Jump to content
  • Kayıt Ol

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora

AkuTan

Önerilen İletiler

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora -|- Looking up at the Half-Moon

8927.jpg

Type:Tv serisi

Bölüm Sayısı: 6

Yapımcı: Group TAC, Pony Canyon

Yayın tarihi: 6 Ocak 2006~24 Şubat 2006

Tür: Drama,Romance

Süre: 24 dakika

Genel izleyici kitlesi: +13

Yuichi,sarılık hastalığına yakalanmış,uzun zamandır hastanede kalan ve durumunun düzelme derecesine göre hastanede kalma süresi değişen bir lise 2 öğrencisidir.

Hayatı ikidebir hastaneden kaçıp,eğlenip sonuç olarak durumunun daha kötüye gitmesini sağlayarak hastanede kalma süresini uzatıp durarak geçerken,birgün hastaneye Rika adında bir kız nakil olur.

Arada bir konuşup zaman geçirmek düşüncesi ile rika ile arkadaş olmaya karar veren yuichi,ilk önce Rika'yı çok bencil bir kız olarak görsede,zamanla ondan hoşlanmaya başlar.

Rika hakkında herşeyi yavaş yavaş anlamaya başlayan Yuichi,sadece bu kadar iyi bir kişiliğe sahip birinin nasıl aynı zamanda bu kadar bencil olabildiğine bir açıklama getirememektedir.Fakat onuda Rika'nın hastalığını duyduğunda anlayacaktır:

Rika kalp hastasıdır ve yaşamak için çok kısa bir zamanı kalmıştır...

Karakter Tanıtımları;

Rika Akiba

Seslendiren:Takahashi, Mikako

48097.jpg

17 yaşında olmasına rağmen kalbi zayıf olması yüzünden hayatının çoğu hastanede geçmiştir.Babasındada aynı hastalık vardır ve bu hastalık yüzünden babası ölmüştür.Yuichi ile tanışana kadar hiçbir arkadaşı olmadan sadece kitap okuyarak yaşamıştır.Her ne kadar ikidebir ölüme hazırım desede hala ölmek istemeyen,dışarıda gezip tozanları kıskanan,içine kapanık bir karakteri vardır.

Yuuichi Ezaki

Seslendiren: Suzumura Kenichi

19575.jpg

17 yaşında,hepatit hastalığı yüzünden hastanede yatan ve okula devam edemeyen ana karakterimiz.Hastanede tek kalmaktan artık sıkılıp ikidebir hastaneden kaçmaya başlamasından kısa bir süre sonra rika ile tanışır ve kaçmaları azaltır.en başta sadece zaman geçirmek için rika ile takılsada,zamanla ona tamamen aşık olur ve onun kalan ömrünü mutlu geçirebilmesi için kendini her derece tehlikeye atmayı göze almaya başlamıştır.

Kişisel Görüşüm;

Neden bilmiyorum ama son zamanlarda uzun zaman önce izlediğim serileri nostaji olsun diye tanıtmaya başladım.hadi hayırlısı.

Seriye gelince,6 bölümlük mükemmel bir dramdır kendisi.En büyük özelliği gerçek hayatta olabilitesi hemen hemen en yüksek anime bence.tabi arada küçük imkansızlıklar görüyorsunuz ama,ana konunun gerçek hayatta olmaması için hiçbir sakınca yok yani.Hayal ürünü yerine gerçek olabilicek bir hikaye demek daha doğru olur bu seriye.

Serinin kısa olması sıkmıyor sizi,olaylarda hemencecik gelişiyor zaten.Çizimleri bayağı güzel,Ostleride fena değil diye hatırlıyorum.

Arada yuuichi'nin rika ölecek korkusuyla yaptıgı salaklıklar canınızı sıkabiliyor,pek spoilere girmek istemediğimden anlatmıyorum fakat pek hoş değildi o sahneler.Yinede genel olarak mükemmel bir seri.Sonuda toz pembe bitmiyor,fakat kötüde bitmiyor.En güzel yanlarından biride bu.Aynı gerçek hayat gibi yapmışlar,ne mükemmel bir şekilde bitiyor,tüm virüsler ölür ve mutluluğa kavuşurlar tarzında.Nede ikisi birden veya biri ölüp bitiyor.Tam tozunu yakalamışlar serinin sonunda.

6 bölümlük kısa bir seri,kimseyi izlerken sıkacağınıda sanmıyorum.Tavsiye ederim yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• eczmeltem

1

• bLueeekun

1

• CHOBiTS

1

• AkuTan

1

En Çok Yazanlar

Uzun zaman önce izlediğim kısa ama tam tadında bırakılmış yer yer dram yanı agır basan oldukça güzel bir duygusal seri.İzlemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kısa, tam tadında ve en önemlisi gerçekçi bir dram olduğunu düşünüyorum.Çizimlerini de beğenmiştim. Karakterler de iyi oturtulmuş. Duygusal anlar yaşamak için birebir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaten böyle kısa animeleri izlediğimiz zaman devamı keşke olsa diyoruz ama kısalarda iyidir. Tam tadında bırakılır. Bu seride onlardan biriydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çoğu kişi beğeniyor bu seriyi ama ben ana karakterler olan çocuk ve kızın çizimlerini beğenmediğimden heralde, anlatılan dramı çok yapmacık bulmuştum. özellikle kızın çizimi çok çocuksuydu bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 yıl sonra...

Drama, Romantizm ve Komedi...

Her türü izlerim ama bu 3 türün 2 sinin içinde bulunduğu bir animeyi kaçırmam. :) Öylesine tanıtımlara bakarken karşılaştım. :) yakın zamanda izleyeceğim inşallah. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?