Jump to content
  • Kayıt Ol

Ne Oynuyoruz?

gundamaster

Önerilen İletiler

Yok o yorumlardan farklı yorumlar vardı, ben iki oyunu da aldım zaten, belki ikinci oyunun yorumlarındandır. Ama inat ettim bitirdim. Keyif aldım aslında ama iki elimi kullandım tuşları da asdf jkl olarak ayarladım ama yine de notaların gelişi ekranda zorluyor insanı, düz gelmiyor, bazen notaları ayırt edemiyorum mesela en uçtaki a'ya gelecek olan nota da ekranın ortasından çıktığı için s veya d'ye basabiliyorum. Reviewde yazdığı gibi klavye ile oynaması sorun, yoksa benim sevdiğim tür ritim oyunlarından biri. İkinciyi de bitiririm bir ara artık. :P Müziklerini beğendim aslında, klasik müzik severim, Beethoven'cıyım zaten, Chopin de çok iyidir, lakin müzikler klasik müziklere eklenen çeşitli motiflerle zenginleştirilmiş. Beğendim ama Guitar Hero 3'teki Muse'ün Knights of Cydonia şarkısından aldığım tadı hiçbir ritim oyunundaki şarkıdan alamadım. O apayrı bir deneyimdi. Frederic'te müzikler vurucu değil yani ama güzel işte. Chopin'i konu alan bir j-rpg vardı Eternal Sonata, oradaki müzikler fevkalade güzeldi yalnız. Müzikleri Motoi Sakuraba reyizin elinden çıkmıştı sonuçta, olur o kadar. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Witcher 3 Wairudo Hanto

Doğrudan bu oyuna atlamak için ilk iki oyunu oynamaya gerek yok ki diyerek dört bir yana salık salan 15 yaş altı kardeşlerime çok üzülüyorum :D 3. oyunun açık dünyası tartışılmaz ama ilk oyunda çevrilen dolapların yanına bile yaklaşamaz, sırf 1,50 lira diye alıp oynadığım bir oyundu, ortalıkta Wild Hunt lafı var mıydı yok muydu onu bile bilmiyorum, hatırlamıyorum ama oradaki olay gidişatının tadı bambaşkaydı. 2. oyunda da dev bir Letho vardı. Bu oyun da apayrı olmuş, sırf adı sanı duyuldu diye siz siz olun 1'le 2'yi oynamadan buna atlamayın, çok şey kaçırırsınız, özelikle de karakter derinliği açısından.

Bir de oyun oyna oyna bitmiyor, daha tonla yapacak şey var. Bir de daha dev gibi ek paketler var.

En güzel yanlarından biri de bana git şu kadar yaratık öldür olayını bitirmiş görevlerde, her yan görev öyle Allah Allah değil tabii ama en ufağına dek üzerine düşünülmüş, o açıdan bile piyasayı ezer geçer.

Müzikleri de büyük olay.

Slav kültürünü iliklere damgalarcasına kazıyan müzik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

[bimgx=500]

http://puu.sh/rlf9N/6c9c19421a.jpg[/bimgx]

Nereden aldığımı hatırlamıyorum ama Steam'imde çok sonraları keşfettim bu oyunu, meğer kütüphanemdeymiş. Heralde arkadaşların verdiği kodları falan kullandım, hiç hatırlamıyorum kart düşürme derdim olmasa haberim olmayacak :D

Şu sıralar gecem gündüzüm bu oyun oldu, arkaplanda açıyorum neredeyse hiç kapatmıyorum. Bilgisayarı kapatmıyor olsam şu an achievement almıştım (oyun hiç load/continue yapmadan bitirirsen achievement veriyor) :011: Achievementler de çok eğlenceli ya, bara gidip 50 küsur içeceğin hepsini içersek bile achievement veriyor (tabi 4. shottan sonra kendinizi başka yerlerde bulmanız olası :011:)

Oyunumuz cyberpunk temasına sahip, günümüzden epey uzakta geçiyor 2060larda. Cinsiyetin önemi kalmadığı yıllar ve insanların artık isterlerse bir hayvanla yarı yarıya gen paylaşabildiği bir ortam. Yani kedi kız, köpek adam gibi şeylerin mümkün kılındığı bir dünya yapılmış. Bunlara da hibrid denilmiş. Fakat nedense bir süre sonra topluluk bu hibridleri "insanların genlerini tehdit ettiği" için dışlamaya başlamışlar. Kısırlaştırmışlar. Protestolar yürüyüşler falan.

