Jump to content
  • Kayıt Ol

Anime Dünyasından İki Önemli Kayıp


Tenbatsu

Önerilen İletiler

Anime dünyası kısa süre içinde gelen iki acı haberle sarsıldı:

Crayon Shin-chan'ın yaratıcısı Yoshito Usui'nin, çıktığı dağ koşusunun ardından kaybolmasının ardından bir süre sonra kırsal kesimde bulunan cesedin kendisine ait olduğu kesinleşti. (20 Eylül 2009)

Önceki gün itibariyle de Super Dimensional Fortress Macross: Do You Remember Love?'a ismini veren "Ai , Oboeteimasu ka?" bestesi ile birçok kişinin hafızalarına kazınan besteci Kazuhiko Katoh, Nagoya'daki bir hotel odasında asılı halde bulundu. (17 Kasım 2009)

Çıktığı dağ koşusunun ardından kaybolan ve 11 Eylül 2009 akşamı tüm telefon çağrılarına cevap alamayan eşinin polise kayıp çağrısında bulunması üzerine arama çalışmaları başlatılan 51 yaşındaki Yoshito Usui'nin, evinden 100 km kadar uzaklıktaki Tomoiwa dağının 150 metre aşağısında bulunan erkek cesedinin teşhis edilmesiyle öldüğü kesinleşti. Çevre koşulları sebebiyle tanınmaz hale gelmiş cesedin kimliğinin diş muayeneleri ve cüzdanından çıkanlar ile tespit edildiği açıklandı.

Kazuhiko Katoh'un ölümü, büyük ölçüde intihar gibi gözükse de polisin olayla ilgili araştırmasının devam etmesinden ötürü kesin yargıda bulunmak için henüz erken olduğu açıklandı. Kendisi eğer hala yaşıyor olsaydı yakın tarihte Mari Iijima ve diğer sanatçılarla beraber özel bir konserde yeralacaktı. Olayla ilgili nihai açıklamayı ileriki günlerde duyuracağız.

(Kaynak: ANN 1, ANN 2)

Yazar: Akuma_Blade / AGT

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

  • İleti 0
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

  • Tenbatsu

    1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?