Jump to content
  • Kayıt Ol

The Big Bang Theory

Antares

Önerilen İletiler

The Big Bang Theory (kısa olarak TBBT) 24 Eylül 2007 yılında CBS ekranlarında gösterilen, Chuck Lorre ve Bill Prady tarafından yaratılan Amerikan durum komedisidir. Dizi, kuantum fiziğine kafa yoran üstün zekalı iki arkadaş ve karşı dairelerinde garson olarak çalışan sarışın komşuları arasındaki olayları konu almaktadır. Dizinin prodüksiyonu Warner Bros. Television ve Chuck Lorre Productions tarafından gerçekleştiridi.

Böyle yazıyor TR Vikipedia sayfasında, ama TBBT'i anlatmak için üç beş cümle yetmez. Geek ve zekanın birleşimi karakterleriyle TBBT sardığım en son dizi oldu. İzleyeni varsa yazalım, yorumlayalım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 15
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Antares

7

• loykad

3

• spartiate

2

• lelouchviebrita

1

harika bir dizidir ya... karakterler oldukça komik, özellikle sheldon'ın her söylediği söze gülmek gibide bir alışkanlığım var...

ayrıca dizi two and a half men'i yapan ekibin işi, yani komedi konusunda oldukça tecrübeliler... izlemediyseniz mutlaka izleyin, 3-4 bölüm sonunda bağımlısı olacaksınız:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sheldon, Sheldon, Sheldon ! (Evet, duygularımı sadece böyle ifade edebilirim, bayılıyorum Sheldon'a !) 1. sezon beni güldüğüm için koltuktan yere düşürmüş, 2. sezon bol Sheldon'lı sahnelerle kalbimi deli gibi çarptırmıştır. Ama, benim için unutulmaz bir kaç sahne vardır ki hiçbirşeye değişmem:

-Howard'ın annesiyle odadan odaya bağrıştığı sahne.

-Raj'ın içinden Hintçe ninni söylediği sahne.

-Zaman makinesinin olduğu bölüm.

Bu üçlüyü asla unutamam, her karakterin ayrı bir yeri var, Penny bana başlarda itici gelirdi, şimdi ona bile ısındım yani o kadar severim bu diziyi. Kesinlikle harika işler çıkarıyorlar. Hele ki Jim Parsons, Emmy adaylı oyuncum benim :mutlu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

süper bir komedi dizisi yanlış hatırlamıyosam "zeka herşeydir karizma hiçbirşey" mi diyordu reklamda

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"İmaj hiçbirşeydir, zeka herşey" olmalı, sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Two And A Half Men ve Scrubs izliyorum ama Big bang theory ye hiç bakmadım anlattığınız kadar komikse izlemeye değer bi bakim (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Daha önce izlememiş olanı için, TBBT'nin en güzel sahnelerinden biri...

Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sezon 3 Bölüm 5

W.Wheaton(diye geçiyor S.Trek izlemediğim için bilmiyorum): What's wrong with him?(Sheldon'ı kastederek)

Stuart(çizgiroman dükkanındaki eleman): Everyone has a different theory.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Two and a half man i hiç sevmediğim için nasıl olur da aynı kişinin elinden çıkar diye şaşırıyorum doğrusu. Sheldon benim de favorim. aklımda bir çok sahne var, Penny'e "ölü kedinin yaşaması" meselesini anlatmaya çalışmaları favorilerimdendir. Kısaca izlenince gayet hoş vakit geçirten güzel bir dizi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Two and a Half Men'de güzeldir; üç-beş bölümde bir kopartır, ancak yerlere yatırır. The Big Bang Theory'de yüzde hep bir gülümseme vardır, ancak gülmekten öldürdüğü bölüm sayısı sınırlıdır...

İkisi de candır tabii, kaçırmadan izlerim her hafta :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Two and a Half Men'de güzeldir; üç-beş bölümde bir kopartır, ancak yerlere yatırır. The Big Bang Theory'de yüzde hep bir gülümseme vardır, ancak gülmekten öldürdüğü bölüm sayısı sınırlıdır...

İkisi de candır tabii, kaçırmadan izlerim her hafta :)

aynen katılıyorum bu yoruma:) ayrıca bu iki dizinin tekrarlarını bile rahat rahat izleybiliyorum:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aynen katılıyorum bu yoruma:) ayrıca bu iki dizinin tekrarlarını bile rahat rahat izleybiliyorum:)

The Big Bang Theory izletiyor kendini defalarca, ama niyeyse Two and a Half Men'i hiç oturup izlemedim tekrardan. Öyle, ikinci izleyişte aynı tadı verecekmiş havası yok üzerinde niyeyse...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Two and a Half Men anlık esprileriyle o kadar meşhur değil aslında, o kadar beceremiyorlar bu espri olayını, daha ziyade o bölümde işlenen hikaye ve hikayenin nasıl sonlandığı izlenebilir kılıyor, bir de Charlie karakteri. Two and a Half Men ilk başlarda güzeldi, sonraları eski tadını vermemeye başladı. Ama The Big Bang Theory başka. Hikaye o kadar ön planda değil, güldüren nokta karakterler ve kurdukları cümleler. Sheldon'ın o uzun cümleleri bile yetiyor. Ben TBBT'nin çoğu bölümünün işlediği konuyu hatırlamam ama cümlelerin çoğunu hatırlarım, bu da sırf o cümleler için tekrar izlememi sağlar. Herneyse, TBBT harika.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Two and a Half Men'in ilerleyen sezonlarda aynı tadı vermemesinin sebebi bana kalırsa Jake'in büyümesi, Alan'ın gitgide asosyal bir sapığa dönüşmesi, Berta'nın ortalarda fazla gözükmemesi ve Charlie'nin yavaş yavaş durulması yüzünden oldu ki en önemlisi Jake bence burada..

Alan'ın "ben gay miyim" moduna girdiği bölümde Jake'in kızarkadaşının lipstickinin tadına bakması müthişti, yerlere yatmıştım orada...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 yıl sonra...

Sheldon ne güzel bir yaratıksın. Senin için izliyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?