Jump to content
  • Kayıt Ol

Busou Renkin

AkuTan

Önerilen İletiler

Busou Renkin | Arms Alchemy

AS-Busou-Renkin.jpg

Type: TV Serisi

Bölüm Sayısı: 26

Yayın Tarihi: 5 Ekim 2006 - 29 Mart 2007

Yapımcı: XEBEC, Geneon Universal Entertainment, Yomiko Advertising, Inc., Viz Media

Türler: Action, Comedy, Drama, Fantasy, School, Shounen, Supernatural

Süre: 24 dakika ~Bölüm Başı~

Genel izleyici kitlesi: +13

Bir gece,Mutou Kazuki esrarengiz bir kızı,yılana benzeyen bir canavar tarafından kurtarmaya çalışır fakat bu çabası onu ölümüne götürür.Ancak kendini birden yatak odasında bulur ve sadece bir rüya olduğunu anlar.Okulda Mita adlı öğretmenden aldiği görevi bitirdikten sonra tam evine dönecekken,rüyanın aslında gerçek olduğunu,canavar tarafından kendisi ve kız kardeşinin saldırıya uğraması üzerine öğrenecektir.Kendini kurtaran ise dün gece kurtarmaya çalıştığı esrarengiz kızdır.Kız ''Kakugane'' adlı,sahip olan ve kullananda Arms Alchemy'i kullanabilmeyi sağlayan bir madalyayı kullanarak ''homunculus'' adı verilen bu yaratığı yok eder.

Kazuki aslında öldüğünü fakat kızın,vücuduna yerleştirdiği Kakugane sayesinde yaşamaya devam ettiğini öğrenmiştir.Bu Kakugane'nin gücüyle Kazuki kendi Arms Alchemy'sini yaratır ve kendisini Tsumura Tokiko olarak tanıtmış olan kıza,homunculuslara karşı olan savaşında yardım etmeye başlar.Fakat herşey göründüğü kadar basit olmayacaktır...

Karakter Tanıtımları

Kazuki Muto

Seslendiren: Fukuyama Jun

29278.jpg

16 yaşında sıradan bir ögrenci olan kazuki,kendi ölümü ardından tokiko adında bir savaşçı tarafından kurtarılır ve oda bir savaşçıya dönüşür,tokikoya aşıktır.

Tokiko Tsumura

Seslendiren: Yuzuki Ryouka

29279.jpg

17 yaşındaki bir savaşçıdır,kazukiye acıyıp onu yeniden hayata bir savaşçı olarak döndürmüştür ve ardından onun okuluna kaydolmuştur,ilk olarak kazukiye sadece acısada zamanla ona aşık olur.

Mamoru "Captain Bravo" Sakimori

Seslendiren:Ebara Masashi

31321.jpg

düşmanlar artınca ve güçlenince bizim 2 savaşçıya ögretmen ve yardımcı olarak gelir,savaşçılar arasında üstün bir yeri vardır ve busou renkini olan silver skinin nerdeyse delinmesi imkansızdır,kazuki 3. türe dönüştügü zaman onu öldürmek için görevlendirilsede 3. seviyedeki kazukiyi yenemeyip pes etmiş ve kazukiye güvenerek onu korumaya başlamıştır

Koushaku "Papillon" Chouno

Seslendiren: Madono Mitsuaki

41311.jpg

her zaman hasta olup güçsüz oldugundan hiç arkadaş edinememiş ve oda kendini canavara dönüştürüp ezik olmaktan kurtulmak istemiştir.ilk önce tamamlanamamış bir canavar olmuş ve milleti öldürürken kazuki tarafından öldürülmüştür,daha sonra amcası tarafından yarı insan yarı canavara dönüşüp epeyce güçlenmiştir ve kazukiyle savaşmaktansa ona savaşta yardım etmeye başlamıştır

