Jump to content
  • Kayıt Ol

Stargate Universe Başlıyor

Zaman Efendisi

Önerilen İletiler

Al benden de o kadar... nerde bizim eski Stargate'ler... yada eski BSG'lar da olur...:uykum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • İleti 46
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Susano'o

17

• spartiate

12

• zhenya

7

• Zaman Efendisi

4

nihayet 5. bölümü izledim, ciddden geminin mahareti bayağı varmış... ama hala bir düşman bekliyorum, böyle "gemiyi nasıl çalıştırcaz", "hiper uzay iticileri aşırı yüklendi" "aha elektrikler gitti" kıvamında daha fazla dayanamam şimdiden söyleyeyim...

not: ayrıca bizim gençelrde fazla mühimmat yok, kesin yakında bir kadim üssü bulacaklar bu eksikliği kapatmak için... hatta "en ileri kadim üssü buymuş vay be, demek en son bunu yapmışlar bir şekilde buraya gelip" havasına girecekler:P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

SGU'da olaylar hiç beklenmedik bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Yedinci bölümden anlaşıldığı üzere yakında dizinin ismi "Stargate - Universe Housewives" veya "Sex and the Stargate" şeklinde değiştirilmesi gündemde.

Buarada geçen gün nostalji olsun diye SG-1'ın ilk bölümünü izledim ve şunu farkettim: SGC'de, O'Neill'ın Daniel Jackson'a bir kleenex paketi göndermek için yıldızgeçidini tuşladıkları sahnede, orada teçhizatlarını giymiş olarak ağır makinalı tüfeğin başında duran şişman asker SGU'daki Eli... veya çok benziyor. Buyrun aşağıda da bir ekran görüntüsü var.

Dakika 00:18:56

stargatesg10101.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çok iyi yakalamışsın mehmet, hakikaten eli bu arkadaş:D ayrıca yeni bölümü izlemedim ve sanırım hala bir düşman çıkmadı karşılarına:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çok iyi yakalamışsın mehmet aynen Eli'ya benziyor bu amca bakalım yeni bölümde neler olacak sanırım bunların karşısına düşman yemek ve geminin kontrol sorununu çözdükleri zaman çıkacak yani benim tahminimce 4 bölüm falan sonra bakalım tahminim tutacakmı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

dün 8inci bölümü de izledim. diğerlerine göre eh... biraz daha iyiydi denebilir. hala bir umut var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Güzelim stargate gitmiş, yerini ne olduğu belirsiz bir 'sey' almış. Bu diziyi bir an önce rayına oturtmazlarsa daha fazla dayanabileceğimi sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla ben 7.ve 8.bölümden sonra bu dizi Stargate değil dedim bile :).Hele 7. bölümde demezmi bizimki O'Neil'e mürettebatıma sormam lazım falan diye.İyice kıl oldum bu yeni kaptana.8. bölümde sevindim ama en azından bir bölümlük de olsa öldüler :D...Tabi bölümün kendisinde kendini izlettirecek bişey yoktu ... Güçlü ve sürekli bir düşman şart yoksa ne bu kadimlerin geliceği var ,nede bunların gemiyi kontrol ediceği ...Umarım ilk sezon böyle kadim gemisiyle uzay turu şeklinde geçmez...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzelim stargate gitmiş' date=' yerini ne olduğu belirsiz bir 'sey' almış. Bu diziyi bir an önce rayına oturtmazlarsa daha fazla dayanabileceğimi sanmıyorum.[/quote']

kimin eli kimin cebinde belli değil dizide, dediğiniz gibi yalan rüzgarı kıvamında:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben ümidi kestim artık. Konsept komple değişse ancak izlenir. Ne bu yahu demeden alamıyorum kendimi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben ümidi kestim artık. Konsept komple değişse ancak izlenir. Ne bu yahu demeden alamıyorum kendimi

zaten böyle giderse 2. sezonu falan olmaz bu serinin, ıssız adaya düşmüş kazazede modunda stargate mi olurmuş ya:S su bitti, yemek bitti, antibiyotik bitti vs.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet 9. bölümü izledim ve What the F... is that !!!? .Şarkıdaki gibi the worst SGU episode since ... devamına uydurucak bişey gelmiyor ...(geliyorda biraz kaba olur burda :) ) O kadar kötüydü ki nerdeyse uyuyordum izlerken...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Diziye yeni bölüm çekmeyi mi unuttular acaba? Yeni bölümün adı "justice" olacakmış diye haber aldım geçen hafta ama tık yok. Sezon ortası finali diye mi acaba? hmm...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu haftaki olaylar bende biraz umut uyandırdı.

