Jump to content
  • Kayıt Ol

Darker than Black

meyday

Önerilen İletiler

dtb00.jpg

[JUSTIF]

• 1. ve 2. sezon hakkında genel olarak konuşabiliriz.

• Spoiler butonunu kullanmaya dikkat edelim. Kullanırken başına hangi sezon ve bölüm ise yazalım.

[/JUSTIF]

Sezonun en çok merakla beklediğim animesiydi ve ilk 2 bölümü çok beğendim. Suou karakteri seriye çok iyi gitmiş saçları, hareketleri, giyimi vs. seyretmesi çok zevkli. İlk bölümde adeta patlayan müziğide güzeldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 106
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• özz

17

• meyday

15

• CHOBiTS

10

• Luna

10

En Çok Yazanlar

gundamaster

İlk sezonda yaşadığım hüsranı bu sezonda umarım yaşamam düşüncesi ile başlamıştım ilk bölüme. İlk bölüm gayet güzel başlamıştı ve animeden umutlanmaya başladım.

Serinin baş karakteri olarak Suou'yu görmek biraz garip geldi bana. Çünkü Hei'ye odaklanırlar diye düşünüyordum. Yine de taze kan diyorum yeni karkaterler.

İlk bölümdeki müzik açıkçası açılış parçası olur diye düşünmüştüm taki ikinci bölümü izleyene kadar. Açılışı beğendiğimi söyleyemeyeceğim ama kapanış harikaydı. Abingdon Boys School'un yorumunu ve şarkılarını hep sevmişimdir zaten.

Shion bu animedeki kilit karakter ve birçok örgüt onun peşinde. karakterin bu gizemini iyice merak etmeye başladım açıkçası. Suou'yu bir tek hatırlayan da Nika oldu diğer arkadaşı hatırlamadı bu da yüklenicilerden birinin işi olabilir.

Yeni karakterlerden Hei ile dövüşen hatun (sanırım hatun) kişi oldukça iyiydi. Güçlerini kullanabilmesi için ödediği bedel de çok komikti :D Hei'nin yıldızı kaydı bölüm sonunda fakat sonraki bölümde yine kendisi var demek ki ölmüyor acaba güçlerini mi kaybetti?

Son bölümdeki teleskoplu hatunu hatırlayamadım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben bu animenin ilk sezonunu izledim sadece. ama pek çok şey açıkta kalmıştı sanırım. yada ben anlamadım. pek sarmadı diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. serideki atmosfer kesinlikle farklı, fazlasıyla aydınlık geldi bana da. 1. bölüm çok sakin gibi ilerlerken bitmesine yakın bir hareketlendi ben de yerimde doğruldum şöyle :spit:

henüz 2. bölümü izlemedim izledikten sonra yorumumu yapıcam :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşleniş olarak bu şekilde devam ederse 1.sezonun eksikliklerini kapatıp önüne geçecek diye umuyorum. Tabi iş cevaplara gelince orası biraz muamma. : ) Çünkü nasıl olduğu hiç kimse tarafından net bilinmeyen, açıklanamayan durumlar var. Ben serinin bu haline saygılıyım. Tabi verilecek cevaplar mutlaka olacaktır, yanında yeni sorularla falan :P

Örgütü anlatsınlar kafi.

@Özz; 2. bölümü çok seveceksiniz sanırım, Hei... ^^

@gundamaster

2.bölüm:

-O ödediği bedel gerçekten çok iyiydi :D Kapanış genel olarak (müzik ve görüntü) çok güzel.

-Teleskoplu hatun 1. sezonda başından sonunu kadar bulunan Hei'yi yakalamaya çalışan bayan polis.

-Suou'yu tek hatırlayan Nika olmasının nedeni benim anladığım; Tanya'nın saldırısından sonra hastaneye götürülmüş ve tam hafızasını silme işlemi için geldiklerinde kaçması.

-Hei yıldızı (veya Bai) kaymak değilde ışığı söndü. Meteor çekirdeği ile alakalı bir şeyler oldu ama bakalım. :bekliyorum:

