Jump to content
  • Kayıt Ol

Darker than Black

meyday

Önerilen İletiler

çok güzel anlatmışsın Luna. özellikle Hei' nin karanlık tarafı, Yin' in ise aydınlık tarafı yansıttığı ile ilgili sözlerine katılıyorum. 1. sezonda daha 1. bölümde kapanış videosunun beni nasıl şaşırttığını hatırlattın. animenin adı ve karanlık atmosferi üzerine öyle dingin, rahatlatıcı bir klip göreceğimi hiç düşünmüyordum ağzım açık izlemiştim :) ve tabiki şarkısı çok sevdiğim bir şarkıdır.

2. sezonun sonunda

Yin' in öldüğüne asla inanamam

3. sezon olsun daha fazla Yin ve Hei izleyelim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 106
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• özz

17

• meyday

15

• CHOBiTS

10

• Luna

10

En Çok Yazanlar

@blue-Dragon

Özkan,o sahnenin Ova'da olduğunu biliyordum ama benim istediğim gelip geçici değil,içerisinde bana o anı odaklayacak bir doygunluk istiyorum,hani ben Hei x Yin görmek istediğim için o sahne bana birçok şeyi anımsatıyor ama Luna'nın deyimiyle,ben Hei'den bir tek ''Seni seviyorum'' deyişi duyabilmek için çıldırıyorum aslında :D

@Luna

Benim için DTB ise içerisinde orjinal karakterlerinin varlığıyla yer edinen bir seridir,tabi bu noktada konu orjinalliğini yabana atamam asla.Soğuk bir ana karakter,Hei gibi adına yaraşır şekilde davranışlar (alkolik tavırlar hariç ama bu tavırların bile onda güzel durduğunu inkar edemem xD) ve tüm seri boyunca detektif (isim hafızam pek iyi değildir,kusura bakmayın bunun için :D) olan karakterle çift olacağı amacı güderek ilk sezonu lakaytsız üzülerek taip ettiğim Hei yaşamı,tüm masumane tavırlarıyla içten içe izleyiciye sunarak aslında en önemli kilit görevinde bulunan Hei'siz düşünemediğim bir Yin,ilk sezondaki orjinal karakterlerin yanına daha da gelişen karakterler eklenmesi, daha önce de belirttiğim gibi july'ın büyüyüşünü izleyebilmek....

Her şey kendi dönemecinde gelişen ama aslıda içerisinde birçok şeyi barındıran etkileyici bir konu,yıldızlara sadece fal gözüyle bakan kesime inat gayet orjinal bir içerikti beni kendine çeken.İlk sezonda içerisinde bir soğukluk hissettiğim ama hep bir Yin x Hei gelişimiyle içimi ısıtan bir yapımdı,tabi bu sıcaklık yerini sonunda yeniden titremeye bıraktı,umarım Yei x Hei gelişmesiyle beni ısıtmayı yeniden başarabilir :)

Hei'nin,Yin'e bakışlarında hep bir farkındalık sezinlediğimi bilirim,üstelik bu bakışı günbegün daha da geliştirdiklerinden midir bilmem ama nedense artık ne Yin'siz bir Hei kabul edebilirim ne de Hei'siz bir Yin...

Seri karanlıktan ziyade,iki rengin denge çizgisinde beliriyor benim gözümde;

''Kendi adıma ayrıntılarını çok sevdiğim DTB'nin siyah, karamsar tarafı ismi gibi Hei ise, Ay'ın olmadığı o dünyayı aydınlatan ay ışığı da Yin'dir ismi gibi.'' gibi güzel bir cümle dökmüşsün ya ortaya,ne kadar anlam katsam da manasız çünkü sen,içerisinde zaten her şeyi barındırabilecek anlamları eklemişsin bu cümleye.

''O gifteki ova sahnesini ben de çok ama çok seviyorum, özellikle o bölümün sonundaki kaçırılmış Yin'i bulduğunda suratında kocaman bir "şükürler olsun!" ifadesiyle Ona sarılan ve "sakın ama sakın beni bırakma" diye Yin'in boynuna sarılan Hei'yi de bir an önce görmelisin.:D'' Bu cümleden sonra,kendimi daha ne kadar geri çekebilirim bilemiyorum ama Hei'nin dudaklarından,Yin için sarfedilen her kelime benim hazinemdir bu seriye dair.

