Jump to content
  • Kayıt Ol

Berserk

zhenya

Önerilen İletiler

Berserk

TANITIM

Kentaro Miura nın eşsiz karanlık fantezisi...1990 yılında ilk olarak yayınlanan Berserk 30 milyonun üzerindeki satış rakamıyla şimdiye kadar yapılmış en başarılı Seinendir...

Orta çağ Avrupa’sında geçmekte olan Berserk kendi karanlık dünyasıyla gerek çizim gerek kurgu olarak tümüyle mükemmelliği sunar...

Guts idam edilmiş ölü bir kadın tarafından doğmuştur ve rastlantıyla Gambino isimli bir paralı asker tarafından bulunmuştur. Gambino Guts’ı istemese de eşinin isteği üzerine onu evlat edinmiştir...

Guts Gambino’nun paralı asker gurubunda bulunduğu süre içerisinde ondan kılıç kullanmayı öğrenmiştir ama üvey annesinin ölümü ve Gambino’nun bunun nedeninin Guts un uğursuzluğu olarak kabul edişiyle zamanla Gambino Guts a karşı nefret beslemeye başlar...

Bir gece Gambino sarhoşluğun etkisiyle Guts'a saldırır... Guts kendini kurtarmak için Gambino’yu öldürmek zorunda kalır. Guruptan kaçan Guts yıllar sonra bir paralı asker olarak karşımıza çıkar. Katıldığı bir kale kuşatması sırasında düşman birliğin kumandanlarından biri olan Bazuso’yu öldürür. Ancak bu sırada kulenin tepesinden kendini izleyenlerden habersizdir...

Guts : Hikayemizin ana kahramanı olan Guts uzun ve kaslı bir yapıya sahip olmasına rağmen inanılmaz derecede çeviktir... Bir insan boyundaki kocaman kılıcını rahatlıkla kullanır...İçinde gizli bir top barındıran ve manyetik kavrama kabiliyetine sahip Metal bir sol kolu vardır.

Griffith : Alışılmadık derecede karizmatik ve yakışıklı olan Griffith Band of the Hawk isimli paralı asker gurubunun kurucusu ve lideridir. Taktiksel yetenekleri sayesinde yenilmez olarak bilinmektedir ve bu onu Midland Kralı’nın favori komutanı yapmaktadır...En büyük hayali kendi krallığına sahip olmak olan Griffith bu hayali uğruna her şeyden vazgeçebilir...

Casca : Band of the Hawk ın tek bayan üyesidir. Kılıç ustalığında Griffith den sonra gelir... (Guts guruba katılana kadar)

KARAKTERLER

Guts - Ana Karakter

Griffith - Ana Karakter

Casca - Ana Karakter

Schierke - Ana Karakter

Puck - Ana Karakter

Serpico - Ana Karakter

Farnese de Vandimion - Ana Karakter

157931.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Berserk

İngilizce: Berserk

Japonca: ベルセルク

Diğer: Berserk: The Prototype

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: Bilinmiyor

Bölüm sayısı: Bilinmiyor

Yayım: 25 Ağu 1989 - ?

Dergi: Young Animal

Eser: Kentarou Miura (Hikâye & Çizim)

Türler: Aksiyon, Macera, Şeytanlar, Dram, Fantastik, Korku, Doğaüstü, Askeri, Piskoloji, Seinen

İSTATİSTİKLER

Sıra: 1

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 12:41 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 2

Kişisel yorum:

Spoiler

Yeri hiçbir zaman değişmeyecek yegane 1 numaramdır. Bu manganın üzerine sayfalarca yazı yazmam da mümkün ama tanıtım yaparken insanları benim Berserk'e olan hayranlığımla boğmak istemiyorum ... Ve Seinen (18-30 yaş arası erkek okuyucuları hedef alan bi’ tarzdır) seven herkese tavsiye edilir... Ancak şunu da belirtmeliyim ki çok yoğun şiddet öğeleri içermekle beraber çok kanlı bi' mangadır... Dövüş sahnelerinde sürekli kopan kol ve bacakları görürsünüz...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gundamaster

2

• ecursed

2

• Beyazm

1

• zhenya

1

Animesini izlemiştim, beni derinden etkiledi ama sonunun ortada olduğu ve devamının mangada olduğunu biliyorum, ancak manga da hala devam ediyor ve mangakası götürebildiğim kadar götüreceğim diyor, etkileyici bir yapım olduğu kesin, tanıtım için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çizimleri gerçekten çok güzel. konu olarak zaten harika. bu ikisi bir arada mükemmel bir karışım bence. tanıtım için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 yıl sonra...