Özellikle gezegende buldukları şey ve bölümün sonunda olanlar karşımıza yeni bir düşman çıkma ihtimalini güçlendirdi. Bakalım bundan sonra neler olacak. IOA denen gruba ve içindeki insanlara da uyuz oluyorum. Bu bölümde de yaptılar yapacaklarını ve Rush da kendilerini fevkalade kullandı. Gerçi bu kadar ileri gidebileceğini sanmıyordum. Bakalım nasıl geri dönecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Elindeki en gerekli kişiyi ölüme terkedebilecek biriydinde ne halt yemeye o Scott u kurtarmak için yırtındın be adam(İlerde Young'un oğlu falan çıkarmış :D) ...Ben bu kaptanın ... Bu noktada artık mürettebatta inanmaz yok canım kaptan öldürmüş olamaz.Bu tip birşeyi yapıcak biri değil gibisinden düşünmezler heralde ilerki bölümlerde...Bence bizim Rush o bulduklar gemiyi bi şekilde çalıştırsın.Kadimlerle karşılaşsın sonra yeni karakterle tanışsın,o yeni serüvenler yaşarken Destiny de bir yıldızın içinde kendini şarjederken arıza yapsın.sdfsdgdf

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Sezon ortası tatilinin ne zaman biteceğini bilen var mı? Galiba nasıl devam edeceklerini onlar da çözemedi. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Sağol Mevlüt, ama ben IMDB'den baktım şimdi yeni bölüm için 2 Nisan yazıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evet tekrar değişmiş :ne oluyor:haber için teşekkürler mehmet

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

SGU 11inci bölüm fena değildi. Eski stargate'lere yine hiç benzemiyordu ama en azından biraz aksiyon vardı. Ama işin uyuz olduğum tarafı, yıldız geçidi bir tek karede bile çıkmadı bu bölümde.

SGU konusunda gelen şikayetlere karşılık olarak Joseph Mallozzi beğenmeyen izlemesin türünden bir şeyler yazmış. SGU'nun bilim kurgu olmayacağını açık ve net olarak belirtmiş, dizinin şu anki halinden çok fazla değişikliğe uğramayacağını da söylemiş.

BSG yine izleniyordu, çünkü gerçekten iyi seçilmiş karakterler vardı. Savaş sahneleri insanı içine çekiyordu. Burada ise tek duyduğum şey, "gücü kalkanlardan alıp silahlara yükleyin, tüm bataryalar ateş!" Stargate'lerde insanlar kendi uzay gemilerini yapmaya başladıktan sonra en çok duyduğumuz laf budur. Öyle ki artık İngilizcesini bile ezberledim. "Divert power from the shield generator to the main batteries!"... Neyse... neyse...

Bölümün benim gözümden özeti.

Rush'ın geri dönmesine sevindim.

Chloe'den kurtulacaktık ne güzel, yine paçayı yırtmasına sinir oldum. Ne işe yararsın sen ya?

Çinli kadının mutfakta biri mi var tutumundan gına gelmeye başladı.

Albay Young'ın beceriksizliğine inanamıyorum, işini adam gibi yapsana kardeşim!

Matthew midir nedir, söyleyecek bir söz bulamıyorum. Bu kadar boş bir karakter yok.

Eli'ın çocukça tavırları için kendisine tek ayak üzerinde durma cezası veriyorum.

Gemide kendi yemeklerini üretmeye başladılar, eh yakında bir McDonalds, bir de Starbucks açarlar artık.

En son söylenen laf, "bir dahakine farklı olacak"... bir sonraki bölümü izlemeyeceğimi anladılar herhalde, izlemem için ortaya merak uyandıracak bir şey atıyorlar son saniyede. Kusura bakmayın ama, son 3-4 dakika boyunca öyle romantik müzikler çalarken düşünecektiniz onu. "no you will not be lonely, and you will not be afraid"... şarkıya bak. Bu dizide böyle bir parça... Yönetmene ciddi ciddi uçasım geldi. Güzelim Stargate serisini ne hale getirdiler ya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 yıl sonra...

Ben daha SG1 sezon 6 bölüm 20 deyim... Çömezin çömezi oluyorum herhalde...Ama çok dertliyim içimi dökmem gerekiyor SG1 ile ilgili...

Çoğalıcılardan o garibimi arkada bıraktılar ya o saatten sonra öldüler benim için çok vicdansız çıktılar :(...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?