Jump to content
  • Kayıt Ol

Fairy Tail

Isot

Önerilen İletiler

Uzun zamandır beklediğim , daha animesi çıkmadan favorim olan tek anime.

İlk bölümün bu kadar çok sevilmesi ve iyi olması beklentilerimi arttırdı. Manga'daki çizimlerden farkı fazla olsada , tek alışamadığım şey renkler. Hoş, ama garip olmuş. :) Sesler karakterlerle uyumlaşmış desem yeridir , çoğu kişi Lucy'e Aya Hirano'nun uymadığını Trailer'ı izleyip demişti ama onlarında düşüncesinin yavaş yavaş değişeceğine eminim. 2. bölümü merakla bekliyorum =)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 29
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

3

• Cynthia

3

• bLueeekun

2

• Tensei

2

benimde beklentilerimi tam olarak karşıladığını söyleyebilirim. ben seslendirme ve hatta çizimleride beğendim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben de dün izlemiştim, beğendim ilk bölüm itibariyle...

not: bu arada eline sağlık lantis ve anitoryum, sizin sürümden izledim:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beklediğim gibiydi izledim beğendim, özellikle sesleri çok beğendim. Nedense izlediğim son serilerde hep Hirano var.:spit: (Haruhi, NANA, FT)

Horrible Subs kötüymüş diyorlar bu yüzden Mamiko izledim, karaoke efekti yapmamışlar ondan eksi puan aldı ama video kalitesi ve çeviri iyiydi.

Şimdi bakıyorum da AniDBde Ryugan 9'a yakın puan almış. 2'yi buradan indirip bir bakayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manga çizimleri one piece'e benziyor ama animede çok daha iyi olmuş. Tuttum. Natsunun sesini Narutonunki gibi bir şey beklerdim. Ama ilginçtir, karakterin sesi kendisinden 3-5 yaş büyük gibi geliyor. Yine de tek bölümde alıştım sesine.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence Natsu'nun sesinin Naruto'ya Luffy'e falan benzememesi daha iyi olmuş.

Ergenliktendir sesinin daha büyük göstermesi. :P Kaç yaşında bilmiyorum gerçi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilmiyorum, öyle azman tavırları olunca, part 1'deki Naruto'yu aratmamıştı mangada bana. Onun haricinde, Lucy'nin sesi felan baya oturaklı geldi. Şu meşhur "hiee" tepkisi için uygun bir ses ban kalırsa.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gerek çizim olsun gerek karakterler one peicedeki karakterlere benzetsemde seslendirmelerin one peice seslendirme kadrosu olur diyordum ama çoooook zor bir ihtimaldi. Genelde iyidi. Grayi bekliyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bugün ilk bölümü izledim de çok cocuksu geldi bana bu anime. İlerleyen bölümlerde umarım daha ciddi şeyler görürüm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İşin açıkçası banada çoçuksu geldi.Herkes iyi deyince sesde çıkaramadı.:D Neyse kral çıplak dendiğine göre bu sözleri söylüyeyim dedim.Tabi dediklerim çizim konusunda. Konuya lafım yok bekleyip görecegiz. İnşallah herkesi tatmin eder.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

güzel bir ilk bölümdü. gözüme tek batan Natsu' nun müthiş karın kaslarıydı :spit: hiç sevmem. sevmememin yanı sıra zaten natsunun tipine uymamış (bilmiyorum mangada nasıldır)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümü ben de izledim. Şuan ikinci bölümü indiriyorum. Mangası çok daha güzel. Gerçi ilk bölüm. O yüzden sanırım. İleride animesi daha da iyileşir. -Umarım-

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Altyazısını hazırlayan birden fazla grup var, hangisinden takip edelim!?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eclipse çevirseydi keşke :uzuldum: Ryugen diye yeni bir grup başlamış FTye, AniDB iyi puan vermiş. İkinci bölümü buradan indireceğim bakalım nasılmış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ryugan'dan indirmenizi tavsiye ederim ben de ilk bölümü onlardan izledim. İkinci bölümü de çevirmelerini bekliyorum. Arşiv yapmak için ideal bir grup.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

