bana göre. Fakat keyifle izleyebileceğin bir anime olduğu kesin. Samuray olaylarının gerçekten güzel işlendiği bir anime varsa bana da tavsiye edin :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Akatsuki no Yona içinde Samuray diyemeyiz bence. Romantizm kısmı ağır basıyor bana göre. Fakat keyifle izleyebileceğin bir anime olduğu kesin. Samuray olaylarının gerçekten güzel işlendiği bir anime varsa bana da tavsiye edin :)

Samuray diye önermedim zaten :/ Güzel bir anime olduğundan, macera ve aksiyonu olduğundan tatmin eder en azından.

Samuray animesi olarak Shigurui öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hiç bulaşma reverse harem. Zaten otome oyunundan uyarlama' date=' bayan odaklı bir seri. Ben de samuraydır deyip ilk sezonu izlemiştim ve acı gerçekle yüzleşme durumunda kaldım :/

Senin de bu tarz yapımları sevmediğini düşünerek izleme diyorum.

Bunun yerine izlemediysen Akatsuki no Yona öneririm.[/quote']

Reverse harem mi. :006: Hiç bulaşmayayım. Şimdi baktım bishounen falan da varmış taglarda. Ulen samuray deyince ben de ümitlenmiştim. İyiki sormuşum. Sağol Madman. :D

Yona'ya bakarım bir ara da bu da shoujo diyor? Shigurui'yi de bir inceleyeyim.

Bir de itirafta bulunayım. Şimdiye kadar bir kaç istisna dışında düzgün diyebileceğim bir samuray veya tarihi içerikli animeye rastladığımı hatırlamıyorum. İzlediklerim arasında Kenshin fena değildi ki ovaları izlemedim, Sword of Stranger güzeldi, Seirei no Moribito iyiydi. O kadar, başka hatırlamıyorum. Unuttuklarım var mı hatırlamadığımdan kelâm edemeyeceğim. Tavsiyelerinize açığım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Reverse harem mi. :006: Hiç bulaşmayayım. Şimdi baktım bishounen falan da varmış taglarda. Ulen samuray deyince ben de ümitlenmiştim. İyiki sormuşum. Sağol Madman. :D

Yona'ya bakarım bir ara da bu da shoujo diyor? Shigurui'yi de bir inceleyeyim.

Bir de itirafta bulunayım. Şimdiye kadar bir kaç istisna dışında düzgün diyebileceğim bir samuray veya tarihi içerikli animeye rastladığımı hatırlamıyorum. İzlediklerim arasında Kenshin fena değildi ki ovaları izlemedim' date=' Sword of Stranger güzeldi, Seirei no Moribito iyiydi. O kadar, başka hatırlamıyorum. Unuttuklarım var mı hatırlamadığımdan kelâm edemeyeceğim. Tavsiyelerinize açığım.[/quote']

Fuyu no Semi dermişim. :P Sakın bulaşma. hahahaha Ohohoho esas Tsuiokuhen OVA'sını izlemen gerekirdi. :/

Onun dışında, Shura no Toki önerebilirim. Güzel bir hikayesi ve işlenişi vardır. Basilisk sevebilirsin, ben fazla sevmemiştim ama sana hitap edebilir belki. Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto yavaş bir ilerleyişe sahiptir ama fena değildir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Pek düzgün samuray animesi olmadığına ben de katılıyorum. Shigurui iyidir ama kan olayı fazlasıyla var hoşuna gider mi bilmem. Kılıç olunca kan olması benim için normal. Kenshin ovaları serisinden daha iyidir bu arada.

Yona shoujo ama biraz shoujodan kimseye zarar gelmez. Ana karakteri Yona, pısırık shoujo karakterleri gibi değil, iyi bir karakter gelişimi gösteriyor seride.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yona'yı es geçme, hakkında çok güzel şeyler duydum ben de. Akiko Shikata da var hem ^w^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?