Jump to content
  • Kayıt Ol

Spice And Wolf

AkuTan

Önerilen İletiler

Spice And Wolf -|- Ookami to Koushinryou

6917.jpg

Type: Tv serisi

Bölüm Sayısı: 13

Yayın tarihi: 8 Ocak 2008~30 Mayıs 2008

Yapımcı: MAGIN

Tür: Adventure, Fantasy, Romance

Süre: 24 dakika ~ Bölüm Başı ~

Genel izleyici kitlesi: +13

Lawrence Craft belirli bir evi veya bir dükkanı olmayan,bir at arabasıyla dünyayı dolaşan ve bir köyden birşey alıp diğerine satarak geçimini sağlayan bir tüccardır.Birgün yine ticaretini yapmış,gece at arabasında uyumaya hazırlanırken arabada kuyrukları ve tilki gibi kulakları olan,fakat geri kalan vücudu normal bir insana benzeyen bir kızla karşılaşır.

Bu kurt kız kendini efsanevi kurt ''Horo'' olarak tanıtır,hikayesini anlatır ve Lawrence'den kendisinide yanına alıp kuzeye götürmesini rica eder.

Hikayesinden etkilenen Lawrence,nede olsa kuzeye gideceğinden ve yanında bereket tanrıçası olarak bilinen horoyla gitmenin işlerine iyi yansıyabiliceğini düşünerek bu teklifi kabul eder.

Böylelikle başlayan ikilinin arasındaki kâr ilişki zamanla yerini romantizme bırakacaktır...

Karakter Tanıtımları;

Horo~Wise Wolf of Yoitsu~

Seslendiren: Koshimizu Ami

25369.jpg

Kaç yaşında olduğu bilinmeyen,efsanevi kurt.Her ne kadar yaşı belli olmasada belirsiz bir sebepten dolayı 15 yaşında bir kız vücudunda görünmektedir.

Kendisi ölümsüz olduğundan ve etrafındaki insanların ona göre göz açıp kapatıncaya kadar ölmesinden dolayı hem içinde büyük bir yalnızlık,hemde birileri ile samimileşme korkusu vardır.kendi içinde bu hisler çarpışır durur.Fakat seri ve ova içinde yavaşta olsa Lawrence'e aşık olduğu görülmektedir.Yinede kendi süresinde göz açıp kapatıncaya kadar Lawrence'de yok olur korkusuyla yakınlaşmaya korkmaktadır.

Lawrence Craft

Seslendiren: Fukuyama Jun

50810.jpg

25 yaşında evi veya herhangi evi diyebileceği bir yeri olmayan,yalnız başına ordan oraya tüccarlık yapan Ana karakterimiz.12 yaşında ticarete başlamış ve 18 yaşında at arabasıyla dünyaya açılmıştır.Küçüklüğünden beri tek hayali kendine özel,at arabasıyla değilde normal bir dükkanı olmasına rağmen eline geçen fırsatta Horo'yu yalnız bırakmamak adına bu fırsatı değerlendirmemiş ve Horo ile birlikte gitmeyi tercih etmiştir.Çok yufka yüreklidir,kolay kolay kimseyi kıramaz.

Kişisel Görüşüm;

Klasik bir seri.Bence bayağı hoşta.Nerdeyse hiç komedi yok diyebilirim.Fakat serinin kendine has bir özelliği var,nasıl desem diğer seriler gibi kafası uçacak gözü kopacak tarzı birşey değilde,hapise girme,kaçak mal,sahte para gibi olaylar dönüyor seride.Biraz daha Ticaret ağırlıklı, gerçek hayatımsı hava var yani.

Bunlar dışında Çizim ve Ostleri yine güzel bir seri.ostleri mükemmel diyemiyeceğim fakat çizimleri bayağı kaliteli.Horo karakterinin fanı çok var zaten,internette maskot olmuş durumda.En azından 1 kere herkesin karşısına çıkmıştır diye düşünüyorum.

Serinin başka bir güzel özelliğide boş karakterler yok,topu topu 4-5 karakter çıkıyor karşınıza.zaten onların 2si ana karakterlerimiz,diğerleri ise birer bölümlük gereksiz kişiler.o yüzden onları tanıtma ihtiyacı duymadım.Seride kafanız karışmıyor yani çok karakter bilmemne falan diye veya diğer seriler gibi aşk 7geni falan yok.aslında seride kesin açıklanmış bir aşkta yok ama 2. veya artık hangisi son sezon olacaksa sonunu görebiliyorsunuz serinin az buçuk.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• AkuTan

2

• CHOBiTS

1

• ishak

1

• kimsesiz

1

İlk sezondan sonra ikinci sezonunu sabırsızlıkla bekliyordum.Her ne akdar dili ağır olsada online izleyip ikinci sezonunuda bitirdim.

Her ne kadar macera tamamlanmasada güzel ve tatminkar bir sonla bitti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

1ve2 sezonları izledim

romantik yürek denebilecek bir seri

ağır bir havaya sahip olsada izlemeye deyer...!

10/8

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzlenmeye değer bir seri bence.İnsanı hiç sıkmıyor.Romantizm macera ağırlıklı ilerliyor.Benim hoşuma gitti.

2.sezonun sonu güzel olsada beni tatmin etmedi çünkü hala Horo'nun evine varamadılar.Biraz da meraktan olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

@Kimsesiz:

3. sezon çıkacak diye söylentiler var,Çıkarım bilmiyorum ama en azından bence çıkmak zorunda,bırakmasınlar böyle.Umudunu kaybetme 2. sezon biteli daha kaç ay oldu =)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Guzel,akici ve hafifde romantizmin oldugu bir anime gayet guzel :birnumara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?