Jump to content
  • Kayıt Ol

Genjitsushugisha no Oukokukaizouki


CloudT

Önerilen İletiler

[mal type=manga id=107795]

 

 

Yeniden doğuş, geçmişe dönüş, alternatif bir evrene geçiş vesaire bu tür kafa yapılarını anlatan isekai yani alternatif dünya teması mangalarını az çok takip ederim -ki Alice meselesine hiç girmeden InuYasha ile başlayıp Hataraku Maou sama (ters isekai)'a kadar takip etmişimdir. Nihayetinde isekai temasında da belli başlı serileri daha dikkat çekici bulmuşumdur ve bu seri de onlardan biridir. 


Hikâye:

Manganın ilk çıktığı günden beri takip eden biri olarak oldukça etkileyici bir hikâyesi olduğunu belirtmeliyim. Birçok isekai mangadaki ana karakterler çılgınca güçlere sahip olur ve o kadar güçlüdürler ki ister istemez olaylar başlamadan biter, en azından benim için. Bu mangada durum biraz farklı çünkü gücü nesneleri yönetmek ve kendisi mecburiyetten kral olmak zorunda kalır -ki bu kral olma mevzusu "ne güzel işte" diye düşünülse de aslında baş belası bir durumun içine sürüklenmiş olur. Tek başına savaşabildiği süper über ultra güçlerini kullanarak koca orduları yendiği sahneler yoktur, yetenekli insanlar arar ve yoldaşlarıyla beraber kara kara düşünerek hareket ettiği zamanlar olur. Oldukça devrimsel fikirlerle gelir ki modern dünya bilgisini çok iyi şekilde kullanır ama bu tek başına asla yeterli olmayacaktır. Bu yüzden, eğer şu anki bilgi ile geçmişe gitseydim nasıl olurdu diye düşünüyorsanız ve daha gerçekçi bir yaklaşım arıyorsanız bu tam size göre bir manga.

Çizim:

Çizim konusunda çok iyi olduğunu söyleyemem çünkü hikâye daha ön planda fakat bu sakın kötü olduğu şeklinde düşünülmesin çünkü bazı sahneleri gerçekten etkileyici. Ek olarak karakter tasarımlarını beğendiğimi de belirtmeliyim. Umarım, animesini çok beklemeden izleyebiliriz.

Karakterler:

Ana karakter Kazuya Souma'dan bahsedelim. Kendisi modern dünya bilgisini devrimsel bir şekilde alternatif bir dünyada kullanıyor ve bu dünya da öyle teknoloji konusunda üstün bir dünya değil. Birçok sorunla (bkz: kıtlık, hastalıklar gibi ekonomik ve siyasi zorluklar) baş edilmesi gerektiği için karakterin başı hiç boş kalmıyor. Üstün sihirsel ve herhangi bir güce de sahip olmadığından dolayı çok daha fazla çabalaması gerekiyor ve bu azminden dolayı sevilesi bir karakter.

Diğer yan karakterler de Souma gibi kendini yavaş yavaş geliştirdiğinden dolayı sadece Souma'ya odaklı bir manga olmaktan çıkıyor. Özellikle Prenses ve yoldaşları çok etkileyici adımlar atabiliyor.

Genel:

Eğer siz de über güçlü ana karakterlerden sıkıldıysanız ve biraz daha gerçekçi bir manga arıyorsanız bi şans verin derim.

Keyifli okumalar.

  • Beğeni 1
  • Süper 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?