Jump to content
  • Kayıt Ol

Anime Danışma / Tavsiye / Öneri

painscream

Önerilen İletiler

Ben de Gungrave/Gankutsuou ikilisini önerecektim de izlemiştir muhtemelen diye sustum, 2 puan Gungrave'e gitsin madem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kingdom'a başlamayı düşünüyorum.Güncel olarak çıktığı zamanlar ilk 3 hafta izlemiş sonra bırakmıştım devam etmelimiyim?

Çizimlerde bir düzelme oluyor mu.(Edit bundan kastım Çizimler çok güzel ama animasyonlar kötü.) Bırakmamın sebebi bizim ichigonun (Namı değer Morita Masakazu) çok bağırması.:D

İlerleyen bölümlerde de öyle bağırıyor mu. Bleach'de biraz çekilirdu ama burda çekilmiyor. :D

Neyse kısacası başlamalı mıyım ?

Animasyon kötü, adam bağırıyor belki ama biz bunu izleyelim en iyisi, calieran. :)

Kingdom anime uyarlaması olacağı haberini duyunca mangasına göz atmıştım, kesin izlerim demiştim. Animesinin ilk bölümünden sonra ise devam etmemiştim. Bu sezon izlediğim kötü birkaç seriden sonra Kingdom izlememenin pişmanlığı çöktü üstüme. Hikayede işler epey ısınıyormuş duyduğum kadarıyla. İçi dolu bir tarih ve savaş yapımdan pişman olalım olacaksak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dallas ve yalan rüzgarı aşk , ihanet entrika, arkadan vurma ne ararsan var : )

Şaka bir yana bende içinde liseli ve ergen karakter bulunmayan süper güç , aksiyon animesi arıyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Animasyon kötü, adam bağırıyor belki ama biz bunu izleyelim en iyisi, calieran. :)

Kingdom anime uyarlaması olacağı haberini duyunca mangasına göz atmıştım, kesin izlerim demiştim. Animesinin ilk bölümünden sonra ise devam etmemiştim. Bu sezon izlediğim kötü birkaç seriden sonra Kingdom izlememenin pişmanlığı çöktü üstüme. Hikayede işler epey ısınıyormuş duyduğum kadarıyla. İçi dolu bir tarih ve savaş yapımdan pişman olalım olacaksak.

Ben de çok iyi olacak diye ilk bölümüne hevesle başlamıştım lakin o animasyonu görünce tepem atmış ve direk kapatmıştım. Belki de doğrusu göz yumarak hikaye odaklı izlemek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster

Sadece güzel animasyon olanlardan içimiz baydı. Hikaye, anlatım kaliteli olsun da biz her türlü çekeriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dallas ve yalan rüzgarı aşk , ihanet entrika, arkadan vurma ne ararsan var : )

Şaka bir yana bende içinde liseli ve ergen karakter bulunmayan süper güç , aksiyon animesi arıyorum

Black Lagoon tavsiye ederim süper güç animesi değil ama aksiyon animesi. Sıradan anime havası yok. Casshern Sins Bunuda Tavsiye ediyorum buda oldukça güzel. Bunların dışındada. Devil May Cry Bunuda izlememişsen izle.

Neyse Kingdoma başladık baya fazla k-drama izlediğimdendir herhalde o kadar sarmadı ama günde 1 2 bölüm izleyip yavaş yavaş tamamlarım gibi duruyor.

Anlamadığım noktalardan biri bu çinlilerle japonlar birbirini sevmez ama baya tutmuş bu seri. Ayrıca kulaklıkla izlemeyin çocuğun bağırtısı sizi sağır edebilir boşu boşuna soğmayın seriden. Yerini dolduracak bundan iyi olduğunu düşündüğüm bir çok k-drama da mevcut.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ghost in the Shell tv serisi, Fate/Zero , Trinity Blood, Ergo Proxy, Baccano!, Usavich(Güzel bir animedir konuşma yok her bölüm 2 dk 5 sezon hala devam ediyor :D), Claymore, Utawarerumono, Tegami Bachi

hahaha baya seri yazdım aklıma gelen umarım bir tane izlemediğin vardır aralarında.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Iki tane usavich ve tri blood. Sağol bu hafta bir bakayım bunlara

