Jump to content
  • Kayıt Ol

Stargate Universe Başlıyor

Zaman Efendisi

Önerilen İletiler

Bir Stargate hayranı olarak, sabırsızlıkla beklediğim yeni "Universe-Evren" bu akşam saat 9'da USA gösterime giriyor. 2 bölüm birden yayınlanacak "Air" isimli bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 46
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Susano'o

17

• spartiate

12

• zhenya

7

• Zaman Efendisi

4

Atlantisten sonra uzun zamandır beklediğim hatta gün saydığım dizi sonunda başladı altyazı henüz çıkmadı ama en geç 1-2 gün içinde çıkar bende 720p sini indiriyorum şu anda

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

oovv güzel haber... bende yavaştan indirmeye başlayayım, atlantisi bitidikten sonra başlarım izlemeye...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Halen altyazı sorunu var. :) Şuan baktım ingilizce alt yazısını ancak yüklemişler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

700MB lık olanını indirip izledim. Battlestar Galactica havasında bir Stargate olmuş. General O'neill (2 L ile) ve Albay Carter'ı görmek de çok güzel oldu. Death Glider'lar ve Al'kesh'lerin efektleri eski sezonlara göre çok daha güzel olmuş. Yeni bölümü bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Harika bir bölümdü. Yanlız ilk bölüm 3 parçadan oluştuğundan, 3 partı bekleyeceğiz mecburen. Ben biraz beklentilerimi bulamadım. Daha çok şey bekliyordum aslında. :kirikkalp:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bildiğim kadarıyla bundan sonra serinin devamı klasik stargate'lerde olduğu gibi "her bölümde ayrı macera" şeklinde olmayacak. serinin devamlılığı olacak. ayrıca tarz olarak da SG-1'daki gibi komedi olayına fazla girmeyecekler. eski SG'lerin havasını özleyeceğim ama, beklentilerim yine de yüksek.:haha:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

komedi unsurunu azaltmaları kötü olmuş ya, bayağı severdim... çatışma ortamında bile inanılmaz soğukkanlılıkla harika espriler yaparlardı... neyse, 3.16 dayım ben daha, yanınızda çömez sayılırım fazla karışmayayım muhabbete:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Espirileri gerçekten harikaydı. Özellikle Col. O'neill'ın performansı çok iyi bu konuda. İlk bölümde R. Dean Anderson (Jack O'neill) ve Amanda Tapping (Samantha Carter) konuk oyuncu olarak çıkmışlar. Birkaç satır rolü de olsa kendini belli etmeden duramamış adam :D

İzlemeyenler için izleme sırası:

1. Stargate (ilk çıkan film)

2. Stargate SG-1 (10 sezonluk ilk seri)

3. Stargate - continuum (ara film)

4. Stargate - ark of truth (ara film)

5. Stargate Atlantis (5 sezonluk ikinci seri)

6. Stargate Universe

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

3. Stargate - continuum (ara film)

4. Stargate - ark of truth (ara film)

ben bunları atlantis sonrası filmler zannediyordum mehmet:S bari izleyivereyim bir ara, gerçç pek süpriz unsuru kalmadı artık ama neyse... b

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Continuum goa'uld'lardan Baal alakalıydı yanlış hatırlamıyorsam. Ark of Truth ise Ori'larla alakalıydı galiba.

Aslında SGA'dan SGU'ya geçmeden önce Stargate - Extinction diye bir film bekleniyordu ama çıkmadı. Onda da, adından da anlaşılacağı gibi, wraith'lerin sonunu anlatacaktı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben 5. sezona başlıyorum bugün, ardından geç kalmışta olsam 2 filmi izliycem... o sırada azıcık birikir bu yeni seride...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir yandan indir tabi sparti, indirmekten zarar gelmez. :) Ben 3'üncü bölümü izledim işte en son, ama pek traş bir bölümdü bence. Fakat yükselmiş Kâdimlerin SGU'da bulunacağına dair bir ipucu aldım ve hoşuma gitti. Ara ara Jack O'neill ve Samanta Carter'ın çıkması da hoşuma gidiyor. İsimleri görünce zaten çıkacakları sahneyi iple çekiyorum. Bakalım bu sefer nasıl bir kötü ırk çıkaracaklar, onu da merakla bekliyorum.

SGA'nın sonunu tamamlayacak bir film bekliyordum aslında, Stargate Extinction, ama bir türlü çekmediler. İptal mi ettiler bilmiyorum ama çıksa güzel olurdu. SGA'da tek sevmediğim şey Wraith'lerdi. Sanki tek aktörle işi halletmişler gibiydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaten toplam 5-6 tane wraith vardı tüm evrene yayıldık falan diye bizi kekliyolardı . :) Ben hatta bunlara isim vermiştim :D (Tony Curtis,Kirk Douglas,Burt Lancaster,Yul Bryner,Marlon Brando,Charlton Heston)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nerde bizim Mac gavyerımız XD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

ben ilk bölümü dün seyrettim... bayağı güzeldi, eski stargatelere göre bayağı karanlık bir yapısı var... birde kadimlerin hep böyle tertemiz, sapasağlam uzay gemilerine alışmıştık, burda gördüğümüz bir ilk oldu(sanki sanayiye gidilip yaptırılmış bir gemi havası vardı kendilerinde)...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonucta Destiny gemisi adamlarin ilk galaksiler arasi gemisi. Besinci bölümü izleyince geminin gercek kabiliyetini göreceksin :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gerçektenden Destiny çok güzel bir gemi olmuş izleyin 5. bölümü şaşıracaksınız

