Jump to content
  • Kayıt Ol

League of Legends Tartışma

loykad

Önerilen İletiler

Bende merak ediyorum şampiyonu. Tahminim Piltorver'dan bir hero olacağı. 2 Yıldır jinxden bu yana Piltoverdan hero gelmiyor. Bakalım ilginç bi tanıtım olmuş. Beğendim arkadaki resimde bana ilk Ez'i hatırlattı. LOLtr ekibi seslendirmeler konusunda yine iyi iş çıkarmış. Solo olur umarım. Zliean'a benzemesinde.

Başlığı LoL tartışma başlığı yapalım bu arada daha hoş olur. Önümüzde daha türkiye yaz turnuvaları var. Dünya kupası var. Patch'ler var. Ne nerfler var ne bufflar. Güzel olur arada sırada buraya yazmak.

Söylemeden de edemicem. SKT'nin nasıl bi şansı vardıysa. Kırılma maçında kilit maçta bir bug oldu. Şu pozisyon hiç olmamış olsa belki edg vs fanatic finali görebilirdik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 164
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• loykad

52

• bLueeekun

30

• cakiphan

26

• painscream

20

İki takım da bug yedi orada ya, zaten Seju'nun bug'ından sonra Huni neredeyse ağlıyordu. Orada yapmaları gereken maçı hemen durdurup bug konusunu söylemekti. Oradan da maç tekrar oynanabilirdi ama o haklarını kaybetti iki takım da.

Başlık aynen LoL tartşıma olarak düzeltmeye çalıştım dün ama sadece kendi postumu editledi başlığın adını değiştiremedim nedense. Çare pain :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

abi ekko diye bir şey harbiden var mı?

diyelim ki onun olduğu koridorda değilim, yine etkilenecek miyim onun zamanı geri almasından? çok acayip :s

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yok yav belli bir hat üzerinden iki saniye odaklandıktan sonra bir şey gönderecekmiş işte. O hat üzerinde yakalananlar belli bir zamana ve mekana geri dönecekmiş. Eğer gerçekten böyle olursa çok tuhaf olur. 5 sn önce solodaydın bota tp attın. Ekko geldi ulti kullandı, sen toptasın. :D Trollemek için değilde kaybedilen team fightları olmamış gibi geri alma durumu olursa bu şampiyon perma ban yer turnuvalarda ve dereceli oyunlarda. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Böyle bi karakter skilli Dota'da da var üstelik ultimate bile değil. Base'den teleport atmış bi adamı tekrar base'e gönderebilmekten bahsediyordu o heronun tanıtım videosunda mesela. Bizimki de bu tip bir şey olacak bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynı ulti stili Smite' dan Chronos' da var. Chronos ultisini kullandığında bir topa dönüşür ve sadece kendisi 3 saniye önceki yere ve can değerine döner. Diğer karakterler aynı şekilde dövüşe devam eder, Chronos' un yerde top olarak yuvarlanıp önceki yere döndüğünü görürürüz sadece. Rakibin canı olduğu gibi kalır, onlar için zaman geriye alınmaz. En mantıklısı bu şekilde bence, kendi için zamanı geri almak.

şöyle videosunu da koyayım daha iyi açıklamak açısından. Bunu bulabildim.

Konu başlığından MSI 2015 kısmını sildim sadece. Genel tartışma yapacaktım da biraz garip geldi o yüzden League Of Legends Tartışma olarak bıraktım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen ya ben de o kısmı silmeye çalışmıştım, başlığı açan kişinin başlığı değiştirememesini ilk kez farkediyorum çok garibime gitti :D

Ekko videosunda duvarın sol tarafında da Jinx var bu arada komik bi çizimle :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yalnız dublajı gerçekten çok güzel olmuş :D