İlk sezonun,ilk bölümünden beri her zaman soğukluğunu hissettiğim Hei karakterinin, tek sıcaklığına tanıklığım Yei ile ilgili girdiği düşüncelerde olan ifadesini sevmemdeki nedendir belki de bu güzel çifti sevmem,bilemiyorum daha ne kadar böyle ümitle bekleyeceğim ya da ne kadar böyle dayanabileceğim sonuna kadar,bildiğim tek şey var o da Hei'den bir ''Seni seviyorum'' sözü duymak çünkü eğer duyamazsam gözlerim açık gidecek,buna eminim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

off!! seriyi oturup baştan izlemek istiyorum, kesinlikle bir günümü buna adayacağım :cicekq:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Luna

Gif.leri bana sundukça bu beden de Ova'ya doğru sürüklenmektedir emin ol :D

İçimi ısıtacak bir şeyler sunacak bana madem 1. Ova, en kısa zamanda bu sıcaklığı yaşamış bir şekilde dönebileceğime emin olabilirsin Luna :) İzleyip de döndüğü an o bünye dileğine kavuşacaktır,emin olabilirsin,en sevdiğim şeydir,hoşuma giden anime daha doğrusu animede yaşananların kriteri ^__^

Yin'le ilgili düşüncelerimi dile getirecek olursam çünkü Yin'i hiç yalnız olarak ele almadım ben,her zaman belirttiğim gibi Hei'siz bir Yin'i görmek istemeyişimin kanıtıdır bu;Yin,ilk DTB izlemeye başladığımda garipsediğim bir karakterdi yalan değil ama bu garipsemenin sonrası var bide,işte en önemli dönem bu aslında.

Her zaman orjinal karakterlere ilgim artmıştır,bunu belirtmem gerek,orjinallikten ziyade dönüm noktasında olan karakterler demeliyim,yaşanmışlıklarında hep derinlik besleyen, özünde dram daha doğrusu bir gizem büyüten.Yin demem bu tanımımın cevabıdır aslında, konuşmayan bir karakter,yan karakter gibi gözükse de aslında en derin noktaları temsil eden bir yüz;O, suya muhtaç,Hei ona muhtaç,Yin Hei'ye muhtaç...

Bu tür denklemleri bana sunan seriler vardır Kara no Kyoukai filmlerinde olduğu gibi,sunduğum her denklem ya bir karaktere çıkar ya da Shiki x Mikiya ikilisine, DTB'de sunduğum her denklem ya Yine'e çıkar ya da Yin x Hei ikilisine,bu nedenledir işte benim Yin sevgim.Neyse KnK değil konumuz,onu tekrar safdışı edelim qkralll

Benim DTB için denklemim çok basit aslında ama sonu güzel; Su + Sessizlik + Derinlik + Özlem + Masumluk + Bekleyiş = Yin / Yin + Senin deyiminle,''Kara Boşluğa Düşmekten Kurtaran El'' + Sona Varış + Yaşanılmayacak bile olsa ''Bekleyişin Sonu'' + Beklenilen o ''AN''a odaklanıp saatlerce kalmak = Hei x Yin

Ayrıca bir kez daha belirteyim Luna,o bünye beklesin beni mutlaka qıhım

@Özz

Bir kez daha izleme isteği konuştukça bende de beliriyor aslında :)

Ben de artık her şey bir sona varsın istiyorum ve Luna'nında dediği gibi,umarım bu istenmeyen bir son olmaz.İkinci sezonun finalinde;

Uzatılmak istenen bir serinin sıkıntısını hiç tereddütsüz hissedebildim ve daha önce nasu nick.li arkadaşımızla kriterimi yaparken DTB ile ilgili Luna'nın sarfetmiş olduğu cümlelerdeki anlama benzer tarzda ben de,''Yin,2. sezonda hiç görünmedi eğer aynısı olacaksa 3. sezon olmasın hiç'' dediğimi hatırlarım hatta 2. sezon için;

''Bir kez de olsa Yin x Hei sarılışını,sarılıştan çok dakikalarca öyle kalmasını istedim bütün seri boyunca... ''diye dile getirdiğim cümlelerimi unutmuyorum :)

Edit:

Sonunda dayanamayıp bitmemiş olan 4 bölümlük Ova'lardan ilk iki bölümünü izlemiş bulunmaktayım;