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

destiny mecha çıkarsa vallaha izlemeyi bırakırım ha:) neyse ben diğer bölümleri indireyim hemen bari:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mecha değil merak etme :D Mecha'dan çok daha iyi, benim fikrim tabii. Yıllardır yapılsın yapılsın diye düşündüğüm bir teknolojiyi sonunda işin içine katmak akıllarına gelmiş. Daha 4'üncü bölümün sonundan tahmin ettim böyle olacağını. :D

Ayrıca gerçekçi olaylar dönüp duruyor. O açıdan çok da hoşuma gitmiyor diyebilirim. Stargate'leri izlerken fantastik bir bilim kurgu dünyasına girerdik. Bir nevi Yıldız Savaşları gibi. (Furling'leri hala bekliyorum hatta). Ama bu yeni Stargate'in içinde insanın içini boğacak gerçekçi temalar da var. Yakında BSG gibi olursa şaşırmam. Hoş, onu da severim gerçi ama, Stargate eskisi gibi olmayınca Stargate izliyormuş hissini alamıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şu an 6. bölümü indiriyorum ama 5 bölüm itibarıyla sanki Stargate değil Battle Star Galactica izlemiş gibiyim tamamiyle tarz değişikliği yapmışlar ...Geçi BSG yı da çok severim :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evet ya gerçekten haklısınız, stargate'in tarzı çok değişmiş... yani şu ekibin içinde bir mckay olsa güzel olmaz mıydı... bölümlerde neredeyse hiç komedi unsuru kalmamış gibi, güzel bir şey demiyorum ama stargate tarzı değil.:S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Katılıyorum sparti, ben SG-1 tarzını seviyorum. Atlantis'i de SG-1 kadar sevemedim bir türlü. Hele de wraithlerin yersiz yersiz hırlamaları çok komik geldi. Gerçi gould'lar da İngiliz asilzadesi modunda takılıyordu. Replicatorlar güzeldi. Eski tip olanlar.

SGU 6'ıncı bölümde ise {dikkat ağır eleştiriler geliyor}

şu sinek olayına sinir oldum. Onları ne güzel şu SG-1'daki Harsesis olan çocuk gibi (Oma Desala'nın eğittiği, Sha-re'nin Apophis'ten olan çocuğu vardı ya hani) Kâdimlerden birisi zannetmiştim. Ayrıca farketmişsinizdir, bölüm isimleri çok ilginç. Darkness, Light, Water... muhtemelen sonraki bölümler toprak, ateş, rüzgar falan diye devam edecek :D Neyse, şu ana kadar hiç tatmin edici değildi, araya gereksiz sevişme sahneleri sıkıştırmalarına da sinir olmaya başladım. Ne o öyle, teğmenin eski çıktığı hatun "What? Couldn't find a broom closet?" diyip ilk bölüme gönderme yaparak o gereksiz sahneyi hatırlatmak zorunda mıydı? BSG'da da benzer sahneler vardı ama aynı değil.. yani özellikle Starbuck'ı hatırlıyorum da, kadında duygu da var be. Burada bizim teğmen şu valinin kızını hangi ara ayarttı da bu kadar birbirlerine bağlı iki aşık oldular bir anda? Öyle bir sahne hatırlayan var mı?:bilmiyorum: Son olarak bir an önce adam akıllı bir düşman bulmaları lazım. "Doğal güçlüklerle savaşıyoruz" olayı baymaya başladı. Survivor izlemeye gelmedik arkadaş! :uzuldum: Altı bölüm geçti, hala gemiyi adam akıllı kontrol etmeyi başaramadılar. Gerçekçi olsun tamam ama, biraz da eğlenceli olsun diyorum. Bu kadar eleştirmemin sebebi de galiba çok büyük umutlar besleyip aradığımdan çok farklı bir şey ile karşılaşmam. Dr. Rush karakterinden umutluyum. Alb. Young ortada bir yerde, BSG'daki Adaama ile kapışamaz gerçi. Eli denen çocuk bu bölümde sinir etti. Teğmen karakteri güven vermiyor. Diğerleri hakkında ise yorum yapmak için henüz erken. Diğer Stargate serilerinden hiçbirinde 6 bölüm bu kadar boş geçmemişti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karakterler çok boş geldi bana...

Teğmen e fena halde uyuz oldum en baştan Bide bu yemek sırasındaki geyik muhabbetleri ...Yahu kaptan dediğinde biraz ciddiyet olur ...Madem Adama tarzında bir karakter kullanmak istemişsin...Ki yanına bile yaklaşamaz onun...Dr.Rush da biraz G.Baltar ı andırıyor...Beni gaza getirip BSG yı tekrardan izlettiricek bunlar...Eli içinse :kotu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?