Açılışın müziğine sardım iyice : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. sezon daha bi hoşuma gitti. Hei'nin yeni tipi de ayrı konu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk sezondaki açılış parçalarına bakınca bu biraz sönük kaldı.Hei kendini toplar diye düşünüyorum.Acı çeken saç sakal karışmış tipi biraz tuhaf geldi bana. Bu gidişle ilk sezondaki gibi konuda ,açıklar bırakacaklar gibi. Aksiyon sahneleri daha hoş oldugu kesin ,çizimlerde iyi. İlk iki bölümle farklı bi giriş yaptı.Umarım anime severlerin isteklerini karşılar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben Pek bu sezonun ilk sezondaki açık konuları kapatacağını sanmıyorum. Zaten bu sezon yapım şirketi için zorlama oldu. İnşallah beni yanıltırlarda güzel bir Darker izlerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başlangıç olarak iyi başladı ama myanimelistde 12 bölüm olacağı yazıyor. Sanki yine cevap bulamadığımız sorular olacak gibi geliyor bana. Ben en çok yin'e ne olduğunu merak ediyorum, örgütü de anlatsalar iyi olur tabi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başlangıç olarak iyi başladı ama myanimelistde 12 bölüm olacağı yazıyor. Sanki yine cevap bulamadığımız sorular olacak gibi geliyor bana. Ben en çok yin'e ne olduğunu merak ediyorum, örgütü de anlatsalar iyi olur tabi.

Bende çok merak ediyorum Yin'i.Hei nin bu yeni haline sebep olan Yin' e olanlar olmalı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Açıkça isim yazacaksak spoiler içine alalım. : )

O konuyu bende merak ediyorum, gelecek bölümlerde biraz aydınlanır zannedersem ama özellikle çıkacak OVA'ları buna açıklık getirecek sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yaaa neler olmuş böyle, 2. bölüm çok hareketli ve güzeldi. hiçbir soruya cevap vermeseler de izlemeyi seviyorum bu animeyi :)

bu kadar ciddi işlenen bir konuda geri ödemeler gülmekten öldürebilir adamı :D

2. bölümle ilgili olarak:

Hei' nin durumuna şaşırdım ve çok üzüldüm ayrıca, YİN nerdesin? yoksa öldü mü :( ölmemiştir umarım.

Suou' nun duyduğu sesin sahibini merak ediyorum, babası olabilir mi ya da başka bir yüklenici?

BK201' in kaymasını da Hei' nin güçlerini kaybetmesine bağlıyorum. belki o meteor parçasının güçleri geri alma ya da hapsetme gibi bir özelliği vardır.

çabuk bitti bu bölüm yaaa :)

açılış ve kapanış şarkılarına ben de değinmek istiyorum. 1. serideki açılışların animeye (ve de adına) çok uyduğunu düşünüyorum, kapanışlar ise özellikle de 1. kapanışı ilk izlediğimde ve dinlediğimde ekrana bakıp kalmıştım, en sevdiğim şarkılardandır ve klibi de beni büyülemişti. bir animenin konusuna ve adına tezat (yumuşak oluşu) böyle bir klip ve şarkı beklememiştim :) bence mükemmeldi. 2. kapanış şarkısı da çok çok güzeldi klip yine tamamen tezat ve aydınlık bir klipti. 2. seriye gelirsek yine böyle tezat açılış ve kapanış bekliyordum ama tarz olarak aynı yapılmış, yumuşak, şarkılar fena sayılmaz ama 1. seridekiler çok çok iyiydi bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ryuusei no Gemini | 3.bölüm

Güzel bir bölüm daha oldu.

Tahmin edildiği gibi Hei güçlerini kaybetti. Önceden de sadece insandı ve kızkardeşi sayesinde bu gücü kullanabilmişti ama şimdi ne olacak. Suou bir yüklenici oldu gibi ama tam bir yüklenici gibi de değil sanki. Meteor çekirdeği veya özü (B)Pai'nin gücünü içine almış görünüyor. Bu gücünde normal bir insanı bile yüklenici yapabildiği hatırlanırsa Suou'nun durumu bu yönde açıklanabilir mi?

Epey izleriz dediğim karakterleri pek hızlı sahneden alıyorlar. Tabi bu seriye renk ve hava katıyor. : )

Mao'yu görünce sevindim ve July ufaklığını yanlarına aldıklarında.

Örgütü açıklasınlar derken bir örgüt daha sardılar başımıza hayırlısı :D

Ben ayrıca bu aksiyon anlarındaki müziklerine bayıldım. Bkz: 2 ve 1,3 bölümler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ne güzel bölümü ya. Bırak ya.

Daha dün moe görünen tanya hei'yi ters çevirip düz şey ettirdi ya. Hayır, bir de yin'in olayını anladım lakin tam tersi işlerlerse kötü yaparlar. Bir de hei'nin güçleri geri dönse harika olurdu aslında. Ordaki tılsımla bir alakası olucak diye düşünüyorum.

Epic win ;_;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Tanya'nın güçleri olmayan Hei'yi yenmesi kadar normal bir durum olamaz herhalde Shean. Nika'nın ölümüne üzüldüm.