Biz de teknolojik ürünler hakkında inceleme yazıları yazan bir editörüz. Kulaklıktır şudur budur yazıyoruz. Oyun bize bu tiplere karşı iyi veya kötü niyetle yanaşma özgürlüğünü tanımış. Kendileri de zaten bize pek meraklı değiller. Kedi kıza gidip kulaklarından falan bahsederseniz çok kızıyor mesela. Bu kısım zaten günümüzdeki malum bireylere karşı yapılan muamelenin nasıl olduğunu gözler önüne seriyor direk.

Bir de işin robot boyutu var. ROM'lar insanların hayatını kolaylaştırmak için yapılmış. Böyle klasik 2 el 2 kol korkunç tipler yerine şirin mi şirin robotçuklar var. Tıpkı şu yerleri süpüren robotlar gibi değişik kişisel ROMlar var. Bunlar da epey yol almışlar, polisinden tut da cafelerdeki garsonlara kadar sadece tek fonksiyon için icat edilmiş ROMlar var. Bir gün bizim kapımızı da tüm bunların çok ötesinde gelişmiş bir ROM çalıyor: Turing. Bizden bir ricası var, onu icat eden eski dostumuzun kaçırılması ardındaki sır perdesini aralamak.

---------

Henüz daha 2 bölüm bitirdim, sanırım 5 ya da 6 bölüm var. Fakat oyun hakkında ne hissettiğimi tek cümlede özetlemem gerekirse.. Günlerce yanımızda şen şakrak gezen robotun yüzü 1 saniyeliğine asılınca kalbime bir şey saplandı, gözümden yaşlar aktı. Bi robotu bile gülümsetemedik be nasıl insanlarız :TTT: Bu da OST olsun yürek parçalayanından:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Humble Bundle'dan almıştın sen o oyunu, 1 dolar muhabbetine, hatırlıyorum ben. :)

Scribblenauts Unlimited oynayıp bitirdim geçenlerde. Zamanında Nintendo DS için çıkmış bir oyundu, orada da önceki oyununu oynamıştım ama pek başarılı değildi. Oyunun konsepti orijinal ama. Yine de bazen sıkılıyor insan. Elimizdeki deftere obje isimleri girerek yanıbaşımızda belirmesini sağlıyoruz, ve oyunda bize verilen ipuçlarına göre uygun objeleri yaratarak dünyayı kurtarıyoruz gibi basit ama eğlenceli bir hikayesi var.

http://store.steampowered.com/app/218680

Bir de Mind Games var. Bir çok zeka zorlayıcı bulmacadan oluşuyor ve gittikçe daha kompleks olanları çıkıyor. Bazı bölümler abartısız 1 saat harcattırdı bana geçebilmek için. Bazı bölümler kolay olabiliyor, kişinin o tür oyunlara karşı ilgisine göre değişiyor. Fiyatı da ucuz zaten. Ben 12 saat harcamışım daha yarısına gelemedim, o kadar dolu bir oyun yani fiyatına göre.

http://store.steampowered.com/app/448560

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Humble Bundle'dan almıştın sen o oyunu, 1 dolar muhabbetine, hatırlıyorum ben. :)

Google'dan arattım baktım şimdi gördüm Bundle'ı hatırladım. Narrative Bundle diye geçiyormuş. Her Story oyunu için almıştım aslında sahi onu da oynayım bundan sonra :011:

Bundle'da Cibele, Her Story ve ROM varmış sadece. 1 dolara 58 lira ederi olan şeyler almışım aferin geçmişteki bana kafası çalışıyormuş :@:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Şu sıralar sadece anime oyunlarını oynuyorum. One Piece burning blood, Dragonball Xenoverse, Attack on Titan Wings of Freedom gibi...

Hatta One piece: Burning Blood için türkçe oynanış video'su bile çektim. Deneme kıvamında :)

Hikaye mod'unun İlk kısmı Luffy arc'ını ultimate atak kullanmadan geçebildim mesela, pek zor değil yani oynaması, ama eğlenceli bir oyun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Grand sphere