Nihayet serilerinden daha fazla tad alabileceğimi düşündüğüm ve bu düşünceme ulaştığım Ova'nın ilk 2 bölümünü ne kadar keyif alarak izlediğimi belirtmeme gerek yok sanırım çünkü;

Seriyi izlemeye başladığımdan beri dilimden düşürmediğim Hei x Yin denklemimi yanyana görmek bünyeme çok iyi geldi diyebilirim.Tabii bunu Ova'ların hepsini tamamladıktan sonra dile getirmem gerek aslında ama bu kadar çok beklenen bir şeyi bir anlıkta olsa izleyebilmek en büyük umudumdu ki 2 Ova'da da o ''an''lıktan fazlasını alabildim hele Hei'nin Yin'e her sarılışında bir şeyleri görebilmek daha doğrusu hissedebilmek bana ne kadar da iyi geldi anlatamam,''Seni seviyorum'' tadında ''Seni koruyacağım'' diyen Hei bendeki değerini daha da arttırdı.

Her zamanki masumluğuyla ve bir Hei'nin içinde olduğu gibi benim içimde de ''Kukla''dan daha fazlasına sahip olan Yin'in her şeyi dile getirişine bir an için inanamadım aslında,öyle ki şu sahne benim için ''Seni koruyacağım'' diyen Hei'nin sahnesinden daha da özeldi;

2qna49j.jpg

Kendini kukla sınıfından çıkaran ve Hei'nin bakışlarındaki samimiyetine inandığım,daha doğrusu Hei gözüyle gördüğüm bir Yin'i izlemek bana daha fazla ne verebilirdi ki,çok şey verebilirdi elbet zaten başardı da,içimde görmeyi arzuladığım hep denklemini birleştirdiğim ve asla ayrı tutmak istemediğim Hei x Yin sonucu umarım böylesi bir güzellikte kalır ve öylesine bir hâl almaz.Alsa da başlanan bu noktaya geri döner bir gün...

Daha önce Luna'nın da bahsetmiş olduğu şu el tutuşma olayı ise;

DTB yapımcıları için sanırım bu eller birbirine sımsıkı kavuştuğu anda her şeyin noktalanacağı inancı var ya da bunu bize bir oyun olarak sunup benim gibi beklerleri daha da kendilerine bağlama amacı güdüyorlar.

İstedikleri amacı gütsünler benim için sorun değil ama eğer bunların hepsinin karşılığında ''Ellerim yine bomboş kaldı'' tarzında çok eskilerden gelen şarkıyı mırıldanıyor olursam, DTB serisi dönüp de tekrar izleyeceğim yapımlar arasından kendini sıyırmış olacaktır, en azından başından beri savunduğum daha doğrusu beklediğim Hei,daha doğrusu Yin gelişimini daha da açığa vurmaları çünkü ne ben ortadan kaybolan bir Yin istiyorum ne de benim gibi izleyiciler evrimini kötü yönde geçirmiş bir Yin istiyordur.

Yeni yüklenici olan kadın da hoş bir ayrıntıydı aslında,hangi erkek öyle bir yüklenici ile dövüşmek istemez ki qgüll

Ödemesi soyunmak olan bir yüklenici gayet komikti.

Aslında ikinci sezondaki ödemesi öpüşme olan karakter bana baya ilginç gelmişti daha doğrusu acınası gelmişti ama şimdi bu soyunma ödemesi olan karakteri görünce farklılıkların daha da ayrı olduğunu anlamış oldum xD

Şimdi de merak ettiğim çok renkli olan yeni yüklenici;

Ödemesi çiçek yemek olan;asıl amacını net olarak çözebilmiş değilim ama yeşil gömlek ve mor şort (sarı saç-mor ayrımlar) çok renkli bir kişiliğe sahip olduğunu söyleyebilirim :022:

Artık şu sorularıma cevap istiyorum qsoru;

-Amber nerelerde,ne karıştırıyor yine?

-Hei,Yin'e bir gün ''Seni seviyorum'' diyecek mi,o elleri sımsıkı tutulmuş şekilde kalacak mı?

-Yin,ikinci sezonda neden çok az -hatta hiç görünmedi denilebilecek şekilde- göründü?

-İkinci sezondaki olayların sonu nereye varacak?