Victor

Seslendiren: Koyama Rikiya

9852.jpg

100 yıl önce bir savaşçıdır,eşinin gözünün önünde öldürüldügünü gördükten sonra ve 3. türe dönüşmesi ardından kızı degil tüm savaşçılar ve canavarların ona saldırması yüzünden herşeyden nefret etmeye başlamış ve hepsini öldürmeye yemin etmiştir,100 yıl boyunca uyumuş ve ardıdnan uyandıgında yeniden tüm savaşçıları öldürmeye başlamıştır,kazukiyide 2. defa öldürmesi ardından kazukide 3. tür ile insanlık arasında bir şeye dönüşmüştür.son bölümlere dogru 4. seviyede çıksa bile kazukinin white kakuganesi sayesinde normal insan haline kazuki ile birlikte dönebilmiş ve tüm canavarları aya alarak kızı ile birlikte orda kendi türüyle mutlu bir yaşam yaşamıştır

Mahiro Muto

Seslendiren: Hirano Aya

4872.jpg

Kazuki'nin kız kardeşidir kendisi.

Opening-Açılış şarkısı ;

Fukuyama Yoshiki - "Makka na Chikai" [2.-26. bölümler arası]

Ending-Kapanış Şarkısı ;

Jukai- "Hoshi Akari" [1.-14. bölümler arası ve 26. Bölüm]

Aya Kagami- "Itoshiki Sekai" [15.-25. Bölümler arası]

Kişisel Görüşüm:

Bence güzel bir anime,sıkmadan bi oturuşta izlenebilicek tarzda,fakat komedi yada romantizm gibi ögeler nerdeyse hiç yok o açıdan kötü onu söyliyeyim sadece düşman bulup öldürüyor gibi düşünüyor insan arada espri falan 1-2 tane hariç hiç geçmiyor,onun haricinde pek kötü bir yanı yoktu.Yinede akıcı sürükleyici bir anime diye hatırlıyorum.İzleyeli 2 sene civarı oldu açıkcası,fakat endişelenmeyin tanıtımı izledigim zaman çıkartmışım,şimdi aklımda kalan bilgilere göre kontrolde ettim problem yok xD.Bunlar haricinde arada grafiğin baya berbatlaştıgı oluyordu fakat genel olarak normal diyebilirim çizimlerine.Kısacası bir miktar daha romantizme ağırlık verse daha güzel olurdu fakat yinede izlemeye değer bir seri bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

2

• gundamaster

1

• bLueeekun

1

• AkuTan

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En sevdiğim serilerden biridir.Bir solukta izlenen komedi aksiyon yüklü dolu dolu bir seriydi bence.Ben 4 defa izledim ve açılış klibini çok seviyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen bir solukta izlenebilecek bir anime. Ben Celal gibi 4 kere izlemesemde 1 kere izledim. Gerçekten güzel bir anime aslında daha fazla bölüm çıkartılabilinirdi bu animeden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bu seride tek sevmediğim şey Papillon karakteriydi. Onun dışında seri gayet eğlenceli ve aksiyon doluydu.

Karakterler çok farklı bir şey sunmuyor bildiğimiz shounen karkaterleri. Güçsüz ama güçlenmekte olan bir erkek ve ona bu gücü sağlayan baş bayan karakter. Sonra ikisinin arasında gelişen bir bağ. Yine de keyifle izlenebilecek bir seri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Güzel bir seriydi ama animeyi izleyecek olanlara tavsiyem bleache başlamadan buna başlayıp bitirin. Bu şekilde seriden daha fazla zevk alırsınız. Birbirlerini çok andırıyorlar. Hatta baş erkek karakterin kızkardeşini hep İnoe'ye benzetmişimdir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende papillion u sevmedim sadece ama diğer karakterler oldukça eğlenceliydi.Espriler sonderece güzel ve geyikti.Beniş en çok etkileyen sahneler arasında

Kazuki nin Tokiko yu bırakıp Victorla dünyuadan ayrıldıkları sahneydi.Tokika nın yakarışları çok etkileyicydi.

4 defa izledim ama ikisini sevdiğim kişilere izletmek amacıyla izledimdi.Zorla aslında.:asker:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?