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Selamlar

ghost in shell için izleme sırası varmı,birde izlemeye değmeyecek sezon varsa söylerseniz iyi olur :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Selamlar

ghost in shell için izleme sırası varmı,birde izlemeye değmeyecek sezon varsa söylerseniz iyi olur :)

İzleme sırası;

Ghost in the Shell - The movie (1995) - Film

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Tv Serisi

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man ( 2005 ) - Film

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG - Tv Serisi (2.sezon)

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG - Individual Eleven ( 2006 ) - Film

Ghost in the Shell 2: Innocence ( 2004 ) - Film

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society ( 2006 ) - Tv Special

Ghost in the Shell: Arise

Tüm seriyi de izlemediğimden izlemeye değmeyecek bir şey var da diyemem lakin izleyeceksiniz bir bütünü tamamlamak gerek bana kalırsa.

Yanlışım varsa tüm seriyi izleyen biri düzeltebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Selamlar

Ghost in the Shell (ilk film)

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex

The Laughing Man (OVA)

Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG

Ghost in the Shell: S.A.C. 2nd GIG – Individual Eleven (OVA)

Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex Solid State Society

Ghost in the Shell: Arise

kopi pest efenim, anime ismi sonuna order yazdınızmı bissürü forum şeysi çıkıyo mevzuyu anlatan.

edit: eööööö ben de yazdıydım banane :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ghost in the Shell izlemek için tavsiye sıralamam;

1. önce

Mamoru Oshii'nin yönettiği ve birbirlerinin devamı niteliğindeki iki film:

1. Ghost in the Shell (1995) (Film)

2. Ghost in the Shell 2: Innocence (2004) (Film)

Not: Ghost in the Shell 2.0 (2008) filmi, 1995 yapımı ilk filmin sadece birkaç sahnesinin yeniden düzenlenmiş halidir, izlemek için önem ve öncelik taşımaz.

2. önce

Kenji Kamiyama'nın yönettiği ve hikayenin alternatif bir sekans ile ilerlediği, yukarıdaki filmlerden bağımsız Stand Alone Complex projesi.

1. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex (2002) (26 bölüm)

2. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG (2004) (26 bölüm)

3. Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society (2006) (tek bölüm)

Not: Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man ve Ghost in the Shell: Stand Alone Complex 2nd GIG - Individual Eleven sürümleri TV serilerinin hikaye odaklı kırpılmış halleridir, seriyi izleyenler -veya izleyecekler- için önem ve öncelik taşımaz.

3. önce

Ghost in the Shell: Arise yapımı ise tamamlanmış değil. Yukarıdaki yapımların ardından izlemek daha uygun olur sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar Claymore animesi güzel midir? İzlemeyi düşünüyorum ama bir başlıkta filler diye bir yorum gördüm. Animeye rağmen manga başından mı okunmalıdır? Nedir işin aslı izleyen yardımcı olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Arkadaşlar Claymore animesi güzel midir? İzlemeyi düşünüyorum ama bir başlıkta filler diye bir yorum gördüm. Animeye rağmen manga başından mı okunmalıdır? Nedir işin aslı izleyen yardımcı olabilir mi?

Güzeldir tabi sadece son 4 bölümü filler. Mangayı başından okumaya gerek yok 62. chapterdan itibarendi sanırım mangaya geçebilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Kudo Shin'ichi: Claymore animesi çıktığında mangası devam ettiğinden sonu filler ile bitirilmiş animelerden pek farklı değil. En büyük farkı o fillerların o kadar berbat olması. O kısmını saymazsak fena değil ama 26 bölüm sonunda mangayı okumak kaçınılmaz, hatta bence animeyle vakit kaybetme direk mangayı oku. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler ikinize de. Mangasını animenin kaldığı chapterden okumayı düşünüyorum ama önce animesini izlemeyi tercih edeceğim.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animesi her ne kadar mangasini okuyacak olsan da respect namina izlenmeli bence :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Shin Sekai Yori en etkilendiğim anime, Rainbow'da SSY tarzındaydı (Dram olarak, yani duygusal olarak etkilenme ve hikayenin ilginçliği açısından) ve buna birde Mushishi ekleyeyim...