ekko ne zaman alınabilir olacak? o vakit indirip biraz oynayayım yav :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yalnız Riot animasyon konusunda gayet başarılı. Bard karakter tanıtımı da çok iyiydi, Ekko da gayet iyi olmuş. Bard' ı görmeyenler için şöyle atayım:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yasuodan sonra karakterler pek tutmuyor. O karakterlerin seçim oranı çok çok düşük. Ben son çıkanlardan kaç tane şampiyona "Ooo süpermiş" deyip en fazla 5 kere oynadığımı bilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yasuo' dan sonra Velkoz , Braum, Gnar, Azir, Kalista, Reksai ve Bard var. Reksai çoğu dereceli maçlarda vazgeçilmez jungle karakterlerinden oldu. İzlediğimiz maçların çoğunda Reksai görebildik. Aynı şekilde Kalista. Kalista alındığında oynayabilen kişilerin elindeyse oyun sonlarında durdurulamaz olduğunu gördük. Mızraklarını biriktirip sonra ciğerini sök ile toplaması ile baya hasar çıkarabiliyor. Aynı şekilde Gnar, bir çok oyunda gördüm kullanıldığını. Baktığım yerlere göre, kendisinden sonra çıkan çoğu solo karakterinden daha çok seçilmiş. Thresh' den Lucian' a kadar karakterlerin kullanıldığını pek görmüyorum.( Quinn, Zac, Lissandra, Aatrox) Gerçi benim levelim ve oyun deneyimim pek yok. 23 levelim oyunda daha, dereceliye bile giremedim. Sadece izlediğim maçlara dayanarak yorum yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi biraz düşündüm de babası da olabilir zileanın malum zaman mevzuları biraz karışık olabiliyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yasuodan sonra karakterler pek tutmuyor. O karakterlerin seçim oranı çok çok düşük. Ben son çıkanlardan kaç tane şampiyona "Ooo süpermiş" deyip en fazla 5 kere oynadığımı bilirim.

Bunun sebebi artık son çıkan karakterlerin "tuşları spamla pentakill xdxd" mevzusundan çıkması oldu. Mesela Kalista'yı herkes hakkıyla oynayamaz. Keza Azir de aynı şekilde öyle, oynayabilirsen oyunu gerçek anlamda taşıyorsun ama oynayamazsan battın. Reksai, Gnar da şu an metanın yıldızlarından zaten.

Braum ilk çıktığı zaman her maç ban yiyordu öyle söndü gitti ama bence pasifi sayesinde en en en en kullanışlı supportlardan biri şu metada. Lucian + Braum yapıp sonucunu görmelisiniz bence. Tek sıkıntısı ultisini tutturamazsanız pek bi halta yaramıyorsunuz :/

Bard ise şu an gerçekten ufak çaplı buff'a hasret, early game'de gerçekten çok etkiliyken late'e doğru hasarı inanılmaz anlamda düşüyor ve çok pasif kalıyor böyle hareketli bi support için. Bard'ın bu kadar oynanmamasının da 3 sebebi var:

1- Takımın geri kalanı Bard'a nasıl uyum sağlayacağını bilemiyor (Bkz Beşiktaş)

2- Yarı jungle gibi oynamayı herkes beceremiyor, roam yaparken ya feedliyor ya da ADC'sine hiç yardımı dokunamıyor.

3- Ultisini hala nerede, ne zaman ve nasıl kullanabileceğini adam gibi beceren insan sayısı çok az.

Ben bu durumdan açıkçası çok hoşnutum, oyunu 2 ay oynayıp da Zed-Kata-LB alıp tekleyen tipleri hiç sevmiyorum. Dün akşam karşımzda bi Kalista + Voli eşleşmesi vardı, Kalista'yı görünce çok tırstım açıkçası biz Vayne + Zyra'ydık. Lakin Kalista gerçekten o bildiğimiz Kalista'dan çok uzak bi performans sergileyince 2 kulelerini birden yıkıp botu paramparça ettik. :011:

Edit:

Thresh' den Lucian' a kadar karakterlerin kullanıldığını pek görmüyorum.( Quinn, Zac, Lissandra, Aatrox)