-Dedektif hatunumuz istediği soruların cevabına kavuşabilecek mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ben de işlerimi hafifletip -daha doğrusu evime döner dönmez- izleme hevesi güdüyordum hem de aşırı şekilde,buna da değdi doğrusu,iyiki de beni izlemem için ateşlemişsin Luna :D

Şu an Qin denilen karakteri;

Nasıl da elimden geldiğince hırpalamak istiyorum bilemezsin :D

Tıpkı türk filmlerinde olan bir sahneydi,bense tam tersine daha filmsi bir sahne bekliyordum aslında,tam o anda bulundukları mekana saldırı yapılması gibi :D ama Qin karakterinin belirivermesi de bir nevi olayı yavaşlatmaktaki amaçtı,bunu hepimiz biliyoruz zaten,en azından kabullenmek zorunda kalıyoruz diyeyim.

Qin sonrası sadece Hei'nin, Yin dolu bakışlarını görebildik sadece ama biliyorum ki bizim gibi düşünenler için bu yeterli değildi,en azından benim için yeterli değil çünkü ben de Hei'nin,Yin gibi bir şeyleri ortaya dökmesini istiyorum artık.

O yemek sahnesi keyifli bir sahneydi aslında,Hei bile kendine böyle bir şey hazırlayan Yin görünce şaşkınlığını ortaya seriverdi ki ben nasıl sermeyeyeim :) son bölümden ben de çok umutluyum ve tekrar ediyorum ki bu Ova,bende serisinden daha çok yer edindi.

Ova'nın 1. bölümünde;

Luna bahsettiğin o sahne her şeyiyle huzu doluydu diyebilirim aslında, Yin'in sakinlik aşılayan maviliğe ait şirin ama asıl şirinliği Yin'İn kattığı o elbise (bir ara avatarını süslüyordu sanırım senin),aralarında geçen şapka dilayoluğu,bunun ardından hiç vakit kaybetmeyen Hei'nin,Yin'e bir şapka alıp kafasına yerleştirişi,güzel bir manzara eşliğinde yürümeleri ve o 'el tutuşma' işkencesinin bize sunuluşu...

Aklımda yer edecek bu sahnelere tanıklık eden ben için o 'bilet sahnesi' kesinlikle en büyük tanıklığımdı hele Yin'İn dudaklarından dökülen 'buarı huzurlu bir yer' kelimelerinden sonra 2. Ova'da 'hep Hei ile kalmak isteğini' dile getirişi ile aslında çok da güzel bir bağ var,ordaki asıl huzur Hei'nin,Yin'e verdiği değeri daha da ortaya dökmesiydi benim değerlendirmeme göre.

Orellie ve 'renkli yüklenici';

Luna o halde Cladue,iyi tarafa geçiyor ve kötü tarafa hizmet etmesini isteyen kişiler onu öldürme vazifesini görüyor yönünde sonuç çıkarabiliriz senin çıkardığın sonuçlardan,umarım çok acı çekmez qsoru

Ama Claude'nin gücü hoşuma gitmişti aslında,karşısındaki kişinin görüntüsüne bürünerek onun gücünü deklare etmesi,çok orjinal bir fikir değil bu aslında ama ödediği bedele göre gücü oldukça fazla özellik taşıyordu.O ödemeye karşı daha az güç sahibi olması gerektiğini düşünebilir diğer yükleniciler :P

Soruların cevapları;

-Amber öldü madem keşke daha net bir şekilde izleyebilseydik çünkü her an tekrar karşıma çıkacakmış gibi hissediyorum ve senin de bahsettiğin gibi Cladue gören Yin'in çaresizliğine düştüm,sanırım geri gelme korkusu değil de Amber'in Hei'deki yeriydi asıl beni korkutan >__>

-Cowboy Bebop izliyorum daha,hoş hala 6 bölümü bitirmiş durumdayım ama Julia'nın varlığından az çok haberdarım :D Benimse Amber'e karşı sempatim sadece CC (Code Geass) benzerliğinden kaynaklanıyor,Ova'da bir kez daha görünce bunu net bir şekilde anladım.

