Jump to content
  • Kayıt Ol

gintama izlenmeli mi? değer mi?

ryuzaki123

Önerilen İletiler

iyi akşamlar herkese bir çok anime izliyoruz bildiğiniz gibi,gintamada övülen sevilen bir anime ama bir izleyeyim derken yorumlarda o kadar karışık şu sırayla izliceksiniz filan dedikleri zaman anime serisi çok karmaşık geldi.izleme sırası nasıl olmalı gintama'nın ve asıl soruya gelirsek gintama izlenmeli mi izlemessek çok bir şey kaybeder miyiz?

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Bana kalırsa herhangi bir animeyi "izlemeğe değer mi?" diye tanımlamak yanlış, değmez diyenler haklı mı veya değer diyenler mi? Bu size kalmış birşey. Bana sorarsanız, Gintama'nın gerçekten güzel bir anime olduğunu ve izlenmesi gerektiğini söylerim. Tabi parodi, komedi ve biraz bel altı şakalar seviyorsanız. İzleme sırası, güzel forumumuzda daha önce detaylıca açıklanmış ama tekrar yazmaktan zarar gelmez değil mi? :)

Gintama

1. Gintama (2006-2010) (TV Serisi) 201 Bölüm - 3. bölümden izlemeye başlanabilir. 1. ve 2. bölümler manganın animeye uyarlanması kutlamak amacıyla yapılmış Anime Özel bölümleridir. Listede ikinci sırada vereceğim film, bu sezonun 58. ile 61. bölüm arasının daha güzel efektlerle yeniden yapılmış hâlidir.
  2. Gekijouban Gintama: Shinyaku Benizakura Hen (2010) (Film) - 58 ile 61 arası bölümlerin yeniden yapımı.
  3. Gintama' (2011-2012) (TV Serisi) 51 Bölüm
  4. Gintama` 2012 (TV Serisi) (2012-2013) 13 Bölüm
  5. Gekijouban Gintama Kanketsuhen: Yorozuya yo Eien Nare (2013) (Film)
  6. Gintama` (2014) (OVA) 1 Bölüm
  7. Gintama (2015) (TV Serisi) (2015-2016) 51 Bölüm
  8. Gintama (2016) (OVA) 2 Bölüm
  9. Gintama. (2017) (TV Serisi) 12 Bölüm
  10. Gintama (Shinsaku) (Ekim 2017- ?) (TV Serisi) Henüz çıkmadı.
Düzenlendi: (JohnL)
İmla, edit.
  • Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Genel olarak oldschool Japon yapımları hakkında hakkında en az orta seviye bilgi sahibi olmanız lazım (Atıyorum ekranda bir Char Aznable yada Harlock gördüğünüz zaman size birşey ifade edebilmesi gerekiyor), aksi takdirde Gintama esprilerinin derinliğinin sizin için küvette yüzmeye çalışmaktan farkı olmaz. 

EScIOarX0AUJcZZ.jpg
captain_katsura_gintama_harlock_400.jpg?

gibi gibi

Düzenlendi: (Akuma_Blade)
  • Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Gintama'da türlü türlü şeye gönderme var. Sadece anime göndermelerini hesaba katacaksak farklı bir formül çıkarmamız gerekir. Atıyorum Gintama'dan totalde alabileceğin "eğlence puanı" 100 ise anime göndermeleri sadece bunun %1'i falandır. Belki de daha azı. 

Üstte arkadaşımızın bahsettiği seriler de dahil olmak üzere epey oldschool yapım izledim. Buna rağmen böyle diyorum.

Soruna da dönecek olursam; "Gintama izlenmeli mi? Değer mi?" Evet, izlemek gerekir bence. Değer mi, değmez mi sorusuna da izleyince karar verirsin.

Düzenlendi: (Vali)
  • Beğeni 2
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?