Jump to content
  • Kayıt Ol

Yaşattığı Son İle Sizde Yer Edinen Animeler

Squaw

Önerilen İletiler

İzlediğimizde beklemedeğimiz sonlarla karşılaştığımızda ben de kesinlikle büyük yer edinen animeler oldu,hiç beklemediğim ölümler,hiç düşünmediğim geri dönüşler,tam ne güzel birleşti de mutlu son olacak dediğim fakat geri dönüşü olmayacak olan ayrılıklar karşıma çıktı birçok animede ama bu tarz sonları yaşatması nedeniyle aslında yer edindiler ben de...

Eminim her anime sever de bu durum mevcuttur,ben belirttiğim seride neyi ya da hangi özelliğini sevdiğimi açıklayarak yazmak istiyorum ve bu şekilde yazacak tüm arkadaşlardan ''Spoiler'' kullanımına özellikle dikkat etmesini rica ediyorum.Elbette istemeyen arkadaşlar açıklayarak yazmak zorunda değil,isteyen arkadaşlar sonu ile hangi seriyi sevdiklerini açıklama yapmadan da yazabilir.

Rose Of Versailles;

İlk önce Andre'nin ölümüyle beni yıkan daha sonra da Oscar'ın o muhteşem edasıyla kendini yere bırakışıyla beni yıkan sonuyla gerçekten de ben de yer edinen animelerden oldu aslında bu seri her şeyiyle ben de tam olarak yer edinmiştir ama bu son tam birleştiler Andre yıllardır beklediği sona kavuştu derken her şeyin uçuştuğu o kurşun sesiyle,seriyi ilk kez izlediğimde ben de oturduğum koltukta kendimi Oscar gibi yıkılmış hissetmiştim...

Fate/Stay Night;

Saber ve Emiya da güzel aşk yaşayan nadide çiftlerdendir birçok izleyiciye göre ama Saber'ın saçlarının uçuşuyla Emiya'ya dönüp ''Seni seviyorum...'' cümlesini sarfedip Emiya'nın hayatından çıkışını izlemek o an büyük bir acı vermişti,sonra ise birleşsilerdi diye düşündüğümde kendi kendime ben de bu kadar büyük yere sahip olamayacaktı eminim diye düşündüm çünkü biliyorum ki yaşatılan bu ''son'' du belki de bize seriyi sevdiren.

Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen;

Bu Ova'yı izleyip de Kenshin'in yaşadığı yalnızlığın soğundaki titremeyi kim es geçebilir ki...

Nasıl da yalnız ve uzun bir yolculuktu yaşadığı,biliyorum aslında sadece bu değildi bize yaşatılan son Kenshin'in,Hitokori oluşuna veda edişiydi ama aynı zamanda bu veda Tomoe'ye yapılan bir vedaydı ve kendi yalnızlığına çıkılan bir yolculuktu Kenshin için,bu nedenle sonu ile ben de ''Özel'' yere sahip olan bir yapımdır Tsuiokuhen.

Code Geass - Hangyaku no Lelouch R2;

İlk sezonu izlerken ilk defa bir seride hiçbir erkek karakteri sevmeyeceğim diye düşünmüştüm,Suzaku ve Lulu'nun saçını başını yolasım geliyordu ilk sezonu izlediğim tüm seri boyunca,sonra....

Sonrası,işte her şey olduğu noktaya dönmeye başlamıştı,hele Lulu'nun kendini ortaya koyuşu yok mu,kesinlikle çok iyi bir sona sahipti bu nedenle de R2 sonuyla bendeki yerini hak eden bir seri oldu,bu son ile de zaten Lulu,en sevdiğim ''Badass''lar arasında yerini asla başkasına bırakmayacaktır.