-Ayyaşlığının nedenini asla Yin'e bağlamalarını istemiyorum çünkü Hei sever birçok izler bu kez de Yin'i suçlayacak,hiçbir duyguya yer vermeden,her ne kadar anime hayatına girmiş olsak da şu an bizim yaptığımız gibi birçok anime sever var karakterle kendini bütünleştiren,bu nedenle ben istemiyorum Yin'İn sebep olduğu Hei ayyaşlığı, onun için sıkıntıya düşsün evet üzülsün hatta bir şeyleri kaçırmış olmanın acısını tatsın ama asla ayyaşlığının sebebini Yin yapmasın T~~T

-3. sezonda aslında Misaki'nin hikayesini izlemek isterim açıkçası,benim gibi düşünen kaç kişi var bilemiyorum elbet ama en azından Misaki'ye de saygım var,Hei ile aşk yaşamadığı için bu saygım daha da artıyor sanırım ona karşırer1

Benim 3. sezondan beklentim şu yöndedir aslında;

Luna senin değindiğin noktaları okudukça ne beklediğime karar verdim diyebilirim;

-Yin tamamen yok olacaksa en azından Hei'den kesinlikle hakettiğini düşündüğüm bir sevgi gösterisi sonunda 'ellerim böyle boş,boş mu kalacaktı?' şarkısını mırıldanacak olsam bile bunu görmeye razıyım,daha doğrusu 'gösteri' değil de Yin dolu gerçek Hei'yi Yin'e sunması,en azından Yin bunu hakediyor,bu sunuşun sonunda bir cümle,çok mu zor bunu söylemek?

-Misaki hikayesinin sonunu istiyorum artık.

-Hei'nin seçeceği yolun sonunda onu nelerin beklediği.

-Suou'nun Hei'den vazgeçip,onun da hikayesini noktalamaları ya da 'Ellerim böyle boş,boş mu kalacaktı' şarkısını ona ithaf etmeyi diliyorum,biliyorum çok acımasızım ama konu Hei x Yin ya da salt 'Yin' olunca çok bencil olabiliyorum >.<

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

açıkçası söylemek gerekirse ben bu seriden hiç birşey anlamadım.. bir anime nasıl böyle anlamsız ve karmaşıkça biter. 2. sezonu izler miyim ? eve izlerim herhalde bari 2. sezonda bir şeyler anlayıp birinci sezonu boşuna izemiş olmiyiim :ne noldu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında tam olarak nereyi anlamadığını söylersen yardımcı olabiliriz :mutlulh:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

genel olarak karmaşık bir animeydi . o doll aları anlamadım mesela pek. bir de bunların başı kim kardeşi ne alaka? aslında animeyi geçen yıl izlemiştim pek de hatırlamıyorum şu an:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

:sok aglama::sok aglama::sok aglama:

Yin ölmedi çünkü bir sürü sebebim var Hei herşeyi öğrendi ve Suou'yu durdurdu.

Geçitte dileğin gerçek olur Yin ve Hei ölüp tekrar yaşamayı seçmiş olabilir.Bence Yin, İzanami olma özelliğini durdurduğu.

animenin sonlarına sonnunda Yin'in içinden birşey alması yada onun gibi birşey oldu ve Yin ona güçlerini verdi bundan dolayı BK-201 in güçlerini çaldığını söyleniyordu..

Yin İzanami özelliğini durduğu için İzanami'den kendini ayırdı ama İzanami onun peşini bırakmayacaktır sonuçta geri dirildi.

Misaki'nin herşeyin yeni başladığını söylemesi ve sonlarına doğru fazla bir vakit geçmeden ,olacak şey için aynı yolu seçtik(Hei birdaha Yin'i öldürmekten vazgeçti Misaki bunun farkında),O günden sonra ondan hiçbir haber alamadık dedi.

Suou'ya gideceğin yerde buna ihtiyacın olmayacak dedi o da yolculuğumuza(Biz dedi) devam edeceğiz ve bunun yalan olmadığını söyledi .

İzanami sonuçta ölmedi ve saçları kısaydı bizim Yin'in saçları uzun,Yin ondan ayrıldı çünkü Hei onu götürdü ayrıyetten kendi iradeside vardı nasıl ki Hei beni öldür dedi.

Ruh modunda olduğu için mi bilemem ama gerçek vücuduna götürmüşte olabilir.

Sendika 3'müydü neydi onlar bütün insanları anılarını topluyorlardı kuklalar ile bu yüzden Shion'u kullanarak yeni bir dünya yarattılar Ay'ın olduğu bir dünya, Yin diğer yüklenicilerin ruhlarını aldı ve yeni dünyadaki kuklalara trasfer etti.Yeni geçtitte yeni bir dünya için açıldı.