Mangasini okuyan aradaslara bir kac sorum olacak izninizle,umarim cvp verecek birileri cikar =) (spoiler kismi spoiler icerir ona göre =D)

Casca ile ilgili olacak sorularim.Öncelikle bu karaktere gicik oldugumu söylemek istiyorum.^^ Casca kime asik acaba? Hem Guts hem Griffith? Ilk basta Griffith e asik orasi kesin ama son bölümde Guts ile birlikte oluyorlar.Hemen sonrasi heryeri bandajla sarilmis Griffith kendini Cascanin üstüne atiyor ve Casca karsi koyacak gibi oluyor ama koymuyor.Bunuda gectim. Filmin Sonunda Griffith Cascaya tecavüz ederken Casca baya memnun görünüyor hic yapma etme dedigi yok.Bilinci yerinde Cünkü Guts a bakma diyor.Ayrica karsilikli öpüsüyorlar Griffith le.Ayrica tahminimce Casca baci hamile kalicak! Cocuk kimlerden ? insan mi canavar mi? xD Ha bide Casca Kafayi siyiriyor ama kendine gelecek mi?

Kisacasi genel bir Spoiler beklentisi icerisindeyim =D birisi beni Spoiler Bombardimanina tutsun lütfen ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
Mangasini okuyan aradaslara bir kac sorum olacak izninizle,umarim cvp verecek birileri cikar =) (spoiler kismi spoiler icerir ona göre =D)

Casca ile ilgili olacak sorularim.Öncelikle bu karaktere gicik oldugumu söylemek istiyorum.^^ Casca kime asik acaba? Hem Guts hem Griffith? Ilk basta Griffith e asik orasi kesin ama son bölümde Guts ile birlikte oluyorlar.Hemen sonrasi heryeri bandajla sarilmis Griffith kendini Cascanin üstüne atiyor ve Casca karsi koyacak gibi oluyor ama koymuyor.Bunuda gectim. Filmin Sonunda Griffith Cascaya tecavüz ederken Casca baya memnun görünüyor hic yapma etme dedigi yok.Bilinci yerinde Cünkü Guts a bakma diyor.Ayrica karsilikli öpüsüyorlar Griffith le.Ayrica tahminimce Casca baci hamile kalicak! Cocuk kimlerden ? insan mi canavar mi? xD Ha bide Casca Kafayi siyiriyor ama kendine gelecek mi?

Kisacasi genel bir Spoiler beklentisi icerisindeyim =D birisi beni Spoiler Bombardimanina tutsun lütfen ^^

Mangayı konu alan soruların olduğu için mesajını buraya da kopyaladım ecursed. Çeviri başlığını kirletmeyelim diye.

Sorularının cevabına gelirsek;

Casca Griffith'e sadece hayran. Onun liderliğine, duruşuna, vasfına kısacası bir çok özelliğine. Zaten Griffith'e herkes hayran. Bu demek değil ki herkes ona aşık. Casca Guts'ı ise seviyor ona aşık. Filmde gördüğün üzere seviştilerde.

Bandajlı haldeki Griffith onun üstüne atladığında Casca önce yapma diyor. Sonra o acizliğine üzülüyor bir şey yapamayacağı da bariz zaten o şekilde kalıp ona sarılıyor başka da bir şey olmuyor.