Muhteşem edasıyla CC'nin,''Nee,lulu...'' deyişini kim unutabilir ki ^__^

Clannad ~After Story~

Aslında tam olarak son değildi çünkü oyundan da esinlenilen bir sona sahip olduğu için iki alternatif son hazırlanmış hissi yaşatsa da,dram içeren sonuyla gerçekten de beni kendine bağlamıştı,aslında nefret etmem gerek diye düşünürüm normalde bu seriye dair konuşunca,nasıl bir olay örgüsüdür diye düşünürüm,nedeni ise;önce Nagisa'nın ölümü zaten büyük bir dram verdi,tamam dedim Tomoya,Ushio ile her şeyi yoluna koydu Sanae-san'ın yardımlarıyla ama ya sonrasında Ushio'nun da Nagisa'nın kaderini yaşaması gerçekten de çok üzücüydü ama yine de sahip olduğu bu ''Son'' ile gerçekten de derin izler bıraktı.

Viper's Creed;

Herkes birer birer ölüme gittiğinde dedim ki neden,nasıl olur,herkes bu uğurda ölürken,zaten bunu amaçlamış olan Ulla Haruki'nin ölümüne neden olduktan sonra bile her şeyi kazanacak mı diye düşünmeye başlamıştım kendi kendime ama sondaki sürpriz gerçekten de seriyi sevdirdi.Haruki'nin yaşıyor oluşu,diğerlerinin amacını koruması çok zevkli bir son yaşattı bana.

''Good Sleep''....Bunu unutamam asla;Rudra :kalp:

Baccano!;

Aslında bazı noktaları unuttuğum bir seri olsa da ben her yönüyle seviyorum bu yapımı özellikle karakterleri açısından en sevdiğim yapımdır,içerisinde orjinal karakterler barındırmasıyla çok kaliteli bulduğum bir yapımdır ama konuya dönecek olursam en sonunda Miria ve Isaac'ın o birbirlerine seslenişlerini ve hala hayatlarına devam edişlerini unutamam çok büyük keyif vermişti.

Aslında bir sahne daha var ama karakterlerin isimlerini unuttuğum için net olarak anlatamıyorum ama simyacılar arasında yıllardır -aynı gemideyken bile asla ona nazikçe yaklaşmaktan bıkmayan karakterimizin- son bölümlere doğru kızımıza dönüp de,''Artık gidebilirim,seni görmesem de olur çünkü yıllardır umutla beklediğim gülümsemeni sonunda gördüm,artık görmem gereken bir şey kalmadı...'' diyerek ayrılışı hala aklımda,içinde birçok öğe barındıran sonuyla gerçekten de Baccano da ben de yeri değişmeyecek yapımlardan birisidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 33
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• nasu

2

• Squaw

1

• AkuTan

1

• amane

1

En Çok Yazanlar

Şu an aklımda dün bitirdim True Tears var. Animeleri çok sevmem farklı çok heyecanlanıp "Hadi artık" gibi tepki vermem farklıdır.

True Tears son bölümündede bu oldu.

Son bölümde tek istediğim sahne Hiromi ve bizim erkeğimizle kavuşmasıydı. Hiçbir zaman unutmam bu sonu. Bölüm boyunca hadi artın buluşun diyordum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

aslında bu başlığa nasıl cevap vereceğimi bilemedim. beğendiğim birçok seri var, bu serilerin bende yer edinmesini sağlayan sonları değil açıkçası. sonuyla bizleri en fazla etkileyen (üzen, mutluluktan havalara uçuran, şoka sokan...) animeleri yazacaksak eğer, benim için 1. sırada Rose of Versailles vardır. beni mahvetmiştir, önce mutlu edip sonra hüngür hüngür ağlatmıştır, resmen psikolojimi bozmuştur. bu yaştan sonra başka bir anime beni bu kadar etkiler mi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uf, benim için gerçekten çok kötü bir başlık bu. Çünkü bir animenin ismini bile görsem hemen burda o zaman kesin sonu çok ilginç bitecek diye kendimi hazırlıyorum böyle kasıyorum kendi kendimi. Ama gene de girdim işte hemen çok yorum yazılmadan birkaç şey ekleyeyim diye.

School Days - Yani adı olmalı mutlaka.

Code Geass R2 iyiydi gerçekten.

Son dönemde çok tartışma götüren Requiem for a Phantom'u da analım burada.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kötü son dendiğinde aklıma ilk gelen: Ga-Rei Zero

Yomi ben de öyle bir yer edindi ki, sadece "o sahneyi" düzenli olarak izledim durdum hatta, Yomi T.T

Baccano!