Yine burada da aynı şey söz konusu. Lissandra bi dönem çok popülerdi, ki bence hala öyle aslında çoğu şampiyonu counterlıyor. Ultisi inanılmaz kullanışlı ve diğer skillerinin aşırı hasarı var. Cass şu dönemler nası popiyse bi zamanlar Liss de öyle popiydi. Quinn biraz Vayne gibi ender görülüyor. O kuş mevzusunu herkes etkili kullanamıyor, işin açığı biraz fazla kırılgan aslında o yüzden oynanmıyor pek. Zac ve Aatrox işte bunlar sıkıntı. Aslında full AP Zac'in ne kadar teklediğini bi bilseler her maç Zac oynarlar :011: Zac'in artık dış görünüşü mü desem ne desem, oyanışını sevmedikleri için alan yok. Bi rework bir de skin gelse tekrar eski popülerliğine kavuşur. Aatrox çok hantal mı diyeyim, ağır kalıyor metada nedense. Canından gitmesi (aşırı gidiyor) olsun, skill seti olsun baya baya intihar şampiyonu. Hele ki pasifin yoksa ggwp oyun artık senin için :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Riotun genellikle yaptığı şey. Bir dönem tanklar ortaya çıkıyor, bir dönem suikastçiler. Jinx ne zamandır turnuvalarda görmüyorduk mesela. Bi dönem Luci-Graves-corki görüyorduk. Ve baya baymıştı bizi sonra değiştirdiler. Suikastçiler ön plana çıktımı bu herolar zirve yapıyor suikastçiler düştümü diğer adcleri görüyoruz. Hani bir gün urgot yasaklanan populer bir hero olucak deselerdi inanmazdım. Ama onuda gördük. AD fizz gördük. Riot zaman zaman heroları bir yükseltip bir düşürüyor. Ve Ben bu durumdan memnunum açıkçası.

Neyse şu tank metası bitsede tekrar ADC oynamasam. Bi tank ADC yi bukadar hızlı eritmemeli.:011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tank metası güzel ama bunu ARAM moduna sokmaya çalışmaları çok sinir bozucu ya, getirdiler Warmog'u falan bir de Tuttur geldi herkes mecbur tank çıkıyor. ADC bile 2. itemi defansif çıkıyor mecburen var mı böyle bir şey ya :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aram'a getirseler ne yazar ya 15 dkda falan bitiyor aram maçları. 40-50 dk. normal oyun düşünsene. Adamı eritemiyorsun bile. :( Adc oynadığım zaman çok arkada oynuyorum hep. 3 tank alıp 2 kırılgan şampiyon olsa bile, 2 kırılganı alıp o üç tanka ölmekte baya başarı yani. :D 3 tank yüzünden oyun oynanmıyor ya. :D Yakın zamanda biter zaten. Yeni yama güncellemeleriyle değişir bu durum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Beni bilirsin hep ARAM oynuyorum, 10 maçtan anca 1 ya da 2 tanesi 15-20 dakika sürüyor inan son zamanlarda. O da anca karşıya böyle ilah bi takım gelirse falan oluyor. Mesela bu sabah karşı takımda Sona, Janna, Lux, Nidalee ve Teemo vardı sen düşün ne kadar çabuk ezildiğimizi :011: Çoğu zaman illa ki en az 1 ya da 2 tank geliyor o Warmog yüzünden hayvan gibi can kasıyolar Randuin'le falan o can bitmiyor deli eder adamı. :011:

Vadi dediğin gibi iyice zor, bide şu minyonlar bilmem kaçıncı dakikadan itibaren daha da zor mu ne kesiliyordu bilmiyorum hala var mı o da iyice yavaşlatmış oyunu. Artık oyun bi baronu kessen bile bitmiyor çoğu zaman :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende sabah bi aram gireyim dedim. Karşı takımda Kalista, Graves, Ashe, Ahri ve Teemo geldi. Alldan yazdım "Biz hiç oynayamalım hızlıca bitireceksiniz zaten." diye. Sonra bi baktım adamlar o kadar pasif çıktı ki. O laf bize döndü. Kulemizi bir kere bile vurdurtmadan 13. dkda oyun bitti. :011: Aram güzel şey ama keşke daha fazla ip verse. 30 dk maç sürse win olsa svdeki gibi ip vermiyor. Sv eğlenceli geçiyor ya. ÇAbuk bittiği zamanda oluyor. Benim elom iyi olduğu için yayıncılar ve yayıncıların kankileri geliyor. Oyunu bırakıp makara falan yapıyoz. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ya isterse 4 ADC olsun tankları olmadan bir hiçler aramda. Lakin 4 sup olunca olay çok berbat o ona can basar o ona kalkan basar vuruyorsun vuruyorsun katliam yiyorsunuz bi bakıyorsun adamlar full canla kule kesiyor yok artık diyorsun :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu gece olması lazım saat 3-5 arası güncelleme yapılacakmış galiba. Gece server tamamen kapatılacakmış güncelleme için. Zaten o saatte pek oynamıyorum :011:

Güncellemede güzel şeyler var:

[bimgx=600]http://3.bp.blogspot.com/-MKetN9IfUV0/VUvcEIVMHuI/AAAAAAAAplQ/Qpy0wfheYM0/s640/Lux_Splash_6.jpg[/bimgx]

Star Guardian Lux ekleniyormuş dibim düştü ;_;

Diğer SSW skinleri de geliyormuş

[bimgx=600]http://4.bp.blogspot.com/-bh19wwwmnkM/VUphBxI8MmI/AAAAAAAApgw/1rYIhjKG1FE/s1600/Rengar_Splash_3.jpg[/bimgx]

ve Playing Card Skin Set geliyor

[bimgx=600]http://1.bp.blogspot.com/-2eSxmea2xYk/VUpivWpsOaI/AAAAAAAAphg/HQDTYWM1yls/s1600/Mordekaiser_Splash_5.jpg[/bimgx]

Yani anlaşılan Riot bu güncellemeyle iyi para kıracak :011:

Yeni bi Gromp kullanıcı resmi ekleniyormuş.

Dengeleme Değişiklikleri:

Akali

Hilal Vuruşu (E): Bekleme süresi: (7/6/5/4/3) → (5/4/3/2/1)

Hilal Vuruşu (E): YG Çarpanı: 0.3 → 0.4

Gölge Dansı ®: Rakibe uçunca 150-200 birim önüne geçer.

Annie

Saldırı Menzili: (625) → (575)

Azir

İleri (W): Artık asker menzili de gözükecek.

Hecarim

Galeyan (Q): Mana tüketimi: (20/23/25/29/32) → (32/34/36/38/40)

Galeyan (Q): “Minyonlara ve yaratıklara %66 hasar verir” özelliği kaldırıldı. (Yani minyonlara daha az vurma özelliği kaldırıldı.)

Kalista

Üstün Denge (Pasif): Geriye doğru atılırken kazanılan %25 atılma mesafesi özelliği kaldırıldı.

Morgana

Zulüm Toprağı (W): 0.5 saniyede verilen minimum hasar: (12/19/26/33/40) → (8/16/24/32/40)

Zulüm Toprağı (W): 0.5 saniyede verilen maksimum hasar: (120/190/260/330/400) → (80/160/240/320/400)

Olaf

Ragnarok ®: [YENİ] Olaf aniden 1 saniyeliğine (%50/60/70) hareket hızı kazanır.

Riven

Hareket Hızı:345 → 340

Sürgün Kılıcı ®: Yeteneğin ateşlenme hızı: 2200 → 1600 (Yeteneğin hızı)

Tristana

Seri Ateş (Q): Kuleye “her düz vuruş” Q yeteneğinin bekleme süresini 1 saniye azaltır.

Patlayıcı Yük (E): Rakibe atılan her yükün verdiği ekstra hasar: (%25) → (%30)

Trundle

Pislik Sütunu (E): Yavaşlatma oranı: (%25/30/35/40/45) → (%30/35/40/45/50)

Akıncı Palası

1628EDA4F83960C9BC948F672CC34053.png&t=105719334&size=1&bound=0&border=0&resolution=0&overrides=240

Çarp’ın rakibi işaretleme süresi: (6) → (4) saniye

Süper Minyon Değişikliği

8F5D3BE0768642C0EE978981424D57CB.png&t=105719334&size=1&bound=0&border=0&resolution=0&overrides=240

Zırh: 30 → 100

Büyü Direnci: 30 → 40

Taban Hasar: 180 → 306

Yanındaki küçük minyonlara sağladığı “%70 hasar-büyü direnci-zırh” özelliği kaldırıldı.

Ejderha Değişikliği

99AF429B45B656E7EFEC217FC2C9B4D2.png&t=105719334&size=1&bound=0&border=0&resolution=0&overrides=240

Taban Hasarı: 90 → 100

ARam Değişikliği (Tuttur/Fırla)

5D3B5459F415D9F7F812DB46211FD2D2.jpg&t=105719334&size=1&bound=0&border=0&resolution=0&overrides=240

B22C65DDF294B4C019583BA784C5B596.jpg&t=105719334&size=1&bound=0&border=0&resolution=0&overrides=240

yeni gelen sihirdar büyüleri Tuttur ve Fırla‘nın verdiği hasar (20 + seviye başına+10) bölündü. Yani Tuttur‘duğunuz zaman hasarın %25‘ini, Fırla‘dığınız zaman %75‘ini rakibe vuracak.