[iEA] denen gruptan ilk 2 bölümü indirdim şimdilik memnunum daha iyi görüntü ve altyazı veren bir grup çıkana kadar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

biraz sıkıcı geldi 2. bölüm duruyo ama içimde istek yok:(

haksızlık çevirmenler çeviriyor emek veriyo bazı siteler online izlenebilirlik koymuş hem de altyazılı acaba biri fansub grubuna haber verebilir mi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben ilk 2 bölümü yeni izledim.Gelgelelim mangasına oranla çizimler ve karakterlerin halleri beni büyük hayal kırıklığına uğrattı.Çocuksu yorumlarına da katılıyorum.Renkleri de o kadar beğendiğimi söyleyemem.Efektler çok daha başarılı hazırlanabilirdi.Sırf animesini izleyen belki beğenebilir ama ben mangasını da okuyan biri olarak büyük hüsrana uğradım.Umarım bu dediklerim sadece ilk iki bölüm için geçerli kalır.Bu yazının üstüne bir örnek vereyim ki durumu daha iyi açıklasın.Anime ve mangadaki aynı kareler:

horriblesubsfairytail02.th.jpg3839h.th.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@ademania

özellikle mangasındaki binaların çizimi ile animedekiler arasında dağlar kadar fark var. atmosfer çok değiştiriyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Ben ilk 2 bölümü yeni izledim.Gelgelelim mangasına oranla çizimler ve karakterlerin halleri beni büyük hayal kırıklığına uğrattı.Çocuksu yorumlarına da katılıyorum.Renkleri de o kadar beğendiğimi söyleyemem.Efektler çok daha başarılı hazırlanabilirdi.Sırf animesini izleyen belki beğenebilir ama ben mangasını da okuyan biri olarak büyük hüsrana uğradım.Umarım bu dediklerim sadece ilk iki bölüm için geçerli kalır.Bu yazının üstüne bir örnek vereyim ki durumu daha iyi açıklasın.Anime ve mangadaki aynı kareler:

horriblesubsfairytail02.th.jpg3839h.th.jpg

Ben sırf animesini izliyor olmama rağmen beğenmedim Adem senin gibi. İlerisi için ne olur bilemem ama seri böyle devam ederse sonu hüsran olacak.

Ayrıca seri yüz ifadelerini vermekte inanılmaz başarısız. Şu manga ve anime karesine bakınca bu apaçaık ortada.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mekan çizimi konusundaki başarısızlığıyla gözümden düştü, Fairy Tail. Öyle ki, kendimi avutmak için animemangan'daki K-On'un mekan çizimleriyle ilgili olan başlığı aradım (K-On nerede, Fairy Tail nerede). İzleyemiyorum, bu tür serilerde genelde "gaza getirme" payı ararım ben ama animede bulamadım hatta sıkılıp kapatma durumlarına kadar geldim. Mangadan devam etmek en iyisi. Fairy Tail, anime olarak baştan sona fiyasko oldu artık benim için. (Gerçi daha 2 bölüm oldu ama bu kadar hayal kırıklığından sonra, ağzıyla kuş tutsa yaranamaz sanırım.)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangayı okuduğum için zaten hemen süper bir şekilde başlayacağını sanmıyordum öylede oldu. 2.bölümde bar kavgası mangada baya hoşuma gitmişti ama animede hiç beğenmedim kısa kalmıştı sanki. (1 chapter konu işlemelerine rağmen) Grayde takıma girdiği zaman anime daha iyi olacaktır umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm bende mangasını 35 e kadar okumuş biri olarak mangaya sadık kalan yapımcıları kutluyorum..Ancak dublaj beklentilerimin çok altında çıktı.Hele Natsu yu Luffy nin ses tonuna benzer bişi bekliyordum ki alakasız bi dublaj geldi.İlk kez bi japonca dublajı beğenmedim yalnız şu sihir yeme yutma olayları biraz saçma geldi.Ancak Açılış müziği beklentimin %1500 üzerinde süper geldi yok böyle bi açılış hele son 3 söze bittim "Fairy where are you going,hikari zenbu atsumete kimi no ashitatera suyo....Don't say GoodBye" bu sözleri beni benden aldı nerdeyse günde 3 kez dinliyorum XD Çok uzattım galiba.Sonuca bağlayacak olursa dublaj ve büyü yeme dışında beklentim doğrultusunda ilerliyor bakalım neler olur ilerde...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mangası kadar harika olmasını beklemesem de animeyi epey sevdim ben. başta natsunun sesini garipsesem de ikinci bölümü de izleyince alıştım, hatta hoşuma bile gitti. zaten luffynin sesine benzer bir ses olmaması için de dua ediyordum. üstelik anime, çizimleri itibariyle de manganın aksine one piece den uzaklaşmış ve bu yönü hoşuma gidiyor. 2. bölümdeki kavga sahnesinin kısa sürmesine üzüldüm, ancak o sahnede en bayıcı şey lucynin sesiydi ( buna alışabileceğimi sanmıyorum).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seriye yeni başladım pek ümit vaat etmesede izlicem.Umarım ilerde daha iyi olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?