Bir türlü granblue phantashy yi telefonuma indiremediğiim için bunu indirip oynadın ve oynuyorum ama ömrümü yedi yahu yurt internetiyle bir türlü oyuna bağlanılmadığı için kendi sınırlı internetimle oynuyorum ama her tıkladığım şeyde sürekli birşeyler indirdiği için bütün kotamı buna harcadım sayılır birde namussuz dün indirdiğim bölümü bugün yine indirttiği için iyice darladı beni paket maket kalmadı elimde bütün internetimi sömürdü. Giriş ekranındaki kızı daha ilk bölümden şeytan kaçırdı 3arcta anca geri aldım iki laf edemeden memleketine geri döndü kız onun yancısı pembiş eioh ile kanka olduk sayesinde... Neyse belki sabahları sorun çıkarmaz diye heartstone U indiriyorum şuan applestore da magic gathering olsa yüzüne bakmam heartstonenun ama maalesef yok ve buna kaldık sonunda . Elder scroll serisi de kart oyunu çıkarmış fakat telefona değilde tablete uyumlu çıkardığı için ona da erişemiyorum Heartstonenun başına taş düşsün emi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Dishonored

Oyunda hikaye başlangıcı çok kötü ve zekadan yoksun. Bu kadar basit bir girişi olacağını düşünmüyordum bu oyunun. FPS oyunlarına karşı da pek iştahım yoktur. Oynadığım fps sayısı bir elin parmaklaını da geçmez zaten. Popüler bir oyun olması dolayısıyla oynamaya başladım. Şu ara ikincisi de gündemde malum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dishonored fps türüne girmiyor ki ateşli silahlardan bi tabanca var elimizde onuda ayda yılda bir kullanıyorsun. Daha çok gizlenip arkadan şişlemek üzerine ve hikaye basit doğrudur

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Hadi senin için S'yi attım first person olsun, anladın sen onu cakip ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tiger Knight: Empire War

3 Krallık döneminde geçen, oynayış olarak sanırım Mount & Blade gibi diyebileceğimiz TPS şeklinde savaş ve komuta oyunu. Üç krallıktan birisini başlangıç yerimiz olarak seçtikten sonra bu krallıklara ait birliklerden istediklerimizi World of Tanks gibi bir araştırma ağacı üzerinde geliştirerek ilerliyoruz. Bunlar bize yeni silah, zırh ve binek verirken her birlik belirli sayıda askeri savaşta yanınızda bulundurmanızı ve komuta etmenizi sağlıyor.

Oyun henüz beta aşamasında, yakında Roma'nın geleceği anlaşılır durumda ve ilk başlarda karakter oluşturma haritasında İran topraklarında da seçilebilecek iki krallık görülüyordu... Gerçekten eklenir mi bilinmiyor...

Normal komuta edilir birliklerle yapılan meydan savaşı ve kuşatma dışında doğrudan düellolar şeklinde PvP mücadeleleri ve bir adet dinamik PvE öykü savaşı mevcut... Bunlar dışında eğitim odasında kendinizi geliştirebileceğiniz eğitim modları da var.

Şurada da oyunun oynayışını görebileceğiniz 2 video:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
(düzenlendi)

Dark Souls 2

Fildişi Kralı 5. diriltişimde artık tek kılıç darbesine yarı can dayanmıyorken şevke geldiğimiz anlardan birinde.

QvW16k.jpg

Daha sonra yeniden hep beraber koyun koyuna ölürken mutluluktan çığlıklar atıyorduk.

ZMJ1W3.jpg

Gondorlular Rohanlılar kardeşlerim gözlerinizin içinde kalbimde yeşermesine izin vermediğim korkuyu görüyorum. Gün gelir insanlar cesaretlerini yitirebilir. Dostlarına sırt çevirebilir ve tüm kardeşlik bağlarını koparabilir. Ama bugün o gün değil düşmanın zaferi ve harap olmuş siperler bekler insan çağının çöküşünü ama o gün bugün değil. Bugün savaşacağız. Bu dünyadaki tüm sevdikleriniz adına sizlere kalmanızı emrediyorum batının halkı.

Ve yine öldük.

Düzenlendi: (aysöken)
  • Beğeni 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...
(düzenlendi)

Rime

Tek yaptığınız yürümek ama acayip bir estetik haz aldım. Gezdim, dolaştım, dört döndüm, her köşeye baktım. Oynayacaksanız televizyon ekranında oynayın, odanıza kapanın, sarmazsa da uğraşmayın hep aynı tempoda ileriliyor, ağır bir oyun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...
(düzenlendi)

The Walking Dead Final Season

kalp acısı.jpg

• Süper 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Oynanabilir bir görsel roman istiyorsanız Banner Saga'ya mutlaka bakın. Karakterimin başına gelmeyen kalmayınca ulaştığım kötü son bile insaf ettiler dedirtti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?