Görmeyen kalmamıştır herhalde ama Ashe değişikliği:

786820DE499C148C84F22F49972B7742.png&t=105719334&size=1&bound=0&border=0&resolution=0&overrides=240

Düz vuruşların rakibe gidiş hızı: 2000 → 2500

Seviye başı saldırı hızı: %4 → %3.33

Buz Atışı (Pasif) [YENİ]

802DCC3E2A03D06E3F89D92601E58994.png&t=105719334&size=1&bound=0&border=0&resolution=0&overrides=240

Ashe normal saldırı ve yetenekleri ile hasar verdiklerini ayrıca yavaşlatır.

Ashe’in kritik vuruş yapma özelliğini kaldırdık, onun yerine normal saldırıları yavaşlatılmış hedeflere her defasında ilave hasar veriyor. Bu ilave hasar, kritik vuruş ihtimali etkileriyle birlikte artar.

Pürdikkat (Q) [YENİ]

6CD815638CDB5582DEB5B0DE436838ED.png&t=105719334&size=1&bound=0&border=0&resolution=0&overrides=240

Pasif: Ashe rakiplerini yavaşlattıkça Odak yükü biriktirir. Her yavaşlatma bir yük verir, en fazla beş yük birikir.

Aktif: Ashe az bir miktar hareket hızı artışı kazanır ve Buz Atışı yavaşlatması birkaç saniyeliğine güçlenir. Ashe’in beş adet Odak yükü birikmişse, ayrıca normal saldırıları yeteneğin süresi boyunca bir ok yağmuruna dönüşür.

Yaylım Ateşi (W)

8C0437EE66F3FFF1AB885E13BE544E66.png&t=105719334&size=1&bound=0&border=0&resolution=0&overrides=240

Ashe yayına birden fazla ok yerleştirdikten sonra hepsini birden önünde koni şeklindeki bir alana doğru fırlatır. Oklardan her biri hasar verir ve kurbanlarını yavaşlatır.

[YENİ] Ashe eskisinden daha fazla ok fırlatıyor. Hedeflere birden fazla ok isabet etmesi artık daha olası ama okların yalnızca birinden hasar alırlar.

Şahin Atışı (E)

A11F4EB75E6007154DCAE8BC7D80B637.png&t=105719334&size=1&bound=0&border=0&resolution=0&overrides=240

Ashe şahinini belli bir bölgeye gözcülük yapması için gönderir. Şahin yavaşça hareket ederek, hedef alınan yöne doğru giderken geçtiği yerleri açığa çıkarır. Ashe’in şahini hedef konuma ulaştığında bir iki saniyeliğine havada kalır ve gizlenmemiş bÜtün birimleri açığa çıkarır (çalı içindekiler dâhil).

[YENİ] Şahin Atışı’nın artık global menzili var. Ashe ayrıca seri kullanım için 2 adet Şahin Atışı yükü biriktirebiliyor.

Büyülü Kristal Ok ®

908E12E856E15F6226DE3C1581F8EF8B.png&t=105719334&size=1&bound=0&border=0&resolution=0&overrides=240

Ashe hedef konuma doğru buzdan dev bir ok fırlatır. Ok, isabet ettiği ilk rakip şampiyona hasar verir ve onu sersemletir. Sersemletme süresi, okun hedefe ulaşana kadar kat ettiği mesafeye bağlıdır. Büyülü Kristal Ok, ayrıca kurbanının etrafındaki tarafsız ve rakip hedeflere de hasar verir ve onları yavaşlatır.

Mid Morgana'yı biraz daha sup morgana'ya çeviriyorlar sanırım zira Mid Morgana'nın W ile early'de yaptığı farm felaket bir şeydi :D

Top Hecarim'i iyiden iyiye bitirip Jungle'a çeviriyorlar, bundan sonra fena bi nerf gelecek bakalım.

Ashe ve Tris'i metaya sokma çabaları var, Tris'in taban AD'sine buff gelmedikten sonra metaya giremez bence.

Trundle şu anki metaya çok uygunken malesef oynanmıyor, onun için de ufak bi çaba var.