Aynen Squaw'a katılıyorum, çoğu sahnesini hatırlamasam da vazgeçemediğim bir seridir. Hele Miria ve Isaac'in o bağırışları unutamadığım tek sahnedir.

Code Geass - Hangyaku no Lelouch R2

Bu serinin herkeste bıraktığı etki aynıdır bence. Ben de ilk sezonda Lulu ve Suzaku'dan nefret ediyordum ama 2. sezon tamamen telafi sezonu gibiydi. Zaten bilgisayarda bile sadece 2. sezon var :D Herneyse, sonunun mükemmel oluşu bir yana (ki sadece bu son bölüm hakkında yarım sayfa yorum yaptığımı hatırlarım, o yüzden "herneyse") Nana'nın ağlayışı bile hala kulaklarımdadır, o ağlayış bile bu serinin bende yer etmesine bir sebeptir.

Death Note

Şaka yapıyorum.

Fate/Stay Night

Bu konuda da Squaw'a katılmadan edemiyeceğim, tamamen benim (ve benden başkalarının) hissettiklerimi yazmış. Yani Saber'ın son bölümdeki her hareketi zihnimde, ne zaman Saber desem o sahneler gözümün önüne gelir. Hatta hatırlıyorum, FSN bittiğinde evin içinde boş boş gezip, "Nasıl olur ya ?" diye düşünerek dolaşmıştım.

Higurashi No Naku Koro Ni Kai

Kai'nin sonu nedense bende büyük bir etki yarattı, itiraf edeyim. 1. sezonun sonunu hatırlamıyorum ama Kai'nin sonunu tamamen hatırlıyorum, çalan şarkı, Watanagashi gecesi, takvimden koparılan yaprak ve sırıtan iki şirin kız (nipaa), Takano ve ...

School Days

Ne olursa olsun, bu seri "son"'u sayesinde bende yer edinmiştir, iyi ya da kötü. Kafa yahu, kafa.

Rose of Versailles

Ne denilebilir ki. Beni ciddi anlamda mahveden tek seridir. İçim sızlıyor şimdi bile.

Edit: Eklicem eklicem dedim, Rose Of Versailles'i eklemeyi unuttum, utandım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fate Stay Night

Saber'ın öleceğini hala kabullenemedim xD gerçek olamaz xD

Vampire knight

Zero'nun vampirlerin gecesinin ardından ertesi gün okula gidip tam okulun önündeyken Yuuki'yle olan eski günleri hayal etmesi, Yuuki'nin ona ''hayaku hayaku! '' dediğinde bi an gerçekmiş gibi bir adım atıp Yuuki'nin hayaline uzanmaya çalışması acaip etkilemişti. Şunları yazarken bile ağlayacak gibi oluyorum. İlk izlediğim serilerdendi, inanılmaz bir şekilde bağlandım.

Code Geass Lelouchh Of The Rebellion

hiçbir seride böyle harika bir son görmedim. Normalde ana karakterin ölmesini asla kabullenemiyorum ama bunda o kadar çarpıcı, beklenmedik ve bi o kadara da olması gerektiği gibi oldu ki... Kesinlikle her şey bir netlik içinde kapandı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

açıkcası bu konuda school days in üstüne tanımam. hakikaten beklenmeyecek saçmalıkta biten bir animeydi

aynı şeyi soul eater içinde söyleyebilirim.

finaliyle beni ağlatan bir animedir. o kadar saçma bir finaldi ki ağlayasım geldi. o animeye en fazla bu kadar aptalca bir final yapılabilirdi.

vampire knight

yine saçma bir final. kız aşık olduğu genç ve şık görünümlü dedesiyle kaçtı özetlersek bu.

ama senaryo ustalığı açısından beğenipte hiç beklemiyordum dediğim yani olumlu eleştirebileceğim bir anime izlemedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Code Geass - R2

En çok Suzakunun "Luluch" demesi ve finalde CC nin arabayla seyahat ederken çalan "Continued Story" şarkı kısmından etkilendim. Sonu çok iyiydi gerçekten.