Suou'da yüklenici oldu ve onun durumu daha bir karmaşık. aşıdığı taş sayesinde böyle bir gücü elde etti. Burada supernatural bir durumdan öte sihir gibi bir durum sezdim ben. Öyle bir hava vardı en azından. Şimdi Tokyo'ya geri dönecekler. Büyük ihtimal kardeşi de orada.

Yin'in olayı şu an için hala muamma. Hei ou ben öldürdüm diye bir iddiada bulundu sanırım ama başka şeyler var bunun altında bariz belli.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence güzel bir bölümdü. Her bölümde merakım daha da artıyor.

gizemli şeyler dönüyor ortada, serinin en hoşuma giden yanı da insanda merak uyandıran bir yapısı olması. Kirihara da ortaya çıktı, bakalım o neler yapacak. Yin meselesini de iyice merak etmeye başladım, bu bölümde az da olsa hei birşeyler söyledi ama pek iç açıcı değildi. Yalnız onu öldürücem diye birşey dedi sanırım orada hei(yanlış anlamış olabilirim)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ryuusei no Gemini | 3.bölüm

Heyecanla izliyorum bende bölümleri. Bu yeni sezonun yayınlanan animeleri içinde zaten eşini de görmedim. *Var ise haber verin tabi : )*

Gundamaster, dediğin gibi o Suou'nun silahı sihir vari bir hava kattı duruma.

Öldürücem sözünü Yin için demedi zannedersem. Kesik kesik söylüyordu, bahsettiği buna sebep olan başka biri gibi düşünüledebilir. Tabi şu anda ne olduğunu da bilemiyoruz ama.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beni de acayip sardı.

Bölüm 3-

Ya en sonunda Hei Yin'i öldüreceğim diyor resmen. Mao'nun sorusuna cevap olarak. Bence Yin Hei'ye ihanet etti ama ileride anlayacağız. Ayrıca ikiz kızlar var sarışın. İleride çok dehşet şeyler olacakmış gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sezon: 02 | Bölüm: 03

Bu DTB tabi herşey olabilir. Ama Yin ihanet etse bile Hei'nin iyiliği içindir. *ki hiç eder gibime gelmiyor* Tabi gösterilen Yin'li sahnelerde ortalığın epey karıştığı belli oluyordu. Benim Yin'in kendini feda etmiş olabileceğini izlenimim var. Tabi şimdilik varsayım. : ) Detaylı olarak OVA'ları anlatacak sanırım.

Çok renkli karakterler var bu sezonda. Fazlasıyla izleme olanağı buluruz dediğim karakterleri 3 bölümde temizlediler. Bakalım ikizler bize ne gösterecek. *Medyum gibiler ama*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ağlamak istiyorum ya, hem mutluluk hem hüzünden :spit:

S2/B3

mao' yu gördüğüme sevindim, öldüğüne hiç inanmamıştım zaten, kedi 4 ayak üstüne düşmüş :spit: ama nolcak bu yin' nin durumu, bir açıklama getirsinler meraktan çatlıcam. sezon sonuna kadar göremicek miyiz yoksa :( hei bu öldürür mü, öldürebilir, kız kardeşini bile öldürmek geçmişti içinden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk 2 bölümü izledim ama heinin bu saçı sakalı karışmış kendine içkiye vermiş hali komik geldi bildiğin yeşilçama dönmüş olay :zor: ilk 2 bölümün girişinden edindiğim izlenim bu sezonun 1.sezonla yarışamayacağı ama hadi bakalım...

zaten 1.sezonun ilk op videosunun girişi bile yeterdi yani :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ayyaş olmuş resmen hei, yin ne oldu onu merak ediyom en çok

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ilk bölümün 10 dk sında sanki başka bir anime izliyor gibiydim. o karanlık ortam yok, karakterler farklı... ama bölümün devamı muhteşemdi ve bu durum 2. bölümde de devam etti :) seri beklediğimden daha aksiyonlu başladı, malum ilk sezonun belki de en büyük eksiği aksiyon sahnelerinin kısa ve istenilenden az tutulmasıydı. umarım bu sezonda daha da fazla artar :) olay örgüsüne de yeni yeni giriyoruz, ileriki bölümler dehşet olacak gibi bir his var içimde :D

Hei nin ayyaş hali bile karizma yalnız :D 3. bölüm çıktı ve hala izleyemedim, meraklar içindeyim :bilmiyorum:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hei'nin ayyaş hali değilde saç ve sakallı hali bencede yakışmış. : )

1. sezonu THORA 720p olarak riplemeye başladı. 6 bölüm çıkmış durumda. IRC'den indirilebilir.

http://www.thoranime.org/?p=1371

Bende tamamladıkları zaman indirmeyi planlıyorum. Thora yaptıktan sonra...
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?