Griffith'in Femto haline dönüp kurban töreninde Casca'ya tecavüz ederken Casca'nın bundan zevk alma durumu yok, tecavüz kaçınılmaz sadece orada. Guts'ın da kötü olacağını bildiği için ona bakma diyor. Debelenme gibi bir durumu da olmuyor çünkü yaratıklar onu zaten tutuyorlar Femto'da sarıp sarmalamış durumda nasıl debelensin? Casca hamile kalıyor bebek olayı briaz muamma, düşük yapıyordu yanılmıyorsam ama o bebekte tuhaf bir haller vardı. İnsan olmadığı kesin. Casca uzun süre o halde gidiyor hala düzelmedi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangayı konu alan soruların olduğu için mesajını buraya da kopyaladım ecursed. Çeviri başlığını kirletmeyelim diye.

Sorularının cevabına gelirsek;

Casca Griffith'e sadece hayran. Onun liderliğine, duruşuna, vasfına kısacası bir çok özelliğine. Zaten Griffith'e herkes hayran. Bu demek değil ki herkes ona aşık. Casca Guts'ı ise seviyor ona aşık. Filmde gördüğün üzere seviştilerde.

Bandajlı haldeki Griffith onun üstüne atladığında Casca önce yapma diyor. Sonra o acizliğine üzülüyor bir şey yapamayacağı da bariz zaten o şekilde kalıp ona sarılıyor başka da bir şey olmuyor.

Griffith'in Femto haline dönüp kurban töreninde Casca'ya tecavüz ederken Casca'nın bundan zevk alma durumu yok, tecavüz kaçınılmaz sadece orada. Guts'ın da kötü olacağını bildiği için ona bakma diyor. Debelenme gibi bir durumu da olmuyor çünkü yaratıklar onu zaten tutuyorlar Femto'da sarıp sarmalamış durumda nasıl debelensin? Casca hamile kalıyor bebek olayı briaz muamma, düşük yapıyordu yanılmıyorsam ama o bebekte tuhaf bir haller vardı. İnsan olmadığı kesin. Casca uzun süre o halde gidiyor hala düzelmedi.

Hizli cvp icin tesekkürler, cevabini okuduktan sonra, bir anda kendimi cok fesat biri gibi hissettim ^^ Dedigin herseyi onayliyorum sadece bir nokta disinda ^^

Oda Cacanin tecavüz sirasindaki hal ve tavirlari =D Cevabini okuduktan sonra bir kez daha filmi acip baktim.(isim gücüm yok nelerle ugrasiyoum oO).Casca öpüsüyor Griffith'le.Hem ayrica her ne kadar canavarlar tarafindan tutuluyor olsada insan bir kezde olsa yapma der yavhu =D Hicte bir sey demiyor ki hatun, tek dedigi bakma oluyor guts a. Her neyse ben Casca nin notunu verdim =D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Nasıl değerlendirileceği elbette kişiden kişiye değişir.

Casca başlarda kendinden geçmiş baygın halde çünkü diğer yaratıkların da saldırsına uğruyor mangada daha detaylı o kısımlar sonra kendine geldiğinde iş işten geçiyor ama dediğim gibi debelenmesinin de faydası yok.

Casca'nın Griffith'e aşık olmadığını düşünüyorum ve bu yapılan aşk dolayısıyla bir birleşme de değil. Casca Griffith'in o halde olmasından dolayı suçluluk hissedip herhangi bir şekilde karşı koymuyorda olabilir. At arabasındaki olaydan sonra Guts'a seninle gelemem dediği sıradaki suçluluğu hatırlayacak olursak.

Manga'da bu kısma bakmak istersen şu linkten

http://www.batoto.net/read/_/19404/berserk_v13_ch96-106_by_mnaki/109

158. sayfaya kadar bakabilirsin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Mangaya devam eden bir grup mevcut mu şu anda? Uzun zaman sonra izleyipte devamını merak ettiğim bir yapımdı gerçekten. Türkçeye aktaran bir grup yoksa batatodan devam edeceğim animenin kaldığı yerden.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangaya devam eden bir grup mevcut mu şu anda? Uzun zaman sonra izleyipte devamını merak ettiğim bir yapımdı gerçekten. Türkçeye aktaran bir grup yoksa batatodan devam edeceğim animenin kaldığı yerden.

MangaTurk ekibi ve MangaFrame yapıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?