Basilisk

Burada Oboro'nun "Gennosuke-sama sizi seviyorum" deyip hara-kiri yapması ve o sırada Gennosuke'nin gözlerinin açılması etkiledi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

H2O: Footprints in the Sand

gözünden yaş getiren ve çok hüzün

buna kelimeler yetmez...!

Great Teacher Onizuka

hayata ne varsa hepside buda var

gülmek ağlamak sevinmek üzülmek

güzel olan ne varsa

Myself; Yourself

ne bir son ne bir baş

sonsuz sadakat

REC

tek bir kelime

güzel

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Tek bir animeyi dile getirmek istiyorum; ef-A Tale of Melodies sadece o sonu görmek için izlenebilir anime kesinlikle, sadece son için izlenir... Üstelik animenin kendisi de çok güzel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başlığı okuyunca aklımda sadece bir isim belirdi.Elfen Lied !

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tengen Toppa Gurren Lagann!

Animenin hem kendisi, hem sonu müthiş derecede harika. Öve öve bitiremiyeceğim serilerden. Hem gaza getiriyor sonu hem de hüzüne boğuyor. Gerçekten ağlamıştım aslında bu anime de, ve ilk dakkalarında gerçekten gaza gelmiştim. Simon'un çıkışı olsun, isterse gezegenleri fırlatıp dövüşmesi olsun, nia'nın evlilik anı olsun. Cidden hepsi harikaydı.

Clannad

Animenin kendisi ve sonu harika.(yine) Seri boyunca hem ağlattı hem güldürdü. Ama sonunda birden yüzünüz kocaman bir gülümse bulucaksınız. Okazaki'nin utanarak açılması cidden hoştu.

Kure-nai

Böyle bir son varmıdır? Aşırı derecede etkiliyor insanı. Bildiğiniz bağları burda daha önemli bir düzeyde işliyorlar. Sadece tek bir iş yüzünden kızla arkadaşlık kurmaya çalışan ana karakterimiz, sona doğru resmen bağlanıyor. Ve "arkadaşlık önemli birşey" diyen türkler hala bu seriye kötü diyor.

5 Centimeters per Second

Aslında gayet güzel bir anime ama o kadar duyulmamış animelerden. İnsanı içinden sarsan bir anime daha. Kapanış müziğide çok etkilemişti beni.

Daha çok olmasına rağmen aklıma bu kadar geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Elfen Lied

Direk kafamda "1 milyon baloncuk" misali soru bırakan ve 1 ay boyunca gece yatarken "Lucy gel beni öldür" diye mırıldandığım anime. Her ne kadar mangasıyla bağlantısız olsada (ki mangası bana göre çok saçma) animesine göbek bağıyla bağlandığım anime.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cowboy Bebop

Benim için anime sonu denildimi aklıma gelen sadece Cowboy Bebop'tur. Son iki bölüm benim için efsane niyetindedir. Sadece tek söyleyebileceğim ''Bang''.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Chrno Crusade kimse yazmamış.Ağzım açık kaldı.Bilen yokki seriyi sonunu görüp duygulansın.Asıl dramatik son budur.Görüp görebileceğiniz en dramatik sondur kendisi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

5 Centimeters per Second

Chrono Chrusade

Fate Stay Night

H2o footsprint in the sand

şimdilik aklıma gelenler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

X mutluluktan ağladığım tek olay ve anime.

Vampire Knight

Zero için berbat bir sondu dolayısıyla benim için de. Son bölümde kaname yi öldüreceğ izaman bile bunu yapamamış kaname tarafından ezilmişti. Elinde hiçir şey kalmadı; kardeşi öldü (mangada ölüp ölmediği belli değilmiş) yuuki vampir çıktı, ve zeronun nefret ettiği adamla gitti. Zero resmen ortada kaldı bu ne yaa, mutsuz kalan tek kişi oldu animede ve o kişi de baş karakterlerden biri. Nefret ediyorum yuukiden de kanameden de.

Higurashi no naku koro ni

takanonun çocukları vurmak istediği sahne çok iyiydi. Çok çok etkilendim, sahne sonunda ağladım da.