Yin evrim geçirmiş olsa bile bir kuklaydı o da yeni dünyada yerini alabilir bu yüzden beni öldür çünkü yeni bir yaşama başlayacağız şeklindede olabilir.

Hei bundan dolayı gülümsemiş olabilir.:qalkis:

BONES yapma bize bunu yoksa DTB benim için biter

:uzqgun:

Ovalar içinse

Kaç kere izledim bilmeme ama heyecenımdan rüyalarıma girdi daha fazla HeiXYin olsun isterim.

Hei'nin rüyasında çatışmadan sonra Yin elini değil bileğini tutuyordu sonraları elini tuttu.

Arka planda çalan şarkı neredeyse beni ağlatacaktı ya olanları bildiğim için içim el vermedi ikilinin ayrılmasına .

''Beni yanlız bırakma'' ''Ben seni koruyacağım'' öldüm buralarda:qaglayacak:

Ovanın 3. bölümü yarın çıkyor nasıl geçecek birgün :qstress:

MAL'da ova olarak değil Bluray -DVD nin yanında special olarak verildiği yazıyordu tahminim doğruysa 2.sezondan kimse memnun kammamış sırf Hei,Mao veYin'in hatırına yani ,

satışlar çok iyi değil galiba oh olsun öyle yaparlarsa böyle olur:gul gul::gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cumaya umarım fansubu çıkarda çevirirm yoksa ne zaman indirebilirim bilemiyorum.

Bu arada bende claude ın gücünün yine aynı olmasından dolayı şüpheliyim.Bence o gücü yin Claude den aldı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

link için teşekkürler raw izlesem bile oldukça güzeldi.iyi başlayan kötü biten bir bölümdü.

Bizim buraların ezgilerini taşıyan müziği ile sanki türkçe bir şarkı çıkacak diye bekliyordum.Bizim karakterlerin cenesi düşmüş doğrusu çeviriken baya zaman alcak gibi.Hei yin ikilisi sonunda ayrıldı 4. bölümde geri birleşebilecekler gibi ama sonu yine ayrılık.İkinci bölüm sonunda ikinci sezon karakterlerini görmüştük sonunda azda olsa ama bu bölümde hiçbiri yoktu.Bu bölüm yin arka palndaydı daha çok hei ve hissettiği duyguları öne cıktı bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu OVA nın fansubu çıkmadımı daha yaw.Bugün bulsam indirip cumaya kadar yetiştirecektim ama şimdi tekrar nete ne zaman girerim bilmiyorum.Bu yüzden çeviri işi uzayabilirim.diğer projede normal ilerliyor şuan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...

@Luna, yine söylenecek söz bırakmamışsın hatta benim kafamdaki sorulara bile cevap vermişsin qdislers

gerçekten mükemmel bir 4 bölümlük ova' ydı. Hei' nin dövüş sahnelerine bayılıyorum, çok kaliteliydi. Yin' in bölüm bölüm değişimini izlemek. Hei neden bu kadar soğuksun :006:

o kadar çok malzeme varken bir 3. sezon çekmezlerse çok ayıp ederler :D hiç olmazsa ova olarak bitirsinler. yani 2. sezon finali sanki yeni bir başlangıç gibiydi, devam edecek gibi, evet evet devam etmeli :qtehlikeli:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gerçektende iyi bir açıklama yapmışsın.Zevkle izledim ovaları iknci sezondan daha çok sevdim hatta.Seride sevdiğim iki karakter vardı Yin ve Hei bu ikili üzerine bu OVA lar tadından yenmedi.3 sezon yada film benzeri bir sonla noktalasalar güzel olur.Sonu boş kaldı.Hiç olmazsa Yin Hei nin kollarındayken gözleri açık olsaydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

DTB Gaiden

Benim için bir hayal kırıklığını oldu. İlk bölümden son bölüme doğru kötüleşti ve sıkıcı oldu. Zaten Hei & Yin ikilisini bir çift olarak düşünmek beni soğutmaya yetti de arttı bile. Yin'i sevmiyor değilim, ama onca karakter için (Amber, Kirihara, Suou vs) onun sivrilmesi beni hoşnut etmiyor. Buradaki arkadaşlarımın aksine ikisini hiç yakıştıramıyorum. qdislers

Ryuusei no Gemini sezonunu o denli zevkle takip ederken son bölümlerde hayal kırıklığı yaşamıştım. Kendi adıma Suou gibi bir karakteri daha çok izlemek isterdim.