Lakin Akali'yi çok bozuyorlar onun önünü almaları lazım :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben Tristana' yı severek oynuyorum, aslında çok kullanışlı bir şampiyon. Yenilenmesinden sonra daha da kullanışlı oldu fakat herkes tercih etmiyor anlaşılan. W yeteneği ile kaçma veya rakibe atlayıp yavaşlatma, E yeteneği ile kuleye atıp hızlıca kule eritme, Q ile saldırı hızına saldırı hızı katma ve R ile de rakibi kendinden uzaklaştırma veya arkasına atlayıp kuleye atma gibi seçenekleri var. Diğer ADC lere göre geride kalıyor ama ben Tristana oynamayı Graves' den daha çok seviyorum. Jinx elimde daha yok fakat elimde olsa onu veya Tristana' yı seçerdim ADC kısmına.

Süper minyon olarak da zırh 30 dan 100 e fırlaması baya fazla olmuş. Zaten fazla vuruyorlar, bir de hemen erimezse inhibitörü gitmiş rakibin baya canı yanacak gibi. Taban hasar da artmış, bence iyi bir yenilik olmuş. Oyun daha da zorlaşacak inhibitör kaybeden rakip için.

Ashe alanlar artacaktır. Q yeteneği pasifi olmuş, rakibe vurduğunuz her an yavaşlatmak önemli. Bir de ok yağmuru ile seri seri hasar verebiliyor. Tek başına Baron eriten Ashe videosu düşmüştü geçen internete. http://www.youtube.com/watch?v=P3LU9Wq7ziM şöyle koyayım. Eskisine göre daha güçlü olacağı kesin, kullanılabilir bir şampiyon bence.

Riven soloda baya tercih edilen bir şampiyon. Solo kısmında da çokça görüyorum, çeşitlilik sağlama açısından onun etkisini azaltıyorlar anlaşılan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Akali çok can yakan bir şampiyon. Ama sırf son zamanlarda seçim oranı düşük diye bu kadar buff gelmesi çok saçma olmuş. Akali oynamayı unutmayıp dereceli ve klasikte alanlar daha bi yaşadı. 6 levele kadar def kalan Akali 6. levelden sonra rahat bir şekilde kasıp takımını taşıyabilir.

Hecarim'in nerf yemesi uygun olmuş. Onun yeri ormandı. Soloyada gelmesi bazen sıkıntılı oluyordu. Soloda oynaması zevkliydi ama ormana daha çok yakışıyor o. :D

Ashe rework güzel olmuş ama gerçekten çok tercih edilir mi bilmiyorum. Çünkü devir kaçış mekanizması olan şampiyonların devri. Ashe çok kırılgan bir şampiyondur ama bu son hali iyi olmuş. Çok can yakar ve çabuk nerf yer. Ayrıca pain'in attığı videoda yeni baron güçlendirmesi geldiğinden beri solo baron alabilen bir adc gördüm. Daha önceden yeni baron özellikleri gelmeden sezon 3 ve 4te kasmış bir adc skill atmadan tek başına baron alabiliyordu ama sezon 5le gelen baron bufflarından sonra bu çok çok çok ama çok zordu. Hiç alanda görmemiştim ta ki şimdiye kadar.

Tristinaya gelen reworkdan sonrada çok fazla kullanılmadı. Aslında Tristina tam bi kule ve lane pushlama makinası. Takım savaşları yapılana kadar tek başına çok hızlı kule alabiliyordu ama TR'nin zihniyeti bunu sağlamıyordu malesef. TR'nin genel mantığı ve en uyuz olduğum mantık şu malesef. "Kendi koridorumda kuleyi alıp boş boş gezeyim." Bu mantıktan ve bunu uygulayanlardan cidden nefret ediyorum. Hatta bunu dereceli oyunlarda yaptıkları zaman kuduruyorum. Buna istinaden süper minyonların bufflanmasına sevindim. Dk. 15de bir koridorda 3 kule alıp ihliyi bırakan ve boş boş gezen o kadar insan var ki. Bu insanlar resmen gelin maçı çevirin diyorlar ve maçı kaybediyorlar. O yüzden en erken ihli açan çok avantajlı olucak. Umarım bir koridorda üstün olan biri devamlı oyun bitirme odaklı oynar, saçmalama odaklı değil. :D

Lux'da skinim var ama bu da çok hoş gözüküyor. Riot rpye zam yaptığından beri rpde yüklemedim. Riottan arkimde yok ki hediye etsin kostümü. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?