Baccano

Sen to Chihiro no Kamikakushi

muhteşem filmdi, miyazaki işte... :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Neon Genesis Evangelion

"Oha oha ohaaaa!!" Şeklinde seri boyunca saklanan soruların son 2 bölümde üzeri felaket kapalı da olsa verilmesi sonucu verdiğim tepkiler genellikle "oha" ile özetlenebilir. Aslında Evangelion'un tv serisi finali, final olarak tanımlanabilecek bir şey değil bana göre. O iki bölümün para sıkıntısından o şekilde yapıldığını hepimiz biliyoruz. Ama anlamayan insanların da gelip ne saçmaydı demesine kıl oluyorum. Anlamıyorsan yorum yapma yani:spit: Diğer yandan End of Evangelion şu güne kadar gördüğüm en iyi finaldir. Bende yarattığı derin izler 3 aylık bir depresyon ve araştırmaya sürüklemiştir beni. Evangelion'un her şekilde yeri çok ayrıdır bende.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Code geass 2 ve tokyo magnitude-8 duygusal ve çarpıcı bir sonu vardı.:uzgun:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Basilisk

aslinda bir cok yerinde şok yasadim.. İlerde kouga ve iga clanin dusmanligini bozucagini dusundugum halde her karakterin tek tek olmesi.. Ama yinede guzel bir animeydi..

Elfen Lied

Bana şok yasatti ayrica bircokda soru isareti birakti kafamda.. Lucynin son bolumde boynuzlarinin 2 sinide kaybetmesi ve olmesi beni gercekten uzmustu.. Ama son bolumdeki Koutanin evine gelen kisi herkezin kafasinda acaba ''Lucy olmedimi?'' seklinde soru isaretleri birakmisti.. Acikcasi animeyi cok sevmistim ama en sevmedigim sona sahip olan anime ElfenLied'dir.. :(

D. Gray Man

Bu animenin sonuna lanet ettim resmen.. Daha Millenium Earl' un olmemesi tek sebep buydu.. O kadar episode izledikten sonra animenin boyle bitmesi gercekten kotu bi durum oldu.. :sonuncu:

Nana

Son bolumde Nana(hachiko) nin Nobuo yu birakip Takumi ichinose'nin karisi olmasi.. Dogrusunu soylemek gerekirse Nana(Hachiko)'dan baya bi nefret etmistim(Tabiri caizse o kadar cok erkekle birlikte olmasi sinir edici olmustu benim icin)..:sonuncu:

Higurashi No Naku Koro ni

Son demek yetersiz kalir nerdeyse her bolumunde bana şok gecirten bir anime gercekten..!:haha: İlk baslarda Keitanin telefon klubesinde girtlagini parcalayarak kendini oldurmesi.. Sonra tekrar canlanip yeniden ve yeniden olmeleri inanilmazdi.. :haha: Boyle animeler zor cikiyor gercekten..

Chrono Crusade

Chrono ve Rosette' nin sonunda istemedigim bir sekilde olmeleri gercekten uzucu olmustu benim icin.. Ama el ele tutusarak olmeleri gercektende etkliyeci bir sondu.. :birnumara:

Daha bircok anime var yalniz ilk aklima gelenleri yazdim zaten buda en fazla yer eden animelerin bunlar oldugunu gosterir.. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

genelde animeler sonları ile bende pek yer edinemiyorlar mangalardan bağımsız olmasından dolayı (aimesini izlediklerim ve aynı anda mangasnı okuyabildiklerim kadarı ile söyleyebiliyorum bunu tabi). Bundan gerçekten nefret ediyorum animesi nin sonu sizi yerle bir eder ama mangasında son aslında öyle değildir. bu yüzden bir tek death note benim için ap ayrı baştan sona sevmiştim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hiç kuşkusuz,Berserkte Grifith'in tercihi yediden yetmişe her anime severin psikolojik yapısında onarılmaz hasarlara neden olmuştur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

code geass beni en fazla etkileyen olmuştu

berserk ise en fazla üzen oldu

full metal panikte de Sousukenin verdiği karar hoşuma gitmişti

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?