*Başlıkta bilgilendirici ve güzel yorumlar yazılmış, böyle yazıları okumakta güzel tabi. : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben 1.sezonu, 2.sezonu ve animenin kendisini de severim. Gaiden ovasını ise sevemedim. Sebeplerim ise buradaki arkadaşlarımın sevme gerekçelerinin tam tersini taşıyor. qdislers Artık hangi genellemeye girerim bilmiyorum. : ) Ama yalnız da olmadığımı biliyorum. :D (Tabi son bölümler biraz garipleşmese 2.sezon türünün gereği aksiyonu daha iyi yansıttığı için gözümde daha iyidir)

Buların hepsi doğal durumlar. Bu animenin kendisini bile hiç beğenmeyen, tartışmaya değer bulmayanlarda var, farklı rota istikametinde hareket etmesini umanlar, arzulayanlarda. : ) Ben 2.sezonun son bölümleri ile kurgu sınırlarını zorladığını bile düşünüyorum.

Ne kadar dikkatimi cezbeden içerisindeki aksiyon, gizem, dram vs. olsada herkes gibi karakter etkilerini de yadsıyamıyorum. Benim favori bayan karakterlerim sırasıyla Amber, Kirihara, Suou. Bunlardan Suou için cinsel bir durum düşünmem söz konusu değil, ama tasarım ve karakterini izlenebilir buluyorum. : )

Yaş olayı için kendi bildiklerimi aktarayım; Suou 13-14 yaşında, Yin ise 13-15 yaşında. Bu bahsedilen yakıştırma olayına her ikisi içinde uygunsuz yapabilir. qdislers Neyse rahatlama sağlar mı bilemiyorum ama Hei'nin 20'lerin ortası değilde 18-20 yaşlar arasında olduğunu biliyorum. :D

@Luna; karakter zevklerimiz uyuşmasa da bu başlıkta yazdığın mesajlar gerçekten bilgi yüklü, zevkle okudum. :qiyiii:

Kendi adıma ne zamandır forum sohbeti de yapmıyordum. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Meyday Suou' cudur qdislers

hem 1. hem 2. sezonu seven biri olarak,

1. sezon başından beri Yin' i çok severim ve hep Hei-Yin birlikteliğini görmek istemişimdir. çok geri planda olmasına rağmen (belki de kapanış klibiyle birlikte) en çok merak ettiğim ve görmek istediğim karakterdi. Yin' e ayrılmış bölümleri izlerken çok mutlu olmuştum. Yin' in kukla olmadan önceki hayatında nasıl biri olduğuna dair tek ipucuydu bunlar.

ama 1. sezon Misaki ağırlıklıydı (onun anlatımıyla başladı zaten seri) ve karakteri sevsem de hep birşeyler ters gitsin Hei' yle yakınlaşmasınlar diye dua ettim :P gerçi Hei ile birlikte olması muhtemel en kuvveti adaydı. bence Hei, Misaki' yi değiştiren kişiydi. Hei' nin soğuk karakterini bir parça değiştirense Yin' di.

Amber çok daha yüce bir misyon üstlenmişti, kendisini feda etmeliydi ama giderken Hei' yi Yin' e emanet etti.

Suou' yu zaten hiç düşünemem yaş farkı yüzünden ama Hei' nin kendine gelmesini sağlayan, gerekli bir karakterdi. Suou hakkındaki gerçek de çok etkileyiciydi ayrıca.

2 sezon boyunca Yin o kadar geri plandaydı ki ovaları Yin odaklı yapmaları çok yerinde olmuş ayrıca 2. sezonun oturtulduğu temel de Yin' in evrimleşmesi üzerine. eğer bu olmasaydı zaten 2. sezonda çok daha farklı bir hikaye izlerdik.

keşke diyorum hikayeyi en baştan anlatan bir sezon çekseler. Hei ve kardeşinin hikayesi ve olayları 1. sezona bağlayan bir hikaye.

vaaow! Yin nasıl 13-15 yaşında olabilir!! ama Suou kesinlikle daha küçük olmalı :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?