Demek istediğim bunlara benzer, etkileyici, drama anime önerebilirmisiniz? Konusu böyle kendisine kaptıran, bıraktırmayan ve özellikle Seinen türünde olursa daha çok sevinirim ^_^

Umarım derdimi anlatabildim, anlaşılması zor biriyim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aklima ilk Psycho-Pass geliyor, izlemediysen ona bakmalisin bence.

Ek olarak Ping Pong diyeceğim (olmazsa olmaz) çünkü anime zevklerimiz fazlasiyla yakin. 2 bölüm izle, sarmazsa birakirsin. Buram buram bir dram yok ortalikta ama neden önerdiğimi izleyince anlarsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Shin Sekai Yori en etkilendiğim anime, Rainbow'da SSY tarzındaydı (Dram olarak, yani duygusal olarak etkilenme ve hikayenin ilginçliği açısından) ve buna birde Mushishi ekleyeyim...

Demek istediğim bunlara benzer, etkileyici, drama anime önerebilirmisiniz? Konusu böyle kendisine kaptıran, bıraktırmayan ve özellikle Seinen türünde olursa daha çok sevinirim ^_^

Tokyo Magnituse 8.0 önerebilirim, dram açısından sağlamdır.

Monster seinen hikaye olarak oldukça başarılıdır. Direk dram değil belki ama içerisindeki konu itibariyle sağlam dramlarda içeriyor.

En son olarak da Seirei no Moribito önerir ve kaçarım.

Ping Pong güzel animedir ama tam olarak istediğin tarzlara pek uymuyor bana kalırsa.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haibane Renmei diyecektim ama izliyormuşsun zaten. Önermeyi düşündüklerimi de izlemişsin. :D

Phantom: Requiem for the Phantom olabilir belki...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

- Psycho Pass izledim (Harikaydı, 2. sezon gelse hemen :D ) fakat Ping Pong önerin için teşekkür ederim UnderminE ^^

-Tokyo Magnituse 8.0 ve Seirei no Moribito için teşekkür ederim. Ayrıca Monster içinde fakat biraz uzun diye ertelemiştim. Yinede izlemek istediğim serilerden biriydi. ^^

- Haibane Remnei'ye söylediğim animelere benzediği için başlamıştım, biraz yavaş hikayesdi var fakat ilginç. Yinede teşekkürler. Phantom içinde teşekkür ederim :D

Şuan izlediğim seri bitince hepsine sırayla başlayacağım ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umm açıkçası ne zamandır izlemek için absürd komedi/parodi vs türünde anime arıyorum. Ama izlerken zamanımın boşa geçmesini istemiyorum. Ne önerebilirsiniz? Önerebileceğiniz bir anime var mı? Çoğu kişi tarafından sevilip sevilmemesini önemsemiyorum bu arada.

[WRONG](örneğin: binbougami ga, cuticle tantei inaba, danshi koukousei no nichijou, hataraku maou-sama, gintama vs...)[/WRONG]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Umm açıkçası ne zamandır izlemek için absürd komedi/parodi vs türünde anime arıyorum. Ama izlerken zamanımın boşa geçmesini istemiyorum. Ne önerebilirsiniz? Önerebileceğiniz bir anime var mı? Çoğu kişi tarafından sevilip sevilmemesini önemsemiyorum bu arada.

[WRONG](örneğin: binbougami ga, cuticle tantei inaba, danshi koukousei no nichijou, hataraku maou-sama, gintama vs...)[/WRONG]

Tentai Senshi Sunred ve Keroro Gunsou

Altkültür overdose'u yaşamışlığın yada yer yer trash türlerle de içli dışlı olmuşluğun yoksa tam etkisini uyandırmayacaktır gerçi.

örnek:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?